Dzisiaj jest 04 cze 2024, 16:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 lut 2006, 22:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 lut 2006, 21:27
Posty: 2
W ostatnim roku wybudowano ogromnym kosztem nowa szkołe w Sulikowie.Tylko przyklasnąć budowniczym,ale nie do konca.
Zaczęło się od zmianyj lokalizacji na bardziej niekorzystną. Zamówiono nowy projekt podobno bardziej oszczędny i tańszy. Nie wiadomo tylko w którym miejscu jest on tańszy.
Wystarczy porównać tylko wycenę kosztorysową poprzedniego i obecnego i już mamy odpowiedż. Pierwszy kompleks mial kosztowac (hala sportowa + budynek głowny) ok.8 mil zł, a obecny
tylko budynek szkolny kosztował 9,5 mil zł.Zastanawiam się w którym miejscu jest ta oszczędnośc?
Calosc została wcisniewta miedzy tory a starą szkołe.Zapanowało istne "getto".Dzieci zamykane są w budynkach i nawet podczas przerw nie mogą wyjść na świeże powietrze. Gdzie są instytucje powołane do kontroli warunków panujących w tych obiektach? Czy tak ma wyglądać nowoczesna szkoła?
Obiekt posadowiono na terenie podmokłym i musiano zainstalowc system ciagłego odwadniania.Ogrzewanie olejowe, którego
eksploatacja pochłania ogromnie koszty.W czasie mrozów nasze dzieci chodzily po holach oraz uczyly sie w kurtkach.Czy to nie absurd? Oczywiście w tym czasie dyrekcja nakazala przykręcić wszystkie kurki w ramach oszczędności.
Budowa szkoły miała rozwiazać problem oświaty w gminie, a tak się nie stało. Miały zniknąc male szkoły w wioskach aby w ten sposób zmniejszyć koszty związane z oświatą.Miało być lużniej,a dzieci uczyć w komfortowych warunkach.Czy tak jest? Na pewno nie. Wystarczy od czasu do czasu zaglądnąć do tego wspaniałego zespołu.Czesto widać ze dzieci uczą się sie na holach i nikogo to nie dziwi!
Czy to nie kolejny absurd? Oczywiscie gabinety dyrektorskie sa ogromne i przestrzenne, a klas brakuje.W gabinetach tych trudno zastać dyrekcję, bo ciagle gdzies załatwia lewe interesy, a sprawy oświatowe to tak przy okazji.
W czasie ostatniej odwilży można było też spotkać porozstawiane po całej szkole wiadra i wszyscy łapali wodę z przeciekajacego dachu.Są to tylko niektóre fakty z tak nieudolnie przeprowadzonej inwestycji.
Tym jednak specjalinie nikt sie nie przejmuje.Licza sie tylko fakty a władza lokalna za to nawet dostała wysokie odznaczenia państwowe. Nie wazne jakim kosztem zostało to osiągnięte i co będzie dalej. Społeczenstwo i tak za to zapłaci.W końcu te gminę "stać" na taką rozrzutność.
Oczywiscie wiele spraw utajnia się tak, aby nic nie wyszło na światło dzienne.Piszę to jako rodzic dziecka uczącego sie w tej "fuksiarskiej" inwestycji i dziwię się że nikt nie zabiera głosu w tej sprawie.
Dlaczego nikt tym jeszcze nie zainteresował się, dlaczego milczy lokalna prasa.Czy to nie jest dziwne ? A moze ktos cos wziął pod stołem?
Co o tym myslicie mieszkancy gminy Sulików?.Przeciez to my bedziemy musieli poniesć wszystkie koszty oraz spłacać ogromny kredyt jaki zaciagnieto na tę nwestycje.
Za kilka miesięcy zmienią się władze tak aby nie dosięgnęla ich ręka
sprawiedliwosci, a my zostaniemy pogrązeni w długach.Czy jest to wam obojętne? Moze ktoś w tej sprawie wypowie się na tym forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2006, 13:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Zbierz kilkoro niezadowolonych rodziców i udaj się z tym do jednego z programów w rodzaju"Interwencja".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2006, 17:22 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 20 lut 2006, 19:43
Posty: 371
Lokalizacja: z okolicy
Jestem mieszkancem Sulikowa. Chodząc do gimnazjum słyszałem o projekcie budowy nowej szkoły. Zmienila sie wladza lokalna - zmienil sie i projekt :P
Ukonczylem gimnazjum (ach te swietne warunki w szkole na ul. Nowe Miasto:P ) i przestalem interesowac sie budowa nowej szkoly.
Tak sie zlozylo, ze moja siostra konczy swoja nauke w gimnazjum w nowej szkole. Jej opinia jest taka sama, jak forumowicza aresol-a. Czasami mam ochote wybrac sie w odwiedziny do tej szkoly, ale zwyczajnie nie mam na to czasu. Wiem jedno - w Sulikowie nie widze swojej przyszlosci, a co za tym idzie, moje dzieci (o ile bede je mial :P ) nie zaznaja edukacji w nowym gimnazjum.
Mimo tego popieram post aresola i wierze, ze znajda sie osoby, ktore "cos" zrobia z poruszonym problemem.

