Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 14 lut 2016, 18:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 gru 2015, 14:41
Posty: 3
Przynajmniej w Polsce nie jest tak dużo imigrantów-islamistów. Nie ma tu dla nich bonusów, takich jak w Niemczech.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 16 lut 2016, 9:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Mariusz Pudzianowski bierze sprawy w swoje ręce:

http://sport.interia.pl/sporty-walki/ne ... Id,2146170

Nie lubię Pudziana ale tu w 100% jestem za nim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 16 lut 2016, 13:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 sty 2016, 14:43
Posty: 30
Pudzianowi chodzi o o że dostał grzywnę bo w jego ciężarówce byli pasażerowie na gapę. Każdy by się wkurzył więc mu wybaczam. Nazywanie ludzi "ludzkimi śmieciami" to ohydny język pogardy podobny do używanego kiedyś przez hitlerowców w stosunku do Żydów i Polaków. Nie wiem czym tu się podniecać.

Kierowcy tirów dostają w Calais rozpiskę co muszą wykonać w celu zabezpieczenia/kontroli pojazdu przez podstawieniem się na prom lub pociąg do Anglii. Każdą czynność trzeba odhaczyć. Niektórzy to olewają zwłaszcza ci co pierwszy raz jadą bo myślą że to nie ważne. Gdy brytyjska straż graniczna znajdzie nielegalnych, a kierowca nie ma wypełnionej rozpiski, efektem jest noc na dołku i grzywna. To dość niesprawiedliwe ale przecież polska straż graniczna też karze za przemyt nielegalnych imigrantów, i nie przyjmują tłumaczenia że nie wiedziałem, bo każdy zawsze powie że nie wiedział nawet jeżeli wziął za to pieniądze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 16 lut 2016, 15:02 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Pudzian faktycznie przesadził, nie powinien nic mówić. Powinien bez słowa przejść od razu do meritum, użyć siły albo grawitacji swojej ciężarówki, do czego zresztą namawiała francuska policja...

Zniszczone lusterka, popękane przednie szyby, pocięte opony a ty mu wybaczasz???
Pocięte plandeki, zniszczony i rozkradziony towar a ty mu wybaczasz???
Obrzucanie kamieniami autokarów z turystami, dziećmi w środku a ty mu wybaczasz?
Przedłużony czas odpraw, gdy setki osób atakuje port, sami administratorzy portu proszą o pomoc wojska bo są sytuacje w których nie da się obejść bez użycia siły a ty mu wybaczasz???

Najlepiej spłycić temat do grzywny i napisać nie ma się czym podniecać...


Prawo Godwina
W tradycji użytkowników wielu grup Usenetu wątek, w którym w jednej z wypowiedzi pojawia się porównanie do nazizmu lub Hitlera, uważany jest za skończony, a ponadto uznaje się, że osoba, która użyła tego porównania, „przegrała” dyskusję[2]. Obecnie reguła ta rozciąga się na wszelkie inne sposoby komunikacji internetowej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 17 lut 2016, 12:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 sty 2016, 14:43
Posty: 30
Ok, niech będzie że przegrałem… mam już swoje lata i doskonale pamiętam czasy gdy to Polacy byli nielegalnymi imigrantami na zachodzie, ściganymi, deportowanymi, gnębionymi przez policje. Dlatego szokuje mnie skala hejtu w stosunku do arabskich uchodźców czy imigrantów, zwłaszcza że w Polsce ich nie ma, czyli mamy do czynienia nie z odpowiedzią na realną sytuację ale po prostu z bezinteresowną, niesprowokowaną nienawiścią :smt078
Polacy mają duży kompleks w stosunku do zachodu i odreagowują go na wyżywaniu się na tych których uważają za stojących jeszcze niżej od siebie.
Francuzi powinni zlikwidować obozy na wybrzeżu, dać wybór albo składasz wniosek o azyl i idziesz do ośrodka albo odstawiamy cię na lotnisko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 17 lut 2016, 12:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
aadamski pisze:
szokuje mnie skala hejtu w stosunku do arabskich uchodźców czy imigrantów,


Jakich uchodźców? Jakich imigrantów?
Imigranci i uchodźcy to marny odsetek ich wszystkich. Reszta to emigranci ekonomiczni i terroryści. Pedofile i zboczeńcy.

