Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 mar 2007, 14:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
Cóż sama chciałam to teraz czas rozwinąć tema :) akwarium zainteresowałam się w wieku 10lat miałam mini zbiorniczek 0.5lw którym chodowałam kijanke i 3 roślinki :D. Po 2-3 latach dostałam w spadku akwarium 40l, mój tato kupił 300l i zaczeła się "rywalizacja", od początku jako główną dekoracje stosowałam korzenie, jak i spreparowany węgiel drzewny jego duże płaty bajecznie kontrastowały z soczystą zielenią rogatek. w moim pierwszym baniaku pływały pawie oczka molinezje mieczyki i zbrojniki które jako mój pierwszy sukces chodowlany rozmnożyły się :). W szkole podstawowej dostałam szczytne zadanie opieki zbiornikami akwa w gabinecie biologicznym. po szkole wiadomo miało się inne zajęcia ]:-> czas temu reaktywuje się w tym temacie zaczełam od 60l... ale na tym skończe wywód i przedstawie akwa :smt044
na początku przedstawie mój główny zbiornik powstał 20.12.2006 czyli ma 3 miesiące



-120x50x40 profil- 216litrów

podłoze- TetraPlant-CompleteSubstrate 5,8 kg
-AquaclaySubsrate 6 kg
-Czarny bazalt 10kg
3 duze kamienie potokowe
1 duzy korzeń (wierzba chyba )
-oświetlenie- 2 świetlówki t-8 30w philips + 2 t-5 philips 13w
- Filtr Hagen kaskada 70 (max. przepływ 380-1135l/h)
oraz kubełkowy Hailea H-12 poj 6l do akwa 100-285l
-Grzałka Comfort Zone 200w
-System CO2 Nutrafin
-Rosliny - Hygrophila corymbosa,Alternathera rubra,Blyxa japonica, Heteranthera zosterifolia,Acorus decorum(białe i zielone), Pelia,
mchy- Taiwan I Weeping -
-rybki -15 neonków czarnych (Hyphessobrycon herbertaxelrodi) , 10 neonków czerwonych (Paracheirodon axelrodi syn. Cheirodon axelrodi) i 10 neonków innesa (Paracheirodon innesi syn. Hyphessobrycon innesi)
2 bocje lohochate, 2 kosiarki właściwe
krewetki Caridina japonica (Amano) szt 9
-ślimaki świderki jako gratis ze sklepu ;)

uaktualnione fotki na dzień 18.04.2007
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotka najstarsza :)


Ostatnio zmieniony 18 kwie 2007, 12:03 przez mamysia, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2007, 14:44 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
ładnie urządzone akwarium :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2007, 16:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
To ja też się pochwalę..

Akwarium 100x45x45 cm (dł.*szer*wys.) czyli około 202 litry brutto, w rzeczywistości wchodzi około 170 litrów

Podłoże żwir rzeczny

Filtracja akwarium napędza - głowica wodna PowerHead 301 spięta z filtrem podżwirowym ułożonym na całym dnie akwarium, filtr kubełkowy Fluval 303 wypełniony gąbką i substratem (jako mechaniczny), filtr kubełkowy Sacem Marathon 1000 wypełniony biobalami i substratem (filtr biologiczny)- generalnie filtracja mocno nadmiarowa

Grzałka - TetraTec HT 200

Dekoracje - czerwone i żółte wapienie, tło strukturalne (producenta nie pamiętam), w akwarium są też dwa korzenie przeniesione z likwidowanego 300 litrowego akwarium z SA

Obsada przedstawiciele jeziora Malawi : 5 szt Labidochromis caeruleus, 5 szt Melanochromis cyaneorhabdos 'maingano'

Rośliny brak

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2007, 21:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
Zdjęcie „Obraz 008” z akwa mamysia.
Świetny korzeń. Niezła czupryna z mchu.
Ostatni czytałem artykuł „Akwarium naturalne” w lutowym numerze miesięcznika Magazyn Akwarium. Zdjęcie prawie w temacie.

