Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 wrz 2013, 8:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
No tak, patelnia z 9000 zł. Nie jest to jednak powód, żeby osoby starsze nazywać debilami. Są w języku polskim słowa takie jak: naiwny, łatwowierny; jest wiele synonimów tych słów. Ale żeby zaraz debile?
Ktoś wyżej wspomniał o swojej babci, która nie wzięłaby kredytu na patelnię za 9000 zł. Moja babcia gdyby żyła też by tego nie zrobiła. Była zwyczajnie osoba umiejącą wydawać pieniądze, a domokrążców przeganiała ścierą, zdając sobie sprawę z tego jacy to krwiopijcy. Niestety nie wszyscy starsi ludzie są tacy jak babcia moja i mojego przedmówcy.

Na koniec coś jeszcze. Ponoć na tym pokazie nie było możliwości zakupu za gotówkę. To też powinno dać wiele do myślenia potencjalnym nabywcą.

I jeszcze jedno o podobnym pokazie. Kiedyś jakaś firma zabrała autokarem ludzi ze Zgorzelca na weekend połączony z pokazem foteli masujących do Krakowa. Kilka osób stało się tam nabywcami foteli relaksacyjno - masujących za kwotę 12000 zł, na kredyt oczywiście. Z jedną z nabywczyń poszukałem na Allegro takiego fotela. Znaleźliśmy identyczny, tego samego producenta, nowiutki, za gotówkę... Kosztował 2800 zł. Nabywczyni mało z siebie nie wyszła, gdy dotarło do niej jak została nabita w butelkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 9:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Gero pisze:
Rozumiem, ze kazdego da sie omamic, ale na listosc boska sa chyba jakies granice.

ja oglądając za każdym razem wyniki wyborów parlamentarnych stwierdzam, że nie ma granic w mamieniu ludzi. I nie ważne jaka jest średnia wieku.

Najlepszą metodą (bo zakładam, że firma garnkowa nie łamie prawa) jest bojkot kabaretu biorącego udział w tej hucpie. Teraz dostało by się Halamie ale następnym razem inny Drozda się zastanowi z kim podpisuje umowę. Gadanie kabareciarzy, że "nie wiedzieliśmy", "że my tak zarabiamy na życie" jest śmieszne a wręcz cyniczne.

U mnie Halama ma minuuuus i to duuuży.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 9:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
viper126pzgc pisze:
Są w języku polskim słowa takie jak: naiwny, łatwowierny; jest wiele synonimów tych słów

Hmmm, dalem jeszcze druga mozliwosc 'bogacze' no coz. Jest jeszcze wiele innych slow jak kretyn, gamon, frajer... itp.

Dla mnie jednak patelnia za 9000, to juz jest grubo ponad 'naiwnoscia'


