Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 gru 2011, 10:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
gobo007 pisze:
Zgorzeleckim chirurgom szczękowym jakoś nie ufam.

ja musiałem raz skorzystać z usług Pana Banaszka i nie mam powodów aby go nie polecać. bałem się trochę, bo to było pierwsze w moim życiu rwanie zęba i na szczęście nie nabawiłem się żadnej traumy. dawno plombowany ząb zaczął mi się paskudzić od środka i Pani Olechnowicz próbowała mi go leczyć kanałowo (to nie ona plombowała mi go kilka lat wcześniej)choć zgorzel była wyjątkowo syfiasta, no i nie wyszło bo w którymś momencie ząb jednak pękł podczas gryzienia kiedy łaziłem z fleczerem. jedyne co zostało to wyrwanie chwasta. tu mam też duży szacunek dla Pani Olechnowicz, że w takich sytuacjach nie bierze się sama za to w czym nie musi się czuć pewnie - czyli wyrywanie, tylko odsyła do specjalisty. Pan Banaszek załatwił to właściwie "od ręki" ;) nie wiem jaki to numer zęba, nie znam się na ich numeracji, ale chyba był z tych większych - przedostatni na górze po prawej stronie. jakiś czas po jego usunięciu poluzował mi się z kolei ostatni ząb z tej strony i ustawił na tyle nieszczęśliwie, że zacząłem przygryzać nim policzek, zaczęło być to uciążliwe bo zrobiło mi się takie dziwne zgrubienie na wewnętrznej stronie policzka. udałem się więc w końcu do Pana Banaszka myśląc, że pewnie mi go wyrwie (jak to chirurg) a tymczasem zeszlifował mi go sprytnie, tak że przestał przeszkadzać i stało się jak mówił z owym zgrubieniem na policzku - po kilku tygodniach znikło, choć jak ostrzegał gdyby stało się inaczej trzeba je będzie wyciąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2011, 10:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Też słyszałem o nim pozytywne opinie i pewnie gdyby ząb rósł normalnie, to bym się do niego wybrał.
Ząb jest jednak zatrzymany, nawet nie wyszedł z dziąsła:( Zależało mi na tym, by usunąć go tam, gdzie dziąsło zostanie nacięte laserem, a nie skalpelem - zmniejsza to ból, przyspiesza znacznie gojenie i jest po prostu bardziej komfortowe. W Zgorzelcu chyba nikt nie ma takiego sprzętu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2011, 13:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
ja musiałem raz skorzystać z usług Pana Banaszka i nie mam powodów aby go nie polecać. bałem się trochę, bo to było pierwsze w moim życiu rwanie zęba i na szczęście nie nabawiłem się żadnej traumy. dawno plombowany ząb zaczął mi się paskudzić od środka i Pani Olechnowicz próbowała mi go leczyć kanałowo (to nie ona plombowała mi go kilka lat wcześniej)choć zgorzel była wyjątkowo syfiasta, no i nie wyszło bo w którymś momencie ząb jednak pękł podczas gryzienia kiedy łaziłem z fleczerem. jedyne co zostało to wyrwanie chwasta. tu mam też duży szacunek dla Pani Olechnowicz, że w takich sytuacjach nie bierze się sama za to w czym nie musi się czuć pewnie - czyli wyrywanie, tylko odsyła do specjalisty. Pan Banaszek załatwił to właściwie "od ręki"


Mogę identyczny tekst napisać - i p. Anna Olechnowicz i Banaszek i więcej strachu niż bólu ;) Fachowo przy pomocy dłuta (sic!!!) wyhaczył górną , prawą 7-tkę.
Najgorszy z tego wszystkiego to był zastrzyk znieczulający - niezbędny jednak :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2012, 19:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ok, w końcu dziś usunąłem ósemkę - jak pisałem wcześniej wybrałem klinikę we Wrocławiu.
Zabieg trwał godzinę, dość długo, bo okazało się, że ząb był bardzo głęboko i miał zakręcone korzenie a na dodatek kładł się w stronę siódemki. Było spore ryzyko perforacji zatoki, ale po usunięciu zęba okazało się, że tego udało się uniknąć.

