Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 12:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 sty 2006, 19:23 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 paź 2005, 0:39
Posty: 19
Lokalizacja: Znienacka
Podobno po 15-tym stycznia odbędą sie w Bogatyni i Zgorzelcu spotkania autorskie z Romanem Zgłobickim gdzie będzie można również kupić wspomnianą w tytule książke.
Ja narazie jeszcze jej nie mam, ale natknełem sie właśnie w necie na krótką recenzje pewnej osoby z Bogatyni która książke tą przeczytała:
Cytuj:
Właśnie przeczytałem. Zanim jednak coś napisze - to dam Ci radę wynikającą z mojego doświadczenia - jak interesuje Cię historia regiono - TO KUPUJ (nawet w ciemno). Ja nie raz sugerowałem się czyjimis sugestiami i nie kupiłem, a jak "dojrzałem" do tego, aby kupić/przeczytać książke - to nie było jej juz z kąd wziąc. Takie nakłady szybko sie kończą, a ludzie potem niechętnie pożyczaja takie "perełki". I żałowałem Tak było np. Z pierwszą książka tegoż autora pieszczotliwie nazywanego przez uczniów "Pimpkiem"
"Dzieje koszar wojskowych w Sieniawce" to dobra książka. Wiele faktów, wiele nazwisk, wiele danych. Wszystko zgrabnie wbudowane w opowieść, choć trochę może nużącą dla nie wprawionych historycznie czytelników. Można się dowiedzieć wiele ciekawostek z zycia naszego (niemieckiego) regiono, o których mało kto wie, ajuz prawie nikt nie pamięta. Ciekawe wątki wplecione a propos Odnośnie np. bobmardowania Bogatyni w 1945 roku przez Sowietów. Po lektórze mozna popaść w zadume i wysnuć wątki, które dawno powinny być zapamietane i zapisane w pamięci. Dlaczego np. obóż pracy, w którym gineli ludzie różnych narodowości nie został należycie zhołdowany., Nie postowiano w miejscu śmierci setek, a może tysięcu ludzi zadych tablic upamiętniających miejsce męczęństwa i śmierci owych jeńców i wieźniów. Tak jak to się stało np. ze Stalagiem na obrzeżach Zgorzelca? Tymbardziej, ze żyją ludzie, którzy przeżyli i pamiętają czcząc ten fak corocznymi spotkaniami (np. Belgowie czy Amerykanie).
Poza tym cięzko napisać coś o książce historycznej, którą "Dzieje..." niewątpliwie są. Bardziej nalezy zastanowić się nad historią i faktami tam zawartymi.
Z punktu czysto technicznego - publikacja posiada wiele błędów - tzw. literówek, które nie są sprostowane w dodanej do książki erracie. Nie należy się jednak tego "czepiac".
Jeśli miałbym jeszcze raz kupić - to na pewno bym to zrobił. Napewno też będę wracał do lektury, żeby wychwyćic szegóły, które mi umknęł. Jestem pod wrażenim ogromu pracy i chęci, które pomogły w powstaniu tego zapomnianego fragmentu przeszłości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2006, 9:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Coraz głośniej o tym, że jakiś Niemiec, legalnie kopie na terenie szpitala w Sieniawce i pod osłoną nocy wywozi coś zakrytymi ciężarówkami.
Oto, co na ten temat Nowiny Jeleniogórskie:

http://www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/sieniawka.gif

Dużo można też znaleźć na forum Wałbrzyskiej Grupy Sztolniowej, na forum tym jednak nasze posty są złośliwie usuwane za sprawą Jerzego Rostkowskiego, który na w/w forum występuje jako Rzepiór.
Ten facet namieszał tu, a teraz próbuje mieszać chłopakom z Wałbrzycha.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2006, 10:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
royal - ta książka jest dostepna od dawna chyba we wszystkich zgorzeleckich księgarniach :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2006, 10:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Zubku, Royal napisał tego posta początkiem stycznia, kiedy książka, z tego co wiem, dopiero była przygotowywana do wydania :wink:

Teraz istotnym jest to, że jakis Niemiec tam kopie i wywozi, a nie do końca jest wiadomym , czy robi to zgodnie z prawem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2006, 10:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
vip - nie wiem co o tym sądzić - cala sprawa jest dla mnie malo wiarygodna - myślalem że pan Zglobicki ostatecznie zdementowal te legendy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2006, 10:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam nadzieję że uważnie przeczytałeś materiał Kasi Matli, do którego zapodałem link powyżej. O sprawie jest coraz głośniej, rozmawiałem o tym w zeszłym tygodniu z pracownikami kopalni Turów. W Sieniawce i Bogatyni aż huczy na ten temat,a miejscowe władze przymykaja oko. Ciekawe dlaczego ??? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2006, 10:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
jeśli facet ma wszystkie pozwolenia - to dla czego nie może prowadzić poszukiwań?niech sobie kopie. a pieniactwo niejakiego Parkitnego przypomina mi niestety szczekanie psa ogrodnika. Żyjemy w Europie, i jeśli ktoś coś robi zgodnie z prawem - a tak to wynika z artykulu - to powodzenia.
a te opowieści o sztabach zlota, ciężarówkach, itd itp :D i dziwisz się że facet ukrywa prawdziwy cel swojej pracy? ludzie i tak sobie dopowiedzą.
a swoją drogą - wieża widokowa - heheh - świetny pomysl - jak z "niewiarygodnych przygód Marka Piegusa"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2006, 20:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Podobno po 15-tym stycznia odbędą sie w Bogatyni i Zgorzelcu spotkania autorskie z Romanem Zgłobickim

