Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 8:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 sie 2012, 20:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Viper, a nie chodzi Ci o taki komis, który znajdował się troszkę poniżej Karczmy Piastowskiej (ale jeszcze przed Żabką)? Był tam taki wąski, długi sklep i królowały tam rzeczy głównie przywiezione z innych krajów. Była tam i kawa i kożuchy:)


To nie ten sklep - ten był po drugiej stronie - Annabelle bodajże nazywa się teraz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sie 2012, 20:53 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
banderoza knajpa
W kamiennym kręgu kamienne stoły w parku obok MDK
amfa amfiteatr
aligator sklep ze wszystkim na daszyna- art. przemysłowe
Mojs za mostami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 14:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Aligator był chyba tylko z wyrobami ze skóry lub podróby skóry...

Ostatnio było u mnie starsza siostra , która umawiała się z koleżanką pod PEWEX-em - czyli w miejscu obecnej cukierni na skrzyzowaniu Daszyńskiego z Warszawską/Staszica itd. Nazwa już nie funkcjonuje , Pewexy były 2 (drugi w byłym pomieszczeniu TP SA prawie obok) - ale można uznać , że nadaje się do wątku :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 wrz 2012, 20:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Aligator to byl poniżej eurodomu i facet sprzedawał tam elektronikę chyba z Berlina zachodniego hehehe.
Niezły był sklep Mercury na przeciw Graniczanki i podobny na przeciwko dzisiejszej tawerny ,teraz jest tam fryzjer .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2012, 9:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35 pisze:
Pewexy były 2


Pewexy były 3. Kolejny był na przejściu granicznym - wstęp wymagał jednak troszkę kombinacji i lawirowania - nie bardzo chcieli do niego wpuszczać tych, którzy jednocześnie nie przekraczali granicy. Ale czasami udawało się zmylić czujność pograniczników... :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2012, 10:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
przekorny pisze:
Pewexy były 3. Kolejny był na przejściu granicznym

to była Baltona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2012, 10:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Pewexy były 3. Kolejny był na przejściu granicznym...


Tam była Baltona (nie Pewex) - faktycznie trzeba było nieco się nakombinować żeby do niej dotrzeć. Ale wystarczyło , że rodzic tam pracował :smt033


Ernesto pisze:
Aligator to byl poniżej eurodomu i facet sprzedawał tam elektronikę chyba z Berlina zachodniego hehehe.


To było później młody człowieku :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2012, 21:25 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lis 2006, 1:03
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Pewexy były trzy. Trzeci był w Hotelu pod Orłem.
A teraz pytanko.
Gdzie znajdował się lokal którego potoczna nazwa była "Czerwona oberża" lub " Pod Baranami"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2013, 22:49 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2013, 22:35
Posty: 22
Ja pamiętam bar z pieczonymi kurczakami na Getta, na przeciwko postoju TAXI, teraz jest tam chyba spożywczy. Pamiętam też uliczne budki tzw "warzywniaki". Jeden był na przeciwko Kośćioła Św. Bonifacego, drugi na przeciwko dt Centrum (ul. Okrzei), trzeci niewielki na Daszyńskiego obok Arkadii, czwarty malutki na Poniatowskiego, niedaleko SPnr3, mieli tam zawsze słonecznik z dolarami i wielkie kuliste kolorowe lizaki:) Jezeli chodzi o kawiarnie to była jeszcze "Delicja" na Daszyńskiego, obecnie chyba apteka, a także pyszne lody u "Kaczmarka" niedaleko Przyjazni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2013, 7:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Taka mała budka z warzywami stała też obok Graniczanki - po prawej stronie od wejścia.
Obok mnie na Tuwima był zielony warzywniak, który prowadziła rodzina Tarczyńskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2013, 7:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
gobo007 pisze:
Obok mnie na Tuwima był zielony warzywniak, który prowadziła rodzina Tarczyńskich.

o przepraszam, ten warzywniak to był obok mnie ;) mieszkałem na parterze, Tuwima 12/3 i z mojego balkonu można było dosłownie wejść na dach składziku za zieleniakiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2013, 10:42 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 paź 2005, 21:11
Posty: 54
Lokalizacja: Zgorzelec
prosty_garbus pisze:
Gdzie znajdował się lokal którego potoczna nazwa była "Czerwona oberża" lub " Pod Baranami"

Był w budynku w którym obecnie jest Bank Zachodni WBK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2013, 11:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Warzywniak był również na Warszawskiej pomiędzy tasiemcem (nr 50) , a wieżowcem punktowcem (nr 52) - zmieciony obecnie z powierzchni ziemi. Stoi tam budynek mieszkalny z użytkowym dołem wynajmowanym komukolwiek...
Całe lata pracowała tam pani która wiedziała wszystko o wszystkich - taki obecny google ;)

To było urocze :)

Mieszkałem w tym szpetnym wieżowcu... :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2013, 19:29 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2013, 22:35
Posty: 22
Niezłe były też zapiekanki na Staszica, ta sama Pani miała też punkt z frytkami na Getta, chyba jedyny w latach 80 w Zgorzelcu, a frytki były prawdziwe i pyszne, w papierowych torebkach, krojone na miejscu a nie mrożone z hurtowni... Był też bar z metalowymi stołami identycznymi jak te na "patelni", który znajdował się na rogu Warszawskiej i Dąbrowskiego tam gdzie słynny sklep P. Kalaty:) Nazywał się chyba U Ewy, ale u nas na osiedlu mówiło się "U Wasągowej" ze względu na nazwisko właścicielki. Na koniec przypomnę jeszcze o sklepiach: WCH w pawilonie koło "Doroty" przy Armii Krajowej, był to sklep z elementami umundurowania wojskowego, czasem tanio można było kupić stilonowe skarpetki :shock: i "fajne naszywki", i RTV znajdującym się przy Armii Krajowej na miejscu dzisiejszej apteki, gdzie poczciwy starszy pan "Teodor" sprzedawał płaskie baterie a kolejki za kolumnami Tonsilu ciągnęły się aż do Sądu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2013, 19:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
kilo_jablek pisze:
Niezłe były też zapiekanki na Staszica...


To fakt - żywiłem się nimi na początku lat 90-tych :)
Skoro jesteśmy przy tym temacie to nic nie przebije hot doga na stacji Zgorzelec Ujazd - one nie były z parówką ale z pieczarkami :smt020
Kosztowały , o ile dobrze pamiętam , koło 3 złotych :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..