Dzisiaj jest 16 cze 2024, 6:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 gru 2006, 23:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja przestałem przychodzić z tego właśnie powodu. Brzydzę się polityka. Tym bardziej tą naszą, Zgorzelecką.
Znam kilka innych osób, które również ta sytuacja zniechęciała do uczestnictwa w spotkaniach (wyłamali sie znacznie wcześniej niż ja, ciagle myslałem, że można coś jeszcze zmienić), ale nie będę się tu za nich wypowiadał. Mówię sam za siebie.
Proszę Michale nie wciągaj mnie tu w niepotrzebne dyskusje na ten temat.
Jest jak jest, a ja chcę przywrócic dawną formę spotkań i dyskusji nad tajemnicami naszego miasta, bo widzę, że jest kilka osób które chciałyby coś powiedzieć i zrobić w tym temacie.
Więc lepiej pomóż i zacznij działać z nami, tak jak to robiłeś do niedawna, a nie rozpoczynaj tu niepotrzebnych dyskusji które i tak nic nie zmienią. Chcesz coś ze mną robic, to naprawdę BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAM. Inne kwestie odstawmy na bok, a już na pewno nie zamierzam tu z Tobą prowadzić dyskusji kto jest winnym rozpadku poprzedniej grupy. Dla mnie jst to mało istotne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2006, 23:17 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 23:26
Posty: 284
Lokalizacja: Wrocław
Oj, dajcie spokój! Tematy polityczne są drażliwe i niechybnie prowadzą to sprzeczek - gdzie dwóch Polaków tam trzy różne zdania. I chyba o to viperowi chodziło, a nie o to by wzbudzać kłótnie o "politykierstwo". Przynajmniej ja to tak odczytałem.
Nie wiem jak jest na czwartkowych spotkaniach - nie miałem okazji być - ale rozumiem, że komuś, kto polityką nie jest zainteresowany może to nie pasować. To jak, w piątek o 18 w Beście? Macie jakiś konkretny temat do przedyskutowania, czy zaczynamy tak ogólnie? Przynieść jakieś ciekawostki?
Tematy jakie mnie w tej chwili szczegłólnie interesują:
-eMDeK - może po zmianie "władztwa" da się zbadać go dokładniej?
-muzeum (szkoda, że nie będzie Zubka...)
-izba pamięci poświęcona Stalagowi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 0:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
całkowicie zgadzam sie z batosza!! Panowie, od dawien dawna wiadomo ze na tematy iscie polityczne, dot. wladzy , tego kto ma wladac, jak to robi etc prowadzily do wasci i rozbijaly nieraz najlepszych przyjaciol.Dajmy spokoj brudom i zajmijmy sie tym co jest teraz.Moze mowie tak dlatego iz jestem mlody, ale nie mozna wiecznie wypamietywac jednej czy kilku blednych decyzji i wypowiedzianych zdan.

Co do spotkania, to z mojej perspektywy wyglada to tak:
*Ustalic program działania
*Ustalic kto, co , jak, gdzie i z kim?
*ew. plany na sobote.
*ja z ogromna przyjemnoscia bym was panowie poznał


Mysle ze pomysl Batoszy odnosnie MDKu, stalagu i muzeum tez jest calkiem dobry.

co do MDKu to moze po zmianie nowych wladz uda sie zbadac zabudowana klatke etc:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 0:19 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
ok zgadzam się, żeby zamknąć dyskusję na temat polityki, a w szczególności w tym wątku. Niemniej jednak, uważam, co być może jest obecnie mało popularne /w sytuacji obniżenia poziomu standardów politycznych/, że od polityki uciec się nie da. Mało, polityka ma wpływ na wszystkie nasze dziedziny życia, czy tego chcemy, czy nie. Jeśli więc chcemy cokolwiek robić, niech to będą nawet nasze działania w temacie historii, prędzej, czy później, zmuszeni będziemy o nią się ocierać. Dlatego nie można totalnie jej ignorować, bo nie będziemy w stanie zrobić nic, szczególnie że żyjemy w Zgorzelcu, gdzie przeplata się historia polska i niemiecka. Należy sprawy polityki ustawić we właściwym wymiarze i dbać, aby nam one pomagały a nie przeszkadzały w tym co robimy.
I tym optymistycznym akcentem w dzień wigilijny kończę ten temat, reszta, jak będzie trzeba na najbliższym spotkaniu.

