Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lis 2017, 15:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Też to zauważyłem - ludzie we własnym mieście jeżdżą na pamięć, chociaż oczywiście tak być nie powinno, ale niestety to fakt i dlatego oznaczenia powinny być bardzo widoczne z informacją o czasowej zmianie organizacji ruchu. Skoro firma przeprowadzająca remont nie potrafi zadbać o odpowiednie oznakowanie, to już obawiam się jakości ich prac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2017, 17:12 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
...ludzie we własnym mieście jeżdżą na pamięć, chociaż oczywiście tak być nie powinno...


Ja dla odmiany uważam, że ludzie we własnym mieście powinni jeździć na pamięć 8)
Wtedy skupią się na otoczeniu, pieszych, debilach bez świateł itd.
To osoba odpowiedzialna za zmianę ruchu powinna dołożyć wszelkich starań żeby zrobić to w sposób ewidentnie widoczny :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2017, 17:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
...nie potrafi zadbać o odpowiednie oznakowanie...


Problem ten dotyczył również remontowanej Traugutta - oznakowanie IMHO też nie było wystarczające. Słyszałem, że poziom wykonywanych robót był podobny :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2017, 20:08 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
YELLO_35 pisze:
manzir pisze:
...nie potrafi zadbać o odpowiednie oznakowanie...


Problem ten dotyczył również remontowanej Traugutta - oznakowanie IMHO też nie było wystarczające. Słyszałem, że poziom wykonywanych robót był podobny :roll:


ktoś, kto się zna na tym, dokonał odbioru tych prac pomimo że pomiędzy nową nawierzchnią asfaltową a pasem brzegowym ułożonym z kostki nie znajdziemy jednolitej płaszczyzny jak z nowo osadzanymi studzienkami deszczowymi :) może ja tam się nie znam i było to zamierzone wykonanie ale jak tu wytłumaczyć że różnica w tych dwu płaszczyznach jest rożna w zależności od miejsca? :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2018, 20:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Nowe rondo - na skrzyżowaniu Kościuszki/Piłsudskiego/Daszyńskiego.
I co Wy na to? 8)

PS. Bo mnie dziwi tak nagła i szybka realizacja zadania...
I niech nikt nie pisze, że jazda na pamięć jest błędem :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2018, 22:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
można powiedzieć, w końcu :grin:

czekam na pozostałe w centrum :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2018, 7:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
jeśli o mnie chodzi to oklaski, mieszkam na Sienkiewicza i najczęściej zmuszony jestem pokonywać to skrzyżowanie jadąc Kościuszki z góry, co w godzinach szczytu jest - a w zasadzie było - naprawdę męczarnią. teraz będzie problem z głowy, jak kiedyś tam, nie za bardzo jeszcze wiadomo kiedy, ale kiedyś może skończy się ten cholerny remont Kościuszki i zacznie być w tej okolicy normalnie.
mnie smuci tylko to, że nie zanosi się aby powstało ronda koło hotelu pod orłem i w związku z tym ruch na wszystkich planowanych rondach i tak będzie zależał od tego skrzyżowania ze światłami...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lis 2018, 13:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
To rondo powinno powstać w momencie wprowadzenia na ul. Kościuszki ruchu obustronnego, ale lepiej późno, niż wcale 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 14:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Zauważyliście, że na tym rondzie jadący z góry na dół Daszyńskiego prawie nigdy nie włączają kierunkowskazu. Teoretycznie opuszcza się wtedy rondo zatem taka potrzeba zachodzi... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 20:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Faktycznie mało kto używa tam kierunkowskazów, "ważniejsze" jest jednak to, że nareszcie można tam płynnie przejechać :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2018, 21:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
A i koło sądu jakby płynniej się jeździ od kiedy nie ma świateł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2018, 10:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Tam też powinni zrobić rondo i to w dodatku z dwoma pasami, tylko zaraz zaczną się narzekania tych, co to prawko kupili za cebulę, że wtedy będzie armagedon :lol:
Jak Ci ludzie jeżdżą w dużych miastach, gdzie jest coraz więcej rond, o ile w ogóle odważą się wyjechać ze swojej małej metropolii.
Może dojeżdżają do rogatek miasta i dalej przesiadka do komunikacji miejskiej :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2018, 9:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Faktycznie mało kto używa tam kierunkowskazów...


Jakoś tak niezręcznie się miga w tym momencie ;)

manzir pisze:
..."ważniejsze" jest jednak to, że nareszcie można tam płynnie przejechać


O tak :smt023

niecierpek pisze:
A i koło sądu jakby płynniej się jeździ od kiedy nie ma świateł


Zdecydowanie - aż dziw bierze, że nawet z Langiewicza i Boh. II AWP łatwiej wyjechać.

manzir pisze:
Tam też powinni zrobić rondo...


Podobno jest w planach :smt023
manzir pisze:
Jak Ci ludzie jeżdżą w dużych miastach, gdzie jest coraz więcej rond, o ile w ogóle odważą się wyjechać ze swojej małej metropolii.
Może dojeżdżają do rogatek miasta i dalej...


...zasiada kolega robiący wcześniej za pasażera. Znam takiego jednego kierowcę zawodowego - o ironio... Wrocław go zawsze przerażał :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2020, 7:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ktoś tu jeszcze zagląda???

W rejonie ulicy Krańcowej i tamtejszego osiedla szykuje się wielka rewolucja w oznakowaniu. Wygląda na to, że wszystkie skrzyżowania będą równorzędne. Na pewno spowolni to ruch na Krańcowej i wielu osobom odechce się tamtędy jechać skoro na każdej krzyżówce ma przepuścić tych z prawej.
Jeśli myślicie, że o zmianie organizacji ruchu informuje jakaś wielka tablica (jak to w porządnych krajach robią...) to się mylicie - małe znaki (ostrzegawczy o skrzyżowaniu dróg równorzędnych) z dopiskiem, że sytuacja zmienia się bodajże z końcem kwietnia.

Zalecałbym ostrożność w tym rejonie... :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2020, 21:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Zalecałbym ostrożność w tym rejonie...


Ludzie nie znają reguły prawej dłoni! Zawsze na takich skrzyżowaniach puszczam wszyskim, bo nigdy nie mam pewności czy nie trafię na "sprawnego inaczej" :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..