Dzisiaj jest 14 maja 2024, 14:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 lut 2006, 16:46 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Nie wiem,czy powinnam się tym chwalić,czy wprost przeciwnie,ale przyczaiłam się po mszy za sybiraków na pana burmistrza i powiedziałam mu co myślę na temat tej awarii.Tłumaczenie było jedno:wysiadł główny kolektor...A przecież w całym mieście rozstawione są beczkowozy.Pomoc więc jest.Ale ja nie o takiej /no,nie wyłącznie o takiej /pomocy myślałam;jeśli awaria jest tak poważna,to może niemcy pomogliby przy naprawie kolektora.Jeszcze jedno:to nieprawda,że kłopoty z wodą zaczęły się w nocy z piątku na sobotę.W starych budynkach/obok sądu/ nie było wody na wyższych piętrach już od środy.Myślę,że nadzór techniczny wodociągów po prostu sobie ten sygnał zbagatelizował.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2006, 0:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
z tego co było poszedł główny trójnik przy gminie, ktory jest odpowiedzialny za rodział wody na większą część miasta... daliby mi kalosze sam bym naprawił... jak piszą na głównej wieża ciśnień musi zostać napełniona, aby wszystko wróciło w całym mieście do normy. W sumie u mnie (końcowa część Warszawskiej) woda była cały czas (mniejsze lub większe ciśnienie) od dzisiejszego popołudnia wszystko wróciło do normy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2006, 11:35 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
A czy ktoś wie, czy plan, jak płynie w Zgorzelcu w rurach woda jest tajny ze względów strategicznych :lol: , czy można się w tym zorientować i ewentualnie cos doradzić fachowcom :?: Na mój rozum, ważne i węzłowe są dwa punkty: miejsce poboru wody (nad Nysą, za PKSem) i wieża ciśnień na Pięknej. Z pierwszego woda napełnia zbiorniki w wieży żeby było odpowiednie ciśnienie w kranach i potem woda jest rozprowadzana jakąś główną grubą rurą, z której są odejścia do poszczególnych dzielnic. Dodam, że widziałbym jeszcze nieco łatwo dostępnych zaworów, za pomocą których można byłoby odciąć uszkodzoną nitkę, żeby reszta nie odczuwała skutków awarii. Tyle spekulacji teoretycznych opartych na wiedzy z fizyki i doświadczeniu życiowym. Praktyka jednak dość znacznie odbiega od teorii i dlatego chętnie dowiedziałbym się, jak to jest. Może dyrektor wodociągów jest bardziej otwarty i komunikatywny, niż np dr Śliwiński :lol: i udostępni nieco swojej wiedzy :?: :idea:
Cytuj:
przyczaiłam się po mszy za sybiraków na pana burmistrza i powiedziałam mu co myślę na temat tej awarii.
mnie się wydaje, że tak trzeba robić. Gdyby burmistrz musiał się chować przed rozeźlonymi mieszkańcami, to by mu to na pewno dało do myślenia i wymusiło pewne decyzje :lol:
i jeszcze:
Cytuj:
Komunikat 2006-2-13
Szanowni Mieszkańcy Zgorzelca
W imieniu władz samorządowych miasta Zgorzelec,
pragnę serdecznie przeprosić Państwa za niedogodności
i kłopoty związane z awarią sieci wodociągowej w mieście.

Zapewniam, że podejmę wszelkie działania,
by nie dopuścić do powtórzenia się zaistniałej sytuacji,
a w stosunku do osób odpowiedzialnych wyciągnięte zostaną stosowne konsekwencje.


Mirosław Fiedorowicz
Burmistrz Miasta Zgorzelec
bez komentarza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lut 2006, 1:24 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
oto artykul ze strony glownej:

Cytuj:
Burmistrz przeprasza. Czy mieszkańcy wybaczą ?