Dlaczego w swej wędrówce nie zaprzestają na Grecji czy Italii, tylko prą uparcie dalej na północ?

Dlaczego nie chwycą za broń w obronie swojego kraju?

Do Polski nie przyjdą, bo nie ma tu socjalu i wiedzą, że tu nie mogliby bezkarnie gwałcić naszych kobiet, zdają sobie sprawę co by ich za to czekało z naszych rąk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 17 lut 2016, 13:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Popieram przedmówcę :smt023

Dziwi mnie to, że inni tego nie widzą, czym oni są zaślepieni?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 17 lut 2016, 16:22 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
aadamski pisze:
pamiętam czasy gdy to Polacy byli nielegalnymi imigrantami na zachodzie, ściganymi, deportowanymi, gnębionymi przez policje
To jedna z najglupszych rzeczy jaka jest czesto powtarzana. Porownanie do Polakow, ktore jest zupelnie nietrafione i stosowane dosc czesto jako zamiennik gdy oskarzenia o rasizm zostaja odparte.

Polacy uciekali gdziekolwiek. Uciekali do roznych krajow. Do Francji, Niemiec, USA, Danii czy Australii. Poza tym wiekszosc z nich ciezko pracowala na swoje utrzymanie, a nie stala w Calais atakujac ciezarowki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 17 lut 2016, 18:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Dokładnie tak.
Ludzie wyjeżdżali za pracą/kasą, a nie po to, aby utrzymywać się z socjalu.
Oczywiście, jak to bywa statystycznie, w każdej grupie muszą się znaleźć jakieś oszołomy i wśród tych, co uciekali od nas, zdarzały się takie osobniki.
Co by nie mówić, Polacy za granicą lepiej pracują, niż w ojczyźnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 18 lut 2016, 12:54 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
Co by nie mówić, Polacy za granicą lepiej pracują, niż w ojczyźnie.


Tak, szczególnie świadczą o tym tabuny przeróżnych rzeczy wynoszonych z niemieckich (jestem pewien, że dotyczy to każdego miejsca na świecie gdzie pracują) zakładów. Nie popadajmy w huraoptymizm w temacie uczciwej i ciężkiej pracy Polaka na obczyźnie. Może rzeczywiście gdy postawiono obok siebie Polaka i ...(wpisz kogo chcesz z UE) to na pierwszy rzut oka człowiek taki wydaje się tytanem pracy, bo mieszkańcy zachodu raczej nie są urodzonymi robotnikami. Do tego taki pracownik - tubylec zarabia zazwyczaj więcej od Polaka i robi znacznie mniej. To już chyba taka ich mentalność. A to, że w naszych oczach są delikatnie mówiąc "lewi" nie ma dla nich kompletnie żadnego znaczenia.

Wracając do imigrantów, czekam aż Europa w końcu się obudzi. Największym zagrożeniem nie są sami imigranci, ale to, że Europa śpi i sama sobie strzela w kolano. Myślę, że nadejdzie taki czas (może potrzeba świeżych ludzi na szczytach władzy) kiedy ktoś weźmie całe to towarzystwo za mordę i doprowadzi do porządku. Za bardzo europejczykom urosły cztery litery ze względu na kilkadziesiąt lat spokoju. Teraz jest mały szok, za chwilę będzie przebudzenie, a potem już tylko sprzątanie. Potem znów będzie spokój, bo tak potężne państwa mają sporo możliwości, żeby zrobić z tym porządek. Potrzeba jedynie tego przebudzenia, punktu zerowego, który da społeczne przyzwolenie na spuszczenie psa z kagańca.

Tak to widzę :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 18 lut 2016, 14:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
inzynier pisze:
Tak, szczególnie świadczą o tym tabuny przeróżnych rzeczy wynoszonych z niemieckich (jestem pewien, że dotyczy to każdego miejsca na świecie gdzie pracują) zakładów.

