Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2007, 9:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
a myślisz że uda Ci się je wszystkie wychodować??? Miałaś już taką sytuację??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2007, 20:36 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
pożyjemy zobaczymy. Nie one pierwsze i nie ostatnie :) jestem dobrej myśli jedno pokolenie wychowałam ;) :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2007, 11:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
Co znaczy „pożyjemy, zobaczymy” ???
To nie akwarysta ma przeżyć (o przepraszam - akwarystka), tylko jej/jego rybki lub krewetki :smt096


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2007, 12:49 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
Cytuj:
a myślisz że uda Ci się je wszystkie wychodować??? Miałaś już taką sytuację??
Cytuj:
pożyjemy zobaczymy. Nie one pierwsze i nie ostatnie :) jestem dobrej myśli jedno pokolenie wychowałam ;) :P

Cytuj:
co znaczy „pożyjemy, zobaczymy” ???

a mnie sie zdaje że jest jasne co to znaczy :P :P :P . Na dzień dzisiejszy nie wiem czy wszystkie młode przezyją tego nawet one nie wiedzą czyż nie tak????? eżeli będą dowiecie sie jako pierwsi ;) (poza setką innych osób ;)) gdyż będą one na sprzedaż, w tym celu je choduje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2007, 14:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2007, 11:22
Posty: 13
Lokalizacja: Pieńsk
Mamysia i jak tam chodowla??? przypomonam że mam rezerwacje na maluszki... ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2007, 14:50 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
:smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 SA śliczne malutkie Crystalki :smt044 mają aż 2-3 mm i juz białe paseczki, cudeńka to od jednej mamusi, pozostałe 3 mamusie noszą jeszcze jajeczka :) :smt050
rezerwacje powiadasz :twisted: to juz możesz czuć się właścicielem swojej piątki kryształków :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2007, 18:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja też kilka dni temu pisałem do Ciebie na priva w kwestii rezerwacji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2007, 18:52 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
Przepraszam kłopoty techniczne :oops: rezerwacja przyjęta :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2007, 11:53 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 kwie 2007, 8:43
Posty: 118
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam do sprzedania(ewentualnie oddania) suma afrykańskiego. Długość około 35 cm razem z wąsami. Biały w ciemne plamy. Bardzo łagodny. Proszę o kontakt na maila lub gg to wyślę zdjęcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwie 2007, 21:21 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
przedstawiam moje krewetki :)
Caridina cf. cantonensis "Crystal Red"
Obrazek
ten wielkolud ma 4mm i 7 dni życia siedzi na listku "glosi"(Glosstigma elatinoides)
Obrazek
zwróćcie proszę uwagę na różnice między 5-dniowym (3mm zaznaczony strzałką) młodym a dorosłym samcem który mierzy sobie aż 2,5cm :)
Obrazek
Atyopsis moluccensis
Obrazek

[ Dodano: Sro Kwi 18, 2007 11:53 am ]
Caridina sp. "Crystal Red"
Wygląd: Wyselekcjonowana czerwona odmiana barwna Caridina sp. "Biene" znanej również jako Caridina sp. "Bee". Posiada białe i czerwone pasy, czerwień można wzmocnić podając pokarm bogaty w karotenoidy.
Pochodzenie: Japonia (forma dzika pochodzi z Chin).
Rozmiar: Samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm.
Warunki wodne: Temp. ok. 25 st. C, woda miękka (do 10 GH), pH 6 - 7. Bardzo wrażliwa na złe warunki wodne (związki azotu i miedzi) i zbyt wysoką temperaturę.
Urządzenie zbiornika: Piaszczyste podłoże, korzenie, drobnolistne rośliny,mchy.
Pokarm: przede wszystkim glony, można podawać pokarmy sztuczne zawierające spirulinę, pokarmy naturalne i sztuczne zawierające karotenoidy.
Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne. Samica nosi jaja 3 - 4 tygodnie. Wyklute krewetki są w pełni uformowane, w liczbie ok. 30 sztuk i wielkości ok. 1,5 mm. Dojrzałość płciową osiągają w wieku 2 - 3 miesięcy.



