Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 12:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 maja 2007, 20:52 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2005, 19:37
Posty: 15
Myślę, że ten temat jest wart zapoznania http://goscniedzielny.wiara.pl/index.ph ... 1179383586


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2007, 23:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sty 2007, 20:58
Posty: 72
Lokalizacja: zgorzelec
Temat dal sie już poznać, dużo wczesniej. Zainteresowani o tym wiedzą i to na szczęscie bez posrednictwa "Goscia niedzielnego".

[ Dodano: Nie Maj 20, 2007 12:42 am ]
Temat dal sie już poznać, dużo wczesniej. Zainteresowani o tym wiedzą i to na szczęscie bez posrednictwa "Goscia niedzielnego".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2007, 10:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
niestety wiedza historyczna niemców jest trochę wybielona ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2007, 16:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
MłodziAndrus napisał:
Cytuj:
niestety wiedza historyczna niemców jest trochę wybielona

Wybielona czy nie, jest taka sama (jeśli chodzi o przeżycia jednostek) po obu stronach granicy. Kim albo czym jesteś, aby ferować takie konkluzje?! Jesli zaglądasz tu, tylko po to, aby rzucić jakiś frazes, to daruj sobie fatygi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2007, 13:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
wiem to po doznaniach z forum gazeta.pl gdzie niemcy o rozpętanie wojny oskarżają polaków ( prowokacja gliwicka) oraz o to że to Polacy rozpoczeli wysiedlenia ludnosci jako pierwsi w czasie II wojny światowej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2007, 22:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
MłodziAndrus napisał:
Cytuj:
wiem to po doznaniach z forum gazeta.pl gdzie niemcy o rozpętanie wojny oskarżają polaków ( prowokacja gliwicka) oraz o to że to Polacy rozpoczeli wysiedlenia ludnosci jako pierwsi w czasie II wojny światowej


Po pierwsze primo: masz bardzo ciekawe doznania
Po drugie primo: nie wiedziałem, że Niemcy wypowiadają się na te tematy na łamach forum gazeta.pl
Po trzecie primo: czytaj wszystko zanim odpowiesz...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2007, 8:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
BELUSHI pisze:
Wybielona czy nie, jest taka sama (jeśli chodzi o przeżycia jednostek) po obu stronach granicy.

jeśli chodzi o przeżycia to masz racje, ale tych co przeżyli jest coraz mniej...

A to, ze Polacy rozpoczęli przesiedlenia to w Niemczech jest - wg mojego odczucia - poglądem dość powszechnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2007, 13:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Przecztyałem wszystko i takie mam odczucia że niemcy widzą historię zupełnie inaczej, niemcy wypowiadają się na portalu gazeta.pl ( widać że nie jestes tamtejszym forumowiczem) i plują na nas jakby cała wina za wojnę spoczywała na nas, zresztą w swoich wypowiedziach często mówią również o powstaniu śląskim jako o powstaniu polskich kolonistów itd. Zgodze się z tadamem że opinia iż to polacy rozpoczeli przesiedlenia w czasie wojny jest powszechna :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2007, 22:26 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
niemcy

Niemcy
tak jak: Polacy a nie polacy, czy polaczki.
Jeśli oczekujesz szacunku, sam go okazuj bez względu na to, co myślisz o interlokutorze.
Coraz więcej ludzi, którym smutno jakoś bez nowej wojenki :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2007, 12:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
Litości Mistrzu bombas3! :|
Skąd taka dramaturgia? Od razu WOJNA ???
Cały post pisany był typowym żargonem internetowym, czyli bez szacunku dla większości zasad poprawnej polszczyzny (a może Polszczyzny). Niestosowanie wielkich liter i przecinków to smutna norma, wynikająca często nie z niewiedzy, lecz z ‘dopasowania standardów’.
Na tej podstawie rzucać oskarżenie o wojenkę? Powiało grozą.
Choć wydaje mi się, że nie chodziło tu o pisanie z małych liter, tylko o całokształt.
ps
Co kryje się za słowem interlokutor?

