Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 paź 2014, 20:00 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 8:40
Posty: 47
Lokalizacja: Czekoladowo ;)
Witam

Co sądzicie o obecnej obsłudze Linii Miejskiej 50? Od 1go września zmieniła się firma obsługująca tę linię czy Waszym zdaniem zmieniła się także jakość czy tylko ja tak to odbieram. Czy aż tak niska kwota w przetargu może iść w parze z odpowiednim wykonywaniem usług?

Korzystam z tej linii każdego dnia, ale od pewnego czasu obserwuję sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Kierowcy, którzy nie wiedzą co mają robić, nie zatrzymują się na przystankach, wydrukowanie biletu z kasy fiskalnej jest dla nich zbyt skomplikowane, o ile kasa w ogóle działa, jeżdżą nie zwracając uwagi na to, że wiozą ludzi, nagłe hamowanie i osoby stojące prawie się przewracają. Byłam świadkiem sytuacji jak podczas nagłego hamowania z siedzeń na podłogę spadły trzy starsze panie, dwa razy już widziałam jak kierowca nie zwraca uwagi na osoby wysiadające i przytrzaskuje je drzwiami. Dzisiejsza sytuacja to już wszystko pobiła na głowę, jak na przystanek zamiast autobusu podjechał busik wypełniony po brzegi a to był dopiero początek trasy. Kierowca tłumaczył się awarią, no ale czy taka firma, która startuje do przetargu na przewóz osób nie posiada więcej autobusów nadających się na trasę z taką ilością pasażerów, aż wierzyć się nie chce. Ludzie pościskani jak sardynki w puszcze, nerwy pasażerów, kilka osób w ogóle zrezygnowało z wsiadania bo już nie było gdzie. Ścisk i zero komfortu jazdy a bilet w normalnej cenie. W połowie drogi pojawia się policja i "wycieczka" się kończy tym, że wszyscy wysiadają i "podróż" kontynuują na piechotę. Ale kasa za bileciki zgarnięta i to się nazywa zarobek, wziąć kasę za usługę, której się nie wykonuje. Dzieci dojeżdżające do szkoły z jednego końca miasta na drugi, dzwonią z płaczem do rodziców, bo po przejechaniu dwóch przystanków, dalej muszą iść pieszo, dzieci z klasy tak na oko 2-3 szkoły podstawowej, muszą nagle przejść całe miasto bo ktoś nawalił. Tylko kto? Kierowca? Właściciel firmy? A może nasz "cudowny" urząd, dla którego ważne jest to by wydać jak najmniej kasy a już jakość usług a tym bardziej bezpieczeństwo podróżnych nie ma najmniejszego znaczenia. Czy w takich przypadkach jedynym kryterium oceny powinna być tylko najniższa cena? Czy firma nie powinna zostać sprawdzona pod kątem możliwości odpowiedniego wywiązania się z umowy?
Czy ktoś z Was korzysta z tej linii i miał podobne przygody??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2014, 20:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Miałem któregoś dnia poruszyć temat 50-tki

To co się ostatnio dzieje to paranoja
Ale zacznijmy od początku

Bielecki oferował przejazdy autobusami setra, model na oko to 315nf, niskopodłogowe, wygodne dla pasażerów. Pozniej coraz cześciej jeździły małe busy Renault
Za autobus mały plusik, chociaż na taką linię by się przydał nowy autobus w pełni niskopodłogowy.

Poranne kursy odbywały się bez problemów, gorzej po południu. Szczególnie chodzi o trasę w kierunku od pomu, gdzie autobusy nie przyjeżdżały i zdenerwowani ludzie czekali na przystankach.

Po przetargu zaczęły się cyrki. Pojawiła się 50-tka i chwilę przed nią jadący busik od Bieleckiego.
Trochę to nie fair

Przestał jeździć autobus setra i jeździł tylko busik Renault
A za min na drodze wylania się autobus astelu, tez niskopodłogowy, ale przejeżdżając obok ma się wrażenie że obok jest czołg albo cos innego wydającego straszny hałas!