Przepraszam, jesli moja wypowiedz jest nie jasna, ale pisze te slowa po powrocie z wyczerpujacego dnia w szkole
:wink:

EDIT
Ernesto pisze:
Zbierz kilkoro niezadowolonych rodziców i udaj się z tym do jednego z programów w rodzaju"Interwencja".


Pozwolicie, ze tego nie skomentuje... Aczkolwiek pomysl dobry.


Ostatnio zmieniony 07 mar 2006, 14:02 przez trance-master, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lut 2006, 7:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Cytuj:
Pozwolicie, ze tego nie skomentuje


To jakiś przejaw dezaprobaty?

Czytając to:
Cytuj:
Aczkolwiek pomysl dobry.


Trochę nie rozumiem.Czy może nie masz w zwyczaju komentowania najprostrzych pomysłów?Czy są zbyt proste?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lut 2006, 10:28 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 20 lut 2006, 19:43
Posty: 371
Lokalizacja: z okolicy
Po prostu wydaje mi się (mogę się mylić oczywiście), że pomysł w rodzaju "zrób coś tam", z założenia prosty, może w rzeczywistości nie być taki łatwy do zrealizowania. Przepraszam, ale czy ktoś z forumowiczów wie, co trzeba zrobić, aby przywołać ekipę "Interwencji"? Nie wydaje mi się, aby wystarczył do tego jeden telefon czy też mail... Pisząc swoją wcześniejszą wypowiedź nie chciałem nikogo urazić. Jeśli tak się stało - przepraszam :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lut 2006, 16:58 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
jestem w stanie skontaktowac bezposrednio z reporterem TVN z wiadomosci wieczornych oraz programu UWAGA!, prosze o kontakt w biurze przy Warszwsakiej 15 lub na 501 320 023 /alex