Ta prześliczna krewetka została wyselekcjonowana spośród osobników odmiany dzikiej przez japońskiego hodowcę Hisagasu Suzuki w 1996 r. Kolory (czerwień i biel) są trwałe i mogą wystepować w różnych konfiguracjach: od wersji z przewagą czerwieni i cienkimi, białymi paskami (odmiana najpopularniejsza) do wersji z szerokimi, białymi pasami (odmiana rzadko spotykana i najbardziej poszukiwana). Czerwień może mieć różne odcienie (pomarańczowoczerwony, krwistoczerwony, bladoczerwony, kolor czerwonego wina), do rozrodu staramy się wybierać osobniki intensywnie wybarwione. Młode tuż po wykluciu mają ubarwienie jak dorosłe krewetki. Caridina sp. "Crystal Red" jest odmianą krewetki należącej do tzw. grupy serrata, nie powinna więc być trzymana w akwarium z innymi przedstawicielami tej grupy gdyż może się z nimi krzyżować. Ponieważ dobrze się czuje w grupie akwarium nie powinno być mniejsze niż 30 litrów. Krewetka ta ładnie się prezentuje na tle soczystej zieleni i ciemnych korzeni. Prawdopodobnie z powodu jaskrawego ubarwienia prowadzi bardziej ukryty tryb życia niż forma dzika. Jest też od niej mniej płodna. Może nie przystępować do rozrodu w zbyt twardej i zasadowej wodzie, a także w zbyt wysokiej temperaturze.




© Szewczak & Sawicka www.akwaria.pl

[ Dodano: Wto Maj 01, 2007 4:22 pm ]
wszystkich zainteresowanych nabyciem krewetek chciałam uprzedzić że w dniach 10-20.5.2007 jadę w trasę (krewetkomaniaków ;) ) co wiąże się z moją nieobecnością :) :smt026 .


Ostatnio zmieniony 01 maja 2007, 16:29 przez mamysia, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2007, 16:26 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2007, 11:22
Posty: 13
Lokalizacja: Pieńsk
No ja już mam swoje kryształki :grin: niesamowite jakie one malutkie mógłbym na nie patrzeć godzinami. dzięki mamysia ♥♥♥


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2007, 19:57 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
a przy okazji psiadam około 50 sadzonek Glossostigma elatinoides (Języcznik australijski) roślinka na pierwszy plan + coś gratis :)
link


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2007, 4:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy ktoś tu obecny, wie gdzie w okolicach Zgorzelca znajdę zbiornik wodny obfity w rozwielitkę ?
Na tych zbiornikach, na których pozyskiwałem rozwielitki kilka lat temu, w chwili obecnej nie można uświadczyć tego zwierzątka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2007, 11:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
Też chciałbym wiedzieć ...
Dawno, dawno temu, za czasów wioski słowiańskiej (chyba tak to sie zwało), rozwielitka była dostępna w bajorach w parku przy ul. Konarskiego. Ale obecnie, to bym nawet siatki tam nie włożył.
Pozostają stawy hodowlane (np. Jędrzychowice) lub stawy z Koźlic. Można zerknąć do rozlewisk przy ujściu Czerwonej Wody, tych od strony wodociągów, ale i tych dzikich od strony wiaduktu.
Daj znać czy coś znalazłeś oraz czy coś przeżyło karmienie 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2007, 18:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
W sobotę zjeździłem całe wodociągi i miejsca gdzie kiedyś rozwielitka występowała masowo. Bez skutku :(
Wyczytałem w sieci, że przy dużym stanie zarybienia, rozwielitka w dzień chowa się przy dnie, a dopiero wieczorem wypływa na powierzchnię. Myslę jednak, że nie to jest powodem braku rozwielitek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..