Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 lip 2015, 12:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
tadam pisze:
rozproszenie ich po całym kraju
to jest tak bardzo dobry pomysł, a zarazem tak samo bardzo nierealny. Przyjeżdżają osoby, które nie znają języka, maja inne zwyczaje, wiec silą rzeczy będą się trzymać razem tworząc getta. Tak jak napisał manzir , większość z nich się nie asymiluje zupełnie i po pewnym czasie próbują narzucić swoje zwyczaje. Sila bo oni nie sa przyzwyczajeni do tolerancji. Albo jesteś z nimi albo giniesz - tak mówi koran.

Zawsze jest jakiś procent wśród uchodźców czy emigrantów, którzy się nie zasymilują. Wśród Polaków, którzy wyjechali na zachód na bank jest jakaś grupa niezasymilowana, ale te proporcje wśród uchodźców ze wschodu są zupełnie odwrotne. Poza tym tez ważna rzeczą jest to, ze oni zazwyczaj nie pracują za to rozmnażają się zdecydowanie szybciej od Europejczyków. To powoduje to, ze coraz mniej osób będzie pracować na ich socjal. Za jakiś czas możemy być mniejszością.

Rozumiem, ze przyjecie 2000osob na 40 milionów mieszkańców to nie jest dużo, ale za chwile będzie trzeba przyjąć kolejnych i kolejnych...

manzir pisze:
Ciekawy jestem, co powiedzieliby Ci wielcy zwolennicy przyjmowania islamistów do naszego kraju w przypadku, gdyby np. za 10 lat zginąłby ktoś z ich rodziny w ataku terrorystycznym przeprowadzonym w imię wiary, bo przecież my zachodnie cywilizacje to zgnilizna i zasługujemy tylko na śmierć, a jedyna słuszna wiara, to ich wiara.
Nie trzeba czekać... niech taki Ziaro jedzie do Francji zrobić wykład o tolerancji np. rodzinom tych, którzy zginęli w zamachu na tygodnik Charlie Hebdo.

rzezimiech pisze:
Polacy mają w tej sprawie zdrowe poglądy.
Ciesze się, ze coraz więcej osób dostrzega zagrożenie patrząc trochę dalej niż 2m przed siebie, bo ono może nie dotyczy nas samych, ale naszych dzieci czy wnuków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2015, 19:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 mar 2009, 9:06
Posty: 9
Lokalizacja: Pieńsk
Jak tak patrzę na filmiki na YT z sytuacji we francuskim Calais to też zaczynam być sceptyczny w tym temacie :? :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2015, 19:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
wg mnie żadni islamiści się w Polsce nie zagnieżdżą z tego jednego prostego powodu, że nikt im tu nie zapewni socjalu na jaki liczą i jaki mogą dostać na zachodzie i północy europy, możemy być dla nich - i jesteśmy cały czas - atrakcyjni tylko jako kraj tranzytowy.
najlepszym przykładem Czeczeni.
nie jesteśmy atrakcyjnym krajem dla nikogo, nawet dla uciekinierów... ten kraj nadaje się tylko do tego aby stąd wyjechać - w drugą stronę ta zasada niestety nie działa. dochodzi do tego katolickie społeczeństwo, które w porównaniu do zlaicyzowanego zachodu jest kolejnym argumentem na naszą "niekorzyść" :/
dlatego dla mnie to straszenie islamistami jest zwykłym biciem piany...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 7:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...ten kraj nadaje się tylko do tego aby stąd wyjechać...


I ta paskudna myśl w tym kontekście jest całkiem fajna :smt023

A'propos - pojadą za Nysę i osiądą obok Gero ;) :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 8:25 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
że nikt im tu nie zapewni socjalu na jaki liczą i jaki mogą dostać na zachodzie
neandertalski pisze:
dlatego dla mnie to straszenie islamistami jest zwykłym biciem piany...
neandertalski pisze:
dlatego dla mnie to straszenie islamistami jest zwykłym biciem piany...
Niby tak, ale tych co uciekają z Węgier na zachód, deportują z powrotem do Węgier, wiec nie wiem czy ten argument jest tak bardzo aktualny.

