Dzisiaj jest 29 mar 2024, 3:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
Post: 24 kwie 2014, 7:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 mar 2014, 13:02
Posty: 8
To suuperr!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2014, 7:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Byłem, widziałem - bardzo fajny i komiczny chwilami wręcz. Chwilami absurdem kojarzył mi się z Monty Pythonem co już samo w sobie jest wartością ;)

ja też wreszcie obejrzałem - z tym monty pythonem to bym jednak trochę polimeryzował, bardziej wg mnie przypominał formą francuskie "delikatesy" czy inną "amelię". tak czy owak film udany i w dodatku pięknie się Goerlitz sprawdziło jako tło. Stadthalle i Karstadt stanowią wg mnie wartość dodaną tego trochę nostalgicznego filmu, przez to, ze same są dziś obiektami raczej przeszłymi, co gdy się o tym wie dodaje filmowi "autentyczności";)
no i cieszę się, że autorzy docenili wnętrze kościoła świętej trójcy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2014, 10:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
hm tak się zastanawiam, czy ta Violetta to naprawdę takie wielkie halo?
http://multikino.pl/pl/wydarzenia/music ... a-koncert/
planowałem się wybrać w tym tygodniu do kina, może nawet dwa razy ale widzę, ze seanse o których myślałem przez cały tydzień dostępne są dopiero około 20:00, co wydaje mi się ma związek właśnie z ową Violettą, która zdaje się blokuje przez cały tydzień na cztery godziny dwie sale kinowe od 16:00 do 20:00 właśnie i w związku z tym można opcjonalnie w tym czasie obejrzeć tylko ewentualnie jakieś "ryjo" o 17:00.
od jakiegoś czasu w odcinkach "south parku", które lecą na CC da się zauważyć, ze twórcy tej kreskówki, delikatnie rzecz ujmując przedstawiają firmę Disneya w mocno krzywym zwierciadle, jako potężny moloch, który dużo może i tak się właśnie zastanawiam, czy ta nachalna promocja Violetty nie jest tego przykładem nawet w takiej wiosce jak nasza, na końcu łańcucha pokarmowego sieci multipleksów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2014, 7:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
może wyjdę na dyżurną multikinową marudę, ale nie mogę się niestety powstrzymać...
wczoraj wybrałem się na seans o 20:00 filmu "powstanie warszawskie", no i oglądam sobie film, oglądam - jak to w kinie, jestem już mniej więcej w połowie filmu ale kątem oka widzę, ze w rzędzie przede mną coś się zaczyna dziać, najpierw obchodowy sali podszedł do siedzącej tam dziewczyny i o czymś rozmawiali, w końcu poszedł ale po chwili wraca z jakimś gościem w białej koszuli z latarką, zaczynają tą latarką świecić między fotelami, w końcu też wychodzą, nie lubię jak mi ktoś w kinie przeszkadza w spokoju film oglądać, no ale skoro poszli - OK. jednak w tym momencie film na ekranie zatrzymuje się i światła na sali się zapalają po czym pojawia się Pan w białej koszuli i informuje, że w związku z tym, ze mają poważne powody aby przypuszczać, że na sali znajduje się osoba bez biletu seans zostaje przerwany i należy przygotować bilety do kontroli. nie żartuję, obsługa rusza na salę i zaczyna przystępować do rzeczy. jak się można domyślać nie znaleźli zrozumienia wśród publiczności i cała akcja po kilku minutach bierze w łeb a sytuacja robi się patowa. myślałem że skończy to się jakimś ultimatum postawionym publiczności, ale koniec końców na szczęście Pan w białej koszuli miał jeszcze na tyle oleju w głowie aby się wycofać z tej kuriozalnej akcji i po kilku minutach wznowiono projekcję filmu. z ekranu nawet padł zbiegiem okoliczności "komentarz" do całej sytuacji, bo dosłownie po rozpoczęciu projekcji, jedna z postaci na filmie zwraca się do kręcącego go kamerzysty słowami "czy macie może jakieś bilety do kina" :-)
powiem tak, nie podoba mi się, ze ludzie wchodzą do kina bez biletu, ale jeżeli tak się dzieje to jest to tylko problem obsługi kina, która stoi na bramce i jeżeli kontrola ta jest nieszczelna to raczej trzymałbym to w tajemnicy niż robił szoł w połowie seansu, próbując stosować w dodatku jakąś dziwną odmianę zbiorowej odpowiedzialności. sala kinowa to nie jest pociąg do Węglińca - ja przynajmniej nigdy jeszcze nie miałem okazji spotkać konduktora na służbie w środku seansu kinowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2014, 18:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
ale to miała w końcu ten bilet czy go nie miała ;)

