Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 20:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 mar 2014, 12:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Renegat pisze:
Od dawna wiadomo że w standardowy sposób nie trafi się do młodzieży poprzez tradycyjne sposoby dlatego trzeba szukać możliwości aby trafić z pozytywnymi wartościami nie tylko do oczytanych fanów historii ale tez do "chłopaków z ławki przed blokiem" . Przyszłością tego narodu jest młode pokolenie więc wszyscy powinniśmy działać aby posiadać jak najbardziej wartościowych obywateli

pełna zgoda, tylko tak naprawdę hasła typu "lepiej być martwym niż czerwonym" są właśnie bolszewicką propagandą a nie nauką czegokolwiek. zarówno Che Guevara jak i żołnierze wyklęci nie są czarnobiałymi rozdziałami historii, a Wy wszystko na jednym transparencie mieszacie jako jakieś oczywistości. to nazywasz edukacją chłopaków z ławki pod blokiem?
poza tym dziwi mnie sprawianie w kółko wrażenia jakoby temat żołnierzy wyklętych był w naszym kraju cały czas jakimś tematem zabronionym/undergroundowym albo nieznanym. od czterech lat jest zdaje się 1 marca świętem oficjalnym, nad którym pieczę specjalną sprawuje prezydent kraju, polskie radio uruchomiło jakąś stronę internetową, IPN od lat prowadzi swoje postępowania, wydaje publikacje, nie mówiąc o innych publikacjach bo od 25ciu lat w naszym kraju w ogóle może każdy pisać i wydawać co mu się rzewnie podoba.
temat żyje swoim życiem, oczywiście wyjątkowo nudnym i mało kogo obchodzi w tej postaci, stał się tylko jeszcze jednym rozdziałem historii z pęczniejącymi półkami. tymczasem patrząc na marsze takie jak Wasz mam wrażenie, jakby jacyś mityczni czerwoni znowu zewsząd atakowali :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 12:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
tak naprawdę hasła typu "lepiej być martwym niż czerwonym" są właśnie bolszewicką propagandą

jest wielka różnica między tym hasłem a hasłem bolszewickim. bolszewickie brzmiałoby: "lepiej bądź martwy niż czerwony". - to tylko tak w kwestii formalnej ;)
neandertalski pisze:
poza tym dziwi mnie sprawianie w kółko wrażenia jakoby temat żołnierzy wyklętych był w naszym kraju cały czas jakimś tematem zabronionym/undergroundowym albo nieznanym.

jak widać, marsz spełnił swoją rolę - ponad sto odpowiedzi i blisko dwa tysiące odsłon na tym forum. Jakiś ruch się zrobił a co za tym idzie może ktoś kierowany ciekawością sprawdzi kto to był ten żołnierz i dlaczego wyklęty.

sam chyba sprawdzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 13:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ot stara zasada PR "nie ważne jak o nas mówią, dobrze czy źle - ważne, że mówią" ;)
P.S.y
mnie jakiś czas temu wzięło na niejakiego Otto - Franciszka Olszówkę, no i właśnie nijak nie potrafię go jednoznacznie ocenić...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 13:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Trace nadzieje...


Przyznaję Ci rację - nikt mi niestety nie odpowie... :roll:
Być może ta niechęć do odpowiedzi na tak proste pytanie wynika z faktu, że wątek ten w ogóle nie jest kierowany do ludzi w moim wieku?
Może to też i nie moje święto? Tylko młodzieży ze sztandarami/flagami/banerami..? :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 14:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:01
Posty: 128
Lokalizacja: Zgorzelec
Za rok nie dywaguj, czy jesteś czy też nie w odpowiednim wieku tylko po prostu się wybierz na marsz ;-). A wszelkie sprzeczne hasła będziesz mógł omówić na miejscu,z organizatorami a nie wzywać ich tu niejako na dywanik;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 14:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 sie 2013, 21:48
Posty: 62
Za rok dłuższa trasa, dłuższe przemówienie i ulotki o naszych lokalnych organizacjach Żołnierzy Wyklętych, marsz ulicami i wizerunki Wyklętych na planszach, także dłuższe przemówienia stricte o Wyklętych lecz nie w formie wykładu.

