Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 14:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Czy jestes chetny do czlonkostwa w SFZ
TAK 61%  61%  [ 14 ]
NIE 39%  39%  [ 9 ]
Liczba głosów : 23
Autor Wiadomość
Post: 10 lut 2011, 23:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Na dzisiejszym spotkaniu forumowiczow, ktore odbylo sie w obecnosci przede wszytkim odlamu fotograficznego padl pomysl zalozenia stowarzyszenia... i tu niespodziewajka... fotograficznego.

Chetnych jest kilku. Baaaa. Nawet ojciec dyrektor przyklasnal pomyslowi.

Chcemy zalozyc stowarzyszenie, ktoremu bedzie przyswiecal cel pielegnacji i rozwijaniu naszej pasji a dodatkowo stwarzal mozliwosci, ktorych nie dawala dzialalnosc na wlasna reke.

Na poczatek zwykle stowarzyszenie nierejstrowane bez mozliwosci ubiegania sie o dofinansowania w celu weryfikacji ilosci chetnych do udzialu w tym przedsiewzieciu.

Napiszcie prosze swoje opinie, deklaracje.
Po wstepnych rozmowach mysle, ze zaczniemy cos dzialac :)


Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 12:32 przez yARO_81, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 0:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lis 2009, 16:02
Posty: 90
Lokalizacja: Zgorzlec
fajno by było ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 0:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
No dobra, namówiliście mnie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 0:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie no Panowie!!! Palma Wam kompletna odbiła, czy co???? :-? Jakie Stowarzyszenie??? może jeszcze załóżmy jakieś Kółko Wzajemnej Adoracji??? (różańcowej najlepiej ]:-> ) I co będziemy w tym stowarzyszeniu robić??? Opowiadać sobie, kto ma dłuższy obiektyw??? Albo jaśniejsze szkło??? Lipa totalna!!! Jestem zupełnie na nie!!! Jak ktoś się nie czuje na siłach w fotografii, to najlepiej założyć stowarzyszenie a później wypływać indywidualnie na osiągnięciach całej grupy... :| Nie odpowiada mi to zupełnie... Lipa totalna!!! :oops: Jesteście kompletnie pociumani... :smt084


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 10:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja to widzę trochę inaczej - przerabiałem kiedyś "formalizację" grupy zapaleńców, która właściwie stała się równocześnie jej końcem. Zaczęły się podziały odnośnie prezesowania, zbierania kasy, ustalenia regulaminu - zabiło to całą przyjemność wynikającą z tego hobby i grupa po jakimś czasie przez to się rozpadła.

Jedyne zalety jakie widzę są takie, że formalnej grupie łatwiej załatwić jakieś zwiedzanie obiektów. Ja z chęcią wybrałbym się na przykład na zwiedzanie wnętrza zapory w Leśnej, a indywidualnej osobie ciężko jest taką zgodę załatwić.

Co do innych miejsc, co do których fotografowania zgoda nie jest wymagana, to myślę, że fajnie byłoby się wybrać do Nowogrodu Bobrzańskiego do starej fabryki: http://www.miejsca.com/nowogrod.html
lub do miejscowości Zasieki
http://www.miejsca.com/zasieki/

Godzina jazdy autem, a cały dzień fajnego focenia. Chyba się opłaca? 8)
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 10:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobra, gobo007, Przekonałeś mnie ;) Zapisuję się! :smt082 Dla wszystkich przerażonych - mój poprzedni post był dla czystej beki - piszę o tym bo już miałem dziś telefon od przerażonego yARA, czy się aby wczoraj za mocno nie nabrzdyngoliłem :D
Jak najbardziej, też uważam, że działając jako stowarzyszenie nawet "zwykłe" na początek, czyli takie bez KRS-u i bez możliwości ubiegania się o środki dotacyjne ,ale zarejestrowane i działające formalnie, mielibyśmy większe możliwości, jeżeli chodzi o możliwość fotografowania interesujących nas obiektów i nie koniecznie musiały by to być wtedy obiekty, które są opuszczone, zapuszczone i nieużywane :) Zawsze to inaczej wygląda, gdy do konkretnej firmy, osoby czy instytucji zwróci się formalnie działające stowarzyszenie z prośbą o umożliwienie grupie fotografów wykonanie zdjęć, niż jakby miała o to się ubiegać prywatna osoba 8) To byłoby na początku główną zaletą działania takiego stowarzyszenia. Poza tym pierwotna działalność jako stowarzyszenia "zwykłego" daje nam (bez całych tych procedur papierkowych, które obowiązują w stowarzyszeniach z KRS-em) rozeznania, ilu byłoby nas naprawdę chętnych i zapartych by działać w kierunku pełnego rozwinięcia tej idei ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 11:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Kliknąłem na TAK jako 5 :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 11:28 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Ja raczej też jestem na tak, najbadziej przemawia do mnie fakt możiwości załatwienia wejścia w nietypowe miejsca. To czy formalizacja grupy zacznie zabijać jej hobbystyczną nature zależy tyko od nas! :) przy najbliższym spotkaniu można zrobic burzę mózgów w tym temacie i rozważyc wszystkie za i przeciw


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 11:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
właśnie przestudiowałem Prawo o stowarzyszeniach - tak niewielka ustawa ;) Co się tyczy stowarzyszenia zwykłego - czyli uproszczonej formy stowarzyszenia to są raptem cztery artykuły obejmujące jeden rozdział i praktycznie nie widzę przeszkód by takie stowarzyszenie mogło powstać :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 12:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Jestem za, a nawet przeciw ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 12:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2010, 19:46
Posty: 284
Lokalizacja: Zgorzelec
:smt023 ale przy :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 12:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Jeśli można to też zgłaszam chęć, jednak teraz, z braku czasu proszę o rezerwacje miejsca dla mnie. Może życie się odmieni i praktycznie będę mógł uczestniczyć w działalności stowarzyszenia. Na dzień dzisiejszy duchem jestem z Wami... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 13:28 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
Ja + Katarzyna jesteśmy za :) pomimo ze aktualnie w ZGC nie mieszkam to bardzo chętnie z Wami podziałam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 13:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
Też jestem za jak by co. Tylko proszę autora wątku o więcej szczegółów o tym jak on to widzi... Czy chodziło by tylko o wspólne wyjazdy w ciekawe miejsca do których stowarzyszenie było by furtką? Czy z czymś jeszcze miało by się to wiązać? Jakieś spotkania, wspólne ćwiczenia, wspólne oglądanie i analizowanie zdjęć? To ma być coś takiego jak kółko fotograficzne? Czy tylko wyjazdy? Pytam bo jak na razie jest mało konkretnie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2011, 14:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobry pomysł. Jestem za :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..