Moja ósemka była zatrzymana, czyli wykształciła się, ale nie miała wcale zamiaru wychodzić i została głęboko w kości, czy dziąśle nawet nie przebijając się na zewnątrz.
Sam zabieg, znieczulenie - zupełnie bezbolesne.
Mam sporo szwów na dziąśle - szycie również bezbolesne.
Przy wyjściu z gabinetu dostałem Ketonal Forte, zimny okład chemiczny do przykładania podczas drogi powrotnej i receptę na lek przeciwbólowy i antybiotyk.

Zabieg zakończył się 7 godzin temu - pojawiła się lekka opuchlizna, ale funkcjonuję normalnie - coś zjadłem, byłem na zakupach. Lekarz ostrzegał, że jutro może być gorzej i pewnie tak będzie, ale ogólnie żałuję że decydowałem się tak długo na ten zabieg.
Może opis brzmi to strasznie, ale nic nie bolało. Zresztą po podaniu znieczulenia lekarz powiedział, że była to najboleśniejsza część zabiegu - oczywiście nawet i to nie bolało:)
Nie ma się czego bać.
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2012, 19:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
Ja mam bardzo dobre wspomnienia z leczenia zębów u dr.Lewickiego.Niegdyś przyjmował w Stomadencie,obecnie widziałem jego tablice na ul.Kościuszki,nieopodal skrzyżowania z Sienkiewicza...


Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:59 przez ambiwalentny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2012, 17:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 paź 2006, 23:01
Posty: 10
Lokalizacja: Zgorzelec
który ze stomatologow wszczepia implanty ?? wiem ze robi to dr E. Fraszczak-Idziok ale czy ktos jeszcze??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2012, 20:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Poszukaj w Google pod hasłem Stomatologia Bez Bólu Jelenia Góra. Jeździmy tam z żoną - świetna obsługa, długie godziny otwarcia, a jedna z Pań jest magikiem jeśli chodzi o implanty.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sty 2013, 10:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Wie może ktoś który ze zgorzeleckich stomatologów ma umowę z NFZ?
Wiem , że kiedyś p. Wicher z Kościuszki , ale może teraz więcej specjalistów ma taką umowę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 13 sty 2013, 11:05 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
gobo007 pisze:
Poszukaj w Google pod hasłem Stomatologia Bez Bólu Jelenia Góra. Jeździmy tam z żoną - świetna obsługa, długie godziny otwarcia, a jedna z Pań jest magikiem jeśli chodzi o implanty.
Pozdrawiam!


Potwierdzam i polecam :grin: fantastyczna ekipa wszelakich specjalistów związanych z naszym uzębieniem w jednym miejscu i dysponująca nowoczesnym zapleczem :grin: aczkolwiek ceny za niektóre usługi powalają z nóg :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2013, 14:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 sty 2013, 14:10
Posty: 12
na ul.staszica nowy gabinet, tatiana sidoruk ja nie narzekam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2013, 8:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 kwie 2013, 8:00
Posty: 1
Kogo możecie polecić z naszych zgorzeleckich stomatologów dla dzieci ;) Pierwsza wizyta, oswajanie z gabinetem i białym fartuchem dziecka;) Słyszałam o dr Łobos - maj na boh. getta i o dr Idziok - Frąszczak na sienkiewicza. Ktoś był, sprawdził?? Możecie polecić??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2013, 8:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
[i]Wprawdzie nie w Zgorzelcu,acz warto się zdobyć na wizytę w Bogatyni,zresztą z tego co wiem co niektórzy zgorzeleczanie "odkryli" wcześniej panią Ewę. Polecam z czystym sumieniem,doskonała pani doktor,profesjonalna w najznamienitszym słowa znaczeniu,podejście do pacjenta anielskie,fachowość i kompetencje rzadko spotykane :) :) http://www.znanylekarz.pl/ewa-lyczkowsk ... /bogatynia [/i]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2013, 9:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
yogodaga pisze:
Kogo możecie polecić z naszych zgorzeleckich stomatologów dla dzieci

ja polecam Panią Annę Olechnowicz, ale może być problem z terminem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2013, 10:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
ja polecam Panią Annę Olechnowicz, ale może być problem z terminem.


Ja też polecam p. Anię (pisałem to już tutaj) - terminy teraz to jakieś 2 m-ce oczekiwania. Ale warto :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2013, 14:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 kwie 2013, 14:18
Posty: 3
Witam, chciałabym zauważyć, iż towar luksusowy jest trudno dostępny. Osobiście również polecam Panią doktor Annę Olechnowicz-Proską.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..