A jak już tu jestem, to dodam, że na Grand Budapest chyba jeszcze raz będę musiał iść bo całą swoją uwagę poświęciłem na wyszukiwanie fragmentów miasta, których jest taka masa, że umknął mi sam film ;)
Pędzący samochód za kościołem św. Piotra rozwalił moje postrzeganie tego miejsca chyba na zawsze :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2014, 18:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
ale to miała w końcu ten bilet czy go nie miała


Też mnie to właśnie intryguje :smt028

tadam pisze:
A jak już tu jestem, to dodam, że na Grand Budapest chyba jeszcze raz będę musiał iść bo całą swoją uwagę poświęciłem na wyszukiwanie fragmentów miasta, których jest taka masa, że umknął mi sam film ;)


Tak nieco podobnie mam :lol:
Ale zwęszyłem ruiny pod Zittau w których kręcono sceny do tego filmu (długie schody) i ni cholery nie kojarzę ich ze scen... Chyba trzeba faktycznie obejrzeć raz jeszcze :roll:

Jak zerkam teraz na galerię :
https://plus.google.com/photos/10080301 ... 2470194257
to wiele zdjęć mnie rozbawia - np. to :
Obrazek
znajdowało się po lewej stronie tego kadru - przed filmem jak i po kupa krzaków tam jest :
Obrazek
Pamiętny, kiczowaty wręcz, zjazd na sankach :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2014, 7:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Też mnie to właśnie intryguje :smt028

ja Wam niestety tych wątpliwości nie rozwieję, bo sytuację o której mówię starałem się ignorować i mimo wszystko skupić na filmie do czasu gdy seans przerwano i zapalono światło. ale biorąc na logikę, skoro zdecydowano się przystąpić do przeszukania całej sali zamiast ją wyprowadzić w kajdankach, chyba musiała mieć jakieś dobre alibi ;) przy czym uczciwie muszę powiedzieć, ze multikino potrafi przyznać się do własnych błędów, przeprosić i nawet w ramach rekompensaty poniesionych strat moralnych przekazać dwa bilety na dowolny seans.
a co do grand budapest hotel to nie wiem czy zwróciliście uwagę na muzykę, dla mnie absolutnie bomba, ściągnąłem sobie soundtrack, katowałem zachwycony kilka dni w aucie i... już nie mogę jej słuchać;) mi też fabuła umykała bo skupiałem się na wyłapywaniu, ale później kilka dni siedziałem i myślałem nad tym filmem i wyszło mi, że historia nie była ani trochę zabawna, przeciwnie - była bardzo smutna i w sumie nie wiem czemu film jest zapodawany jako komedia? film wg mnie w sposób szalony i groteskowy opowiada historię bardzo niewesołą... w końcowych napisach też wyczytałem, że podstawą wątków scenariusza dla autora filmu była proza Stefana Zweiga. Pisarz ten zdaje się wraz z żoną popełnił w 1941 roku samobójstwo które bywa odczytywane jako protest przeciwko hitleryzmowi.
Cytuj:
Jak zerkam teraz na galerię :
https://plus.google.com/photos/10080301 ... 2470194257

dzięki za zdjęcia! cały czas zachodziłem w głowę gdzie oni ten cmentarz urządzili, za cholerę nie mogłem dojść... no i teraz widzę, że to było przy Jakob Bohme Strasse, nie domyśliłbym się :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..