Mirosław Fiedorowicz: "Szanowni Mieszkańcy Zgorzelca. W imieniu władz samorządowych miasta Zgorzelec, pragnę serdecznie przeprosić Państwa za niedogodności i kłopoty związane z awarią sieci wodociągowej w mieście. Zapewniam, że podejmę wszelkie działania, by nie dopuścić do powtórzenia się zaistniałej sytuacji, a w stosunku do osób odpowiedzialnych wyciągnięte zostaną stosowne konsekwencje."


Aleksander Pitura: "Szanowny Panie Burmistrzu. W imieniu mieszkańców Zgorzelca pragnę podziękować za przeprosiny i mam nadzieję, iż Pańskie słowa nie będą "rzucone na wiatr" i w niedługim czasie pojawi się lista osób, wobec których wyciągnięto konsekwencje. Mam także nadzieję, iż te osoby nie będą tylko "kozłami ofiarnymi", ale w pełni odpowiedzialnymi osobami za zaistniałą sytuację." Co na to mieszkańcy ? - "czytaj więcej"

Całkowita dezinformacja - tak można opisać weekendową "przygodę" mieszkańców Zgorzelca. Nikt nie wiedział co się stało. W sobotę dostaliśmy około 150 listów z pytaniem: "dlaczego nie ma wody ?" Do "wodociągów" nie można było się dodzwonić, wysłaliśmy fax oraz e-mail o treści: "Witam serdecznie, setki uzytkownikow proszą o informacją dlaczego w Zgorzelcu nie ma wody. Bardzo proszę o pilną informację, a na pewno Wasz numer telefonu zostanie odciążony." - Do dzisiaj listy pozostały bez odpowiedzi.

W niedzielę otrzymałem telefon z prośbą o przybycie do siedziby Straży Miejskiej, gdzie miałem odebrać mapkę z lokalizacjami cystern z wodą pitną. Na miejscu było tylko dwóch vice Burmistrzów. Niestety Burmistrza Fiedorowicza nie zastałem. Całkiem możliwe, że byłem zbyt wcześnie, lub za późno. Przeprosiny to piękny gest, jednak zaistniała sytuacja nie miała by miejsca, gdyby osoby bezpośrednio podległe Burmistrzowi potrafiły sprawnie piastować swoje stanowisko. Niestety niewiedza, brak przygotowania, lenistwo lub inne czynniki sprawiły, że niepotrzebnie ucierpiało wielu mieszkańców.

Mieszkańcy Zgorzelca są sfrustrowani.

Oto niektóre listy od czytelników:

"Uważam za całkowite nieliczenie się z mieszkańcami Zgorzelca postępowanie wodociągów. Awaria jak awaria, miała prawo wystąpić. Taka jest natura rzeczy technicznych,ale mając do dyspozycji media (np. tv kablową, strony internetowe) brak jakiejkolwiek informacji na temat awarii uważam za skandaliczny.

Dodatkowo, brak jakiegokolwiek działania ze strony innych służb które mogłyby wysłać beczkowozy z wodą do mieszkańców uważam za niedopuszczalny. Sądzę, że doczekamy się przeprosin za taki stan oraz opracowania przez Urząd Miasta procedur na taki wypadek, aby nie pozostawić mieszkańców samym sobie. Wreszcie za coś płacimy podatki oraz coraz wyższe opłaty za wodę i ścieki. M.G."

==========

"To, że awarie zwłaszcza zimą występują, nie jest niczym nowym. Ale że nikt nic nie pomyślał jak zmniejszyć skutki tych awarii, to woła o pomstę do Nieba, albo o interwencję prokuratora. Zgorzelec od ponad 20 godzin pozostaje bez wody i nie ma chętnego aby tą wodę dostarczyć mieszkańccom środkami zastępczymi. Zazwyczaj stosuje się do tego beczkowozy. A u nas, ani beczkowozów, ani nawet informacji co się stało, jak długo potrwa, jak zaradzić szkodom. Cóż, lepiej nabrać wody (ale skąd?) w usta i poczekać. Panta rei - wszystko przeminie. A władzy jest od rządzenia a nie od myślenia. Pa!
H.K."