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2006, 20:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 mar 2006, 21:34
Posty: 2
W końcu odważny autor :aresol wypowiedział się na temat " sztandarowej " inwestycji zrealizowanej w ostatnim czasie w gminie Sulików . Myślę jednak ,że to dopiero początek dyskusji i bez zangażowania mediów ogólnopolskich mieszkańcy Sulikowa nie dowiedzą się o wielu istotnych faktach dotyczących tej inwestycji-zrealizowanej pośpiesznie i z wieloma bardzo istotnymi niedociągnięciami / " co nagle to po diable " /. Zrealizowano ja wg. koncepcji wójta " postaw się i zastaw "- jednak za publiczne pieniądze , co do których w tym przypadku / jak również w wielu innych samorzadach / nikt nie wysilił się na odrobinę gospodarności / zarówno Rada Gminy - organ stanowiący i kontrolny jak i wójt - organ wykonawczy/. Jest to podstawowa zasada która obowiązuje przy dysponowaniu publicznym groszem - jednak w tym przypadku nikt o tym sobie nie przypomniał / bo po co -każdy po kolei zaangażowany w tę inwestycję odpowiedno więcej zgarnął do kieszeni - czytaj zarobił /.
W tej gminie koncepcji na rozwiąznie problemów oświaty było kilka i to o wiele tańszych / jedna z nich byłego wójta Świrskiego opiewała na kwotę ok . 4 mln. zł -budynek szkolny oraz sala gimnastyczna - bagatela oszczędności rzędu 5 mln. zł / .
Obecna lokalizacja to teren dawnego ujęcia wody, które funkcjonowało do lat 90 -ych ubiegłego stulecia .
Ten kto wysilił się na oglądanie pośpiesznie realizowanej inwestycji widział jak potężne zasoby wody wydobywają się z terenów obecnej lokalizacji / dzień i noc pompowano wodę ,która i obecnie pewnie drąży/ - na efekty zapewne nie trzeba będzie długo czekać / na dzień dzisiejszy skuto w kotłowni posadzkę z powodu wilgoci/
.
Trudno niezauważyć ,że " władzunia " robiła to w szybkim tempie i bez opamiętania ,bo to przecież do kampani wyborczej czasu pozostało niewiele. Ale czegoż można było oczekiwać więcej od menedżera tej klasy co obecny wójt / jego gospodarstwo nieopodal rynku w Sulikowie też do niedawna nie świeciło przykładem - aż ludzie posprzątali, bo nie wypadało , a i na naukę nigdy nie jest za późno- wójt pośpiesznie studiuje i zapewne wkrótce będzie miał wyższe wykształcenie /.
Szybkie tempo realizacji szkoły nie służyło dobrze stabilności budynku / obiekt publiczny/,którego co niektóre ściany już w trakcie budowy się przewracały.
Nie jest tajemnicą , że przy takich inwestycjach można i trzeba skutecznie ubiegać sie o poważne dotacje celowe z budżetu państwa /nie było czasu ,bo trzeba się wyborcom pokazać ,ale już szczegółów finansowania i z przebiegu realizacji inwestycji i poważnych problemach w trakcie - to przecież mogło rozwścieczyć potencjalnych wyborców /. Wprawdzie coś tam wójtowi obiecano ,ale z tego co dostał to " psie pieniądze" .Inwestycja za takie pieniądze , przy tak skromnym budżecie i poważnych kredytach zablokuje z prawnych względów możliwosci rozwojowe naszej gminy na wiele lat - ale ordery na piersi wójta pozostaną.
Życzę naszym władzom /demokratycznie wybranym / zdrowego rozsądku ,bo wkrótce ktoś zapewne to będzie rozliczał.
Namawiam i gorąco zachęcam naszych mieszkańców do wyrażania na ten temat własnych opinii. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2006, 13:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 mar 2006, 12:57
Posty: 4
Proponuję więcej odpowiedzialności za słowo, pisane przez anonimowych forumowiczów w temacie zespołu szkół. Łatwo skryć się za pseudonimem i w zaciszu swego pokoju opowiadać półprawdy i banialuki. Trudniej poświęcić swój czas i wiedzę, by prawdę poznać. Jeszcze trudniej faktycznie coś zrobić. Kim więc jesteście: aresol, paffcio, trans-master?, którzy tak nas zapraszacie do dyskusji?
Sądząc po treściach jaką przekazujecie, mieszkacie w pobliżu. Jeśli zwracacie się do mieszkańców Sulikowa, to przedstawcie się nam do końca. Mamy prawo Was poznać. Miejcie odwagę uwiarygodnić Wasze spostrzeżenia. Znając Wasze nazwiska i zasługi, sami mieszkańcy Sulikowa wyciągną wnioski z Waszych odważnych wypowiedzi. Choć takie forum dyskusyjne w założeniu jest zabawą, to Wy rozpoczęliście ostrą grę (chyba wyborczą?), która może skończyć się w sądzie.Wtedy musicie się liczyć z jej konsekwencjami. A to już zabawą nie jest. Wg mnie za anonimem skrywają się tchórze- strzelający z za węgła, frustraci- udający zaangażowanych, pesymiści, którym nic nie wychodzi lub wyborczy prowokatorzy. Do kogo mam Was zaliczyć, nie wiedząc, kim naprawdę jesteście? Obiecuję ze swojej strony rzetelną, publiczną dyskusję na tym forum, popartą argumentami, które przesądziły o lokalizacji szkoły, projekcie i poniesionych kosztach, jego korzyściach i słabszych stronach. Moim zdaniem, ta inwestycja to jeden z największych sukcesów w powojennej historii gminy, jej lokalizacja, to przede wszystkim kompromis, który pozwolił budowę rozpocząć i korzyść dla dzieci szkoły podstawowej, które będą korzystać z sali gimnastycznej, boisk, stołówki, biblioteki, świetlicy itp. Teren był własnością gminy-więc nic nie kosztował, a wykonawcę wyłoniono na drodze nieograniczonego przetargu - jako najtańszego. Skoro wg Was, za innych władz gminy, można było budować wcześniej, taniej i lepiej- to dlaczego tego nie zrobiono? Spróbujmy i na to sobie odpowiedzieć, ale na wstępie przedstawmy się sobie.
Ja nic nie mam do ukrycia i przedstawiam się jako pierwszy - Robert Starzyński, radny Rady Gminy Sulików.