YELLO_35 pisze:
pojadą za Nysę i osiądą obok Gero
Oni już tutaj są. Nawet wspaniałomyślnie rzad Saksonii wpadł na pomysł żeby tuz przed sesja wywalić z budynku "Am Hirschwinkel" studentów bo potrzebowali miejsce dla uchodźców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 8:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
tych co uciekają z Węgier na zachód, deportują z powrotem do Węgier, wiec nie wiem czy ten argument jest tak bardzo aktualny.

wg mnie aktualny, oni chcą na zachód i tam prędzej czy później ale dotrą, nie koniecznie takim sposobami jak tu ;)
http://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/ne ... Id,1222729
oni dobrze wiedzą, ze nie mają w Polsce warunków do życia a jak będą się w kółko nieudolnie przedostawać na zachód to grozi im raczej wydalenie z Polski a nie dożywocie na naszej ziemi.
Gero pisze:
YELLO_35 pisze:
pojadą za Nysę i osiądą obok Gero
Oni już tutaj są. Nawet wspaniałomyślnie rzad Saksonii wpadł na pomysł żeby tuz przed sesja wywalić z budynku "Am Hirschwinkel" studentów bo potrzebowali miejsce dla uchodźców.

ale to już nie jest nasz problem... chyba, że nasi narodowcy zaczną protestować przeciwko islamizacji Niemiec :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 8:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
wg mnie żadni islamiści się w Polsce nie zagnieżdżą
Czy aby na pewno? Muzułmanie nawracają na polskich ulicach!.

neandertalski pisze:
ale to już nie jest nasz problem.
To akurat głownie odpowiedz do YELLO_35, ale tez przykład do czego prowadzi zaślepiona tolerancja.

neandertalski pisze:
oni chcą na zachód i tam prędzej czy później ale dotrą
ale zachód tez ich nie bardzo chce, bo maja ich sporo u siebie. Dlaczego Węgry budują mur na granicy? Bo tych uciekinierów odsyłają z powrotem. Nie wiem czy będzie jakaś ewidencja uchodźców, ale po ucieczce np. do Niemiec na jakiej podstawie mieliby dostać tam socjal? Przecież to wyjdzie skąd uciekli, a jak wyjdzie to ich przekażą Polsce.

Pytanie tylko kiedy i komu sie ta zabawa znudzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 8:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
rzezimiech pisze:
...wczoraj rozeszło się 600-700 ulotek,...


Resztę wczoraj (tj. 28.07) rozrzucaliście chyba po mieście - wdepnąłem na 2 sztuki wychodząc z biura od kumpla na Daszyńskiego. W sumie lepsze to niż naklejki na latarniach :roll:

rzezimiech pisze:
...chyba Polacy mają w tej sprawie zdrowe poglądy.


Zdrowe wg kogo - że tak spytam 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 9:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
rzezimiech pisze:
Polska nie ma pieniędzy na to żeby przyjąć 2 tysiące imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, z konfliktów wywołanych przez Zachód (Syria, Irak, Libia) za które my nie jesteśmy odpowiedzialni ani politycznie ani moralnie.
za konflikty nie jesteśmy odpowiedzialni, ale pomagać mamy prawo a nawet obowiązek moralny. To, że ktoś popadł w tarapaty nie z naszej winy, nie zwalania nas z niesienia im pomocy. Tak jak napisałem wyżej - polska wchłonęłaby 2 tys. albo i 5 tys. uciekinierów i nwet nikt by tego nie zauważył. Po jednej rodzinie na gminę czy tam powiat z prawem do pracy i zakazem zmiany gminy. Jedna taka rodzina szybko by się asymilowała, szybko by się nauczyła języka a i sąsiedzi łatwiej tolerują jedną rodzinę niż cały ośrodek z ludźmi w barakach, którzy sie nudzą. Dodatkowo przyjmować tylko chrześcijan - wtedy odpada problem islamizacji czy zakazów bdowania meczetów. Po jednym pokoleniu ta rodzina rozpuściłaby się jak cukier w herbacie.
neandertalski pisze:
wg mnie aktualny, oni chcą na zachód i tam prędzej czy później ale dotrą
"chcą" w przypadku uchodźców to słowo nie na miejscu. Jeśli ktoś ucieka, bo go prześladują lub coś mu zagraża, to albo przyjmuje pomoc jaką mu się zaoferowało, albo wsadza na ponton i spuszcza na Morze Śródziemne. Mamy kilkaset tysięcy urzędników w kraju, jesli nie potrafią ogarnąć logistyki kilku tysięcy osób to świadczy jedynie o tym, że mamy o kilkaset tysięcy urzędników za dużo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 9:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
neandertalski pisze:
wg mnie żadni islamiści się w Polsce nie zagnieżdżą
Czy aby na pewno? Muzułmanie nawracają na polskich ulicach!.

przeczytałeś artykuł czy tylko wrzuciłeś link bo Ci się tytuł spodobał? jego treść przeczy Twojej tezie :/
Cytuj:
Chcąc dowiedzieć się, czy alarmy o wylewających się na ulice muzułmanach są charakterystyczne głównie dla internautów, zadzwoniłem do księdza Bogdana Bartołda, proboszcza katedry św. Jana Chrzciciela, która znajduje się niedaleko Placu Zamkowego. Nie słyszał o misyjnej działalności wyznawców islamu, ale zdziwił się, że ktoś jest nią zaskoczony.
– Ja nie mam nic przeciwko. W Polsce mamy w konstytucji zagwarantowaną wolność wyznania. Komu to przeszkadza? – pyta, także zwracając uwagę, że w tym kontekście chodzi o postawę ludzi, a nie misjonarzy.
– Ja do warszawskich muzułmanów zastrzeżeń nie mam. Nie było żadnej sytuacji konfliktowej, a przedstawiciel wspólnoty muzułmańskiej brał udział we wspólnych modlitwach – dodaje.

