Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 22:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: ER-4
Post: 28 sie 2005, 22:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lip 2005, 10:31
Posty: 74
Takie znaki szlaku rowerowego zobaczyłem podczas spaceru po Zgorzelcu. Ustawione są w różnych miejscach, nawet tych niezauważalnych (ul.Lubańska przed torami). Kto wie co to za szlak i dokąd biegnie. Mając chwilę wolną może sam się dowiem, chyba że ktoś już nim jechał ichce go nam polecić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ER-4
Post: 29 sie 2005, 13:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
darsyl pisze:
Takie znaki szlaku rowerowego zobaczyłem podczas spaceru po Zgorzelcu. Ustawione są w różnych miejscach, nawet tych niezauważalnych (ul.Lubańska przed torami). Kto wie co to za szlak i dokąd biegnie. Mając chwilę wolną może sam się dowiem, chyba że ktoś już nim jechał ichce go nam polecić?


Po Zgorzelcu sa jakies szlaki rowerowe? :>
Tez chetnie bym sie czegos dowiedzial.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2005, 6:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Najwłaściwszym jest chyba punkt Informacji Turystycznej, tylko że nie wiadomo kiedy ją otworzą :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 7:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Dla zaintersowanych rowerowych maniaków : około dwóch tygodni temu Związek Gmin Kwisa przy wspólfiansowaniu Unii wydał turystyczną mapę rowerową, tras przebiegających przez gminy związku czyli od Zgorzelca po Bolesławiec na wschodzie, Szklarską Porębe na południu i Węgliniec na pólnocy. Mam ją właśnie przed nosem i wyznaczona trasa ER 4 biegnie poprzez : Łagów, Pokrzywnik, Gronów, Henryków Lubański Radogoszcz, Unigoszcz. Lubań, Radostów i inne miejscowosci kończy się w Lwówku. Co ciekawe wszystkie trasy ER są to trasy euroregionalne, na mapie są także wytyczone "regionalne" szlaki rowerowe.
W sumie ciekawa rzecz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 11:11 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2005, 13:44
Posty: 27
Lokalizacja: Zgorzelec
krytyczny pisze:
Mam ją właśnie przed nosem i wyznaczona trasa ER 4 biegnie poprzez : Łagów, Pokrzywnik, Gronów, Henryków Lubański Radogoszcz, Unigoszcz. Lubań, Radostów i inne miejscowosci kończy się w Lwówku. Co ciekawe wszystkie trasy ER są to trasy euroregionalne, na mapie są także wytyczone "regionalne" szlaki rowerowe.
W sumie ciekawa rzecz.


A gdzie można tą mapę nabyć ?
Chętnie przejechałbym ta trasę 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 11:15 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 wrz 2005, 9:54
Posty: 1
Skusiłem się, pojechałem po słupkach z "zielonymi rowerami" i dojechałem aż (czy może tylko ?) do Sławnikowic (ok. 16km) a potem już ściemniło się więc zawróciłem. Od Zgorzelca to tylko w Łagowie kawałek "leci" przez pole, a dalej to sam asfalt.
Droga spokojna, mało uczęszczana, chociaż zauwazylem, że od czasu do czasu przejezdza przez nia "sznurek" samochodów (a droga wąska), z reguły na niemieckich blachach (podejrzewam, że był jakiś korek na głównej i znaleźli sobie sobie objazd). Po drodze mija się kamieniołom w Gronowie, można tam wjechać (pod górkę niestety)...i...(ale za to) popodziwiać panoramę okolicy z samej górki (nie wiem jak w tygodniu, bo chyba tam pracują i wjazd lekko niebezpieczny może być ze względu na prace i ruch ciężarówek, ale na weekend nie ma tam nikogo, więc droga wolna).

Podejrzewam, że niedługo znów się wybiorę w tamtym kierunku i zobaczę gdzie kończy się ten szlak :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 12:04 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
krasnal pisze:
A gdzie można tą mapę nabyć ?
Chętnie przejechałbym ta trasę 8)


Powiem szczerze że nie mam pojęcia, gdzie to mozna kupić, dostałem ja służbowo i w zasadzie nie wzbudzała mojego zaintersowania dopóki nie skojarzyłem jej z wątkiem na forum. Mam około 10 sztuk więc chętnie się nimi podzielę jak wymysle sposób na zachowanie anonimowości :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 13:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2005, 13:44
Posty: 27
Lokalizacja: Zgorzelec
krytyczny pisze:
krasnal pisze:
A gdzie można tą mapę nabyć ?
Chętnie przejechałbym ta trasę 8)


Powiem szczerze że nie mam pojęcia, gdzie to mozna kupić, dostałem ja służbowo i w zasadzie nie wzbudzała mojego zaintersowania dopóki nie skojarzyłem jej z wątkiem na forum. Mam około 10 sztuk więc chętnie się nimi podzielę jak wymysle sposób na zachowanie anonimowości :)


...to ja sie piszę na 1 szt. jesli można 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 16:06 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sty 2005, 20:42
Posty: 131
Lokalizacja: z Polmosu
jesli mozna to druga sztuke prosze dla mnie :)
odnosnie Twojej anonimowosci to moze Pan Admin nam pomoze i mapki bedziemy mogli sobie odebrac np. w biurze ZGORZELEC.INFO...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 17:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
a ja poproszę dwie, (druga dla prezesa R), choć jak nie można, to choć jedną, też jeżdżę na rowerze i chciałbym przejechać tą trasą.
Sprawa jak sądzę świeża, skoro map nie ma jeszcze w obrocie gotówkowym a kolega Krytyczny to pewnie gdzieś w gminnej turystyce siedzi :wink: , dobrze tam także mieć swoich :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2005, 17:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Jeśli można otrzymać kolejny egzemplarz, to będę zobowiązany. Powinienem się chyba załapać, jeśli jest 10 sztuk i jeśli pan Krytyczny nie wycofa się z powodu ryzyka zdemaskowania :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 wrz 2005, 6:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
krytyczny pisze:
Mam około 10 sztuk więc chętnie się nimi podzielę jak wymysle sposób na zachowanie anonimowości :)


Ja tez jestem zainteresowany...

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :)
Post: 02 wrz 2005, 11:50 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 8:00
Posty: 66
jeśli jeszcze coś zostanie to z miłą chęcią przyjme-pozdrowionka:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2005, 21:42 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2005, 13:44
Posty: 27
Lokalizacja: Zgorzelec
Jako że temat poruszył nasze serca i rowery, razem z częścią Zgorzeleckiej Grupy Rowerowej THC Promil, postanowiliśmy przejechać ową ER 4. Trasa, oznakowana naprawdę profesionalnie, biegnie bocznymi drogami przez pobliskie miejscowości, w których wydaje się ze czas stanął w miejscu. Widać, że ktoś włożył sporo pracy w przygotowanie tego szlaku.
Ogólnie piekna wycieczka...niestety ze wzgledu na to że pora była dość późna ( godz. 15.00 a bylismy w połowie drogi ) i zmierzch zapada wczesnie, musieliśmy zawrócić na wysokości Nawojowa Łużyckiego i przez Lubań, a nastepnie Wielki Lubański Las wrócilismy do Z-Town. Dystans jaki przejechalismy to około 80 km.
W przyszłą niedzielę (11.09) robimy drugie podejście i jeśli Maja Popielarska zapowie w miarę ładna pogode to może to byc bardzo ciekawa wyprawa na którą już teraz wszystkich chętnych zapraszam...szczegóły wkrótce 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2005, 21:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
a mapke taką można nabyć w księgarni koło granicy jest też kilka innych bardzo ciekawych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..