Rozumiem, ze zarzucasz mi otwarcie, ze coś wyniosłem ze swojego nazwijmy to "zakładu". Myślę, ze Namruf oraz Gobo tez poczują się urażeni tym co piszesz. :smt068
Nikt tu nie generalizuje o czym świadczy nawet wpis manzira. Tych kilku "ziutkow", których być może znasz z przygranicznych fabryk nie rzutuje na całokształt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 18 lut 2016, 15:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
nzynier pisze:
Nie popadajmy w huraoptymizm w temacie uczciwej i ciężkiej pracy Polaka na obczyźnie. Może rzeczywiście gdy postawiono obok siebie Polaka i ...(wpisz kogo chcesz z UE) to na pierwszy rzut oka człowiek taki wydaje się tytanem pracy, bo mieszkańcy zachodu raczej nie są urodzonymi robotnikami.

Polacy rzeczywiście mają w sobie żyłkę kombinatora (spuścizna po PRLu) i czasem "skombinują coś" ale nie jest tak tragicznie jak Ci się wydaje. Na tle innych biednych nacji, choćby na tle NRDowców, wypadamy całkiem przyzwoicie. A że "Polacy za granicą lepiej pracują, niż w ojczyźnie" jest oczywistą oczywistością, nad którą nie ma co dyskutować.
tak, jak mówi Gero:
Gero pisze:
Tych kilku "ziutkow", których być może znasz z przygranicznych fabryk nie rzutuje na całokształt.
inzynier pisze:
Teraz jest mały szok, za chwilę będzie przebudzenie
Dzisiaj rano, przy kawie rozmawiałem ze swoimi niemieckimi kolegami z pracy na temat imigrantów. Nie słychać było u nich przebudzenia ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 18 lut 2016, 16:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 sty 2016, 14:43
Posty: 30
Cytuj:
aadamski pisze:
pamiętam czasy gdy to Polacy byli nielegalnymi imigrantami na zachodzie, ściganymi, deportowanymi, gnębionymi przez policje
To jedna z najglupszych rzeczy jaka jest czesto powtarzana. Porownanie do Polakow, ktore jest zupelnie nietrafione i stosowane dosc czesto jako zamiennik gdy oskarzenia o rasizm zostaja odparte.

Polacy uciekali gdziekolwiek. Uciekali do roznych krajow. Do Francji, Niemiec, USA, Danii czy Australii. Poza tym wiekszosc z nich ciezko pracowala na swoje utrzymanie, a nie stala w Calais atakujac ciezarowki.

Nieprawda, nikt nie porównuje arabskich imigrantów do Polaków w latach "przedunijnych". Prawa autorskie do tej figury retorycznej należą do mnie :) (proszę o linka jeżeli ktoś wie że jest inaczej).

Nie rozumiem o co chodzi z tym że Polacy uciekali "dokądkolwiek". Tym bardziej że to "dokądkolwiek" to w 80% były Niemcy :) Ale nawet gdyby, nie ma to znaczenia. Każdy jedzie tam gdzie a. chce i b. może. Proste.

Polacy są a. zakompleksieni, b. biedni i c. większość w życiu nie widziała obcokrajowca (dopiero od kilku lat to się zmienia, ale ewolucja tak szybko nie działa :) ). Stąd obrzydliwy hejt. Ja się brzydzę każdego hejtera, bardziej niż tego Araba w Calais. Gdybym miał wybór iść na piwo z ocipiałym z nienawiści polskim hejterem, lub bezmózgim "weteranem" który "bohatersko" zatrzymał "nielegalnego imigranta", albo z Arabem z obozu w Calais, to chyba się domyślacie kogo bym wybrał.
A teraz wszyscy hejterzy pocałujcie mnie w doopę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 18 lut 2016, 16:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2016, 16:24
Posty: 9
Cytuj:
W związku z tym, że w goerlitz ugościliśmy sporą ilość imigrantów w syrii (głównie młodych i wykształconych) to proszę, aby każda obywatelka zgorzelca i okolic była w gotowości do zaspokojenia potrzeb muzułmanów.
Jest to nie tylko zalecane ale i wskazane, gdyż kobieta która nie zgodzi się na współżycie z muzułmanem może zostać oskarżona o rasizm i w ten sposób powinna ponieść dotkliwe sankcje materialne.



[wpis został usunięty z uwagi na naruszenie regulaminu]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 18 lut 2016, 17:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
POWYŻSZY POST, POMIJAJĄC WARTOŚĆ MERYTORYCZNĄ, W 100% NADAJE SIĘ JAKO PODSTAWA DO WSZCZĘCIA PROCESU SĄDOWEGO Art. 23. kc. pkt.1
Takie jest moje, skromne zdanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..