Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 21:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 mar 2016, 18:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 sty 2016, 14:43
Posty: 30
YELLO_35 pisze:
Gero pisze:
inzynier pisze:
Ja bym polecił swoją metodę - unikanie sytuacji, w której lampka rezerwy nie jest zapalona
Super metoda, która przed niczym nie chroni. Szczególnie pompe paliwa :smt028

Też tak pomyślałem :lol:
Ale przecież każdy złodziej wie, że On na rezerwie jeździ ;)

W ten sposób zatoczyliśmy koło i wracamy do mojego postu #2
Pierwsze pomysły są zawsze najlepsze :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2016, 10:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
inzynier pisze:
Wie, bo sprawdzi. Wystarczy dobrze rozbujać moim babciowozem, a chlupanie (choć raczej jego brak) sprawia, że zainteresowanie kradzieżą spada do poziomu paliwa w baku


Nieco dziwnie brzmi pierwszy komentarz w tym wpisie :

https://zgorzelec.info/#!/squirrels/21018

Myślę, że przeceniasz umiejętności i intelekt tych złodziejaszków :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2016, 12:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Nieco dziwnie brzmi pierwszy komentarz w tym wpisie :

https://zgorzelec.info/#!/squirrels/21018


Dlaczego dziwnie? Komentarz jest mojego autorstwa i tak było jak napisałem. Paliwa ukradli za ok. 40 zł, a szkód wyrządzili przy tym na 700 zł. Do tego doliczyć jeszcze można zabudowę zbiornika i założenie alarmu na obudowie, co może spowodować, że kwota przekroczy 1000 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2016, 15:05 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Komentarz jest mojego autorstwa...


Domyśliłem się 8)

viper126pzgc pisze:
Dlaczego dziwnie?


Dziwnie w kontekście tego, że mała ilość paliwa w baku chroni przez złodziejami. Tylko tyle viper126pzgc :smt023 Bo jeśli uznać za skuteczną metodę ochrony jazdę na rezerwie to nie miałbyś kłopotu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2016, 17:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Bo jeśli uznać za skuteczną metodę ochrony jazdę na rezerwie to nie miałbyś kłopotu...


Do rezerwy jeszcze trochę było, wiec nie mogę powiedzieć, czy jazda na rezerwie byłaby w tym przypadku wybawieniem od kłopotów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2016, 5:14 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Panowie cały ten wpis o rezerwie był pisany delikatnie mówiąc z przymrużeniem oka, tak samo następny o bujaniu samochodem i szczerze mówiąc dziwi mnie, że nie umarły one śmiercią naturalną. Swoją drogą świadczy to też o poziomie tych żartów :grin:

A tak serio to jedna mega ciekawa rzecz się tutaj pojawiła
Cytuj:
W garażu na drzwiach mam czujkę, która ''uczy się'' drgań na które ma reagować. Działa rewelacyjnie.


Możesz szerzej opisać na czym to polega, bo o ile nie jest to jakaś chińska myśl techniczna to warto by poświęcić takiemu urządzeniu kilka postów ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2016, 7:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Urządzenie jest niewielkie. Na płytce drukowanej obok podstawowych elementów posiada zespół zworek. Wyjmując je i wkładajc w odpowiednie styki przełączasz czujkę w tryb nauki. Następnie wywołujesz sytuację w której czujka ma uaktywniać alarm. Ja np uderzyłem niezbyt mocno w drzwi. Teraz gdy uderzyć w drzwi, alarm się włącza. Jak już wspomniałem dzieje się tak niekiedy nawet gdy podczas otwierania garażu zdarzy mi się uderzyć zbyt mocno ryglem o powierzchnię drzwi.
Co jakiś czas sprawdzam działanie. Uderzając bardzo mocno pięścią. Działa.

Czujka kosztowała dwa lata temu około 100 zł. Jak znajdę czas, to postaram się pogrzebać w sieci i podeślę linka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2016, 19:24 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Czyli to urządzenie montujesz na drzwiach garażowych i uczy się ono drgań tych drzwi tak? Da radę zaprogramować kilka różnych rodzajów drgań jako alarm czy jest to tylko zero jedynkowe działanie i reaguje tylko na jedno zapamiętane uderzenie?