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 11:01 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Nie rozumiem tego świętego oburzenia o słowo "debil" w kontekście osób kupujących garnki po 9 kafli. Dali się zrobić jak małe dziecko, nie używali mózgu podczas prezentacji (oprócz tych, co odmówili), więc są totalnymi idiotami, kretynami, bezmózgami itp. Kwestia wieku nie ma tu nic do rzeczy, jak ktoś był głupi w średnim wieku to będzie też na starość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 12:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
Nie każdy ma internet i nie każdy może sobie porównać ceny danego produktu, sprawdzić wiarygodność firmy, czy też poczytać o różnego rodzaju ostrzeżeniach. Nie każdy słyszał też w mediach o przypadkach tego rodzaju rodzaju oszustw. To, że tego rodzaju oszustwom najczęściej padają osoby starsze nie jest żadną tajemnicą. Wiadomo, zaawansowany wiek wiąże się z mniejszą sprawnością nie tylko ruchową ale i umysłową. Taki człowiek dostał bilet, więc się ucieszył, przeczytał, że poza kabaretem będą jakieś prezentacje i tyle. Nie podejrzewał, że ktoś może mieć nieuczciwe zamiary. Wiem jak takie pokazy się odbywają i to nie jest tak, że ktoś oferuję garnki za 9 000 zł i pyta się, czy ktoś chce kupić. Tam jest czysta manipulacja,wywieranie nacisków, osoby są specjalnie szkolone, wiedzą co i jak mówić, żeby omamić ludzi. Także jeśli myślicie, że taki dziadek w trakcie pokazu poprosi o nazwę towaru, żeby sprawdzić sobie za pomocą tabletu jego cenę na allegro to gratuluję ograniczonej wyobraźni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 12:32 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 wrz 2013, 0:34
Posty: 24
Sprzedawcom garnków chodziło tylko o jedno najpierw zaszokować ludzi ogromną ceną za kilka garnków -a potem udawać dobrych zniżać ją . Tylko, że pominięto fakt, że cena np. 89zł to już dotyczyła raty miesięcznej np za 1 garnek przez 36 miesięcy. Ludzie byli tak zmanipulowani, że bez przygotowania trudno było się połapać w tym wszystkim. Sprzedawcy zniżając cenę nie używali słów rata, byli natrętni uciekali się do różnych metod. Żerowali na ludziach biedniejszych, gdyż najpierw zaprezentowali im luxus 3-generacji na pierwszy rzut niedostępny dla zwykłego szaraka, a potem pokazali, że nawet zwykły szarak jest wstanie sprawić sobie taki luxus, jedyne co musi wyciągnąć dowód i podpisać. To było jak hipnoza, kto odmawiał, wpierano mu że jest głupcem, magazyny pustoszeją, a ty nie chcesz no co ty nie bądź taki wyciągaj dowód i podpisuj. Ja idąc na prezentację wiedziałem wszystko na temat firmy, wiedziałem, że to naciągactwo, nawet ustaliłem sobie plan- jak będą mi wciskać te garnki to w końcu im powiem nie chce ich, bo za 25 lat mogą mi się znudzić. Ani razu nie miałem możliwości takiej, próbowano mi grać na psychice, że jak ja mogę nie chcieć. Bardzo dobrze przygotowana grupa z technik sprzedaży.
To oni wyznaczali reguły tej gry, to oni pociągali za sznurki -dlatego niedziwnie się, że tak wielu dało się nabrać -ci co odmówili nie mieli łatwo, a czasem odmawiali bo wiedzieli, że nawet głupie 80zł to będzie dla nich problem. Ja poszedłem z ciekawości i wiedziałem, że odmówię, ale nie wiedziałem, że będzie tak trudno 40-50min. odmawiać jak ktoś ci wciska, że jesteś chory jak odmówisz takiej okazji z takimi cenami nie bedzie, co na zdrowiu chcesz oszczędzać , z krzykiem -CO TY ROBISZ, NIECHCESZ , MACIEK OSZALAŁEŚ? W takich warunkach odmowa to naprawdę mistrzostwo świata -wielu z tych ludzi podpisało dla spokoju, by już przestali -i to był cel firmy -nie tyle płatność gotówką co naciągnąć na lichwiarski kredyt. Dziwi, mnie tylko, że żądza pieniądza okazała się ważniejsza nie tylko dla firmy Ekovital, ale również dla dyrekcji szkoły Emilek -skoro pozwolili w miejscu gdzie kształcą przyszłych uczciwych, prawych obywateli -na praktyki naciągania ludzi. Piszecie, że Halama jest zły bo współpracuje z tą firmą, ale dyrekcja szkoły nie sprawdziła w internecie komu użycza sale. Jaki jest wizerunek teraz szkoły skoro pozwolono by firma Ekovital jawnie naciągała tak wielu ludzi. Jaki przykład daje szkoła Emilki swoim i przyszłym uczniom, która w swoich murach zezwala na takie pokazy. Kto wyszedł z długami z tego pokazu, nie bogacze, a zwykli szarzy ludzie, których przez moment ktoś dowartościował, bo powiedział STAĆ CIĘ NA TO, to może był powód dlaczego tak wielu uległo. Chwila zapomnienia, a na następny dzień powrót do szarej rzeczywistości, która jednak była już inna. Ci ludzie padli ofiarą własnej słabości, biedy -a świetni sprzedawcy wiedzieli jak to wykorzystać. Każdy z nas mógł dać się namówić, oni byli naprawdę dobrzy, i przede wszystkim mieli czas, by pokazać, że w końcu nie jesteś biedakiem-stać cię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 12:39 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
Nie rozumiem tego świętego oburzenia o słowo "debil" ...


