Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 sty 2014, 8:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
xionc pisze:
Starą sie sprzeda bananowi albo szejkowi żeby mógł ogrodzić teren blaszanym ogrodzeniem i będzie pięknie.


Ciekawe z jaką łatwością pogardliwie wypowiadacie się (bo nie tylko Ty xionc ) o tych osobach. Zastanawialiście się jak wyglądałoby miasto bez nich? Bez ich firm? Ile osób byłoby bez pracy? Ile nadal płacilibyście za paliwo choćby?


cortland pisze:
Bez problemu wyobrażam sobie bez kosza, nie ma u nas np. żużla i jakoś żyjemy...


Bzdura ponura :roll:
Równie dobrze możesz porównać to do tradycji golfistów na naszych zmieniach...
Może wiek Ci na to nie pozwala ale koszykówka ma tu wielkie tradycje i być powinna. Swoją drogą boks również.
Budowa nowej hali to już inny temat...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2014, 9:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
YELLO_35 pisze:
.....Zastanawialiście się jak wyglądałoby miasto bez nich? Bez ich firm?
Ile osób byłoby bez pracy?
Ile nadal płacilibyście za paliwo choćby?


byłoby mniej blaszanego ogrodzenia na terenie miasta :lol:
powiadasz że bez pracy? no tak bo dostają ciut wiecej niż w RUP a muszą po 12h pracować :smt021 faktycznie budujące to jest :grin:
tu już Carrefour zrobił robotę, a banany tylko podkreśliły swoją wyższość :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2014, 11:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
roman77 pisze:
byłoby mniej blaszanego ogrodzenia na terenie miasta
powiadasz że bez pracy? no tak bo dostają ciut wiecej niż w RUP a muszą po 12h pracować faktycznie budujące to jest
tu już Carrefour zrobił robotę, a banany tylko podkreśliły swoją wyższość



moja propozycja dla Ciebie. :smt064

Otwieraj biznes i płać każdemu po 10 000 zł a co tam po 50 000 zł i każ pracować po 4 godziny. :smt044 Następnie wszystkie zarobione pieniądze włóż w wykupienie części miasta i buduj tam nowe fabryki i nowe miejsca pracy a potem to już tylko .... KONONOWICZ :smt075


ludzie myślcie, to nie boli. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2014, 15:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
ktoś pisze:

moja propozycja dla Ciebie. :smt064

Otwieraj biznes i płać każdemu po 10 000 zł a co tam po 50 000 zł i każ pracować po 4 godziny. :smt044 Następnie wszystkie zarobione pieniądze włóż w wykupienie części miasta i buduj tam nowe fabryki i nowe miejsca pracy a potem to już tylko .... KONONOWICZ :smt075


ludzie myślcie, to nie boli. :smt023


nie popadaj w skrajność :smt075
fajnie że coś się rozwija, ale że kosztem wyzysku na pracownikach ,to już mniej ,wiec żebym im klaskał to powodu brak :( no ale lokalny biznes jak już zatrudnia, to jest powód do dumy, bo raptem 1240zł otrzymujesz co miesiąc,jak pseudo obciążeń nie potrącą :smt021 zej.....ta perspektywa dla regionu przez pryzmat takiego rozwoju nam się szykuje ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2014, 16:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
YELLO_35 pisze:
łatwością pogardliwie wypowiadacie się (bo nie tylko Ty xionc ) o tych osobach. Zastanawialiście się jak wyglądałoby miasto bez nich? Bez ich firm? Ile osób byłoby bez pracy? Ile nadal płacilibyście za paliwo choćby?

1) jakieś 400 osób. za minimalną krajową przeważnie
2) tyle samo bo 'dyskont'
YELLO_35 pisze:
Bzdura ponura :roll:
Równie dobrze możesz porównać to do tradycji golfistów na naszych zmieniach...
Może wiek Ci na to nie pozwala ale koszykówka ma tu wielkie tradycje i być powinna. Swoją drogą boks również.
Budowa nowej hali to już inny temat...

owszem inny...
co do tradycji - bzdura ponura - również mamy tradycję w postaci 45 lat w komunie... kontynuujemy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2014, 19:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
cortland pisze:
2) tyle samo bo 'dyskont'

miało być że nie jest już najtańszy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2014, 21:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
cortland pisze:
co do tradycji - bzdura ponura - również mamy tradycję w postaci 45 lat w komunie... kontynuujemy?


