Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 18:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 mar 2013, 11:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
W tym gronie najbardziej ceniłem...Maxell'e :)
Chromowe przede wszystkim :)
BASF-y niekiedy słabo nagrywały w porównaniu z nastawami :?
Po dziś dzień niektóre mam - bo fajną muzę tam nagrałem z CD.

maxell to było raczej marzenie ściętej głowy, nigdy nawet nie widziałem w naszym pewexie. nadrabiałem z tymi marzeniami już w latach 90tych za rzeką, tam pamiętam później głównie zaopatrywałem się w kasety - a czasami zdarzało mi się nie ukrywam również, co przyznaję dziś ze wstydem tę i ową ukraść. pamiętam, że były tam w latach 90tych obok kaset żelazowych i chromowych też jakieś dziwadła noszące oznaczenie metall, metalowej chyba nigdy nie miałem i w sumie nie wiem co to było za cudo, rodziły się też wtedy magnetofony cyfrowe, ale to dziecko techniki zostało chyba szybko zjedzone przez nagrywarki CD ;)
a propo kaset przypomniała mi się opowieść kolegi o kuzynie, który był marynarzem i handlował kasetami, myk polegał na tym, że potrafił on rozpakować kasetę z folii tak, ze nadawała się do ponownego zapakowania, wymieniał w nich oryginalne taśmy na stilonowskie i oddawał do komisu na sprzedaż a stilony z taśmami lepszej jakości były tylko dla znajomych królika;) kombinowali ludzie wtedy jak mogli.
ja pamiętam kiedyś w komisie na czachowskiego sprzedawałem walkmana i facet poprosił mnie aby mu zostawić w środku kasetę do demonstracji, no i cymbał sprzedał mi tego walkmana razem z tą kasetą, wściekły byłem jak pies bo to była oryginalna kaseta (nie żadna z rynku) Talking Heads, po której zostało mi tylko pudełko, ale muszę przyznać, że zapłacił mi za nią uczciwie, choć dla mnie to była wtedy marna pociecha.
viper126pzgc pisze:
Przedstawiam jeden z pierwszych komputerów - komputer HP 85 z 1979 roku.

maniakiem komputerowym nie byłem nigdy i nie jestem - zaczynałem dopiero od pentium100 i windowsa 95 - ale wygląda ładnie, jak z odysei kosmiczej kubricka mógłby się nazywać HAL ;)
(zdziwiony byłem kiedy się dowiedziałem, ze HAL w tym filmie to była gra literowa z IBM, który jest ułożony z kolejnych do tamtych liter)


Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 11:47 przez neandertalski, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 11:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Pamiętacie szklane ryby??? Prawie każdy miał taka w domu na telewizorze :))))) Nie było dwóch takich samych.
Kilka lat temu na szklanych rybach zrobiłem interes życia :] Kupowałem takie po 20-30, a sprzedawałem nawet po 130. Nieraz z pracy wynosiłem dwie wielkie torby pełne szklanych ryb. Myślałem, że moda na nie przeminęła wraz z epokę PRL-u, a tu patrzcie. Po jakimś czasie ceny ryb spadły i przestało mi sie opłacać handlować nimi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 11:58 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
...interes życia :]


Takowy to ja zrobiłem na popularnych. Takich podłych papierosach. To było na końcówce lat 80-tych. Kumpel dostał cynk o podwyżce cen. Ja , jako młody kierowiec malucha , objeździłem z nim wszsytkie kioski. Skupiliśmy faje. Zainwestowałem chyba 60tys. Za kilka dni otrzymałem 160tys. Ile on zarobił nie wnikałem - ale sam to opchnął. Pięknie było...

viper126pzgc pisze:
Pamiętacie szklane ryby??? Prawie każdy miał taka w domu na telewizorze


Pamiętam ale nie miałem nigdy :|

neandertalski pisze:
maxell to było raczej marzenie ściętej głowy


Fakt - ja chyba w Zielonej Górze kupowałem. Albo Wrocławiu. W kwestii zaopatrzenie to żarski Pewex był lepszy niż nasz...