Z regulaminu Forum:
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Uczestnik forum.zgorzelec.info publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność.[/i]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2006, 14:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Robert jeżeli chcesz dowiedzieć się kim są :aresol, paffcio, trans-master to poproś ich o to na prv a napewno ci odpowiedzą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2006, 20:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 lut 2006, 21:27
Posty: 2
PRZEPRASZAM,tych ktorzy zostali urazeni tekstem z dnia 23.02.br.
Nie to było jego celem.Temat został wywolany aby pokazac skale problemu
budowy,która nie rozwiazala wielu spraw.Wydano pieniadze i teraz nie bardzo
widomo jak to wszystko utrzymac.Owszem inwestycja ta zdecydowanie
poprawila warunki,ale jakim kosztem.
Jak widac dyskusja na forum poszla nie w ta strone i robi sie z tego
istny hyde park.
Proponuje wiec aby zaprzestac juz tej dyskusji,poniewaz nie ma to sensu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2006, 20:01 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
Coś za szybko rezygnujesz areosol . Jeżeli jest tak jak piszesz doszło tu do zmarnowania ogromnej sumy pieniędzy , ktore wpłynęły od podatnikow . Na temat tego gimnazjum wiele slyszalem już przed jego ukończeniem . Ponoć płytki w piwnicy odpadły już nie pierwszy raz . Pierwszy raz wystąpiło to jeszcze przed odbiorem technicznym ( ? ) . Wobec tego gdzie jest ktoś odpowiedzialny za ten stan rzeczy ? Po za tym interesuje mnie ulica prowadzona na cmętarz . Jasne , że jest potrzebna , ale czy nikt nie popatrzył na stan ulic w okolicznych wioskach ? Czy zmarłym jest bardziej potrzebna przyzwoita droga niż żywym ? Jak ktoś nie orientuje się w stanie drog zapraszam na Małą Wieś Górną . Wieś zapomnianą przez wszystkich . Chyba tam potrzebniejsza jest porządna ulica . Tam mieszkają żywi ludzie , ktorzy muszą dostać się do Sulikowa codziennie , a nie tylko z okazji pogrzebu . Może ktoś z rodzicow wypowie się rownież na temat dowozu dzieci do szkoły . To rownież interesujący temat . Następna sprawa , kto się orientuje dlaczego w tym roku zostały tak drastycznie zmniejszone podatki ? Czy to dobre serce wojta , a moze zawyżenie ich w latach ubieglych . I jeszczxe jedno . Ma być podpisany ( a może już jest ) projekt kanalizacji Sulikowa i pobliskich wiosek . To znowu wielkie pieniądze . Ten projekt z p[ewnościa zablokuje wszelkie dzialania następnym wladzom , bo przecież zaciągnięte kredyty ktoś będzie musiał spłacać . Ale ... moze na piersi wojta zabłyśnie nowe odznaczenie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 20:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 mar 2006, 19:34
Posty: 1
Jestem dyrektorem owej kontrowersyjnej szkoły. Trudno polemizować z zarzutami kogoś, kto podaje się za rodzica i nie ma zielonego pojęcia, co się dzieje w szkole jego dziecka. Byłabym wdzięczna za wizytę mediów typu "Interwecja", "Uwaga" itp. Myślę, że byłaby to świetna promocja naszej gminy. Nie zamierzam podejmować dyskusji na temat "faktów" podanych przez aresola, musiałabym się zniżyć do poziomu dyskusji w/w i kolejnych anonimowych dyskutantów (jeden z nich szybko zorientował się, że podał fakty, które spowodowały jego identyfikację i zmienił pierwotną wersję swojego głosu). Myślę, że jawna, szczera rozmowa rozwieje wiele niejasności. Nie rozumiem tylko aresola, który chce zakończyć temat po pierwszym pozytywnym głosie (panie Robercie dziękuję). Czyżby wskazane były głosy tylko jednomyślne z aresolem?
