Dzisiaj jest 19 mar 2024, 12:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 cze 2007, 22:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2006, 8:02
Posty: 25
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam
Moim hobby jest min. strzelanie w terenie z wiatrówki.
Nie tylko ot-tak sobie, ale i podczas zawodów rozgrywanych wg. zasad stworzonych dla zapaleńców pneumatyków.

Temat może kontrowerysjny, z racji uprzedzenia do tych urządzeń, bo wiele słyszy się o
wypadkach, postrzałach czy specjanych działaniach na szkodę.
To margines - niezbyt szczęśliwy, o którym często się słyszy podczas podsycania
nienawiści przez media.

Chciałbym pokazać tę lepszą stronę tego sportu - rekreacji, w zależności
od podejścia zapaleńca, ale i od zasobności jego portwela...

Pragnę przedstawić kilka fotek z zawodów które odbyły się w Zbicznie koło Brodnicy.
Sam jestem współorganizatorek podobnych zawodów-spotkań.
Te utkwią mi szczególnie w pamięci z racji dobrej organizacji, liczebności uczestników z
całego kraju oraz nacisku na bezpieczeństwo i edukacje młodzieży /dzieci - bo i oni biorą udział w konkurencjach.
A o edukację tu szczególnie chodzi - tych najmłodszych; dla których strzelanie to owoc
zakazany - tudzież bardzo słodki!

Zapraszam do przeglądnięcia fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tak z przymrużeniem... :)

Jesli kogoś temat zainteresował, wzburzył - proszę o podzielenie się opinią.
A może ktoś strzela?
Miło mi będzie rozwiac wątpliwości, wspólnie postrzelać - zarazić HFT, może FT...

Jestem obecny i aktywny na forum:

Forum IWEB

Forum Grupy Strzeleckiej Dziki Zachód

Te i inne fotki
LINK

Pozdrawiam
M


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 cze 2007, 22:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Przyznam się szczerze, że od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem wiatrówki. Zobaczymy co zwycięży, pociąg do tego hobby, czy wrodzone lenistwo.

A na tych zawodach to wszyscy w tym moro? Bo jeżeli to jakieś zgrupowania miłośników wojska i ludzi o paramilitarnych ciągotach, to znaczy że się nie wybiorę.

Bez urazy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2007, 8:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2006, 8:02
Posty: 25
Lokalizacja: Zgorzelec
Witaj

Powiem szczerze, że nieliczyłem na jakikolwiek odzew...

W moro jest spora uczestników - dla wygody podczas tytłania /wolny wybór :lol: / po glebie w czasie strzelania.
Jest wśród uczestników grupka ludzi którzy z militariami jest za pan-brat.
Są i mysliwi, IPSC, IPDA, jak i również wyczynowi... Spory przekrój zainteresowań.

Wybór wiatrówki do rekreacji jest prosty, do bardziej zaawansowego strzelania już nieco
skomplikowany - tu żądzi kasa...
W przypadku chęci - służe pomocą, pokazem...

Pozdrawiam
M


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2007, 21:13 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
ładne fotki, najbardziej podobają mi się nr 1 i nr 13 :grin:
nie rozumiem tylko tego pierwszego, co on robi? strzał w stopę był?, czy może, eh nie, chyba nie.. :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 cze 2007, 9:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2006, 8:02
Posty: 25
Lokalizacja: Zgorzelec
:lol:
postrzał odpada, nie w kręgach ludzi którzy dbają o bezpieczeństwo swoje i kolegów - raczej masarz stupek zdrożonym zawodnikom - gratis od organizatora... ;-)
Szkoda, że nie dla każdego ;)
Dzieki za uznanie.

Pozdrawiam
M


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2010, 22:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2010, 23:16
Posty: 1
Lokalizacja: Zgorzelec
Cześć Ja chciałem powiedzieć że jest już kilku w Zgorzelcy Tych co lubią HFT, i z tego co wiem szykuje się fajna grupa zainteresowanych strzelaniem pneumatycznym harcerzy (w dosłownym tego słowa znaczeniu, mam na myśli i FT i HFT ale też strzelectwem sportowym PP 10 KP 10 ). Odsyłam do Kuriera Powiatowego z zeszłego tygodnia gdzie ukazał sie fajny tekst na temat strzelnicy sportowej.
Strzelnica powstała z myśla o klasie wojskowej z TG.
Pozdrawiam Jarek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 gru 2010, 18:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2010, 8:36
Posty: 296
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam. Nie wiem czy nie za późno na jakiekolwiek posty :) Od niedawna zainteresowałem się tym sportem; póki co jestem na etapie czytania for (forów, forzątek;)). W moim przedziale finansowym wybrałem sobie karabinek hatsan 99 STG, przerobiony z zestawem Alchemik Inside. Pytanie do znawców tematu , czy może już ktoś w Zgorzelcu miał tę turecką maszynkę w ręku i ma jakieś przemyślenia z nią związane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 gru 2010, 21:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2006, 8:02
Posty: 25
Lokalizacja: Zgorzelec
Witaj

Miałem - przelotne. Nie polecam.

