Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 16:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 maja 2007, 21:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
BELUSHI pisze:
Mam nadzieje, że znajdziesz tu parę wskazówek: http://www.cyfrografia.pl/ciekawe.html

W końcu zebrałem się i przeczytałem zalinkowany artykuł. No i musze stwierdzić, że nie jestem przekonany czy odnosi się on do ambitnej fotografii. Omawia jedynie zasady kompozycji (zasada trójpodziału, naturalne ramki, linie, a w szczególności linie krzywe … :grin: ), które jak słusznie zauważył autor, obowiązują od wielu stuleci. Opierają się na naturalnym postrzeganiu. I szczerze powiedziawszy, prawie każdy kto pobawi się trochę aparatem w terenie i poobserwuje wyniki, sam dojdzie do podobnych wniosków (zasad, które nie będą ujęte w słowa, ale będą naturalnym odruchem).
Kompozycja jest ważna, ale jest jedynie jednym w wielu elementów. A gdzie zabawy ze światłem? A gdzie zabawy z ostrością? Itd., itp.

Zastanowił mnie natomiast akapit o ilości zdjęć wykonywanych przez profesjonalistów oraz zalecenie „Rób jak najwięcej zdjęć”. Oglądałem reportaż (a może czytałem) o stosunku ‘starych mistrzów’ do aparatów cyfrowych i możliwości wykonywania bez zastanowienia setek zdjęć. Zero aprobaty. Ogólnie chodziło o to, że jak ktoś ma tylko kilkanaście strzałów, to nad każdym zdjęciem mocno się zastanowi (przygotuje, wyszuka, wyczeka).
Natomiast cyfrówki pozwalają ‘walić’ bez opamiętania i gdzie tu jaka sztuka. Liczy się ilość i łut szczęścia, może wśród tych kilku tysięcy zdjęć znajdzie się coś ciekawego.
Tak więc, czy wykonywanie dużej ilości zdjęć ma sens?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2007, 7:56 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
TAK :)
Cytuj:
może wśród tych kilku tysięcy zdjęć znajdzie się coś ciekawego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2007, 23:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Tak, tak i jeszcze raz tak. Pod warunkiem, ze obejrzysz to co fotografowałeś i porównując poszczególne fotki, wyciągniesz jakieś wnioski (celowo napisałem jakieś, a nie wymagane).
Jak się ma czas do przesłony i odwrotnie, ustawiona czułość, kadrowanie ujęć. Jak zrobisz kila-
dziesiąt/*-,set *, będziesz mógł wyciągnąć wnioski, dlaczego nieudane zdjęcia są nieudane.
Zycze dalszych ambicji w temacie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2007, 22:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Ostatnio znalazlem fajna stronke pewnego fotografa.

www.floriangeiss.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2007, 21:00 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2007, 20:00
Posty: 8
Lokalizacja: Jerzmanki
oto kilka moich zdjęć:

http://www.deviantart.com/deviation/55123533/
http://www.deviantart.com/deviation/56101274/
http://www.deviantart.com/deviation/56333536

zdjęcia robione aparatem o którym wspomniał Viper na początku tematu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2007, 16:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:00
Posty: 70
Lokalizacja: stąd
w chwili wolnego czasu zerknijcie na

www.ziemiaznieba.pl (fotografie), ale o wystawie też warto poczytać.......

czad-natura to je to :smt026
byłam na tej wystawie w Krakowie-poezja :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2007, 19:12 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
to ja dodam swoje zdjątka , :D
wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa ®
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2007, 13:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
przypadkowo lampa się włączyła ... i mówcie mi o planowaniu działań ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2007, 13:56 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
i to jest w sumie najpiękniejsze w fotografii zawsze się na "coś" trafii ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2007, 23:35 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2007, 20:00
Posty: 8
Lokalizacja: Jerzmanki
http://www.deviantart.com/deviation/56997741/
http://www.deviantart.com/deviation/56998507/

kolejne zdjęcia! możecie mi doradzić coś? :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2007, 9:39 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Witajcie :)
To mój pierwszy post na tym forum - i w zasadzie ten dział mnie bardzo interesuje.

