Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 lut 2007, 22:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja tak samo - mam ostatnio troszke czasu, wiec pasuje mi prawie kazdy termin. Moze byc nawet jutro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2007, 23:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Moze byc nawet jutro.


JESTEM ZA!!!!!:):):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2007, 11:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mike - widze cos male zainteresowanie tematem. Ja na chwilke jade na miasto, mysle,ze zejdzie mi z 40 min. Po powrocie moze ktos sie dopisze do listy, a jak nie, to najwyzej pojdziemy sami. Masz jakas latarke? Ja jakas mala dla siebie mam jakby co.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2007, 11:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
śledzę Was 8) ,
ale się na razie nie przyłączam, jakby co, weźcie aparat. :smt023
W ogóle jakoś śpiąco na forum :-?

**********************
przeglądając wątek, znalazłem taki wpis Letisa sprzed dwóch lat /tym razem sprawdziłem i nie może być pomyłki :grin: /:
Cytuj:
Gość
Wysłany: Wto Sty 11, 2005 2:02 pm Czesci lotnicze w trójcy
--------------------------------------------------------------------------------
Moj ojciec urodzil sie w trojcy.za malolata opowiadal mi jak to moj dziadek sprzatal strych "po niemcu" i wyrzucali bardzo duzo czesci do samolotow. byly to jakies wskazniki itp. bardzo duzo bylo schronow na terenie wlasnie trojcy a ojciec mowil tez o jednym z bunkrow przy drodze jak sie na luban leci. wypytam go i moze na spotkaniu sie zjawie. pozdrawiam

nie całkiem to na temat obecny /i tego wątku/, ale ponieważ wpis był tu, to i tu odpowiadam.
U mnie w piwnicy także były jakieś elementy wyposażenia lotniczego /niewielkie części żyroskopu itp./, jak poszukam, to sfotografuję i wrzucę tu. Z pewnością zostały najprawdopodobniej wyszabrowane z przyległych koszar /za obecnym dworcem autobusowym/, moi bracia mieli wtedy 18 i 13 lat, więc byli na tym polu aktywni ;)
świadczyłoby to o profilu działalności /produkcji?/ na terenie tych koszar.

**********************
no, coś znalazłem :smt026
muszę podładować akumulatory w aparacie... 8)

www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/05.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/16.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/23.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/24.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/25.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/28.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/36.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/38.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/39.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/40.JPG
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/lot/42.JPG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lut 2007, 23:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak wiec jest juz po wyprawie. Wczoraj odpuscilismy ze wzgledu na ulewe - co jak sie okazalo bylo dobra decyzja, gdyz dzis pogoda dopisala. Podjechalem pod dom Michala ok. godziny 13 i pojechalismy pod MDK, gdzie zostawilem autko i dalej udalismy sie pieszo.
Wyprawa bedzie opisana w skrocie przeze mnie, bo Michal zadeklarowal sie, ze napisze opis pelny:).
Ja wiec podejmuje sie krotkiego streszczenia. Ogolnie mozna stwierdzic, ze po lewej stronie patrzac od drozki prowadzacej w strone Nysy byly umiejscowione 3 kamieniolomy. Pierwszy z nich dodatkowo byl zabudowany przynajmniej dwoma budynkami - jednym tuz przy drodze, drugi byl w glebi, tuz przy scianie wyrobiska, co moze swiadczyc o tym, ze okres dzialania obiektow a okres wydobywania kamienia nie byl taki sam. Po prostu we wnece po kamieniolomie wybudowano 2 budynki. Na kamiennej scianie widoczne byly miejsca po wierceniach.
Kamieniolom drugi i trzeci, czyli ten z mala sztolnia byly do siebie bardzo podobne. Z drogi widac, ze do obu prowadzi droga, ktora sie wznosi i konczy tuz u podnoza skal. Kamien wiec byl ladowany na ciezarowki, wozy, czy inne przyczepy wlasnie tam:).
Zwiedzilismy rowniez sztolnie, gdzie w odnodze widac bylo swieze slady bytowania satanistow, czyli jakies znicze, kosci i czaszki. Do tego wszedzie walaly sie zuzyte prezerwatywy:)
Doszlismy do wniosku, ze cegalna zabudowa sztolni powstala pozniej i pelnila raczej role magazynku. Oboje jestesmy rowniez pewni, ze kamieniolomy nie kryja zadnych tajemnic, ze nie sa w zaden sposob polaczone z MDK itd. To po prostu miejsca, gdzie wykopowano kamien, ktory lokalnie sluzyl do budowy domow, chocby takich jak stodola moich dziadkow, czy budynek magazynowy zbudowany z takiego wlasnie materialu, a znajdujacych sie ok 200-300m. dalej.
Pozniej zaliczylismy okolice wiaduktu kolejowego, poniemieckiej sciezki rekreacyjnej itd. o czym napisze Michal.
Wyprawa zajela nam ogolnie okolo 3h, bylo super i mam nadzieje,ze niedlugo zaplanujemy kolejny, wspolny wypad. Mamy rowniez nadzieje,ze frekwencja bedzie troszke lepsza:)
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2008, 19:11 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Czy ktoś wie co się Viperowi stało?
przejrzałem wątek, jeden z ciekawszych i b. się zaniepokoiłem :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2010, 15:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 sty 2010, 15:27
Posty: 1
Lokalizacja: Zgorzelec
od jakiegoś czasu nie było nikogo na forum ale mam pytanie czemu gdy przeglądam forum nie widze postów Vipera (przykładowo widzie ,,glmnv")


