Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 11:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tyuilrsobie gh


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:46 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 11:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
fkl


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:46 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 11:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
uf


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:46 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 12:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
ghk


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:46 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 12:55 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 11:51
Posty: 14
wiec kiedy jest to zebranie w zinfo bo z chęcią się wybiore...to jest bardzo interesujące :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 16:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
vfgukl


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:46 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 16:45 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 17:59
Posty: 34
Zgorzelec leży także w dużej części na skałach osadowych, zlepieńcach, łupkach, skałach dosyć kruchych. Widać to w kamieniołomach na zalewie, w wyłomie w którym przebiega linia kolejowa i w wyrąbie skalnym koło Nysy, gdzie są wejścia do sztolni. Nie są to skały aż tak twarde. Moim zdaniem możliwości techniczne tamtych lat jak również duża ilość taniej siły roboczej (być może wykożystywano jeńców ze Stalagu) pozwalały na budowę tuneli w dość krótkim czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2005, 17:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 08 sty 2005, 10:06
Posty: 100
Lokalizacja: Aut+ Zg
Mam Pytanie.
Czy slyszal ktos cos na temat tunelu biegnacego w srodku wodospadu przy Katedrze.Ja slyszalem kiedys takie plotki ,prawdopodobnie mozna przejsc na druga stone Nysy do Görlitz.
Slyszalem tez ze zostalo to wejscie gdzies zabetonowane z rozkazu WOP-u.
Moze to przejscie laczylo sie z naszymi domniemanymi tunelami.

:?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 17:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
adfuyhol


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:47 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 17:51 
z tego co wiem budynek klubu garnizonowego jest własnością firmy Gerda Development i jest pilnowany przez ochronę, więc trzebaby dogadać się z panem Zoszczukiem ze starostwa aby móc tam wejść.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 18:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Temat się rozwija, to dobrze,trzeba zainteresować więcej ludzi,bo to zawsze większe prawdopodobieństwo uzyskania nowych ciekawych informacji.

Co do wywietrzników na rzeczkach.
Widziałem je,widziałem również studzienki. Sczerze mówiąc nie mam pojecia do czego mogły slużyć.Sprawa do sprawdzenia.

Szklanka zwana też szklaną watą
Nie znam żadnych faktów na temat dziwnych zjawisk na jego terenie,tak na marginesie wiem że jest on czysty i b. zasobny w ryby :D.

Myśle że każdy kto zna jakąś ciekawą historię związaną z tajemnicami niech ją opisze. Zdarza się że nawet w niewiarygodnych na pozór historiach może leżeć ziarnko prawdy, fakt będący autentyczny.

Kilka lat temu słyszałem historię mowiącą o kobiecie (znajomej znajomej) której zaginął syn. Próbowała różnych środkow policja,jasnowidz itp .Wszystko na nic. Niewiem w jaki sposób ,ale uzyskała kontakt z człowiekiem który zaoferował jej pomoc, oczywiście odpłatnie. Twierdził że może pokazać jej miejsce w Zgorzelcu w którym ukrywaja się ludzie i byc może jest wśród nich jej syn. Zdeterminowana matka jest zdolna do wielu poświęceń, więc nie dziwi to że chciała sprawdzić również tę ewentualność. Człowiek przyszedł po nią po zmroku, stwierdził że powinna przygotować się na coś wstrząsającego. W okolicy wiaduktu na ul Andersa (nieopodal cmentarza) nieznajomy zaczął krążyć by zdezorientować kobietę co do dokładnego miejsca w którym się znajduję. po pewnym czasie weszli w zarośla,mężczyzna otworzył właz i zeszli po metalowej drabince do podziemnego,obetonowanego tunelu. Tunel był obszerny, rozgałęziony,kobieta nie wie jak długo szli. Przerazilo ją to co zobaczyła. W tunelach byli ludzie, spali ,leżeli ,siedzieli pod ścianami.Jak powiedział jej "przewodnik" w większości byli to narkomani, dla których nie ma już ratunku. Świecił latarką po ich wyniszczonych twarzach , ale żaden z nich nie był zaginionym synem. Po opuszczeniu tego miejsca kobieta była w szoku i dość dlugi czas nie mogła wrócić do równowagi psychicznej.

Opisałem historię którą słyszałem bo wydała mi się ciekawa.Proszę bez ewentualnych zarzutów że jest ona niedorzeczna

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 18:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Info dość świeże, a właściwie obalające trochę nasze zapędy...

Kolega, który ukończył Górnika (naszego zgorzeleckiego) pisał dość dużą pracę nt. istniejących tuneli, podziemnych przejść (te nad Nysą dwa, blisko MDK'a) więc wyżej wymienione tunele na pewno prowadzą do Miejskiego Domu Kultury, jednak aby się tam dostać potrzeba maszyn, które przekują dość grubą scianę i zasypane przejścia w tunelach. Kolega wraz z drugą osobą pisał na ten temat jakąś pracę pod opieką Pana Romana Zgłobickiego (m.in. książka "Obozy i cmentarze wojenne w Zgorzelcu"). Mapka, która została tutaj opublikowana jest wiarygodna, ale nie jest mapą istniejących tuneli/fabryki/kopalni... jest projektem tego co szykowali niemieccy inżynierowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2005, 18:04 
Powiem wam jedno:

Potwora z Loch Ness też nie ma, a wiele osób go widziało i choć możnaby się spierać, najważniejsze jest to, że tak jak w Loch Ness przeprowadzono dawniej kampanię która wypromowała region, tak dałoby się zrobić ze Zgorzelcem. Potwora nie będziemy mieć, ale "tajemnic" by się trochę znalazło.

Mam nadzieję, że o wszystkim, tylko w przystępniejszej formie, będzie można przeczytaś w starym.zgorzelcu ?


Krzysiek :idea:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 18:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
exprorer pisze:
Dałbyś rade postarać się o tą pracę !
wniosłaby dużo do naszej dyskusji.


Postaram się, ale nic nie obiecuje.

Pozdrawiam i drugą rundę pracy czas zacząć! :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 18:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
ad. cmcxmiecm


Ostatnio zmieniony 06 lis 2007, 15:47 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..