Pozdrawiam
M


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2014, 11:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2014, 11:18
Posty: 38
Verkland podziel się sugestiami. Ile powinienem przyszykować na pierwszą wiatrówkę?
Jaki powinienem wybrać kaliber? Tak czytam net i brakuje mi aktualnych ocen od kogoś, kto faktycznie bawi się bronią tj. wiatrówkami. Chodzisz na jakieś strzelnice, czy sam sobie coś urządzasz na własnym terenie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2014, 21:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 mar 2014, 21:16
Posty: 14
Kilkaset złotych, chociaż wiatrówki zaczynają się od 100 zeta. Jeśli chcesz mieć coś, co cię wkręci, to musisz poświęcić te 300-600 złotych.
Może niektórzy będą ci proponowali używane wiatrówki, ale ja odradzam. Lepiej kupić coś nawet słabszego, ale niech to będzie wiatrówka jeszcze nieużywana.
Z tymi używanymi różnie bywa. Masz u siebie w mieście Kolera, albo Hobby4men? Idź do sklepu to coś tam ci zaproponują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2014, 11:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2014, 11:18
Posty: 38
Chodziło o Koltera tak? Mam jeden i drugi sklep w mieście, ale chciałem zapytać ludzi, którzy siedzą w temacie. Wiadomo, że w sklepie coś mi tam dobiorą, ale ja nie chcę kupować cokolwiek, żeby się zniechęcić. Można jakąś wypowiedź od bardziej zaawansowanego usera? Krótka rada odnośnie budżetu i jakiejś konkretnej wiatrówki. Pomożecie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2014, 14:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
nie jestem specjalnym znawcą tematu ale sam posiadam taką wiatrówkę jak ta opisana na tej stronie:
http://www.airguns.pl/wiatrowka-test-diana-75
i bardzo ją sobie chwalę, pomimo tego, że ma już ze trzydzieści lat...
niemcy zdaje się mieli zawsze wyjątkowo dobrą rękę do produkcji broni stąd i nawet trzydziestoletnie wiatrówki takie jak ta RFNowska diana czy NRDowskie FWB300 albo FWB300s nie chcą za bardzo tracić na wartości, no i niestety na allegro czy innych giełdach/forach miłośników wiatrówek zwykle poniżej 900-1000 zł nie schodzą. zresztą trudno cokolwiek kupić poniżej tej ceny co nie będzie zabawką.
tak czy owak gdy nie stać Cię na nowy profesjonalny sprzęt, kupowanie sprzętu przechodzonego jest raczej koniecznością.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 12:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2014, 11:18
Posty: 38
1000 złotych za wiatrówkę to nie na mój budżet. Posiedziałem trochę na forach i wychodzi z tego, że nawet za 300 zeta można kupić dobrą wiatrówkę, przynajmniej pod oczekiwania takiego zwykłego usera jak ja. Na początek nie oczekuję cudów, bardziej samego zainteresowania tematem. Dopiero po czasie zamierzam zebrać kasę na zainwestowanie w coś profesjonalnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2014, 14:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
pikano pisze:
Na początek nie oczekuję cudów, bardziej samego zainteresowania tematem.

kumpel wypatrzył na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=vrWHiWdH ... r_embedded
że wiatrówka z której tam strzelają to LIDER jaką można nabyć zdaje się za ok.100 zł, tak więc zależy komu co do czego potrzebne;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2014, 11:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2014, 11:18
Posty: 38
Lider sprzedawany jest przez Kolterna, tzn. przez Bron.pl
Najtańsza wiatrówka jaką u nich widziałem kosztowała 149 zeta, czyli śmieszne grosze.
Nie mówię nie tym wiatrówkom, tylko zakładam, że zapłacę chociaż dwa razy więcej.
Może nawet 400 zeta. Nie chcę finansowo szaleć, ale nie chcę też kupować coś co mnie zniechęci ;-)
Jeszcze w tym tygodniu będę w Hobby4men i coś tam się wybierze. U nich również mają LIDERY.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..