Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 8:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lip 2011, 23:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2011, 22:11
Posty: 24
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam wszystkich

Nie wiem czy to jest odpowiedni dział, ale chciałem wam zaprezentowac moje prace i zapytac sie czy ktoś jeszcze na forum lubi rysowac lub bazgrolic jakies tam głupoty. Co o nich myślicie?

Oto kilka moich szkiców

Wieża Ratusza (dwa ujęcia z mostu i jedno z małego bulwaru)
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2011, 8:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
cumulus95 pisze:
Nie wiem czy to jest odpowiedni dział,


Odpowiedni jak najbardziej :)

cumulus95 pisze:
Co o nich myślicie?


Ja do tego talentu ni cholery nie mam więc oceniam to bardzo wysoko :)

W ostatnim nie ucinałbym wieżyczki - ale reszta OK :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2011, 9:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
W ostatnim nie ucinałbym wieżyczki


To nie zdjecie. Mozna dorysowac :)

YELLO_35 pisze:
Ja do tego talentu ni cholery nie mam więc oceniam to bardzo wysoko :)


To tak jak ja :)

Moze jakies szersze plany. Kosciol z Mostem Staromiejskim - bardzo znany kadr i bedzie latwo ocenic :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2011, 11:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
A ja muszę być oryginalny i napiszę że jestem najwyższej klasy fachowcem w tej dziedzinie, po studiach u profesora doktora Wiktora Zina..... :smt026

ps. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.
Mnie bardzo się to podoba 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2011, 17:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2011, 22:11
Posty: 24
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 kościół próbowałem wiele razy razy rysować, nawet cały kadr z Waidhaus, murami i Restauracją jednak na razie muszę sobie to odpuścic. Niedawno próbowałem narysowac go całego (widok z mostu), ale skończyłem na dachu naw głownych i nawy bocznej. Potem chciałem dokończyć ale zaczeło lac przez cały tydzień. Ale mogę pokazać początek szkicu. Widac zaczątki szczytów Waidhaus'a. (przepraszam za słabą jakośc - rozumiecie, skaner!)

Peterskirche
Obrazek

Z racji tego że już piszę prześlę kolejne dwa rysunki:

Mój ulubiony temat rysunku - Organy (trochę się przewracają)
Obrazek

i sygnaturka z peterskirche
Obrazek

I mam prośbę. jakby któś z forumowiczów mógł zrobić zdjęcia organów w kościele św. Józefa (chodzi mi również o zbliżenia detali) to byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ mam zamiar je narysować.

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 7:04 pm ]
jakby ktoś chciał wiedzieć, można mnie spotkać często na bulwarze greckim z egzemplarzem kroniki pod ręką lub na moście staromiejskim i jego okolicach. Możecie mi też wysyłać propozycje co mógłbym narysować, to może wtedy pokażę wam jak mi wyszło. :grin:

PS.(do MARUNIO) Witam kolegę po fachu

Pozdrawiam wszystkich :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2011, 21:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Chyba nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś- ja też w tym temacie mam dwie lewe kończyny... :lol: , ale powtórzę że bardzo mi się Twoja robota podoba. Skąd nabrałeś takiego talentu, co Cię popchnęło do takiego rysowania?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2011, 9:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2011, 22:11
Posty: 24
Lokalizacja: Zgorzelec
Sorry MARUNIO. teraz wiem że to była taka ironia. Talent prawdopodobnie odziedziczyłem po moim wujku, który też rysuje i rzeźbi.

Co mnie popchnęło do takiego rysowania?

Rysuję odkąd pamiętam.
Od 4 lub 5 roku życia interesowało mnie Gorlitz, a szczególnie kościół św. Piotra i wieża ratusza. W wieku bodajże 6 lat narysowałem pierwszy rysunek Peterskirche w 3d! Potem cwiczyłem przez kolejnych 6 lat. W wieku 12 lub 13 lat, na spacerze z psem, zobaczyłem starszą panią malującą gorlitz. Wtedy postanowiłem rysowac w plenerze. W lato 2008, wyszedłem na cały dzień do Goerlitz na spacer, bo jak uważam, jest tam wiele pięknych budynków i wiele ciekawych, malowniczych uliczek. I właśnie na tym spacerze stworzyłem serię rysunków przedstawiających detale ratusza m.in. schody Rosskopfa i justitię. I tak zostało do dziś. Na swoim koncie mam również duży (na brystolu A1) rysunek Organów Słonecznych. Ostatnio rysuję tylko o zachodzie słońca, bo wtedy jest najlepsze oświetlenie budynków w gorlitz. :grin:

Wielu moich przyjaciół, też się mnie pytało gdzie się tak nauczyłem rysowac, albo czy ich nauczę rysowac. Zawsze im odpowiadam że ja nie umiem tego ich nauczyc, bo swój rysunek doskonaliłem sam, przez ciągłe cwiczenie ręki.