Pierwsza rzecz to prośba do Belushi - zauważyłem , że masz kilka fotek z imprez w Goerlitz o ktorych ja nie miałem nawet pojęcia. Byłoby fajnie gdybyś informował (może tutaj właśnie) o takich okazjach do focenia - można nawet wtedy wspólnie robić eskapady. Ja robię trochę reportaży więc byłbym wdzięczny :)

Druga rzecz - fotki pod słońce. Wszystko zależy pod jakie słońce - wschodzące , zachodzące (miękkie światło) czy w letnie południe (ostre światło). Oczywiście pierwsze przypadki niczym nie grożą - podczas gdy ten drugi może wypalić matrycę. Pozostaje pytanie po co Ci takie fotki? Wypalone słońce w kadrze robionym kompaktem to nic ładnego. Na pewno trzeba ustawić minimalny otwór przysłony (czyli jak największą jej liczbę). W mojej galerii na tym portalu znajdziecie fotkę robioną pod słońce. Są jeszcze inne patenty - ale naprawdę nie widzę potrzeby męczyć kompakta ;)

Trzecia - Fuji S 5600 to bardzo dobry sprzęt dla fotoamatora - spora część moich fotek była właśnie nim robiona - teraz przesiadłem się na większego brata czyli S 6500. 5600 jak i następca 5700 jest dobrym sprzętem do 1000PLN (notabene najczęstsze pytanie na fotoforach) - polecam również Canony serii A. W tej cenie w zasadzie nie ma wielkich różnic jakościowych - dlatego uważam , że każdy powinien wybrać taki aparat jaki mu lepiej pasuje w obsłudze i przyjemniej leży w dłoni.

Czwarta - zdjęcia kolegi Rakazishi :
1 - mało ostre - w makro b.ważne jest tło - nie powinno nic zakłócać odbioru - a tu biała plama zakłóca.
2 - temat dobry - wykonanie gorsze - zły kąt komina przez co kadr wygląda niedbale. Zachowaj 45st. , a będzie lepiej. Poza tym wystemplowałbym drut piorunochrona - bo psuje górę komina. Ale to już niekoniecznie.

I to tyle ode mnie - mam nadzieję , że ten dział zacznie jakoś żywiej funkcjonować ;)


PS. Jeśli kogoś interesują moje zdjęcia to znajdziecie je m.in. tutaj:
http://www.zgorzelec.info/foto/thumbnai ... upby&uid=7


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2007, 16:45 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
YELLO_35, oglądając Twoje zdjęcia czułam się mile zaskoczona, to są dokładnie te obrazy które chciałabym uchwycić ... głównie pisze o pejzażach, a szczególnie dwa zdjęcia "wiosna". Zrobiły na mnie wrażenie :) nie wchodzac Ci za głęboko w d... ;)
Cytuj:
można nawet wtedy wspólnie robić eskapady
myślę ze wspólne wypady w plener to świetny pomysł (choć pewnie sie nie załapie :P )...
Cytuj:
mam nadzieję , że ten dział zacznie jakoś żywiej funkcjonować ;)
ja też :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 cze 2007, 9:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Mamysia - nie weszłaś zbyt głęboko , a już było miło ;)

Nie wiem dlaczego nie miałabyś się załapać? Mnie też nie zawsze będzie pasowało , bo pracuję na zmiany.
Dni Zgorzleca to dobry czas na próbowanie swoich sił w reporterce lub fotografii koncertowej. Poza tym najprawdopodobniej zajedzie do nas rajd terenowy Berlin-Wrocław z Albertem Gryszczukiem w jednej z maszyn. To on jako jedyny Polak autem w tym roku zakończył rajd Dakar. Kiedyś na tym portalu były moje fotki z rajdu Izery Trophy H6 w Olszynie Lubańskiej - następna edycja 3-4 sierpnia - ja niestety będę wtedy na urlopie.
Nie ma innej rady jak dużo fotografować i jeszcze więcej oglądać zdjęć różnych autorów :)

PS. I jeszcze jedno - Twoje fotki "akwariowe" też są niezłe - refleksy na szybie niekiedy są ciężkie do uniknięcia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 cze 2007, 11:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
tak Dni Zgorzelca , to extra miejsce, proponuje konkursik na najdziwniejsze zdjęcie :P
postaram się nie przepuścić żadnej okazji na dobrą fotkę, wejdę w każdą nawet ciemną ;) dziurę :)
Tak więc mamy już pole do popisu będzie nad czym debatować i krytykować :D (na przykład fotki BELUSHI ;) :P ) mam nadzieje na kilka porad, i na to że sie spotkamy w tłumie gapiów :)
:D :D :D :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 11:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja nie bardzo w sobotę będę miał możliwości - zostaję sam z córką więc nie pofotografuję spokojnie ;)
Ale w niedzielę od 11.00. przed Carrefourem Albert Gryszczuk z rajdem terenowym Dresden-Wrocław zaprezentuje swoje auta. Tam na pewno będę , bo kibicuję mu od początku :)
Poza tym wieczór niedzielny też zapowiada się nieźle :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..