Zapraszam wszystkich "zaniepokojonych" do naszej szkoły, z której społeczność szkolna jest dumna.
Polemizować z "sensacjami" na temat szkoły nie będę, nie pozostanę jednak obojętna na pomówienia (chyba świadome) w stosunku do mojej osoby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2006, 12:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 mar 2006, 11:57
Posty: 1
Jestem rodowitą Sulikowianką i uważam, że w ostatnim czasie nic w takim stopniu nie polepszyło prestiżu naszej miejscowości jak właśnie ów "kontrowersyjny zespół szkół". Ci, którzy piszą o warunkach nauki w tej szkole pewnie nigdy nie byli w starym gimnazjum na ul. Nowe Miasto! Proponuję więc najpierw pofatygować się i wskrzesić w sobie chociaż odrobinę wysiłku i skorzystać z możliwości obejrzenia budynku nowego gimnazjum (proponuję wybrać się np. na dowolną imprezę kulturalną, niestety zdarza się, że frekwencja wtedy okazuje się minimalna więc można i o taką sprawę zadbać).
Oznaką marazmu jest też pewnie wspomniana droga na cmentarz (a nie cmętarz jak napisał noro) Człowieku nie znam Ciebie, ale już po Twojej wypowiedzi można poznać, że ową drogę to Ty znasz tylko z map i nigdy nią nie chodziłeś (masz szczęście, pewnie Twoi bliscy jeszcze są wokół Ciebie) A co do użytkowników tej drogi to zapewnim Cię z całą stanowczością jest to najczęściej uczęszczana droga w Sulikowie - szczególnie w dni wolne, ale nie tylko - i zapewniam Cię, że nigdy, mimo że sama chodzę tamtędy bardzo często nie widziałam na niej żadnej martwej istoty, a wręcz odwrotnie, użytkują tę drogę ludzie, którym nie obca jest tradycja odwiedzania mogił swoich krewnych i znajomych (tak na marginesie, to życzę Ci, żeby Twoje miejsce doczesnego spoczynku nie zarosło po pas chwastami!)
Tak na zakończenie to proponuję, aby ci, którzy chcą wypowiedzieć się w tym miejscu najpierw zapoznali się z tematem wypowiedzi, szczególnie tych, które dotyczą cudzych wysprzątanych, bądź nie podwórek i innych tego typu "kwiatków". A drogi wiodącej poprzez MWG bardzo serdecznie żałuję i życzę powodzenia w przyszłych planowanych remontach (ul. Dworcowa wcale nie jest w lepszym stanie, więc chyba nie będziemy sie licytować, która droga jest bardziej zniszczona bo wszystkie są jednakowo ważne, potrzebne i wymagające grutownych napraw)
Pozdrawiam i życzę dużo optymizmu! Wg służb meteorologicznych niedługo wiosna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2006, 14:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 mar 2006, 12:57
Posty: 4
Post Zespół Szkół próbował zamknąć przeprosinami jego autor - aresol. Jego i inych autorów pisanych tu ”rewelacji” nt. szkoły nie poznaliśmy. A szkoda, że nie chcieli się przedstawić. Jednakże liczba odsłon tego tematu i różnych wtrąceń z nim nie związanych, może świadczyć, że mieszkańcy Sulikowa interesują się nie tylko nową szkołą. Proponuję więc otworzyć nowy post o nazwie SULIKÓW, w którym będzie można bardziej ogólnie pisać o sprawach mieszkańców miejscowości i gminy Sulików. Zainteresowanych wypowiedziami o Sulikowie proszę o głos w tym właśnie miejscu.
Z wiosennymi życzeniami zapraszam do dyskusji.
Robert Starzyński


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..