Wracając zaś do tematu historii, to przeglądając dziś cały dział pt. 'Ściśle tajne', do którego dostęp ma niewielu, będę postulował, aby Admin udostępnił go wszystkim tym, którzy chcę działać w przedsięwzięciach związanych z historią. Wtedy rozmawiać będziemy już mogli na temat i nie trzeba będzie wyjaśniać wielu spraw, które w 'ściśle tajne' są zawarte.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 0:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
. od polityki uciec się nie da. Mało, polityka ma wpływ na wszystkie nasze dziedziny życia, czy tego chcemy, czy nie. Jeśli więc chcemy cokolwiek robić
I tym optymistycznym akcentem w dzień wigilijny kończę ten temat, reszta, jak będzie trzeba na najbliższym spotkaniu.
.


racja! wobec tego nie opierajmy sie calkowicie na polityce, lecz rowniez nie odwracajmy sie od niej .. po prostu ''zachaczmy'' o nia jesli bedzie potrzeba i tyle

bombas3 pisze:
będę postulował, aby Admin udostępnił go wszystkim tym, którzy chcę działać w przedsięwzięciach związanych z historią. Wtedy rozmawiać będziemy już mogli na temat i nie trzeba będzie wyjaśniać wielu spraw, które w 'ściśle tajne' są zawarte .



dobrze by bylo. mialem dostep do pewnych materialow fotograficznych dzieki uprzejmosci kolegi True Rap swego czasu. niestety nie mam pojecia co jest w Scisle tajne. Jesli byla by taka mozliwosci bombas to bylo by swietnie.

Tym samym rowniez koncze wypowiedz w zaczynajacy sie dzie wigilijny;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 1:02 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Odpowiadam: ściśle tajne to dział, który dawno temu powstał po to, by osoby związane z grupą historyków mogły swobodnie wypowiadać swoje opinie (często kontrowersyjne) na temat działań, które nie zawsze były zgodne z prawem ;) (pozwolenia itp) Dlatego też nie jestem za tym aby udostępniać ten dział na publicznym forum, ale po prostu dodawać do niego osoby związane z grupą. Wówczas ci, którzy będą zainteresowani będą mogli się przyłączyć a tym samym uzyskać dostęp do składnicy wiedzy jaką jest dział ściśle tajne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 9:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Wszystkie przytoczone wyżej tematy do przedyskutowania są warte uwagi.
Ja proponuje aby na początek dokończyć z nową ekipą niedokończone sprawy:

Dom Kultury przede wszystkim !
Może nowa włacdza okaże się nieco bardziej skora do współpracy w tym temacie.

Mam też pewne, nowe ustalenia w kwestii terenu gazowni i okolic (obecne Famago)

No oczywiście Friedrich Anna

Stalag

Fabryka na Reymonta.

Oj, jest tego dużo, a mógłbym tu jeszcze wymienić kilka spraw.

Mam też pewne ustalenia, które niestsy nie nadają się do publicznego opisu, opowiem o nich na spotkaniu w piątek.

Na rozgrzewkę w sobotę, chciałbym abyśmy wyskoczyli w okolice gazowni, tak swobodnie, w charakterze rekonesansu, przy okazji byłaby możliwość kontynuowania dyskusji, którą rozpoczniemy w piatek, jestem bowiem przekonany, że w piatek braknie nam czasu na wszystkie sprawy.
Jest tego sporo, a z całą pewnościa wiele jescze wypłynie w trakcie.


A to małe wspomnienie z poprzednich eskapad:

www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/explorers/index.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 11:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
ale po prostu dodawać do niego osoby związane z grupą. Wówczas ci, którzy będą zainteresowani będą mogli się przyłączyć a tym samym uzyskać dostęp do składnicy wiedzy jaką jest dział ściśle tajne.


wobec tego adminie chcialbym byc uwzglednionym w grupie mogacej przegladac te dane :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 12:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Uważam,że wszystkie osoby wnoszące cokolwiek do wątku historii i tajemnic, biorące od dłuższego czasu udział w dyskusjach na tym formu, powinny dostać możliwość zapoznania się z materiałem zgromadzonym w dziale " Top Secret".
W niczym to nie zaszkodzi, a może być pomocne w podejmowaniu późniejszych ustaleń w kwestiach tu poruszanych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 12:41 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Zgoda mike1006 otrzymuje dostęp do zasobów TS.

Poza tym ostatnio widziałem underdooga, a wy ? :>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 12:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ostanio był u mnie Underdoog Senior :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 12:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
mike1006 - daj znać czy otrzymałeś dostęp do działu ściśle tajne.

Wnoszę o zaproszenie mike1006 na pierwsze spotkanie "Historical Team Reactivation" w ten piątek celem poznania jego osobowości :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 12:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
mike1006 - daj znać czy otrzymałeś dostęp do działu ściśle tajne.


Tak jest Adminie-dostalem , i potwierdziłem

aleksander pisze:
Wnoszę o zaproszenie mike1006 na pierwsze spotkanie "Historical Team Reactivation" w ten piątek celem poznania jego osobowości :D



Ależ dziękuję bardzo!:] chętnie skorzystam hehe:]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 15:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
dodawać do niego osoby związane z grupą.
jestem za, dobry pomysł, a jeśli chodzi o te nasze byłe działania, to uważam, że nie było tam nic niezgodnego z prawem :wink: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 gru 2006, 15:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
już fax wie najlepiej :D

kończe siedzenie i lece na kolacje, bo to wigilia w końcu :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..