I teraz w temacie. Czy wiedza Polaków na temat sąsiadów jest dostateczna? Na ile nasza wiedza o historii narodu niemieckiego jest wybielona? Ile przeciętny uczeń dowiaduje się w szkole?
I z drugiej strony. Czy wiedza Polaków o historii Naszego Narodu jest wystarczająca?

Co ja mogę wiedzieć na temat wojny i przesiedleń? Nie widziałem, nie doznałem, nie uczestniczyłem, nie musiałem się bronić ani zabijać. Czytając publikacje, słuchając wypowiedzi historyków, publicystów, polityków i zwykłych zjadaczy chleba, bacząc na prawdy historyczne zaszłe i aktualne zaczynam się irytować (bardzo). Ile ludzi, tyle poglądów i prawd, na dziś, tutaj. Jutro będą inne. Gdzie indziej, teraz są inne.

Miałem ja za patrona generała Karola Świerczewskiego. Bohatera, co się kulom nie kłaniał. Teraz – ulicy nie ma, patrona nie ma, pomniki poszły lub pójdą na śmietnik. A wpojony szacunek?

Czy Wy, szanowni uczestnicy/uczestniczki forum, macie racje broniąc jednego lub drugiego poglądu? Skąd wiecie, że wasze prawdy są prawdziwe, a wasze osądy sprawiedliwe? :smt084

Ktoś mądry powiedział słowa w tonie ‘niech sądzą go mu równi’.
Ktoś inny powiedział ‘tylko krowa nie zmienia zdania’.

Cholera (to tylko choroba, nie przekleństwo :smt096 ), chyba zapiszę się na KUL albo LSD.

I chwila zastanowienia – frazesy to czy tylko bicie piany?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2007, 14:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Nie będe się odnosił do postu bombasa bo nic on nie wniósł do dyskusji, co do postu antyca to zapewne w Polskich szkołach uczy się mniej stronniczo jest mowa o wysiedleniu niemców,o ruchu antynazistowskim ale także o zbrodniach wojska niemieckiego na narodach okupowanych, zaś w niemieckim podręczniku nie ma śladu czy nawet symbolicznej wzmianki o wypędzeniach Polaków z ziem zachodnich, wysiedleniu z ziem wschodnich, walce polskiego żołnierza, przymusowych wcieleniach do Wehrmachtu a obozy koncentracyjne czesto nazywane są polskimi :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2007, 14:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
Nie wiem, czego uczą w niemieckich szkołach. Rozumiem, że to co napisałeś wynika z Twojej znajomości tematu (tzn. wiedzy o zakresie nauki historii w szkole niemieckiej).
Z drugiej strony, nie znam szczegółowo obecnego programu nauczania historii w polskich szkołach. Wiem jak to wyglądało kiedyś i z dużym rozbawieniem :( obserwuję jak wygląda teraz (zmiana o 900st.).
Jestem przekonany, że obecny program nauczania nie jest idealny (czytaj -> przedstawiający całość zagadnienia, wszystkie punkty widzenia). Patrząc na działanie ministerstwa, śmiem twierdzić, że jest podobnie naginany jak poprzedni, tyle że w innym kierunku.
Zapewne czytałeś dziennik Ks. Scholza, w którym dosyć ciekawie (nie mówię bezstronnie) opisuje On akcje przejmowania władzy w Zgorzelcu w latach 1945-46. Powiedz, czy historia nauczana w szkołach polskich pokazuje tą stronę medalu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2007, 14:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Akurat tych aspektów nie przedstawia, choć jestem zdania że w Polskich podręcznikach powinna znaleśc się choć wzmianka o NZW,NSZ,WIN bo przecież te organizacje walczyły z komunistycznym okupantem po 1945

[ Dodano: Sro Maj 30, 2007 3:26 pm ]
Za dużo o Zgorzlecu powojennym nie wiem ponieważ moja rodzina jest tu od 1989 , ale chciałbym sie dowiedzieć jak to wtedy w Zgorzelcu wyglądało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2007, 15:39 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
chciałbym sie dowiedzieć jak to wtedy w Zgorzelcu wyglądało
polecam na dzień dobry pamiętnik księdza Scholza i dra Glińskiego /ten drugi do ściągnięcia z forum, ten pierwszy też można zdobyć :grin: /

http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/hi ... zgjgli.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..