Dołączam kolejny, humorystyczny rysunek. Fragment parodii Mony Lisy. Przedstawiam wam "Zmorę Ibizę"

Obrazek

co o nim myślicie??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2011, 11:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
cumulus95 pisze:
co o nim myślicie??


Jest koszmarnie brzydka - czyli chyba osiągnąłeś zamierzony efekt ;)

cumulus95 pisze:
mam prośbę. jakby któś z forumowiczów mógł zrobić zdjęcia organów w kościele św. Józefa (chodzi mi również o zbliżenia detali) to byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ mam zamiar je narysować.


Dogadaj z księdzem żeby nie robił problemów , a spotkamy się i powiesz co i jak Ci potrzeba.
Tylko muszę mieć wolne akurat :)
Skoro architektura to Twój "konik rysunkowy" to na pewno się dogadamy , bo to mój "konik fotograficzny" ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2011, 13:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2011, 22:11
Posty: 24
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 ksiądz na pewno się zgodzi i nie będzie robił problemów.Ale można również bez proszenia księdza o zgodę. Widziałem jak niedawno jakiś facet też robił zdjęcia w kościele tylko że on je robił przed mszą. Można by było się spotkac w I niedzielę miesiąca, ponieważ wtedy jest tzw. Adoracja Najświętszego sakramentu. Kościół otwarty jest od końca mszy na 12.30 do mszy o 18.00. Tylko nie wiem czy by tobie pasowało. ;)


A to jest to moje jedyna zdjęcie - wzięte ze strony parafii
Obrazek

niezbyt wyraźnie widac wszystkie detale, szczególnie szczyty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lip 2011, 9:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
cumulus95 pisze:
Można by było się spotkac w I niedzielę miesiąca


Jeśli chodzi o sierpień to pierwsza niedziela na pewno odpada :|
To zdjęcie powyżej jest bardzo ładnie , równomiernie oświetlone - potrzebujemy ładnego , słonecznego dnia (na pewno nie godziny południowe) albo sztucznego oświetlenia wnętrza. Ostatecznie wspomożemy się statywem i fleszem - dlatego wolałbym mieć spokój od wiernych ;)

cumulus95 pisze:
Tylko nie wiem czy by tobie pasowało.


Poczekajmy - może inny fan fotografowania Ci pomoże 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sie 2011, 1:11 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2011, 22:11
Posty: 24
Lokalizacja: Zgorzelec
dzięki za odpowiedź :grin:

dzisiaj pokażę wam kolejny fragment "Zmory ibizy". Jadący pociąg TELEEXSPRESSU! Musze przyzac, że pracuję teraz nad parodią stauty wolności. będzie się nazywac "statuia niemożności". Lecz dzisiaj tylko ten mały fragmencik.

Obrazek

Czekam na wasze opinie. ;-)

[ Dodano: Sob Sie 06, 2011 12:04 am ]
kolejne prace. Tym razem rysunki do tzw "chapterów" mojego kryminału, który wciąż piszę.

ROZDZIAŁ I - pierwsza ofiara

Obrazek

ROZDZIAŁ II - druga ofiara


Obrazek


ROZDZIAŁ III - trzecia ofiara

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2011, 13:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Masz te pomysły... :)

Podtekst kościelny tego kryminału?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2011, 16:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2011, 22:11
Posty: 24
Lokalizacja: Zgorzelec
Podtekst kościelny w tej książce jest krótki. skupia się wokół księdza który jest ofiarą seryjnego mordercy. Wcześniej jednak ksiądz pokłócił się z tzw. "czarnym facetem", o to ze nie chciał jego córki dopuścic do bierzmowania.

YELLO_35 jeżeli chcesz, to możesz przeczytac na razie tylko 3 rozdziały na blogu fikcyjnego pisarza Pelagiusza Daktyla. Książkę piszę z moim kolegą.


link do bolga Pelagiusza Daktyla

[ Dodano: Pon Sie 29, 2011 11:06 pm ]
czesc!

dawno mnie nie było. Postanowiłem więc nadrobic zaległości, Oto dwie następne prace

Ratusz dwa ujęcia:

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 wrz 2011, 16:58 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Poczekajmy - może inny fan fotografowania Ci pomoże


No cóż - pomocników w brud... :roll:
W tym tygodniu w okolicach 13:00 możemy temat załatwiać. Ustal to z księdzem raczej :|
No chyba , że prośba nieaktualna...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2011, 18:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2011, 22:11
Posty: 24
Lokalizacja: Zgorzelec
Aktualna jak najbardziej. Z księdzem spróbuje pogadac, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Jeżeli nie to w innym terminie poproszę o takąże mozliwośc. mam też inną prośbę, a mianowicie potrzebuję fotek kilku kamienic zgorzeleckich znajdujących się na ul. Wolności, Partyzantów, Daszyńskiego i Piłsudskiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..