Ja potem 10-cio paki Maxell'i miałem z USA - chrom oczywiście :)

neandertalski pisze:
...jakieś dziwadła noszące oznaczenie metall, metalowej chyba nigdy nie miałem i w sumie nie wiem co to było za cudo...


W założeniu miały być lepsze. A były gorsze niż Cr lub FeCr. Ponadto podobno niszczyły głowice :roll:

neandertalski pisze:
...kombinowali ludzie wtedy jak mogli.


Oj tak...
Zwłaszcza gdy nastała era Berlina Zachodniego... :smt027

neandertalski pisze:
...maniakiem komputerowym nie byłem nigdy i nie jestem...


Ja sie na tych machinach kompletnie nie znam :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 12:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
W sklepie pewex kupilem swoje pierwsze dzinsy firmy Rifle. Rewelacja to była, dałem za nie 27 $ wszyscy mi zazdrościli. Zbierałem na nie 2 lata.

A pamietacie sklep z różnościami na Kościuszki na przeciwko gminy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 12:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
A pamietacie sklep z różnościami na Kościuszki na przeciwko gminy?


Tak - drugi o podobnej branży był vis'a vis Stomadentu w ciągu tych bud.
Handlowali przede wszystkim szpetnym szkłem sprzedawanym (i przemycanym) Niemcom przez osoby pracujące za Nysą.

Marcopollo pisze:
W sklepie pewex kupilem swoje pierwsze dzinsy firmy Rifle. Rewelacja to była, dałem za nie 27 $ wszyscy mi zazdrościli.


Ja akurat , bywało , dżinsy nosiłem po bracie ;)
On kupował też tam - w tym drugim Pewexie gdzie nawet materiały były na sprzedaż.
Sąsiadka moja tam pracowała - to był prestiż :roll:

A'propos sąsiadów - ś.p. Michał Korda mieszkał na moim piętrze.
Petryków 2 piętra niżej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 12:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Petryków - to nauczyciel matematyki? Chyba chodziłem do niego na korepetycje. Taki stanowczy nauczyciel starej daty?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 12:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Ja sie na tych machinach kompletnie nie znam :smt028

znajomy powiada, że dla niego komputer jest dowodem na istnienie boga ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 12:53 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2013, 22:35
Posty: 22
YELLO_35 pisze:
A pamietacie sklep z różnościami na Kościuszki na przeciwko gminy?


Hehe kupowałem tam miniaturowe żołnierzyki, w skali 1:72

Czy pamięta ktoś dresy-kombinezony z Otisu? Niebiesko-pomarańczowo-białe lub zielono -czarno-białe chyba... To był szał :) Do tego konieczne były gumowe sportowe buty za kostkę z wywalonymi językami.

Simsonka też miałem ale go dorżnąłem :) Zamieniłem go na WSKę, którą mam do dziś :)

Pamiętam też jak w kioskach ruchu sprzedawano papierosy "na metry". Odmiana popularnego odcinana nożyczkami w długich kawałkach. No i gazety, takie jak "Świat Młodych" , "Płomyczek" lub "Młody Technik". Najlepszy papier i kolory miał "Kraj Rad". Przydawał się zawsze na plastykę do szkoły jako zródło materiału do wycinanek :)

Pamiętam też jak w szkole pronumerowało się rosyjskie gazety dla dzieci, niektóre z płytą w środku. Uczyliśmy się z nich rosyjskich piosenek, które śpiewało się na występach w Świętoszowie, wtedy jeszcze zamieszkałym przez Rosjan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 13:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
kilo_jablek pisze:
Pamiętam też jak w szkole pronumerowało się rosyjskie gazety dla dzieci, niektóre z płytą w środku. Uczyliśmy się z nich rosyjskich piosenek, które śpiewało się na występach w Świętoszowie, wtedy jeszcze zamieszkałym przez Rosjan.

brałem raz udział w takim wypadzie do świętoszowa, piosenki do dziś mi chodzą po głowie - taczanka, dzień rażdieńja itp :)
inna rzecz, ze te ich piosenki abstrahując od historii i sytuacji politycznej potrafią być naprawdę piękne - jak to mówią dyszyszczipatielnye... mnie rozbraja ta piosenka z cudaczka kiwaczka - yellowowi się powinna spodobać, bo tam pociąg w dal odjeżdża ;)
http://www.youtube.com/watch?v=aKQU79YJ3dQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 13:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
brałem raz udział w takim wypadzie do świętoszowa...


