Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 11:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 sty 2007, 16:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
No zobaczymy ile osób w rzeczywistości przyjdzie oby nie tak jak na piątkowe spotkania :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 sty 2007, 21:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
ano zobaczymy :-? , ze swojej strony mam prośbę do tych, którym coś wypadnie i nie będą mogli przyjść: dajcie znać wcześniej, to ktoś dodatkowy będzie mógł skorzystać z Waszego miejsca ;) :)
Spróbuję też jeszcze przypomnieć dwa dni przed, bo przez te 10 dni mogą niektórzy zapomnieć o terminie :smt015


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 sty 2007, 22:05 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
To ja się piszę na listę rezerwową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2007, 14:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Ja tez pisze sie na liste rezerwowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2007, 9:08 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Viperku, przecież wybrany został drugi termin /wtorek, 6 lutego, g. 16.30, miejsce zbiórki: Most Staromiejski/ :grin:, jeśli nie będziesz mógł, daj sygnał, ktoś pójdzie z listy rezerwowej
ale: przeczytałem raz jeszcze i może się mylę: piszesz o Muzeum, a ja o Archiwum Miejskim :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2007, 16:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Aaaaaaaaaaaaaaaaa... :P 6 lutego jak najbardziej mogę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lut 2007, 17:22 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Ponieważ to już dziś poniedziałek, 5 lutego, przypominam, jak obiecałem, o jutrzejszej wycieczce do Archiwum Miejskiego w Goerlitz, zbiórka o g, 16.30 na Moście Staromiejskim, kto z listy nie może, proszę o wiadomość, aby osoby z rezerwy mogły się załapać.
Jeśli będą jakieś roszady, jutro dam jeszcze znać, proszę 'rezerwę' o czujność :grin:


Ostatnio zmieniony 05 lut 2007, 19:54 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lut 2007, 18:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej,
Ja potwierdzam swoja obecnosc. Na 14 mam w Goerlitz sprawe w sadzie pracy a pozniej sobie powedruje w okolice Mostu Staromiejskiego i gdzies na Was sobie poczekam:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lut 2007, 20:06 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Pierwsza "rezerwistka" potwierdza czujność.Ale chciałabym mieć pewność minimum do godz. 14-tej. :)

[ Dodano: Pon Lut 05, 2007 7:08 pm ]
Pierwsza "rezerwistka" potwierdza czujność.Ale chciałabym mieć pewność minimum do godz. 14-tej. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lut 2007, 23:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
ufff, w koncu udalo mi sie odzyskac sprawny komputer po ciezkim starciu z informatykiem. w koncu moge POTWIERDZIC swoja gotowosc na jutro!
do zobaczenia na moscie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lut 2007, 0:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
I ja potwierdzam na 100% jezdem :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lut 2007, 13:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
myślę, że 1 - 2 osoby z rezerwy pewnie się zmieszczą z grupą zasadniczą, bo na razie nie wiadomo, kiedy następna eskapada, więc zapraszam na 16.30 :grin:

*****************************************************************

wycieczka się odbyła, kto nie był, niech żałuje :grin: , było 15 osób i nie będę ich opinii ubiegał,
od siebie napiszę tylko, że nareszcie mogłem się przejechać legendarną windą w Magistracie goerlitzkim, o której tak pisał Michael Guggenheimer w swojej książce pt. 'GÖRLITZ, Warstwa po warstwie, Ślady przyszłości':
Cytuj:
Paternoster.
Bez drzwi do góry
Kiedy przyjaciołom albo znajomym pokazuję Görlitz, zawsze należy do tego w dni robocze zwiedzanie ratusza przy Dolnym Rynku. Bezwarunkowo. Nie dlatego, że chciałbym im przedstawić przykładowo Nadburmistrza. Nie z tego powodu, że należy wpaść na posiedzenie rady miejskiej. Kiedy wstępujemy do ratusza, pozwalam moim gościom wejść jako pierwszym. I zaledwie zostawiamy za sobą pierwsze stopnie, pojawia się zdumienie. Większość moich znajomych nigdy jeszcze czegoś takiego nie widziała, w najlepszym razie znają to, co przypomina się im z jakiegoś dawnego filmu. Z miarowym skrzypieniem podnoszą się powoli do góry w prawym szybie, podczas gdy na lewo, stopnie wyglądają podobnie, na dół idzie przedział drugiego. Kabiny mają miejsca dla dwóch albo trzech osób. Nie wszyscy goście ratusza mają na tyle odwagi, by wejść do poruszającej się kabiny. Pokazuję im, jak prawą dłonią należy trzymać uchwyt. A gdy prawa noga znajdzie się na podłodze powoli wznoszącej się kabiny, należy szybko całym ciałem ruszyć do przodu.
Nie wszyscy wiedzą, jak nazywa się ta winda; paternoster jest pojęciem z odległej epoki, i nie jest znane młodszym rocznikom.
Dodaję odwagi mojemu towarzystwu, aby wstąpili do windy. Starsi i bojaźliwi goście są najpierw niepewni, następnie jednak radość staje się wyraźna. Powoli jedziemy do góry, na trzecim piętrze opuszczamy małą kabinę bez drzwi, którą osłupiali jechali do góry. Potem jeszcze raz do środka, nie, w żadnym razie nie jest to niebezpieczne, mówię memu towarzystwu. Jedziemy aż po wiązania dachowe, i kabina u góry zaczyna poruszać się ze skrzypieniem po bokach w odwrotnym kierunku, i już znajdujemy się w drugim szybie w drodze powrotnej na parter. Podoba mi się, że nowa epoka ze szklanymi kabinami u wind jeszcze się tutaj nie zadomowiła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lut 2007, 22:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
He he zgadza się winda była super choć przyznam, że ja jednak zrezygnowałam z przejażdżki. Poza tym dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, które wyniknęły bardziej z pytań grupy niż z samej opowieści oprowadzającego. Było fajnie i frekwencja duża i mam pytanie gdzie idziemy następnym razem??? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lut 2007, 22:36 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Pewna jestem,że nie żałuje nikt.A ja szczególnie wdzięczna jestem bombasowi,bo gdyby nie jego wpis,zachęcający także tych rezerwowych - nie byłoby mnie tam.Dziękuję więc ,bo na prawdę było warto!!!Pozdrawiam cała grupę. :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lut 2007, 23:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
I ja również jestem bardzo zadowolony z naszej dzisiejszej wyprawy.Liczę tylko na zdjęcia( widziałem, że kilka osób ''uzbrojonych'' było w aparaty ). Generalnie frekwencja była chyba na wysokim poziomie.Zarówno opowieści pana prowadzącego był równie interesujące , co samo wnętrze archiwum. Pierwszy raz moja stopa stanęła w tymże obiekcie, jakże interesującym z punktu widzenia architektury jak i również historii..
Pozdrawiam całą dzisiaj obecną grupę i do zoabczenia następnym razem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..