Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 11:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 mar 2013, 16:39 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Odnośnie Baltony to zaczyna już powoli znikać.


Z lat młodości pamiętam stanie w kolejce do kiosku przy Tuwima w oczekiwaniu na gazety w których był jakiś plakat piosenkarzy, rozkładówka!! Oczywiście mama jak tylko widziała, że szykuje się do wyjścia po ową gazeta mówiła ' kup mi wate jak bedzie' :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 17:13 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2013, 22:35
Posty: 22
Dla zainteresowanych DDR owskimi ślizgaczami, ciągle jeszcze można je kupić :)
http://www.ebay.de/csc/i.html?_fln=1&LH ... leiter+DDR


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 17:45 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Petryków - to nauczyciel matematyki? Chyba chodziłem do niego na korepetycje. Taki stanowczy nauczyciel starej daty?


Tak , starszej daty. Ja byłem bardzo młody jak się wyprowadził - ale opowieści o nim były. M.in. o tradycji ściągania butów przed wejściem do...skody :)

neandertalski pisze:
wiesiełyje kartinki


O tak :smt023

kilo_jablek pisze:
Pamiętam Składnicę Harcerską w Zgorzelcu na "Manhattanie". Tam nabyłem swoje pierwsze modele i tory do kolejki HO.


Bywałem tam - ale zakupów nie robiłem.

kilo_jablek pisze:
Teraz mam tego pół szafy, może kiedyś będzie z tego makieta :)


Jakby co to jeden transformator mi został - ten duży ze stałym 12V (regulowany pokrętłem do lokomotyw) i 16V zmiennego do zwrotnic itp. :smt020
fz1 bodajże - aż dziw , że pamiętałem nazwę - są na allegro :
http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNot ... db-polecam


Marcopollo pisze:
Odnośnie Baltony to zaczyna już powoli znikać.


Do Baltony wejście mieli m.in. celnicy. Lub bezczelne typy które wchodziły na pewniaka. Czasem mi się udało :smt027

kilo_jablek pisze:
Dla zainteresowanych DDR owskimi ślizgaczami...


Miałem takie. Pierwszą rzecz jaką się robiło to ścinanie pilnikiem przednich ząbków , które hamowały. Uwielbiałem jazdę na nich :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
YELLO_35 pisze:
Ja sie na tych machinach kompletnie nie znam :smt028

znajomy powiada, że dla niego komputer jest dowodem na istnienie boga ;)


To może chciałby stać właścicielem jednego z pierwszych takich dowodów ? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:

Marcopollo pisze:
Odnośnie Baltony to zaczyna już powoli znikać.


Do Baltony wejście mieli m.in. celnicy. Lub bezczelne typy które wchodziły na pewniaka. Czasem mi się udało :smt027

Nie wiem do czego nawiązałeś, ale miałem na myśli, że zaczynają ją już rozbierać tzn.nowy właściciel zaczyna ją wyburzać. Kantory już dziś zaczęli rozbierać. Ciekaw jestem co tam powstanie.

kilo_jablek pisze:
Dla zainteresowanych DDR owskimi ślizgaczami, ciągle jeszcze można je kupić :)


Z perspektywy czasu widzę jakie to było niebezpieczne, z śrubokrętem w kieszeni się jeździło, a to dlatego bo ciągle się te śrubki od regulacji się obluzowywały.


kilo_jablek pisze:
Czy pamięta ktoś dresy-kombinezony z Otisu? Niebiesko-pomarańczowo-białe lub zielono -czarno-białe chyba... To był szał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:48 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Nie wiem do czego nawiązałeś, ale miałem na myśli, że zaczynają ją już rozbierać tzn.nowy właściciel zaczyna ją wyburzać. Kantory już dziś zaczęli rozbierać. Ciekaw jestem co tam powstanie.


Do niczego nie nawiązałem - tylko pamiętam jaką tajemnica owiana była Baltona. Nieliczni mieli dojścia żeby tam dotrzeć :smt028

Marcopollo pisze:
Z perspektywy czasu widzę jakie to było niebezpieczne, z śrubokrętem w kieszeni się jeździło, a to dlatego bo ciągle się te śrubki od regulacji się obluzowywały.


