Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 18:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hardkor44
Post: 04 lut 2011, 20:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy zetknęliście się już z projektem Hardkor44? Co o tym sądzicie? Ja już nie mogę się doczekać na przyszłoroczną premierę. Ponoć ma to być najlepszy z dotychczas zrealizowanych filmów w technice animacji komputerowej. Szacuje się, że odniesie niebywały sukces na całym świecie i będzie wielkim przebojem kinowym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2011, 14:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ale co ten film niby ma wspólnego z historią? ja nawet nie mówię, ze lokalną, ale historią w ogóle...
z ciekawości przeczytałem ostatnio trylogię www.1939.com.pl/ www.1944.waw.pl/major i szczerze mówiąc mam do tego typu pomysłów duuuży dystans. nie mówiąc o tym, ze jest zwyczajnie żenujące to, jak nasze narodowe kompleksy wyłażą w różnych alternatywnych wersjach historii...
nie bardzo też rozumiem gdzie szacuje sie, że hardkor44 będzie niebywałym światowym sukcesem - chyba w maglu.


Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 14:33 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2011, 17:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Zdanie, jakoby ta produkcja miała powalić na kolana widzów na całym świecie i osiągnąć niebywałą oglądalność, to hipoteza Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Podobnego zdania jest producent Tomek Bagiński.
Film powstanie na zlecenie i pod patronatem Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ostatnio Ekipa Bagińskiego zrealizowała techniką animacji komputerowej 3D, na zlecenie tych instytucji obraz zniszczonej Warszawy oraz rekonstrukcję obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem".


Ostatnio zmieniony 26 lut 2011, 17:23 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2011, 20:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Zdanie, jakoby ta produkcja miała powalić na kolana widzów na całym świecie i osiągnąć niebywałą oglądalność, to hipoteza Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Podobnego zdania jest producent Tomek Bagiński.


Obawiam się, że pan dyrektor wykazuje się nadmiernym tzw. "urzędowym optymizmem". Zobaczymy, acz śmiem wątpić żeby to się sprzedało poza Polską.

Boję się o scenariusz, że znowu wyjdą tony mesjanizmu.

Cytuj:
mój film będzie skrzyżowaniem „Parszywej dwunastki” ze „Złotem dla zuchwałych” i „Obcym. Decydujące starcie.” Niewielka grupa ludzi zostaje osaczona w wielkim kompleksie fabrycznym przez nieprzebrane hordy złych obcych. Nawiązań do filmów będzie więcej.


Cytaty takie jak ten jakoś mnie nie przekonują. Plus inspiracja "300" - oby nie w warstwie plastycznej, błagam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2011, 22:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja poczekam do przyszłego roku, obejrzę i dopiero wydam opinię. Bądźmy dobrej myśli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2011, 9:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
szykuje się chyba ciekawszy film z powstaniem w tle, nie oglądałem "sali samobójców" ale ludzie w maglu gadajo, że reżyser jest dobry:

http://www2.orange.pl/kid,4000002566,id ... ticle.html

w dodatku będzie kręcony gdzieś w szeroko pojętej - naszej okolicy. odpadłem trochę jak słuchałem w radiu rozmowy z reżyserem i ten stwierdził, że w dzisiejszej warszawie nie da się nakręcić filmu o powstaniu, ale za to na dolnym śląsku jest mnóstwo doskonałych plenerów, śródmieście wrocławia np. - w których bez problemu będzie można wyburzyć to i owo i że lokalne władze są bardzo chętne do tego typu współpracy... wygląda, ze po raz kolejny wrocławskie cegły posłużą do "budowy" stolicy :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 21:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
neandertalski pisze:
chyba w maglu.


Jednak ktoś to ogląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 6:05 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Hmm publiczne egzekucje, planowe i celowe burzenie miasta, warszawska hekatomba, gnijące ciała w ruinach. Faktycznie hardkor na sto fajerek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..