Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 gru 2017, 22:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Viper jebnij się w łep. :smt021 :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2017, 10:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
viper126pzgc pisze:
Praca jest w Polsce, w Zgorzelcu i jego okolicach.... ,

za jakie wynagrodzenie ?

viper126pzgc pisze:
.....nie trzeba pracować na Niemca.......

pewnie że nie trzeba i można np na Ukrainie albo żyć z zasiłków z MOPSu i żywić się w Caritasie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2017, 13:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
roman77 pisze:
za jakie wynagrodzenie ?

Ja pracuję na miejscu , 40 godzin tygodniowo, za 4,2 tys. Mam znajomych, którzy tu na miejscu zarabiają tyle, że moje wynagrodzenie przy ich wynagrodzeniu to przysłowiowy pikuś.
Pięć lat temu pracując w Famago zarabiałem 1,8 tys. Zakład upadł, zostałem bez pracy, prawie płakałem. Dziś wiem, że upadek Famago, to był dla mnie złoty moment w moim życiu zawodowym. Teraz pracuję, rozwijam się za pieniądze pracodawcy, robię to co lubię i mogę się realizować nie tylko w życiu zawodowym. Dodam jeszcze, że mając wyższe wykształcenie, pracuję fizycznie i nawet przez chwilę nie czułem się przez to gorszy. To mój wybór, świadomy i przemyślany. Niektórzy mnie nie rozumieją i pytają dlaczego. Zwyczajnie, lubię swoja pracę, a przy tym nieźle zarabiam. Nie muszę poniżać się przed Niemcem za 900 eu. Zarabiam tyle na miejscu, a mój przełożony jest bardziej kumplem, potrafiącym znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji z efektem takim, a bym zarówno ja, jak i pracodawca był kontent. Nie ma problemów z urlopem, czy chorobowym.

Praca jest, trzeba tylko umiejętnie szukać. A i proszę mnie nie posądzać, że znajomości etc. Pracę znalazłem z ogłoszenia w sieci.

roman77 pisze:
pewnie że nie trzeba i można np na Ukrainie albo żyć z zasiłków z MOPSu i żywić się w Caritasie


Uwierz, że absolutnie nie, pod warunkiem, że nie rzucałeś w szkołę kamieniami.

Moja szwagierka jest na ostatnim roku studiów i to nie ona szuka zatrudnienia, a pracodawcy dzwonią do niej, proponując m.in. służbowe mieszkanie i samochód, warunkiem jest podjęcie pracy we wskazanym przez nich miejscu na terenie naszego kraju.

ŚCIGANY pisze:
Viper jebnij się w łep.


Po co zaraz te inwektywy prostaku?

Można przecież prowadzić dyskusje merytorycznie, używając przy tym rzeczowych ukierunkowań "za" i "przeciw" nie obrzucając się przy tym sformułowaniami jakich użyłeś powyżej.
Uwierz, że prowadząc dyskusję, kierując ją na poziom wyznaczony przez Ciebie użytymi słowy, nigdy nie uzyskasz żadnego konsensusu, a Twój adwersarz zapomni o tym co to jest szacunek w odniesieniu do Twojej osoby.

Po tym, co moja rodzina doświadczyła ze strony Niemiec w czasie wojny, mam prawo nie darzyć ich sympatią i winić ich za wszelkie te krzywdy nie tylko będące doświadczeniem mojej rodziny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2017, 15:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Viper podzielam twoją opinię - możemy z niemiaszkami żyć w pokoju, ale naszymi przyjaciółmi nigdy nie będą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2017, 19:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
viper126pzgc pisze:
Ja pracuję na miejscu , 40 godzin tygodniowo, za 4,2 tys....


jeżeli masz to na PITcie i od całej kwoty odprowadzone składki do ZUSu to nie jest źle natomiast miej też na uwadze że praca w Niemczech to nie tylko ALSA i za 900e też bym tam nie jeździł a to że pracuje nie oznacza że ich lubię czy uważam za przyjaciół jednak dokąd ekonomicznie jest to opłacalne to zamierzam tego nie zmieniać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2017, 13:54 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Jestem prosty i dobrze mi z tym zawsze mówię to co myślę i nie muszę dowartościowywać się inteligentną gadką na małomiasteczkowym forum.Viper weź się wyluzuj,pracuj gdzie wolisz, jedź na narty albo do spa zrelaksuj się dobrze Ci to zrobi :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2017, 16:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Po co zaraz te inwektywy prostaku?


Trochę to viper126pzgc jakby przyganiał kocioł garnkowi... :roll:

viper126pzgc pisze:
Po tym, co moja rodzina doświadczyła ze strony Niemiec w czasie wojny, mam prawo nie darzyć ich sympatią i winić ich za wszelkie te krzywdy nie tylko będące doświadczeniem mojej rodziny.

manzir pisze:
Viper podzielam twoją opinię - możemy z niemiaszkami żyć w pokoju, ale naszymi przyjaciółmi nigdy nie będą.