Gero pisze:
Przecież to wyjdzie skąd uciekli, a jak wyjdzie to ich przekażą Polsce.

tak i w związku z tym oni w Polsce założą państwo islamskie... Gero wg mnie masz poważny problem z tym, że Ci kwaterują uchodźców w Goerlitz, ale nam bidokom w Polsce nic do tego:)
a swoją drogą to muszę przyznać dziwne trochę, że Ty jako ten który ruszył za granicę szukać szczęścia jako auslender tak bardzo jesteś przeciwny przyjmowaniu do kraju przybyszy zza granicy, że o chrześcijańskiej miłości bliźniego nie wspomnę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 9:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
jego treść przeczy Twojej tezie
specjalnie nie dopisałem komentarza do tego artykułu... z pozoru nic nadzwyczajnego. Ot tacy brodaci chodzą z ulotkami, ale sięgnij do historii. Tak samo "nawracali" we Francji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii na początku ulotkami... teraz silą.

neandertalski pisze:
masz poważny problem z tym, że Ci kwaterują uchodźców w Goerlitz
Zapewniam Cie, ze na razie nie mam żadnego problemu z uchodźcami w Görlitz. Podałem (o ile mnie pamięć nie myli) jeden przykład nadmiernej tolerancji. Jestem nastawiony negatywnie do islamu od długiego czasu, dużo wcześniej niż oni się tu znaleźli.

neandertalski pisze:
jako auslender
owszem jestem - tego się nawet nie wypieram. Tylko, ze ja żyje w niemieckim społeczeństwie szanując tutaj panujące zwyczaje. Poza tym jestem pracującym i płacącym podatki ausländerem, wiec chyba dostrzegasz te subtelna różnicę pomiędzy mną, a kimś kto po kilku latach dalej ciągnie kupę siana od państwa dalej będąc bezrobotnym. Tak jest z większością uchodźców.

neandertalski pisze:
chrześcijańskiej miłości bliźniego
nie jestem chrześcijaninem. To po1. Po 2. Milosc do bliźniego ma swoje granice.

Ja jestem generalnie chętny do pomocy... tylko nie lubię jak ktoś jej nadużywa.

Teraz postaw się w innej roli... sąsiad, w ramach "miłości do bliźniego" przyjął pod swój dach ludzi, którzy po jakimś czasie zrobili mu rozpierduchę w domu, zaczęli się awanturować i wprowadzać swoje zasady, on ich nie może wywalić, a oni dalej są juz kilka lat na jego utrzymaniu.

Nagle ktoś Ci nakazuje przyjąć takich samych do Twojego domu. Zgadzasz się?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 10:07 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Drodzy przedmówcy pytanie nie powinno brzmieć czy przyjmować czy nie ale jak przyjmować uchodźców. Jesteśmy tak powiązani politycznie, gospodarczo i społecznie z innymi krajami UE, że rozmowa o przyjmowaniu jest bezcelowa. Tej fali nikt nie zatrzyma. Migracje były, są i będą. Biedni szukali i będą szukać łatwiejszego życia w bogatszych krajach. Do tego jako Wspólnota jesteśmy zobowiązani do wsparcia krajów takich jak Włochy, Grecja, którzy mają poważny problem. Jeśli teraz tego się nie rozwiąże na obrzeżach Europy dotrze to do nas.

Polska jest nieatrakcyjna dla uchodźców i to jest paradoksalnie naszym wielkim atutem. Możemy się przygotować na to, tworząc system asymilacyjny dla wszystkich obcokrajowców jak i repatriantów ze Wschodu. Niestety obecny rząd nie popisał się w tej kwestii a prognozowani wygrani następnych wyborów (PiS) też nie mają wiele do powiedzenia w tej sprawie.

Nie chcę wspominać o działaniach NOP którzy sloganami nie wnoszą nic konstruktywnego do tego tematu. Ich hasła są chwytliwe, ale nie zawierają konkretnych propozycji. A jeśli już się pojawią są oderwane od rzeczywistości... A tak wtrącając, jakby NOP teoretycznie doszedł do władzy, pewnie skończyłoby się jak z Prawym Sektorem na Ukrainie.... dlatego dobrze jest, że są, gdyż ich pikiety dodają uroku naszej lokalnej scenie politycznej, taki nasz folklor .... ]:-> ale dobrze jest też że są marginesem politycznym.