Tak. Dziś pewnie dzieciaki by sobie krzywdę zrobiły. My byliśmy inni i strat nie było ;)

A te dresy ortaliony to koszmar jakiś był ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
A te dresy ortaliony to koszmar jakiś był

No nie gadaj, że takich nie miałeś:) Każdy szanujący się małolat powinien przez to przejść :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Czy pamięta ktoś dresy-kombinezony z Otisu? Niebiesko-pomarańczowo-białe lub zielono -czarno-białe chyba... To był szał






Załączniki:
Obrazek




url.jpg [ 56.19 KiB | Przeglądany 3 razy ]


Te z OTISU były bawełniane. Takie fajniusie na owe czasy. Błękitne, żółte i białe chyba. Jednokolorowe. Dziś to raczej wyglądałyby jak piżama :) Miałem taki komplecik błękitny. Śmigałem w nim na Simsonie, a później na MZ ETZ 251 :) aż mi się kolana wypchały i zaczął służyć jako podomka :)


Taki oto przemiły tekst znalazłem w sieci, przemiły i trafnie ukazujący nasze wspomnienia o tamtych czasach:

Świat tamtych dni tak odległy jednak wzbudza wspomnienia. Byłem dzieciakiem w tamtych czasach więc wspomnienia mam jedynie przyjemne. Nie było świata komputerów, powszechnej telewizji. Na kolorową telewizją chodziłem do Koleżanki Małżonki podówczas Koleżanki Dziewczyny. Życie dzieciaka było wtedy jakoś mniej skomplikowane. Nie miałem tysięcy problemów, które dziś przeżywają moje dzieci. Wszystko było dla mnie proste i jasne.


Dziś miałbym ochotę walnąć sobie mineralną z saturatora i przepalić ją klubowym, może wtedy problemy dnia dzisiejszego przestałyby na chwilę istnieć. Jestem ciekaw ile z takich wspomnień zostało w was. Czy świat już tak pognał na przód, że nie pamiętamy tego co było naszą młodością?


za: http://nicalbonic.blox.pl/2006/09/WSPOM ... rator.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 20:09 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
No nie gadaj, że takich nie miałeś:) Każdy szanujący się małolat powinien przez to przejść


Ja byłem inny :twisted:
Nie miałem takich.
Miałem model produkcji NRD-e :smt033

viper126pzgc pisze:
... przepalić ją klubowym,...


oj...one gorsze niż popularne były :|

viper126pzgc pisze:


Nie spodziewałem się , że zaglądasz do harry'ego :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 20:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Nie spodziewałem się , że zaglądasz do harry'ego


To źle czy dobrze? ;)

My tu sobie tak gadu, gadu, a nikt jeszcze nie wspomniał o Walkmanie Sony i zegarku z siedmioma melodyjkami. to dopiero były gadżety. W Polsce dość późno pojawił się "bliźniak" pierwszego Walkmana o swojskiej nazwie Kajtek.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 20:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Miałem takiego walkmana - był na 4 baterie AA i zżerał je w zastraszającym tempie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 20:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
To źle czy dobrze? ;)


Dobrze.
Swego czasu czytałem go regularnie :smt028

viper126pzgc pisze:
nie wspomniał o Walkmanie Sony


A'propos walkmana - kupiłem jakiegoś (nie pamiętam marki) i za pomocą specjalnych kabelków wyprowadzonych z tyłu radia SAFARI 5 mój maluch (zielony groszek rocznik '86 JEZ 0006) oprócz hałasu silnika wydobywał z siebie dźwięki z kaset :smt026
W maluchu miałem taką ekstra kieszeń z osłoną dodatkowego głośnika dokupioną osobno po stronie pasażera. To tam podróżował walkmen :)

viper126pzgc pisze:
...zegarku z siedmioma melodyjkami...


Ja miałem szajbę na tle zegarków. Zmieniałem często , a najlepszym zakupem był SEIKO. Wkrótce okazało się , że to podróba - wyszło , gdy we Wrocławiu czyściłem pył za szybką :roll: Potem kupowałem w Goerlitz (były już Casio - salon na końcówce Berlińskiej) - wtedy ponosiłem nieco i sprzedawałem za złotówki z zyskiem. Wtedy mówiono o takich ludziach spekulanci :smt021 :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 20:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
W maluchu miałem taką ekstra kieszeń z osłoną dodatkowego głośnika dokupioną osobno po stronie pasażera


Też miałem taka w swoim żółtym szerszeniu JAZ 3402 rocznik 1984 :)


Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 20:54 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 20:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
JAZ 3402 rocznik 1984


Ja chyba jednak JAZ 0006 miałem - bo coś mi to JEZ nie pasuje wzrokowo :roll:
Potem miałem JAZ 4444 - zawsze mam łatwe n-ry rejestracji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 21:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
zawsze mam łatwe n-ry rejestracji


Ciekawe dlaczego :twisted:


viper126pzgc pisze:
Dziś miałbym ochotę walnąć sobie mineralną z saturatora


Obawiam się, że dziś taki twór jak sanepid (bynajmniej w tej postaci) nie dałby zgody na taki seturator na świeżym powietrzu "bo się ludzie potrują", kiedyś pili i się nie truli.

Odnośnie tamtych czasów to mama opowiadała, że jak chciałeś strzelić lufe w knajpie to musiałeś zagrychę kupić. Nie jednokrotnie na dwóch sałatkach cały dzień obiechały, bo klient płacił ale jeść nie chciał :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..