==========

Zapraszam Pana Burmistrza oraz wszystkich czytelników do zapoznania się z wypowiedziami osób biorących udział w dyskusji jaka miała miejsce w tych dniach.

http://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?t=791
http://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?t=795
http://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?t=796


teraz prosze o komentarze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lut 2006, 12:31 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
W niedzielę otrzymałem telefon z prośbą o przybycie do siedziby Straży Miejskiej, gdzie miałem odebrać mapkę z lokalizacjami cystern z wodą pitną.

cieszy, że z prośbą a nie np poleceniem :) Mnie się wydaje, że taka mapka powinna być dostarczona niezwłocznie wszędzie tam, gdzie potrzeba przez służby miejskie.
Cytuj:
panta rhei gr., wszystko płynie;
ciekawy jestem kto popłynie :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2006, 18:08 
Jako mieszkaniec Zgorzelca nie upoważniałem Pana do przyjęcia przeprosin w moim imieniu

zwykły mieszkaniec


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2006, 1:39 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
w takim razie chetnie poznam powod takiej decyzji...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2006, 0:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
aleksander pisze:
w takim razie chetnie poznam powod takiej decyzji...


Powodów pewnie wiele, ale mi takie przyszły do głowy:

1. funkcję jaką pełnisz (dziennikarza, przedsiębiorcy niepotrzebne skreślić) nie pochodzi z wyborów - więc Twoja legitymizacja
do działania w imieniu mieszkańców jest żadna i raczej nie powinieneś sobie rościć praw do przyjmowania przeprosin
w czyimkolwiek imieniu po za własnym

2. Burmistrz przeprosił, każdy przetrawił, wnioski wyciągnie na jesień sam, no chyba że też masz zamiar głosować za wszystkich

3. Może ktoś Cie nie lubieć

4. Brak wody tak go zdołował, że żadne przeprosiny nie pomogą

5. Nie przyjmuje przeprosin z zasady

itd...itp...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2006, 7:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 16 lis 2012, 13:26 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2006, 8:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 16 lis 2012, 13:26 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2006, 10:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
mogles dodac jeszcze jeden powod: nie jestem mieszkancem Zgorzelca 8) (tylko Goerlitz)

W sumie kazdy powod jest tu dobry i jak chcesz kogos uderzyc to kija znajdziesz, prawda ? Wiec chce powiedziec ze pomimo tego ze nie dotknela mnie tragedia braku wody to jednak caly czas bylem solidarnie z mieszkancami i staralem sie dostarczac swieze informacje. Co wiecej pomagalem znajomym ktorzy chcieli sie odswiezyc i wozilem ich do domu w Goeritlz. Widzialem jakim dramatem bylo dla ludzi to co sie dzialo.

Potem jeszcze zobaczylem wypowiedz Zdzisława Spirydoniuka w g. Wojewodzkiej, ktory robil z siebie biedna bezradna owieczke ktora jest przeciez niewinna

cytat: "Wszystkie uwagi z pokorą starał się przyjmować Zdzisław Spirydoniuk, wiceprezes Pirzedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "Nysa". Jak wyjaśnił, kiedy w piątek przystąpiono do naprawy awarii, okazało się, że nie da się usunąć wycieku bez zakręconego głównego kurka. - Stało sie to jasna dopiero w nocy. Nawet gdyby był komunikat dotarłby do niewielu osób. - tłumaczył.

http://zinfo.hostings.pl/al3xand3r/arty ... k_wody.jpg

Niestety dopoki osoby "zacofane technologicznie" beda na tak odpowiedzialnych stanowiskach, tragedie tego przekroju beda mialy miejsce. Zastanawia mnie tylko czy Burmistrz dotrzyma słowa i wyciagnie konsekwencje wobec osob odpowiedzialnych czy to bylo tylko kielbasa wyborcza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..