W sumie takie czujki mogą nie długo być bardzo użyteczne. Np czujka, który reaguje na różne rodzaje dźwięków dochodzących z otoczenia i umie je przefiltrować, albo czujka ruchu, która umie rozpoznać ruch wspomnianego przez Ciebie kota i nie uruchomi syreny - może co najwyżej oświetli obserwowany obszar i wyśle kilka dźwięków, które takie czy inne zwierze odstraszy :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2016, 20:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
inzynier pisze:
... albo czujka ruchu, która umie rozpoznać ruch wspomnianego przez Ciebie kota i nie uruchomi syreny - może co najwyżej oświetli obserwowany obszar...


Lampy z takimi czujnikami już istnieją - wspomniane koty (czy inne zwierzaki) nie powodują ich zapalania :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2016, 1:03 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Idąc tym tropem można by instalować w zbiorniku czujnik który reaguje na ubytek paliwa, w sytuacji gdy zdarzy się to przy wyłączonym silniku i w jakiś sposób powiadamia właściciela bądź uruchamia alarm :grin:
Niestety ma to chyba jakiś sens jeśli byłoby fabrycznie montowane bo w innym przypadku lepiej jest wzmocnić zbiornik jak już kolega wspominał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2016, 11:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
inzynier pisze:
Da radę zaprogramować kilka różnych rodzajów drgań jako alarm czy jest to tylko zero jedynkowe działanie i reaguje tylko na jedno zapamiętane uderzenie?


Chyba trzy rodzaje można zaprogramować.

YELLO_35 pisze:
Lampy z takimi czujnikami już istnieją - wspomniane koty (czy inne zwierzaki) nie powodują ich zapalania


Taka czujkę mam wewnątrz garażu, reaguje na żywe organizmy o masie powyżej 35 kg. Niestety moim zdaniem jest zbyt duża, by montować ją przy zbiorniku paliwa.

inzynier pisze:
można by instalować w zbiorniku czujnik który reaguje na ubytek paliwa


No nie bardzo, bo zakładając, że złodziej wywierci dziurę w zbiorniku, to już po ptakach :) To tak jak z czujką na moich drzwiach garażowych, ma się włączyć podczas próby włamania, żeby nie doszło do zniszczenia drzwi, ta w garażu jest tylko po to, gdyby czujka na drzwiach nie zadziałała.
Moim zdaniem najlepszym zabezpieczeniem na zbiornik paliwa jest czujka wibracyjna. Jest mała i dość inteligentna, nie powinna się uruchomić np. w przypadku silnego podmuchu wiatru.

Tu piszą o tym problemie u konkurencji: http://www.zinfo.pl/artykuly/20316

Ma może ktoś namiar na grupę opisana w artykule? Z chęcią nawiążę z nimi kontakt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2016, 17:36 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
Moim zdaniem najlepszym zabezpieczeniem na zbiornik paliwa jest czujka wibracyjna


Jeszcze kilka dni temu żyłem w głębokiej niewiedzy i nawet nie śmiałbym pomyśleć ile to wszelkiego rodzaju czujek można nabyć :smt026 . Moja znajomość tematu zaczynała się i kończyła na pospolitej czujce, która zapala światło u mnie w ogrodzie nawet gdy wiatr mocno zakołysze drzewami :grin:

Cytuj:
Ma może ktoś namiar na grupę opisana w artykule? Z chęcią nawiążę z nimi kontakt.


Rozumiem, że interesuje Cię nagroda? :smt027

No to robi nam się lokalny szum w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że samo to odstraszy te szumowiny. Gorzej jeśli przeniosą się w inne miejsca...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2016, 18:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
inzynier pisze:
Rozumiem, że interesuje Cię nagroda?


No to mnie nie zrozumiałeś :)

Jako mąż poszkodowanej, zainteresowany jestem wejściem do tej grupy i wsparcie ich działań kilkoma stówkami :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2016, 9:15 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Taniej podłączyć jaja do akumulatora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2016, 9:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
oxo pisze:
Taniej podłączyć jaja do akumulatora.


Dosłownie jak byś mi w myślach czytał :)

Tylko najpierw trzeba złapać delikwenta, a to już nie jest takie proste.

Rozmawiałem z kilkoma byłymi policjantami w kwestii sposobów działania tego typu złodziei i wiem, że są one na tyle wyrafinowane, że trudno złapać go na gorącym uczynku i udowodnić sprawstwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..