Cieszę się, że nie mam takich uprzedzeń. I jednocześnie współczuję tym, którzy nadal pamiętają i czczą coś co było kilkadziesiąt lat temu... Pamiętać owszem - ale obwiniać cały naród po dziś dzień? Dziwne to i dla mnie niezrozumiałe. Ale może dlatego, że ja również :
ŚCIGANY pisze:
Jestem prosty i dobrze mi z tym...

:smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 12:27 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
viper126pzgc pisze:
Ja pracuję na miejscu , 40 godzin tygodniowo, za 4,2 tys.


To brutto czy netto? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 12:44 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Cieszę się, że nie mam takich uprzedzeń


Kilkadziesiąt lat względnego spokoju nie załatwi "całej wieczności".

Zawsze lepiej pamiętać, co nie oznacza obwiniania tego pokolenia.
Jestem przekonany, że w razie ciężkich czasów, wyjdzie "szydło" :lol: z worka.

"Chcesz pokoju - szykuj się do wojny."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 15:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Viper podzielam twoją opinię - możemy z niemiaszkami żyć w pokoju, ale naszymi przyjaciółmi nigdy nie będą.


Cieszę się, że nie pozostałem osamotniony w tej dyspucie.

roman77 pisze:
jeżeli masz to na PITcie


Tak, mam to na PIT, płace podatki i mam umowę na czas nieokreślony. Do tego pełny pakiet socjalny.

ŚCIGANY pisze:
Jestem prosty i dobrze mi z tym zawsze mówię to co myślę


Ja też jestem prosty, też mówię co myślę i często dostaję za to po głowie, najczęściej od żony i ojca :) Nie znaczy to jednak, abym musiał przy tym obrzucać inwektywami ludzi z których zdaniem się nie zgadzam.

YELLO_35 pisze:
Trochę to viper126pzgc jakby przyganiał kocioł garnkowi...


Nie zgodzę się z Tobą. On, gdy nie miał widocznie lepszych argumentów, użył słów nieobyczajnych, niezbyt pasujących do publicznej dyskusji. To zwyczajnie prostackie jest, co nazwałem wprost i po imieniu. Piszę , co widzę.

YELLO_35 pisze:
Cieszę się, że nie mam takich uprzedzeń.


A ja cieszę się, że takowe uprzedzenia posiadam i dopóki żyję będę pielęgnował pamięć mojego narodu i mojej rodziny.
Jak świat światem, Niemiec nie będzie Polakowi bratem.

Namruf pisze:
To brutto czy netto?


Oczywiście, że netto. Dla mnie najważniejsze jest to, co dziesiątego każdego miesiąca pojawia się na moim koncie w banku.

I jeszcze uprzedzając pytania.
Nie należę do PiSu, nie identyfikuję się z nimi, chociaż zgadzam się z niektórymi ich założeniami.

Mam znajomych w Niemczech, niektórzy z nich będąc ludźmi młodymi zaczynają rozumieć jaką krzywdę wyrządził naród niemiecki narodowi polskiemu i rozumieją nasze pretensje, acz nie zawsze do końca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 20:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Jak świat światem, Niemiec nie będzie Polakowi bratem.


Nieco pewnie zboczymy z tematu głównego ale jaka nacja jest (albo może być) nam bratem?
Bo wg mnie żadna... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 12:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Nieco pewnie zboczymy z tematu głównego ale jaka nacja jest (albo może być) nam bratem?
Bo wg mnie żadna...


Chorwaci? I moze by jeszcze Serbowie, gdyby nie konflikt między tymi dwoma nacjami.

Tu taki krótki zarys historyczny tegoż:
http://udruga-polonez.hr/braterskie-sto ... i-stuleci/

Szukałem w głowie i szukałem w sieci przykładów na braterstwo miedzy nacjami, niestety nie mogę znaleźć innych przykładów nie tylko dla Polski ale również innych tego typu narodowych braterstw na mapie politycznej świata. Przykre.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 19:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Może Madziary?

Polak, Węgier dwa bratanki ... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 gru 2017, 21:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Może Madziary?

Polak, Węgier dwa bratanki ...


Obstawiałem ten kierunek :smt003

viper126pzgc pisze:
Chorwaci? I moze by jeszcze Serbowie...


No tak...ci co sami ze sobą mają problemy ;)

viper126pzgc pisze:
Szukałem w głowie i szukałem w sieci przykładów na braterstwo miedzy nacjami, niestety nie mogę znaleźć innych przykładów nie tylko dla Polski ale również innych tego typu narodowych braterstw na mapie politycznej świata. Przykre.


Przykre i dowód na to, że tekst :
viper126pzgc pisze:
Jak świat światem, Niemiec nie będzie Polakowi bratem.

to pusty (acz chwytliwy) slogan :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2017, 22:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
No pomocne bardzo w znalezieniu pracy ludziom, którzy szukają tej pomocy na forum, tutaj. Chcecie kogoś umoralniać, toczyć dyskusje, wbijać "patriotyzm", załóżcie temat "Historia" czy coś w ten deseń a temat, który służy czemu innemu, zostawcie innym.

Dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..