Bardzo możliwe, że w ogóle niewiele rozumiesz - to może być podstawą do tego żeby ktoś inny nazwał Cię debilem. Ale skoro Ci to nie przeszkadza... :roll: :smt020
Zaznaczam, że chodzi o takową możliwość - a nie stwierdzenie faktu 8)


Gero pisze:
Dla mnie jednak patelnia za 9000, to juz jest grubo ponad 'naiwnoscia'


Dla mnie również - ale stanowisko podtrzymuję :|

tadam pisze:
U mnie Halama ma minuuuus i to duuuży.


U mnie też - i nad tym w zasadzie ubolewam, bo go bardzo lubię...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 17:17 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Myślę Panowie że przesadzacie z tymi wyrokami i mocnymi oświadczeniami co do artystów biorących udział w kampaniach reklamowych komercyjnych przedsięwzięć. Jakoś nie piszecie krytycznie o udziale aktorów w reklamach TV. Przecież oni w nich także wykorzystują swój wizerunek do wciskania kitu o miniratkach i innych produktach które nie zawsze są najlepsze, korzystne. Wciskają kity, że najtańsze, najlepsze, najkorzystniejsze. Pewne produkty odchudzają w przeciągu dwóch tygodni. :smt050 Przykładów można mnożyć. Tadam przecież ty jesteś typowym liberałem, wolnorynkowcem, a z tego co wiem to w wolnym rynku cenę dyktuje rynek. Rynek, okazało się, że jest i to z tego co opisują całkiem niezły. Cena piwa w hurcie kosztuje jakieś 2 zł za litr, a w knajpach sprzedają je nawet po 7 zł. To także nie uczciwe? Usługi fotografa Yeloo, w myśl zbiorowej uczciwości to także ogromne nieuzasadnione koszty. Pani na kasie za godzinę dostaje 10 zł? Fotograf 20 razy tyle? Z czego to wynika? Pytam retorycznie oczywiście, bo Yeloo czy inny fotograf sprzedaje sztukę, siebie, mistrzowsko wmawia że robiąc samemu zdjęcia nie będą tak dobre jak te wykonane przez niego. Może ma racje, a może i nie. Umie się sprzedać, w ogólności. Tak samo jest ze sprzedażą bezpośrednią. Oni posiedli sztukę wmawiania kitu ale nie łamią przy tym prawa. Każdy ma prawo zrezygnować i oddać garnki jeśli się nie podobają, a co najważniejsze każdy ma prawo odmówić i nie kupić! :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 19:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Myślę Panowie że ...



Jest to perfidne wykorzystanie znanej twarzy do perfidnego i podstępnego wyssania pieniędzy od naiwnych ludzi. Każdy jest w jakiś sposób naiwny, ile razy każdy z nas dokonał jakiegoś nieprzemyślanego zakupu z którego nie był zadowolony. W tym przypadku firmy ekovital ,która współpracując z Cezarym Pazurą, Andrzejem Grabowskim, Jerzym Kryszakiem oraz Piotrem Bałtroczykiem no i doszedł Halama, działa w perfidny sposób i naciąga przy pomocy znanych osób do nieprzemyślanego zakupu garnków za wielkie pieniądze. Niejednokrotnie jest to wydatek bajoński dla starszych ludzi. I nazywanie ich głupcami jest przesadą. Niektórzy zbyt ufają innym ludziom, niezdając sobie sprawy z tego, że ktoś ich chce w sprytny sposób wydymać.

Takie firmy jak ekovital powinno się napiętnować i przestrzegać wszystkich przed nimi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 23:08 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
YELLO_35 pisze:
Dr.Skacz pisze:
Nie rozumiem tego świętego oburzenia o słowo "debil" ...


Bardzo możliwe, że w ogóle niewiele rozumiesz - to może być podstawą do tego żeby ktoś inny nazwał Cię debilem. Ale skoro Ci to nie przeszkadza... :roll: :smt020
Zaznaczam, że chodzi o takową możliwość - a nie stwierdzenie faktu 8)


Nie wiem, czy Cie tego uczyli w szkole, ale zazwyczaj jak ktoś używa w dyskusji argumentów ad personam to świadczy to tylko o jego bezsilności w walce z faktami. Artur Schopenhauer w swoim dziele Erystyka wskazuje, że jest to ostatni sposób nieuczciwej argumentacji, który stosuje się, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na wygranie sporu. Proszę na przyszłość argumenty poparte jakimiś dowodami, a nie czyste dywagacje. Nie zmienia to faktu, że kupno garnków za 9 kafli to przykład debilizmu lub bogactwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2013, 7:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Dr.Skacz pisze:
Nie zmienia to faktu, że kupno garnków za 9 kafli to przykład debilizmu lub bogactwa.