Zaznaczam od razu, że mnie tez nie podoba się sytuacja gett etnicznych takich jak we Francji, Anglii lub Holandii. Dzięki takim przypadkom nasze władze mogą zobaczyć gdzie popełniono błędy i odpowiednio zareagować omijając je. Ale znając życie będzie to tylko moje pobożne życzenie. Poza tym wymienione kraje były kiedyś potęgami kolonialnymi i u nich ruchy migracyjne nie zaczęły się od niedawna. Problemem zwielokrotnił się wraz z radykalizacją islamu i brakiem zainteresowania rządów dla asymilacji społecznej.Według mnie Polska potrzebuje ludzi którzy chcą pracować i żyć normalnie w naszym kraju. Jeśli otrzymają możliwość asymilacji i będą chcieli się zasymilować to dlaczego nie dać im szansy. Podstawą tutaj powinien być język polski jak i szansa edukacji. Dzięki temu nie zaczną powstawać enklawy obcych, tylko my jako społeczeństwo będziemy wchłaniać "zdrowe" jednostki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 10:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
owszem jestem - tego się nawet nie wypieram. Tylko, ze ja żyje w niemieckim społeczeństwie szanując tutaj panujące zwyczaje. Poza tym jestem pracującym i płacącym podatki ausländerem, wiec chyba dostrzegasz te subtelna różnicę pomiędzy mną, a kimś kto po kilku latach dalej ciągnie kupę siana od państwa dalej będąc bezrobotnym. Tak jest z większością uchodźców.

subtelnej różnicy nie widzę bo rozmawiamy o przybyszach, którzy dopiero docierają a Ty już wiesz jak będzie. jeśli mnie pamięć nie myli Polacy też jeszcze kilka lat temu byli postrzegani jako bardzo jednoznacznie negatywna zbiorowość pijaków, złodziei i darmozjadów i pomimo tego, że idealnym sąsiadem nie jesteśmy czas chyba nas zweryfikował stosunkowo pozytywnie, dlatego dziwi mnie trochę Twoje stanowcze i jednoznaczne NIE dla obcych, których wrzucasz do jednego worka "uchodźcy", który należałoby chyba jak sugeruje tadam wrzucić na ponton i spuścić do morza śródziemnego. póki co innych propozycji co z nimi począć nie zauważyłem, być może nieuważnie wątek śledziłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 10:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
którzy dopiero docierają a Ty już wiesz jak będzie
Trzeba się uczyć na błędach, a najlepiej na błędach innych. Trzeba minimalizować ryzyko, a nie sprawdzać czy rzeczywiście jest tak jak w innych krajach. No ale to moje zdanie.
neandertalski pisze:
czas chyba nas zweryfikował stosunkowo pozytywnie
Nas czas zweryfikował, chociaż jakiś procent darmozjadów jest dalej (tego się uniknąć nie da) Mnie natomiast dziwi, ze po doniesieniach z krajów gdzie od lat sprowadza się uchodźców, gdzie staja się oni coraz większym problemem tak bardzo jesteś za sprowadzaniem ich do Polski np. zamiast ratować Polaków mieszkających na Ukrainie.

Poza tym krzywdzące jest to, ze gwarantuje się utrzymanie uchodźców, a Polaków traktują wyłącznie jak dojne krowy.

neandertalski pisze:
póki co innych propozycji co z nimi począć nie zauważyłem
Nikt nie ma propozycji, a tym bardziej rzad. Beda siedzieć za free i nie wróże, ze tu nawet jakikolwiek plan pomoże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 11:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
tak bardzo jesteś za sprowadzaniem ich do Polski

nigdzie nie napisałem, że jestem za sprowadzaniem uchodźców do Polski, po prostu ja nie czuję problemu bo wiem jakie bytowanie może im nasz rząd zapewnić i wiem, że nie będą tym zainteresowani, w tym kraju tylko Polacy są w stanie przetrwać od pierwszego do pierwszego :) pozwolić sobie na getta auslenderów mogą tylko kraje bogate a my się do nich nie zaliczamy - jak się dowiedzą, ze zasiłek dla bezrobotnego tubylca po trzech miesiącach wynosi netto 569 zł czyli jakieś 135 EUR to sami szybko się stąd zwiną.
tym bardziej, ze w naszym klimacie nie da się w zimie przetrwać w szałasie.
przewidywanie co będzie w naszym kraju przez pryzmat doświadczeń niemieckich, francuskich czy skandynawskich po prostu nie ma sensu. tu socjalizm już się skończył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..