Ja przez bolkową traume miałem uraz do muzyki...
Nie byłem muzykalny w tym kierunku przynajmniej ;)

neandertalski pisze:
...yellowowi się powinna spodobać, bo tam pociąg w dal odjeżdża ;)


nooooo , urocze :)
Ale kilo_jablek też pewnie się zachwyci , bo on do Zagajnika na pociągi jeździ :smt023

kilo_jablek pisze:
Pamiętam też jak w szkole pronumerowało się rosyjskie gazety dla dzieci, niektóre z płytą w środku.


Też to pamiętam - dość długo trzeba było te badziewie kupować - licząc na lepszą ocenę z rosyjskiego ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 13:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
A'propos płyt. Tych winylowych właśnie.
Kumpel , działacz wywrotowy i Solidarnościowiec (wrzucał ulotki na dach windy - dzięki czemu można było je poczytać czekając na przyjazd windy z dołu) słuchał radia BBC. Tam były jakieś proste konkursy i trzeba było wysłać odpowiedź listem. Wysłałem i otrzymałem 2 single jako nagrodę :smt026

In Tua Nua - jedna z tych płyt. Druga równie dziwna ;)

http://www.youtube.com/watch?v=InmR5R1X428


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 13:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Za nic nie mogę sobie przypomnieć jak te gazetki się nazywały. Pamietam za to gazetkę Tiechnika Mołodioży. Były tam ciekawe prototypy samochodów :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 13:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
viper126pzgc pisze:
Za nic nie mogę sobie przypomnieć jak te gazetki się nazywały.

wiesiełyje kartinki jeśli dobrze zapamiętałem - a, był jeszcze kałabok i to chyba w kałaboku były płyty?
w technikum z kolei prenumerowaliśmy moskowskie nowosti u Warawki, to była naprawdę ciekawa gazeta pod koniec lat osiemdziesiątych, do dziś pamiętam zdjęcia zrezygnowanych sowieckich żołnierzy podczas odwrotu z Afganistanu.
YELLO_35 pisze:
słuchał radia BBC. Tam były jakieś proste konkursy i trzeba było wysłać odpowiedź listem. Wysłałem i otrzymałem 2 single jako nagrodę :smt026
In Tua Nua - jedna z tych płyt. Druga równie dziwna ;)

niezła historia :-)))


Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 13:58 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 13:54 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2013, 22:35
Posty: 22
YELLO_35 pisze:
Ale kilo_jablek też pewnie się zachwyci , bo on do Zagajnika na pociągi jeździ :smt023


Super! :) Jeżdże nie tylko do Zagajnika, co roku przebywając w okolicach Zamościa zawsze odwiedzam LHS, czasem też robię wypady na Śląsk w okolice Kędzierzyna, tam jezdzi dużo towarowych :)

Pamiętam Składnicę Harcerską w Zgorzelcu na "Manhattanie". Tam nabyłem swoje pierwsze modele i tory do kolejki HO. Teraz mam tego pół szafy, może kiedyś będzie z tego makieta :)

Zagajnik...
http://postimage.org/image/jbwnyp2l9/

viper126pzgc pisze:
Za nic nie mogę sobie przypomnieć jak te gazetki się nazywały. Pamietam za to gazetkę Tiechnika Mołodioży. Były tam ciekawe prototypy samochodów :)


"Wiesiełe kartinki" i "Murziłka"

http://ryms.pl/artykul_szczegoly/91/wie ... nstwa.html


Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 13:58 przez kilo_jablek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 13:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Chodziło mi właśnie o Murziłki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..