Postaramy się także o lepszą promocję marszu w szkołach - teraz niestety trafiono na okres ferii zimowych- oraz nie tylko na meczach Nysy ale i Turowa we współpracy z fanami z hali.
Takie są plany ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 14:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Yello czepiasz się małolatów a jak widzę starość ma też swoje wady np ślepotę ;)

Cytuj:
W czym widzisz wypaczanie?W ukazywaniu idei antykomunistycznych podczas marszu upamiętniających umierających z rąk czerwonych katów ? Przyjrzyj się tej fladze i haśle oraz grafikom na niej zawartym i może skup się na ich merytorycznym przekazie a nie na tym jaka grupa kibiców się pod tym podpisuje.


Ostatnio zmieniony 05 mar 2014, 14:46 przez Renegat, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 14:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Michu pisze:
Za rok nie dywaguj, czy jesteś czy też nie w odpowiednim wieku tylko po prostu się wybierz na marsz ;-). A wszelkie sprzeczne hasła będziesz mógł omówić na miejscu,z organizatorami a nie wzywać ich tu niejako na dywanik;)


Dziękuję za zaproszenie ale jakoś mi nie po drodze z takim towarzystwem...
Poza tym jak wygląda rozmowa, przynajmniej z niektórymi, to już wcześniej zauważyłem :roll:

rzezimiech pisze:
Za rok dłuższa trasa, dłuższe przemówienie i ulotki o naszych lokalnych organizacjach Żołnierzy Wyklętych, marsz ulicami i wizerunki Wyklętych na planszach, także dłuższe przemówienia stricte o Wyklętych lecz nie w formie wykładu.

Postaramy się także o lepszą promocję marszu w szkołach - teraz niestety trafiono na okres ferii zimowych- oraz nie tylko na meczach Nysy ale i Turowa we współpracy z fanami z hali.
Takie są plany ;)


Powodzenia :smt023
Wierzę też w to, że wystawicie tutaj jakiegoś swojego oblatanego w słownictwie i pytaniach/odpowiedziach człeka - czego Wam serdecznie życzę :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 14:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Renegat pisze:
Yello czepiasz się małolatów a jak widzę starość ma też swoje wady np ślepotę ;)


Daruj sobie, bo Ciebie akurat miałem tu za poważnego... :roll:
Albo stosuj cytowanie selektywne... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 14:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 sie 2013, 21:48
Posty: 62
Przecież dostałeś odpowiedzi na pytania od Renegata więc o co ci chodzi ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 15:03 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
że wątek ten w ogóle nie jest kierowany do ludzi w moim wieku?
Może to też i nie moje święto? Tylko młodzieży ze sztandarami/flagami/banerami..?

Może szturmówki i banery kojarzą Ci się z pochodami 1 Maja.... Taki los młodzieży wychowanej na przełomie systemów :smt003
neandertalski pisze:
pełna zgoda, tylko tak naprawdę hasła typu "lepiej być martwym niż czerwonym" są właśnie bolszewicką propagandą a nie nauką czegokolwiek. zarówno Che Guevara jak i żołnierze wyklęci nie są czarnobiałymi rozdziałami historii, a Wy wszystko na jednym transparencie mieszacie jako jakieś oczywistości. to nazywasz edukacją chłopaków z ławki pod blokiem?
poza tym dziwi mnie sprawianie w kółko wrażenia jakoby temat żołnierzy wyklętych był w naszym kraju cały czas jakimś tematem zabronionym/undergroundowym albo nieznanym. od czterech lat jest zdaje się 1 marca świętem oficjalnym, nad którym pieczę specjalną sprawuje prezydent kraju, polskie radio uruchomiło jakąś stronę internetową, IPN od lat prowadzi swoje postępowania, wydaje publikacje, nie mówiąc o innych publikacjach bo od 25ciu lat w naszym kraju w ogóle może każdy pisać i wydawać co mu się rzewnie podoba.
temat żyje swoim życiem, oczywiście wyjątkowo nudnym i mało kogo obchodzi w tej postaci, stał się tylko jeszcze jednym rozdziałem historii z pęczniejącymi półkami. tymczasem patrząc na marsze takie jak Wasz mam wrażenie, jakby jacyś mityczni czerwoni znowu zewsząd atakowali :/

100% zgody. Z Żołnierzami Wyklętymi nie jest tak prosto...... Chwała prawdziwym bohaterom!!!

