Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 cze 2016, 18:02 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
Biegam po całym zgolu i nie mogę znaleźć tej wegi :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2016, 21:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Już jej nie ma ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 cze 2016, 14:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2016, 16:06
Posty: 1
Ostatnio znalazłem taką stronkę o wykazie najlepszych restauracji w całej Polsce. Okazało się, że nie daleko mojego miejsca zamieszkania są 2. Muszę się chyba przejść na obiad tylko boję się, bo jeżeli są to najlepsze restauracje to ceny pewnie też nie są najniższe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lip 2016, 6:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 cze 2016, 9:34
Posty: 25
Tanio to na dworcu :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sie 2016, 10:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sie 2016, 10:38
Posty: 1
Będę w Zgorzelcu za tydzień, ale przejazdem, chętnie zjadłbym coś szybkiego burgerowego jak ...pl ale z pominięciem Maca, Kinga, Kefa itd polecicie coś ?

Unikaj spamu - YELLO_35 :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sie 2016, 10:29 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 sie 2016, 10:15
Posty: 3
Ja zdecydowanie polecam Piwnicę Staromiejską. Jak dla mnie podają tam najlepsze dania. Ostatnio byłam tam z moimi koleżankami z pracy i udało nam się nawet wyciągnąć naszą księgową i była zachwycona. Co u niej się rzadko zdarza. Polecam pojśc tam na żurek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2016, 9:40 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 sie 2016, 10:29
Posty: 9
Byłam jakiś czas temu w tej Piwnicy i też muszę stwierdzić, że jedzenie było dobre. Nie jakieś wymyślne potrawy, które nie wiadomo jak się je. Normalne, tradycyjne potrawy, które były smaczne same w sobie, nie potrzebowały dodatkowych elementów upiększających :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2016, 18:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Był już ktoś może w rewolucyjnej Szarlotce?


SeaBlade pisze:
Akurat dziś miałem okazję zjedzenia obiadu w tej restauracji i muszę przyznać, że naprawdę miłe zaskoczenie. Czas wyczekiwania ok.45 min., ale warto było czekać - dania z cielęciny, zamówiłem osobucco (nie wiem czy dobra pisownia ale coś w tym stylu) - wyśmienite. Żona zamówiła coś innego i też trafione danie - smaczne i dobrze podane. Koszt jednego dania ok.30zł. W czasie wyczekiwania zamówiłem żurek, który też był tani i dobry. Ogólne wrażenia ok. , oby tak dalej. POLECAM.


Dziś akurat byłem i pod powyższym absolutnie się podpisuję :smt023
Czekałem jednak krócej - bo i ludzi w tygodniu zazwyczaj mniej. Żurek na bogato nawiasem mówiąc.

ŚCIGANY pisze:
W szarlotce jedzenie dobre ale porcje małe...


Absolutny brak zgody - no chyba, że ostatnim razem byłeś rok temu :roll:
Porcje są bardzo duże jak na lokalowe zwyczaje.

Namruf pisze:
Normalna polityka restauracji, porcja ma byc na tyle mala zebys zamowil starter...


A'propos - starter w postaci kanapeczki z pasztetem i ogórkiem oraz pomidorkiem koktajlowym i świeżym szczypiorem - podany chwilkę po podaniu menu.
Obsługa bardzo miła :smt023



Żeby nie było zbyt dobrze - przyszli również wegetarianie, którzy zaraz wyszli. Zapiekany ser i sałatka im nie wystarczyła :?
Może faktycznie dla tej grupy klientów zbyt mało było dań...choć w sumie jeszcze naleśniki były ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sty 2017, 18:17 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Jaki znacie najlepszy kebab w Görlitz?
O te zgorzeleckie nie zapytam bo kiedyś jadłem i to było dno.