a w którym roku :?:
chętnie bym poszedł na takie spotkanie, ale nie słyszałem nigdzie, żeby ktoś zapraszał, ani zapowiadał. Może nie ma kto się zająć organizacją :?: , porzecież sam Zgłobicki tego nie zorganizuje :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 17:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Hm, coś tam wiadomo ws. tych rzekomych poszukiwań w Sieniawce? Bo jeśli jest zezwolenie, to jeden telefon do konserwatora to potwierdzi. Dzwonię nawet jutro, tylko czy macie jakieś wiarygodne info, czy same plotki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2006, 9:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
zadzwonić zawsze można


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2006, 11:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
pewnie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2006, 10:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Dodzwoniłem sie do jeleniogórskiej Delegatury Urzędu Konserwatorskiego- niestety p. Wrocławski był jak zwykle gdzieś poza urzedem w biegu, więc szczegółów od osoby pilotującej sprawę nie poznałem, ale dowiedziałem się co następuje:
1) Niemiec prowadzi prace na legalu, załatwił to z Urzędem Marszałkowskim. Przynajmniej do połowy sierpnia powinno to być legalne, potem miał wystąpić o przedłużenie zezwolenia, ale szczegółów moi rozmówcy nie znali.
2) Jest nad tym nadzór ze strony naszych czyników państwowych, tzn. faceta przeswietliła ABW czy kto tam jest za takie sprawy odpowiedzialny, i dostał jednego z archeologów jeleniogórskich do nadzoru.
3) Więcej grzechów nie pamiętam. Nie wiem, co o sprawie myśleć, bo niby czego gość sobie tam szuka i z jakiej paki obywatel niemiecki się bawi w Sieniawce? Zadzwonię po niedzieli do Wrocławskiego, bo skoro jest nadzór archeologiczny, to będą mieli takie dane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2006, 11:48 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
No to obawy Vipera chyba zostały rozwiane (nadzór, legalna forma :? ). Być może facet wychodzi z podobnego założenia, co my: coś słyszał, ma może jakieś dodatkowe informacje, a może liczy na przymknięcie oka lub niedokładność nadzorczą :?: Ciekawe jest to, że zamiast szukać informacji u źródeł (czyli u tego przedmiotowego Niemca), próbujemy go okrążyć, podpatrzeć, od początku stawiając mu podtekstowy zarzut, że "cos kombinuje". Wiem z doświadczenia, że metodą najskuteczniejszą jest zadanie prostych pytań, dopiero potem, szukanie innych dróg rozwiązania zagadki. Mogłoby się np. okazać, że współpraca dałaby owoce (np. w postaci pracy dla Vipera :?: :lol: )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2006, 14:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Panie Bombas, proszę uważniej czytać , to co zostało napisane na tym forum. Ja nigdy nie pisałem , że Niemiec kopie nielegalnie, wręcz przeciwnie, napisałem jasno że kopanie odbywa sie legalnie, za przywzwoleniem wszystkich odpowiedzialnych władz.
Wczoraj na spotkaniu próbowałeś wkładać w moje usta słowa których nigdy nie wypowiedziałem, oskarżając mnie jednocześnie o sianie zamętu wokół sprawy Niemca. Dziś nadal robisz to samo, próbując wmówić mi i innym uczestnikom tego forum, jakobym trąbił o nielegalnej eksploracji. Bzdura. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę zainteresowanych, na materiał jaki znalazłem w sieci. Podałem źródła i tyle. Nie rozumiem Twoich insynuacji. Nie tylko ja ich nie rozumiem.
Zaczynając wywód napisałem:

Coraz głośniej o tym, że jakiś Niemiec, legalnie kopie na terenie szpitala w Sieniawce i pod osłoną nocy wywozi coś zakrytymi ciężarówkami.
Oto, co na ten temat Nowiny Jeleniogórskie:

http://www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/sieniawka.gif

Dużo można też znaleźć na forum Wałbrzyskiej Grupy Sztolniowej, na forum tym jednak nasze posty są złośliwie usuwane za sprawą Jerzego Rostkowskiego, który na w/w forum występuje jako Rzepiór.
Ten facet namieszał tu, a teraz próbuje mieszać chłopakom z Wałbrzycha.


I to na tyle z mojej strony. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2006, 21:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Congratulations viper z okazji 1000 postu :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..