tadam pisze:
jak widać, marsz spełnił swoją rolę - ponad sto odpowiedzi i blisko dwa tysiące odsłon na tym forum. Jakiś ruch się zrobił a co za tym idzie może ktoś kierowany ciekawością sprawdzi kto to był ten żołnierz i dlaczego wyklęty.

sam chyba sprawdzę.

ciekawe ........najpierw się wypowiada, a później sprawdza ... ]:-> taka bolszewicka metoda :smt003 A na poważnie może ktoś się tym zainteresuje. Jednak jeśli oprze się tylko na przekazie taki jak wasz może odnieść mylne wrażenie, że wszyscy którzy walczyli z władzą ludową byli krystalicznie czyści i moralnie pozostali zwyciężcami a przecież to nie jest prawda. Część z nich była zwykłymi bandytami podppinającymi się pod ideologię niepodległości. Żołnierze Wyklęci nie byli jednym monolitem, a jeśli będziemy gloryfikować wszystkie ich działania, nawet te złe, stworzymy z nich świętych, a ja na to się nie zgadzam. Nie możemy o nich zapomnieć, ale nie można pozwolić też aby jedna grupa(kibice) rościła sobie prawo do bycia ich spadkobiercami i wyznaczała jedyny,prawdziwy kurs na prawdę historyczną. Koszulki ze znaczkiem Polski Walczącej, murale są ok ale co się stanie kiedy kibice Nysy zrobią graffiti z okrwawionym Żołnierzem Wyklętym i ich biało- niebieskim banerem/transparentem z napisem "lepiej być martwym niż czerwonym". Sądzę, że nie o to im chodziło, gdy umierali w lasach lub katowniach UB....
Gero pisze:
Transparent czy banner z tej ogleglosci to jedno i to samo, a w tej dyskusji akurat nie ma znaczenia nazewnictwo tylko to co na tym kawalku szmaty jest.

Myślę , że kibice nie zapomną Ci tego..... :smt063


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 15:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
fisban pisze:
Myślę , że kibice nie zapomną Ci tego.....

dobrze, ze nie mam czerwonego auta... :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 15:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
rzezimiech pisze:
Przecież dostałeś odpowiedzi na pytania od Renegata więc o co ci chodzi ?


Tak to jest jak zmienia się treść postów po mojej odpowiedzi... :smt021
Stosujcie cytowanie selektywne lub przynajmniej wpisujcie nick osoby do której kierujecie swą wypowiedź :smt021

fisban pisze:
Taki los młodzieży wychowanej na przełomie systemów


Młody się odezwał :smt062 :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 15:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
fisban pisze:
najpierw się wypowiada, a później sprawdza ... taka bolszewicka metoda

przyznam się szczerze, że moja wiedza na temat żołnierzy wyklętych jest mizerna. Jakaś Inka mi się gdzieś kiedyś obiła o uszy ale to raczej "onetowa" wiedza :(

dla poprawy własnego PR ;) powiem, że ani słowem nie zająknąłem się tutaj o żołnierzach wyklętych. Walczyłem bardziej z kanapowym sentymentem starzejącej się młodzieży do pochodów w dawnym jedynie słusznym stylu.
fisban pisze:
Nie możemy o nich zapomnieć, ale nie można pozwolić też aby jedna grupa(kibice) rościła sobie prawo do bycia ich spadkobiercami i wyznaczała jedyny,prawdziwy kurs na prawdę historyczną. Koszulki ze znaczkiem Polski Walczącej, murale są ok ale co się stanie kiedy kibice Nysy zrobią graffiti z okrwawionym Żołnierzem Wyklętym i ich biało- niebieskim banerem/transparentem z napisem "lepiej być martwym niż czerwonym". Sądzę, że nie o to im chodziło, gdy umierali w lasach lub katowniach UB...

może jest to chwilowy efekt wahadła. Być może nie chodziło tym nieszczęsnym żołnierzom o to by dostać jak najwięcej lajków na fejsie ale do tej pory było o nich kompletnie cicho, więc niejako w dwójnasób zrobiło się głośno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 15:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
tadam pisze:
dla poprawy własnego PR ;) ... Walczyłem bardziej z kanapowym sentymentem starzejącej się młodzieży do pochodów w dawnym jedynie słusznym stylu.
Hehehe... dobre :smt023 Nie ma to jak sobie cos ubzdurac i przyjac jako fakt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..