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2010, 16:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
o Takie rzeczy prosze sie pytac Vipera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2010, 10:08 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
swoją drogą to szkoda że ambitny wątek się wyciszył, czyżby nie było juz odkrywców wśród forumowiczów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sty 2010, 15:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
..też już nie wiem, gdzie tu czego szukać, był wątek o podziemnych złożach uranu w okolicy Koźlic, z udziałem tamtejszego tubylca, który opowiadał niestworzone historie. Jak ktoś pamięta, gdzie ten wątek był, niech da link. Może to było w ś.p. Top Secret? :smt053

Tymczasem trafiłem na taki tekst:

Cytuj:
Rozpoczną się badania polskich złóż uranu
21.01.2010r. 05:52

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, rozpoczynają się badania polskich złóż uranu.
W tym roku przeanalizowane zostaną wszystkie dane gromadzone po 1945 roku oraz opracowana zostanie metodologia rozpoznawania nowych złóż.

Z posiadanych danych wynika, że około 20 tys. ton uranu może znajdować na południe od Mierzei Wiślanej aż po rejon Pasłęka i Prabut, natomiast około 88 tys. ton w rejonie Bielska Podlaskiego, Brańska, Rajska.

Do końca kwietnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma przedstawić Ministerstwu Środowiska ocenę możliwości występowania uranu w Polsce.

Szacuje się, że na terenie Polski znajduje się około 100 tys. ton uranu, ale jego eksploatacja w obecnych warunkach nie będzie opłacalna. W przyszłości sytuacja to może ulec jednak zmianie.

DGP zwraca uwagę, że zgodnie z planami, w Polsce do 2030 roku mają być uruchomione elektrownie jądrowe o mocy 4,8 tys. MW, które będą potrzebowałyby rocznie około 100 ton paliwa jądrowego rocznie. Koszt jednej tony paliwa kształtuje się na poziomie około 2,555 mln dol., z czego koszt uranu to 1,028 mln dol. Szacuje się, że do wyprodukowania 1 tony paliwa jądrowego potrzeba od 8 do 34 ton uranu.
za CIRE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sty 2010, 15:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Swego czasu temat w całości został skopiowany i kontynuowany na Forum Tropicieli Tajemnic przez niektórych urzytkowników tego forum. Niestety też nie mogę go odszukać. Wieczorem zadzwonię do Mareckiego, bo nie moge się również zalogować na tamtejszym forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lut 2011, 22:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
nie wiem czy ktoś ostatnio bywal przy tunelu, jeżeli nie - niech żałuje, piękne sople porosły dookoła...

https://picasaweb.google.com/lh/photo/y ... directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/F ... directlink

z kolei "odkrywcom" nalezy się kolejny argument do ręki dowodzący niesamowitości tego miejsca - otóż jak widać na załączonych obrazkach, w tunelu, tajemniczym sposobem, sople nie rosną z góry do dołu, tylko odwrotnie! z dołu do góry! wg mnie to dowód na to, że zaburzenia grawitacji nakazuja podejrzewać w tym miejscu występowanie jakiegoś, co najmniej czakramu łużyckiego!

https://picasaweb.google.com/lh/photo/9 ... directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/B ... directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/i ... directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/4 ... directlink

;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2011, 15:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
ależ fantastyczne te zdjęcia ! miałeś szczęście :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2011, 16:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
ależ fantastyczne te zdjęcia ! miałeś szczęście :)


Pełna zgodność !!! Super :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2011, 20:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
co do szczęścia - pełna zgoda, ale z tymi "zdjęciami" to nie przesadzajmy, zdjęcia się robi aparatem fotograficznym a nie telefonem ;)
tak czy owak wierzajcie Panowie, szczęka mi opadła jak na spacerze z młodym zawędrowaliśmy pod te skałki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..