muszę się zgodzić z Yello, ktoś kto ma tak proste wytłumaczenie opisanego zjawiska może nie jest debilem, bo na debila trzeba sobie dość mocno zapracować ale jego postrzeganie świata jest co najmniej ubogie i cytowanie Schopenhauera w jednym miejscu w zderzeniu z prymitywną oceną faktów w innym jest oględnie mówiąc zabawne :)

Dr. Dre pisze:
Myślę Panowie że przesadzacie z tymi wyrokami i mocnymi oświadczeniami co do artystów biorących udział w kampaniach reklamowych komercyjnych przedsięwzięć


przyznasz, że różnica między reklamą w TV, na bilbordach, w prasie itp jest nieco inna niż zwabienie ludzi w celu ich zmanipulowania. Bo jest to ewidentna manipulacja. W TV, radiu, prasie pojawiają się reklamy i odbiorca reklam bardziej lub mniej świadomie musi aktywnie zdecydować o kupnie, musi wykręcić numer, musi pójść do sklepu, musi wejść na stronę www itp. Tutaj ludzie poszli na kabaret a zostali wmanipulowani (socjotechnika, psychologia itp. to potężne dziedziny życia). W normalnym świecie nagabywanie i nakłanianie wbrew woli jest karalne. Sam spotkałem się wielokrotnie ze sprzedażą bezpośrednią i wiem, że powiedzenie raz "nie, dziękuję" jest tak jakby go nie było :) Trzeba być naprawdę twardzielem, żeby wyrwać się z tak dobrze zastawionej pułapki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2013, 8:06 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Tadam pisze:
przyznasz, że różnica między reklamą w TV, na bilbordach, w prasie itp jest nieco inna niż zwabienie ludzi w celu ich zmanipulowania.
nie widzę żadnej. Różnica taka że ta pierwsza manipulacja spowszechniała.
tadam pisze:
Bo jest to ewidentna manipulacja. W TV, radiu, prasie pojawiają się reklamy i odbiorca reklam bardziej lub mniej świadomie musi aktywnie zdecydować o kupnie, musi wykręcić numer, musi pójść do sklepu, musi wejść na stronę www itp.
a w przypadku sprzedaży bezpośredniej trzeba wyjąć gotówkę lub podpisać papierki. Wybacz ale jedno i drugie w mojej ocenie ma podobne znaczenie.
tadam pisze:
(socjotechnika, psychologia itp. to potężne dziedziny życia).
ba... to narzędzie które potrafi przenosić góry.
tadam pisze:
W normalnym świecie nagabywanie i nakłanianie wbrew woli jest karalne
ojej nie lubię stwierdzenia " w normalnym świecie" bo w "nienormalnym świecie" jakim jest Iran karane jest mówienie i pisanie nieprawdy jak i pobieranie procentu od pożyczki, a banki istnieją, dziwne. Dla mnie, podsumowując, ukrycie wady podczas sprzedaży używanego auta i naciąganie podczas sprzedaży bezpośredniej to JEDNO I TO SAMO. Różnica wyłącznie w skali. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2013, 8:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Dr. Dre pisze:
podsumowując, ukrycie wady podczas sprzedaży używanego auta i naciąganie podczas sprzedaży bezpośredniej to JEDNO I TO SAMO. Różnica wyłącznie w skali.

prawie się z Tobą zgadzam ;)
Ale gdzieś istnieje granica (przynajmniej moralna) która nie pozwala związać kupującego sznurkiem do bielizny albo zamykać w labiryncie (mimo, że niektóre sklepy stosują labirynty by zmusić klienta do obejrzenia całego asortymentu wbrew jego woli).
podsumowując: wiązanie fizyczne i wiązanie psychiczne jest w mojej ocenie na równi niemoralne.

Dodam, że każdy ma prawo do błędu i ludzie, którzy kupili te nieszczęsne patelnie sami sobie są winni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2013, 9:12 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
...ktoś kto ma tak proste wytłumaczenie opisanego zjawiska może nie jest debilem, bo na debila trzeba sobie dość mocno zapracować ale jego postrzeganie świata jest co najmniej ubogie i cytowanie Schopenhauera w jednym miejscu w zderzeniu z prymitywną oceną faktów w innym jest oględnie mówiąc zabawne


Z ust (klawiatury?) mi to wyjąłeś tadam'ie :smt023

Dr.Skacz pisze:
jak ktoś używa w dyskusji argumentów ad personam to świadczy to tylko o jego bezsilności w walce z faktami.


