Dzisiaj jest 05 maja 2024, 15:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 wrz 2005, 17:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sie 2005, 15:42
Posty: 17
Lokalizacja: Zgorzelec
Od pewnego czasu w Kauflandzie uruchomiono stoisko z wyrobami piekarniczymi, gdzie towar podają miłe panie. W dniu dzisiejszym chciałem tam dostać pół bochenka chleba. Odmówiono mi sprzedaży - jak chcę to muszę kupić cały. Ciekawe praktyki a jeszcze ciekawsze, co na to Rzecznik Konsumentów? :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2005, 0:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 02 wrz 2005, 21:09
Posty: 17
Dziwne pytanie ... a pol pomidora gdzies kupisz ?? Co oni niby maja zrobic z ta polowka chleba ktora Ty nie kupisz ?? Ma sie zepsuc ?? , a moze maja ja sprzedac komus innemu , a jak nikt nie kupi ?? Jesli gdzies sprzedaja polowki chleba to tylko z wlasnej zyczliwosci i Rzecznik Praw Konsumenta nic tu nie zrobi.
Zobcz na polityke cenowa hipermarketow i ich marze na dobra podstawowe. Jak maly sklepik pod twoim domem ma marze na chlebie 100% to moze pokroic Tobie na 3 ... i zrobic jeszcze kanapki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2005, 9:13 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sie 2005, 15:42
Posty: 17
Lokalizacja: Zgorzelec
a ciekawe, że można kupić pół arbuza - nie słyszałeś o tym kolego. Widać, że jesteś młodziutki. Polską tradycją jest, że można kupić pół chleba, a nawet pół kostki masła. To była mała lekcja historii - gratis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2005, 12:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 02 wrz 2005, 21:09
Posty: 17
Panie historyku lub histeryku , zbierz swoje przemyslenia na temt krojonych produktow i idzi do Rzecznika Praw Konsumenta.
Odnosnie masla polecam PN-92/A-86932. Zakladam ze skoro piszesz o polowie kostki masla to nie masz na mysli masla na wage ... Zapytam, a co jesli ja kupie zaraz po Tobie ta niekupiona przez Ciebie czesc niewazonego masla , ktora nazywasz "pol kostki" ? Co jesli ona okaze sie mniejsza a sprzedawca sprzeda mi ja w takiej cenie jak tobie wieksza ?? A w krojeniu "na oko" roznice moga byc spore. Do tego maslo bedzie w polnowartosciowym opakowaniu , naruszajacym normy PN-92/A-86932. No to napisze Ci co wtedy ... wtedy Ja mam podstawy do wizyty u Rezcznika Praw Konsumenta.
"Polską tradycja" - jak szukasz rodzimej tradycji to nie zagladaj do niemieckich hipermarketow, oni maja inna tradycje - kapitalizm. Moze gdzies jeszcze znajdziesz sklep nie przestrzegajacy Rozporządzen Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej i np. dostaniesz kostke masla z odciskiem kciuka sklepowej. WIem , ze niektrzy tesknia do dawnych czasow , ale wybacz ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2005, 17:08 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
ale macie problem,a małe masełko mazurskie? :lol: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2005, 19:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Wg mnie, sklep powinien wychodzić na przeciw oczekiwaniom klienta. Jeśli chce pół kostki, ma być pół, jak ćwierć, ma być ćwierć. Specjalistów od tworzenia norm i przepisów nie brakuje, jednak, to życie jest przed przepisami a nie odwrotnie. A poza tym, kto chce być konkurencyjny i przyciągnać klienta, ten MUSI mu iść na rękę, nie ma wyjścia. Chyba że reguł kapitalizmu dopiero się uczy :?
Cytuj:
a pol pomidora gdzies kupisz ?? Co oni niby maja zrobic z ta polowka chleba ktora Ty nie kupisz ?? Ma sie zepsuc ?? , a moze maja ja sprzedac komus innemu , a jak nikt nie kupi ?? Jesli gdzies sprzedaja polowki chleba to tylko z wlasnej zyczliwosci
ich zmartwienie co zrobią z połówka, czy całym, który im zostanie, chyba że przyjdzie amator czerstwego chleba i kupi :lol: Są ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na cały chleb i całą kostkę masła, są też tacy, którzy chleba nie lubią wyrzucać i o tym trzeba pamiętać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2005, 16:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Ja w kwestii arubuzowej. W swego czasu krojono arbuzy, później zaprzestano, gdy zapytałem o powód kierownictwo sklepu uprzejmie odpowiedziało: SANEPID zabronił.

A w Kauflandzie to proponuje korzystać z czytników cen. Wielokrotnie przydażyło się mi że ceny z pólek odbiegały od cen "zczytywanych", ostatnio na kawie tak miałem...3,99 na półce w kasie 4,99 niby niewielka różnica ale uczy czujności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2005, 22:02 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
po sprawdzeniu ceny mogles udac sie do informacji i tam zwrocili by ci roznice. powiem z doswiadczenia bo sam tam pracowalem ze ceny zmieniaja sie czasem 2 razy w ciagu dnia i czasem nie nadazalismy ich zmieniac. powiem szczeze ze kaufland pod tym wzgledem traktuje powaznie klientow


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2005, 13:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sie 2005, 15:42
Posty: 17
Lokalizacja: Zgorzelec
Fajnie, że odpowiadacie, choć macie różne poglądy. Szkoda tylko, że rzecznik konsumentów tu nie zagląda - po co ma się Pani Rzecznik denerwowac!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2005, 16:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Zrzęda pisze:
po co ma się Pani Rzecznik denerwowac!


istnieje podejrzenie, że to tytuł tylko honorowy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2005, 17:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 sie 2005, 12:39
Posty: 25
Pani Rzecznik to figurka, ktora pracuje na pol etetu wiec ma inne sprawy na glowie :lol:

Co do chleba niewazna jest tradycja, a jezeli kupujemy produkt wiadomo ze jest on niepodzielny. Telewizor na pol tez mozna kupic ?

Natomiast z chlebem to jest tak, ze produkowane sa polowki stad tez nie ma potrzeby krojenia normalnego chleba. Z innej strony szanowni Panstwo, czy nie przesadzacie ? Chleb nie kosztuje 10 zl, zeby trzeba bylo go kroic ! Zatem nie rozumiem w czym problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: my - konsumenci
Post: 17 wrz 2005, 23:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 wrz 2005, 23:28
Posty: 1
Być może ktoś lubi takie wielkie super markety ... Ja osobiście wolę małe , polskie sklepy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2005, 10:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
i.podhalska pisze:
Być może ktoś lubi takie wielkie super markety ... Ja osobiście wolę małe , polskie sklepy .


Tzn Biedronke albo Lewiatana?

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..