Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09 lip 2007, 14:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
Nie owijając w bawełnę – przypominają mi fotki, które trzaskałem przez kilka miesięcy po zakupie cyfrówki. I zresztą nadal się na to łapię.
Nie jestem fachowcem, ale do większości z nich nawet bym aparatu nie wyciągnął. Niemal wszystkie – jak na mój gust – mają kiepskie światło (ogólnie – pochmurnie).

Podzielam opinię tadama. Często coś, co oko wygląda ciekawie, na fotkach wygląda mdło.

Ale DUŻY plus za tą paszczę na tle nieba :smt082 i ważkę (choć nie ostrą) na tle rozchodzących się po wodzie kręgów.
pzdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2007, 15:52 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
Cytuj:
"Autostrada",
to juz nie moje :) dziękuje za opinie , co do zdjęc one w sumie nie są częścią dzieła nie koniecznie miały coś przedstawiać to poprostu "Niedzielny spacer":) ale dziękuje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2007, 15:58 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
No cóż - ciężko nie zgodzić się z przedmówcami ;)

Jednak fotka Dżona nie jest zła - Mamysi nieco gorsze. Fotek zasadniczo nie robi się w momencie , gdy ma się czas (niedziela) tylko gdy są ku temu warunki. Jak przykładowo dziś rano (5.00.) wschodzące słońce podświetlające ciężkie deszczowe chmury (wrzucę wkrótce po obróbce). Każdy kadr w takim momencie zyskuje. Bardzo mało ludzi potrafi obserwować światło - a to jest w fotografii najważniejsze.

Ten portal to na szczęście nie onephoto czy plfoto - dlatego jakość pokazywanych tu zdjęć może odbiegać od ogólnie przyjętych zasad. Zresztą nawet te w galerii sa marniutkie - nie oszukujmy się ;)

PS. Mamysia - odbierz pocztę na WP :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2007, 21:16 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2007, 20:00
Posty: 8
Lokalizacja: Jerzmanki
po krótkiej przerwie ^^ już moim własnym aparatem (Fuji FinePix S9600)

http://www.deviantart.com/deviation/59270877/

http://www.deviantart.com/deviation/59222403/

http://www.deviantart.com/deviation/59447864/

http://www.deviantart.com/deviation/59623845/ :smt026 jupi!

acha, zapraszam do mojej galerii http://rakazishi.deviantart.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2007, 8:16 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Rakazishi - sprzęt masz dobry , a fotki przeciętne. Tylko nr 3 wskazuje , że to lepszy aparat. Pozostałe równie dobrze można zrobić kompaktem za 500PLN - no może większą flarę dałby na fotce nr 1 ;)
Zajrzyj niekiedy na to forum , a zrozumiesz o czym piszę :)
http://fujiklub.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2007, 8:54 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lip 2007, 10:26
Posty: 59
Lokalizacja: za monitora
Kto wie ,gdzie trzeba sie zapisac ,zeby robic zdjecia na roznych imprezach w zgorzelcu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2007, 11:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Mika - ale na jakich imprezach? Typu Dni Zg-ca czy Jakuby? Czy koncerty biletowane?
Robić możesz wszędzie - pozostaje kwestia dostępu do estrady i mocnych łokci ;)
No i niekiedy legitymacja prasowa przydaje się - albo dobre gadane ;) Ja byłem w kancelarii premiera swego czasu - byłem w dobrym miejscu w odpowiednim czasie (podczas manifestacji). Legitymacja prasowa oczywiście została w aucie - taka była moja wersja ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2007, 17:18 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2007, 22:13
Posty: 7
Lokalizacja: Krypta na cmentarzu
Fotki co niektóre są dla mnie wyrąbiste , podobają mi się.Ja też fotografuje , robię to raczej z zamiłowania , jedno z moich licznych hobby.Może się kiedyś odważę i pochwalę się nimi ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2007, 12:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Strasznie dawno mnie tu nie było....dzięki YELLO_35 za uwagi do zdjęć z Jakubów. Nie żebym się usprawiedliwiał, ale czasami robisz szybko zdjęcie, bo ci motyw "ucieknie", albo później nie masz zbyt wiele czasu na "dobrą" obróbkę zdjęcia.
Rakazishi jak ustawiasz balans bieli, bo często zdjęcia wychodzą mi "niebieskawe"? Gdzieś słyszałem, ze to taki urok tego aparatu i dobrze zawsze mieć ustawione -2.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 14:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Odnośnie zdjęć Rakazishi to wątpliwe żeby WB zawiód w tym modelu. Zazwyczaj AWB wystarcza. Poza tym nie bardzo wiem co to za ustawienie "-2"? Czy aby nie mylisz tego z (EV) korekcją ekspozycji? Choć i tu -2 byłoby zbyt dużo...

Twoje zdjęcia Belushi , jak sam czytałeś , najlepiej oddały klimat imprezy. IMHO pozostałe galerie dot. Jakubów to tylko fotki ludzi w nich uczestniczących ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 21:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 lis 2007, 10:42
Posty: 4
Lokalizacja: zgorzelec
Organizuję warsztaty fotograficzne i filmowe ABC , jeśli ktoś jest chętny to zapraszam dwa razy w miesiącu raz w Polsce , raz w Niemczech / pod patronatem stowarzyszenia Kuźnia/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2007, 11:40 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Robert - a kto prowadzi te warsztaty? Może bym czegoś nowego się dowiedział...
Osobiście połączenie fotografii z filmem uważam ze złe.

PS. Kiedy w zasadzie te warsztaty - tak konkretniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2007, 14:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 lis 2007, 10:42
Posty: 4
Lokalizacja: zgorzelec
Warsztaty prowadzę ja razem z Jankiem Jędrzejczakiem, a w późniejszym czasie dołączą operatorzy kamer, dźwiękowcy i ktoś, kto pisze scenariusze/ zawodowcy/.

Film wywodzi się z fotografii i nie można tego oddzielić, abc podstawy fotografii jest potrzebne do wiedzy jak zbudowany jest obraz, kadr itp. Mam nadzieję, że przy tej zabawie w film amatorski odkryjemy kogoś, kto być może zostanie wielkim artystą filmowym lub fotograficznym.

Warsztaty odbywaja się w Kuźni , ale 5 grudnia idziemy w gości do Niemiec do Catedrale
na 18.00 spotykamy się pod dawna Sp.1 17.30


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2007, 17:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
robert gruszeck pisze:
Film wywodzi się z fotografii i nie można tego oddzielić


Robercie - z całym szacunkiem dla Twej wiedzy - można oddzielić i nie mój to podział.
Ale nie krytykuję broń Boże ;)


robert gruszeck pisze:
Warsztaty odbywaja się w Kuźni , ale 5 grudnia idziemy w gości do Niemiec do Catedrale
na 18.00 spotykamy się pod dawna Sp.1 17.30


Jak znajdę czas to może wpadnę :) Sprzęt zabieracie czy tylko w gości idziecie?

[ Dodano: Pon Gru 03, 2007 9:09 am ]
Ponawiam pytanie - a poza tym to gdzie jest Catadrale? Daleko od granicy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 gru 2007, 0:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
YELLO_35:
Cytuj:
a poza tym to gdzie jest Catadrale? Daleko od granicy?

Spotkajmy sie na Staromiejskim o 17.40. Kwadrans i jesteśmy pod CaTeeDrale.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..