Dr.Skacz - to nie kwestia braku argumentów ale braku chęci ich wyrażenia.
Nie widzę sensu dysputy z kimś takim jak Ty - tak samo jak nie dyskutuję poważnie z kimś np. z NOP-u :roll:
Z mojej strony EOT.

Dr. Dre pisze:
Myślę Panowie że przesadzacie z tymi wyrokami i mocnymi oświadczeniami co do artystów biorących udział w kampaniach reklamowych komercyjnych przedsięwzięć. Jakoś nie piszecie krytycznie o udziale aktorów w reklamach TV. Przecież oni w nich także wykorzystują swój wizerunek do wciskania kitu o miniratkach i innych produktach które nie zawsze są najlepsze, korzystne. Wciskają kity, że najtańsze, najlepsze, najkorzystniejsze. Pewne produkty odchudzają w przeciągu dwóch tygodni. :smt050 Przykładów można mnożyć. Tadam przecież ty jesteś typowym liberałem, wolnorynkowcem, a z tego co wiem to w wolnym rynku cenę dyktuje rynek. Rynek, okazało się, że jest i to z tego co opisują całkiem niezły. Cena piwa w hurcie kosztuje jakieś 2 zł za litr, a w knajpach sprzedają je nawet po 7 zł. To także nie uczciwe? Usługi fotografa Yeloo, w myśl zbiorowej uczciwości to także ogromne nieuzasadnione koszty. Pani na kasie za godzinę dostaje 10 zł? Fotograf 20 razy tyle? Z czego to wynika? Pytam retorycznie oczywiście, bo Yeloo czy inny fotograf sprzedaje sztukę, siebie, mistrzowsko wmawia że robiąc samemu zdjęcia nie będą tak dobre jak te wykonane przez niego. Może ma racje, a może i nie. Umie się sprzedać, w ogólności. Tak samo jest ze sprzedażą bezpośrednią. Oni posiedli sztukę wmawiania kitu ale nie łamią przy tym prawa. Każdy ma prawo zrezygnować i oddać garnki jeśli się nie podobają, a co najważniejsze każdy ma prawo odmówić i nie kupić! :smt028



Tylko częściowo masz rację - ale jak już wyczytałem to kwestia Twojego postrzegania świata.
Moje postrzeganie widzi te fakty inaczej - trzymając się Twojej retoryki :
Fotograf ma zlecenia na zdjęcia. Zdjęcia dzieci w bieliźnie. Za dobrą kasę. Potem okazuje się, że chyba dzieci będą bez bielizny (sic!!!). No ale kasa nadal jest dobra i szybka. Wchodzi w to. Moralność mu na to pozwala... :roll: :smt075
Zestawienie aktorów i reklam nieco chybione - bo nie znam przypadku szanowanego aktora, który udziela się w jakiejś podłej reklamie oszukującej perfidnie. Aktorzy też mają swój ranking reklam "przynoszących najmniej wstydu" - te z bankiem są na ich czele. Przykładowo podpaski czy proszki do prania są na jej drugim końcu.
Ale zauważ - nikt nikomu niczego na siłę nie wciska - opisał to już tadam więc nie będę marnował czasu ;)

tadam pisze:
Dodam, że każdy ma prawo do błędu i ludzie, którzy kupili te nieszczęsne patelnie sami sobie są winni.


Święte słowa :smt023

Ja dodam jeszcze, że w tym wszystkim możliwe jest, że Halama też jest ofiarą - bo zakładam (naiwnie), że też nie do końca wiedział na jaki badziew przyjechał :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2013, 9:42 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
To ja teraz chcę pomóc mojej siostrze w wybrnięciu z tego impasu...
Człowiek,który ją przywiózł do domu z tymi nieszczęsnymi garnkami
zrobił jeszcze jeden numer:
zaniósł je na czwarte piętro i na pożegnanie oświadczył,że dorzucił do tego patelnię,
a na umowie jest dopisane: + 1000 zł!!!!
Dobre to,nie?
Viper,tą klientką jest Twoja sąsiadka...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..