Czy podczas przetargu nie mogło się zobowiązać przewoźnika do wykonywania kursów nowoczesnymi, co najmniej 12 metrowymi, klimatyzowanymi autobusami niskopodłogowymi, tylko musimy jeździć autami przeznaczonymi do złomowania we Francji?

Jest tez kwestia nieprzyjezdzania autobusu wcale. Niby są przewidziane kary, zobaczymy czy poskutkują.

Akcja z policją, brawa.
Pewnie busik miał w dowodzie rejestracyjnym 20 miejsc siedziących a jechało dwa razy tyle osób w tym stojące. Tak się nie robi. Dlatego powinien być autobus, o którym wcześniej wspomniałem, niskopodłogowy około 30 miejsc siedzących i 70 stojących

Wszelkie nieprawidłowości w kursowaniu czy spóźnienia, powyżej 1 minutu polecam zgłaszać do urzędu miasta żeby ukarano nieuczciwego przewoźnika.

Zobaczcie jakie autobusy jeżdżą na liniach miejskich w görlitz, same mercedesy citaro. Nawet nie ma co porównywać do tego złomu jeżdżącego po zgorzeleckiego drogach.

A co myślicie na temat samej strasy linii 50? Moze z powodu rozwoju miasta należałoby ją zmodyfikować? A częstotliwość kursowania? Raz na godzinę to mało. Raz na pół godziny? Ale w zgorzelcu oczywiście się nie da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2014, 21:06 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 8:40
Posty: 47
Lokalizacja: Czekoladowo ;)
Bielecki jeżdżąc w tym samym czasie co 50tka jeździł kursem z Jędrzychowic czego "nowa" 50tka nie robiła, bo zaczynali od Bolesławieckiej. Fakt puszczali busika, ale przynajmniej bilet był tanszy i był wybór czy jechać złomkiem czy busikiem, osobiście wolałam busik Bieleckiego niż złomka bo to dramat i jak widac po dzisiejszej akcji już się posypał nawet.

Trasa jak dla mnie ok jest ale to fakt, że mogłaby być zmodyfikowana troszkę albo powinny być dwa osobne kursy z różnych części miasta. Ponoć Bielecki cos szykuje, ale czy to wyjdzie wątpię.

Póki co jest dramat i ktoś powinien zająć się tą sprawą zanim wydarzy się jakieś nieszczęście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2014, 7:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
zgc_qwerty pisze:
A co myślicie na temat samej strasy linii 50? Moze z powodu rozwoju miasta należałoby ją zmodyfikować? A częstotliwość kursowania? Raz na godzinę to mało. Raz na pół godziny?

nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale kiedyś dawno temu, zamiast "50" kursowały przez Zgorzelec dwie linie, jeśli dobrze pamiętam:
1 - Jędrzychowice/Studniska
2 - Kunów/Łagów
później połączono te linie w jedną redukując wioski końcowe, co wg mnie było porąbanym pomysłem ale tak już zostało. może dobrze byłoby znów te linie rozdzielić? trasa w obecnym kształcie jest traktem wycieczkowym a nie komunikacyjnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2014, 9:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale kiedyś dawno temu, zamiast "50" kursowały przez Zgorzelec dwie linie, jeśli dobrze pamiętam:1 - Jędrzychowice/Studniska2 - Kunów/Łagów


Było jakoś tak - i było to lepsze :smt023

Wsie (zwłaszcza Jerzmanki) są odcięte nieco od komunikacji autobusowej. Ten do Łagowa mógłby zawijać i do kościoła jerzmankowego dojeżdżać - wszak to centrum wsi :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2014, 9:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Wsie (zwłaszcza Jerzmanki) są odcięte nieco od komunikacji autobusowej.

może na tym można by parę głosów zdobyć w nadchodzących wyborach? w sumie to chyba raczej w gminie niż w mieście, ale z trzeciej strony kto wie - może np Pan Aniszkiewicz obieca np tańszą - żeby nie powiedzieć ZA DARMO - kominikację? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..