Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 gru 2013, 10:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:04
Posty: 1
Witam serdecznie! Po zeszłym sezonie ogrodniczym zepsuła mi się kosiarka elektryczna. W związku z tym mam do wasy pytanie: czy moglibyście polecić jakiś dobry model? Chciałbym zdążyć z zakupem do przyszłego sezonu. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 gru 2013, 12:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Polecam kosiarkę spalinowa Briggs&Stratton, ewentualnie jakiejś innej firmy z silnikiem Briggs&Stratton - szwagier analizował kiedyś przed zakupem i postawił na tą firmę - zawsze kupuje to, co dobre -> lepiej raz wydać dobrze pieniądze i cieszyć się sprzętem na lata.
Dlaczego spalinówka? Brak kabla, z którym trzeba się pieprzyć przy koszeniu - czysta wygoda 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 gru 2013, 13:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Polecam kosiarkę spalinowa Briggs&Stratton, ewentualnie jakiejś innej firmy z silnikiem Briggs&Stratton - szwagier analizował kiedyś przed zakupem i postawił na tą firmę - zawsze kupuje to, co dobre -> lepiej raz wydać dobrze pieniądze i cieszyć się sprzętem na lata.
Dlaczego spalinówka? Brak kabla, z którym trzeba się pieprzyć przy koszeniu - czysta wygoda 8)



A czy Briggs&Stratton robi w ogóle kosiarki czy same silniki?
Spalinowa dwa razy droższa od elektrycznej i dużo cięższe, oczywiście eksploatacja upierdliwa, wymiany oleju, dolewanie paliwa itd. Do malych trawnikow czyli ok 100 m2 spalinowa nie opłacailna. Ja kupiłem dwa lata temu jakiegos Boscha elektryczną za około 200 zł i szczerze nie polecam tej firmy. Do tej pory żałuje, że nie kupiłem kosiarki Gardeny.

barcafan pisze:
Witam serdecznie! Po zeszłym sezonie ogrodniczym zepsuła mi się kosiarka elektryczna. W związku z tym mam do wasy pytanie: czy moglibyście polecić jakiś dobry model? Chciałbym zdążyć z zakupem do przyszłego sezonu. ;-)


Jeśli chcesz dobry sprzęt to min 300 będziesz musiał wydać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 gru 2013, 15:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Boscha elektryczną za około 200 zł i szczerze nie polecam tej firmy.


Ja też przejechałem się na ich podkaszarce - i dlatego kosiarki nie kupię :roll:
Gardena jest dość droga :|

Marcopollo pisze:
Jeśli chcesz dobry sprzęt to min 300 będziesz musiał wydać.


Zgadza się :)

W sumie sam jestem ciekaw co inni polecą - bo moja lekka starowinka i kupiłbym nowszą :)
Tyż na prund wolę :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 gru 2013, 16:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
A czy Briggs&Stratton robi w ogóle kosiarki czy same silniki?


Nie wnikałem w temat, aż tak bardzo - możliwe jest, że jest to producent tylko silników.
Spalinowa ma chyba jeszcze jedną przewagę nad elektryczną - samobieżny układ jezdny - włączamy kosiarkę i tylko pilnujemy żeby nie skosiła nam tego, co ma zostać na trawniku/ogrodzie :P
W elektrycznych raczej tego nie ma ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 gru 2013, 21:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Spalinowa ma chyba jeszcze jedną przewagę nad elektryczną - samobieżny układ jezdny - włączamy kosiarkę i tylko pilnujemy żeby nie skosiła nam tego, co ma zostać na trawniku/ogrodzie


No widzisz, mylisz się KOSIARKA ELEKTRYCZNA Z NAPĘDEM



Na nieduże trawniki za spalinową z napędem dasz około 1000-1500 zł min. Za dobra elektryczną dasz około 400-700, czyli połowa ceny spalinowej kosiarki.

PRZYKŁAD
.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 gru 2013, 16:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Spalinowa ma chyba jeszcze jedną przewagę nad elektryczną - samobieżny układ jezdny - włączamy kosiarkę i tylko pilnujemy żeby nie skosiła nam tego, co ma zostać na trawniku/ogrodzie


Jeśli masz dużą równą powierzchnię bez krzaczków, drzew, krawężników itp. to jest to plus.
W moim przypadku byłby to minus - muszę sporo manewrować i dla mnie lekkość kosiarki ma największe znaczenie.
Poza tym cenowo elektryczna bije na głowę spalinową :roll:

acha - są jeszcze elektryczne z akumulatorem - czyli problem kabli z głowy :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2014, 22:08 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 kwie 2014, 22:02
Posty: 4
A na co patrzeć przy wyborze wytrzymałej kosiarki do prac działkowych? Kiedy potrzebujemy do solidnego koszenia i 'cięższych warunków'?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwie 2014, 5:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
grzechotka pisze:
...do prac działkowych? Kiedy potrzebujemy do solidnego koszenia i 'cięższych warunków'?


Nie żebym się czepiał ale jakoś jedno z drugim się mi nie trzyma...
Ciężki teren na działce to raczej rzadkość. Ale jeśli już to lepiej kosę sobie kup :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2015, 23:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 maja 2015, 22:57
Posty: 5
Widziałem że w Leroy Merlin są niedrogie kosiarki elektryczne. Może to cię zainteresuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2016, 20:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 mar 2016, 13:59
Posty: 3
kosiarki elektryczne to ostatnio ciężki temat, najpierw warto sprawdzić przez internet co to znaczy tanio? a potem pojeździć rzeczywiście po tego typu sklepach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2017, 14:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 sty 2017, 13:54
Posty: 3
Na pewno nie warto kupować kosiarek z supermarketów, bo bardzo szybko psuje się silnik. Taki sprzęt starcza na rok lub dwa i trzeba kupować coś nowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2017, 17:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Polecam zakup kosiarki u Pana Janka, który ma warsztat w garaży przy ul. Fabrycznej, przy przejeździe kolejowym na ul. Lubańskiej. Fachowo i daje gwarancję. Chyba każdy zainteresowany go zna i chociaż raz korzystał z jego usług.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 15:07 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2017, 15:04
Posty: 5
Też mam niezbyt dobre doświadczenie z kosiarkami z marketów. To samo tyczy się niektórych kosiarek na portalach aukcyjnych, gdzie można kupić je za "okazyjne" ceny. Jakość wykonania nie powala.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2017, 12:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 maja 2017, 12:30
Posty: 2
Również popieram przesiadkę na kosiarkę spalinową. Jest o wiele wygodniejsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..