Ty tak poważnie? Proszę bez absurdów ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2014, 21:21 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
poważniej?
famago, pks, mira - zgorzeleckie zakłady dające razem tysiące miejsc pracy. pies z kulawą nogą za nimi nie zapłakał, ani z pieniędzy samorządowych grosza nie dołożył. dziwnie nie? ale koszykówka i nowa hala muszą być bo koszykówka to 'tradycja'...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2014, 0:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 sty 2014, 0:29
Posty: 4
Według danych z internetu Zgorzelec nie jest biedny.
http://www.dane-miast.pl/site/miasta/Zgorzelec.html
3901 zł to średnia zarobków w Zgorzelcu.
Zastanawiam się czy to jest prawda.
Ja pracuje w kuchni przy autostradzie A4, nie podam nazwy restauracji:
Mój zarobek to 1800 brutto. To ile muszą zarabiać inni ?
Mój znajomy jest szefem kuchni w jednej z restauracji na Przedmieściu Nyskim i twierdzi że zarabia 6000 zł, ale ja tego nie łykam !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2014, 7:51 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
3901 zł brutto to 2784 zł netto.
No pupy to nie urywa...
Weź pod uwagę że to jest średnia a nie mediana - i kierownicy, dyrektorzy, urzędnicy wysokiego szczebla mocno zawyżają tą średnią. W praktyce okazuje się że 2/3 społeczeństwa zarabia poniżej tej średniej...
Myślisz że długoletni pracownicy KWB, Elektrowni ile zarabiają?
Nie widzę problemu w tym żeby szef knajpy z dużymi obrotami miał zarabiać 6000 zł....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2014, 10:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Obecnie gdzie nie pójdziesz, proponują 1100 z hakiem na rękę. Ja szukałem pracy pięć miesięcy. Znalazłem. Mimo wyższego wykształcenia pracuję fizycznie za najniższą krajową. Poprzednio w Famago brałem 1800 na rękę i myślałem, ze zarabiam bardzo mało. Teraz dopiero wiem, co znaczy zarabiać mało. Zastanawiam się, czy nie sprzedać mieszkania i nie wyjechać do Trójmiasta, bo w Zgorzelcu normalnie zarobi tylko kombinator i złodziej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2014, 11:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 sty 2014, 0:29
Posty: 4
cortland, fakt niby pupy nie urywa te 2784 zł, ale ja niestety nie potrafię znaleźć pracy za dwójkę z przodu.
I nigdy nie uwierzę, że kucharz w Zgorzelcu może mieć 6000 zł, nie kupuje tego. Ja pracuje za 1800 brutto, szef ma ponad 2000 brutto ... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2014, 11:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 sty 2014, 0:29
Posty: 4
viper126pzgc pisze:
Obecnie gdzie nie pójdziesz, proponują 1100 z hakiem na rękę

Powiem Ci, że nawet zdarzyło mi się mieć mniejszą propozycję. A co najlepsze to na jakiejś śmieciowej umowie. Smutna jest ta nasza zgorzelecka rzeczywistość :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2014, 18:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
bRR pisze:
cortland, fakt niby pupy nie urywa te 2784 zł, ale ja niestety nie potrafię znaleźć pracy za dwójkę z przodu. I nigdy nie uwierzę, że kucharz w Zgorzelcu może mieć 6000 zł, nie kupuje tego. Ja pracuje za 1800 brutto, szef ma ponad 2000 brutto ...


Przychylam się do tego zdania.


bRR pisze:
Powiem Ci, że nawet zdarzyło mi się mieć mniejszą propozycję. A co najlepsze to na jakiejś śmieciowej umowie. Smutna jest ta nasza zgorzelecka rzeczywistość


Jakiś czas temu oglądałem w tv program, w którym grupa dziennikarzy szukała w Polsce osób z najniższą stawką godzinową. Znaleźli osoby ze stawkami 1 zł (słownie jeden złoty) na godzinę, zatrudnione na jakichś dziwnych umowach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2014, 19:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
A czy zastanawialiście się dlaczego tak jest - głowny powód to koszty pracy dlatego umowy śmieciowe i zaniżanie stawek oddać jeszcze pól tego do zus i us to nie do przyjęcia . Jak umów śmieciowych ubędzie ubędzie i pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..