Jak mam ochotę na kebab to zawsze idę do city center, wiem co dostanę za niezbyt wygórowaną cenę. Jest naprawdę smaczny i świeży.
Ale można dostać coś jeszcze lepszego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sty 2017, 7:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lip 2015, 6:30
Posty: 19
W CityCenter kebsa nie jadlem, ale bardzo lubie kebaby z Elisabethplatz.
Oczywiscie nie z budki na kolkach tylko z knajpy w kamienicy obok sklepu z zabawkami(tymi dla dzieci).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sty 2017, 9:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
Dobry jest też w Kodersdorfie na zakręcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sty 2017, 12:12 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
zgc_qwerty pisze:
Jaki znacie najlepszy kebab w Görlitz?
O te zgorzeleckie nie zapytam bo kiedyś jadłem i to było dno.


Zgadzam się w 100% co do Zgorzeleckich. W Görlitz też jest bardzo nierówno, ale takiego dna jak w Zgorzelcu to w niemczech nie uświadczysz nigdzie. Dla mnie ten w CityCenter jest po prostu mały jak na niemieckie standardy, to jakieś 50-60% wielkości normalnego kebsa w niemczech, ale i tak jest większy niż te w polsce i smaczniejszy. Ja polecam kebab na Weinhubel jak się jedzie na Berzdorfer to po prawej stronie jest była stacja benzynowa, taka biała i tam mają zacny kabab w zacnym rozmiarze i w normalnej cenie, a do tego gość całkiem nieźle gada po polsku :)
Na Berlińskiej jest bardzo nierówno z tymi kebsami, bo zależy jak się trafi, np. w jednym punkcie jest dwóch pracowników, gdzie jeden da tyle mięsa co kot napłakał, a drugi da od serca, więc zależy jak się trafi, nie raz jestem pozytywnie zaskoczony, idę tam znów za tydzień i dostaję jakąś parodię kebsa w tym samym miejscu. No i to się tyczy jak na razie każdej kebabowni na berlińskiej, bo w każdej z nich się już zawiodłem i w każdej trafiło mi się zaskoczyć pozytywnie. W jednym z kebabów na berlińskiej miałem taką sytuację, że zapłaciłem za kebab z góry, zjadłem i wyszedłem sobie dziękując, a po chwili dwóch turków z wrzaskiem goniło mnie po ulicy drąc mordy to po turecku, to po niemiecku że becalen, że polizei, że coś tam cośtam. Narobili mi takiej siary że szok i tak mnie wkurzyli że nie mam ochoty tego wspominać nawet, więc zdarza się naprawdę kiepsko nawet w niemczech.

A co do Szarlotki to mam bardzo negatywne zdanie, co prawda nie jadłem tam, ale byłem tam, obsługa się nami nie zainteresowała, sami sobie w końcu przynieśliśmy menu, które było na kiepskim kartoniku koloru ciemnofioletowego, na którym menu było na jeszcze ciemniej fioletowo wydrukowane, a co za tym idzie kompletnie nie czytelne. Ceny lekko odstraszyły, a ciągły brak zainteresowania obsługi jeszcze bardziej, więc pojechałem przyrządzić coś w domku. Mocne 0/10 :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2017, 9:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lip 2015, 6:30
Posty: 19
ibanezbass pisze:
Ja polecam kebab na Weinhubel

Pare razy trafilem tam na resztki przypalonego miesa i wysuszone warzywa. Przypuszczam, ze zalezy to od sezonu/pogody. W lecie duzy ruch maj skladniki szybko Ida.Po sezonie obroty spadaja to i wszysto dluzej lezy.

ibanezbass pisze:
a do tego gość całkiem nieźle gada po polsku

Zgadza sie:) Ten na Elisabethplatz tez cos tam duka. Ostatnio mi dobranoc powiedzial na pozegnanie o 15tej.


ibanezbass pisze:
Na Berlińskiej jest bardzo nierówno z tymi kebsami

Jestem tego samego zdania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2017, 9:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Co Wy jadacie? Naprawdę nie ma nic lepszego do jedzenia na szybko?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2017, 9:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Co Wy jadacie? Naprawdę nie ma nic lepszego do jedzenia na szybko?


Nie żebym akurat kebaby namiętnie wsuwał ale co przykładowo jest lepsze i dlaczego? 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..