[ Dodano: Nie Mar 18, 2007 9:40 pm ]
I żeby utrzymać klimat. Poniżej zdjęcie historyczne p.t. Zielono mi.
Akwa ma już kilka lat. I skalary kiedyś miały ok. 2 cm. Teraz - szkoda gadać. Podobnie pozostałe ryby.
Rośliny ... zwykle rosną jak szalone, a że nie chce mi co tydzień moczyć, to czasami akwarium przemienia się w dżunglę. Nikt się nie skarży :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2007, 22:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
cieszę sie że nie tylko ja "mocze rączki", zawsze miło popatrzeć na coś innego każde akwa ma swój urok surowy i tajemniczy malawi, japoński, holender, czy natural.... ja swój zmieszałam :) pozostałe moje akwa to krewetkaria, jedno juz wspomniane 60l przeszło restart zrobiłam na japońca rozrasta się i czekam aż będzie na tyle zielone by zrobić fotki( to w japońcach jest najtrudniejsze , wybiera się małe roślinki i ciągle przycinając czeka na konkretny efekt, by potem utrzymać go jak najdłużej w takim samym stanie) zamieszkują go krewetki karłowate Crystal red, samice akurat noszą jajka będą młode, piękne zwierzątka, można patrzeć godzinami na to jakżyją jak się zachowują jedzą to juz coś więcej niż rybki oprócz etgo są niesamowicie pożyteczne w akwarium szczególnie preferowane do akwa roślinnego,
kolejne akwa to 54l, tu stawiam na mchy, Taiwan moss na tło na skałe, pelia, winledow ma tydzień dojzewa,


Ostatnio zmieniony 23 mar 2007, 17:13 przez mamysia, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 12:40 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2007, 11:22
Posty: 13
Lokalizacja: Pieńsk
Witam.
Piękne te Crystalki... dobra klasa :) mamysia a widziałaś nowe BIENE Krzyśka ?
Już zbieram kase :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 20:59 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Właśnie dostałem książkę pt. Ryby w Akwarium napisaną przez H. Jakubowskiego i J. Ringa, w związku z tym, ze nie mam nic szklanego w biurze o pojemności powyżej 4l, a rybki preferuję w potrawach i w akwariach u znajomych to bardzo chętnie oddam ją jeżeli komuś się przyda :)

Z tego co przeglądałem należy to do literatury tzw fachowej :)

Jacyś chętni ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 mar 2007, 21:21 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
Witaj maxior i tu Cie przywiało??? hehe :smt023 super :smt050 na ten temat było wielu chętnych a teraz brak :shock:
Maxior jak uda ci się kupić te krewecie to pierwsze młode rezerwuje :) rzeczywiście są piękne :smt050 może sie złożymy? ;)
Alex (ten Alex ) chyba brak chętnych , literatura kłamie nie wierzcie reklamie ;) nalepsze są doświadczenia chodowców :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 mar 2007, 11:14 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2007, 11:22
Posty: 13
Lokalizacja: Pieńsk
WSZYSTKO O KOSIARKACH prawdziwych i fałszywych pięknie ;) opisała mamysia♥ na forum www.akwaria.pl zachęcam do zalogowania się i przeczytania postuO KOSIARKACH TUTAJ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2007, 16:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Przyznam się że też posiadam akwarium ( 60 litrowe) ale rybek nie mam za wiele ( z gatunków to gurami mozaikowe i niebieskie, kosiarka,żałobniczki,piskorek kuhla,glonojad syjamski,dwa skalary i 3 kiryski spiżowe)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2007, 18:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2006, 8:39
Posty: 56
Lokalizacja: Zg-c
Re Andrus
Pięknie. Wrzuć tam jeszcze jedną małą 'pawioooką' a będzie komplecik :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2007, 8:20 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
melduję, ze książka poszła w ręce Vipera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2007, 9:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Właśnie. :)
A przy okazji namawiałem Alexa, żeby w biurze postawił sobie duże akwarium. To naprawdę piękna sprawa, a przy obecnym wystroju jego biura pasowałoby by tam dobrze urządzone i podświetlone akwarium z paletkami :)

Ja dłuższy czas nie chodowałem rybek. Kiedyś zawsze miałem akwarium, niekiedy nawet kilka.
Teraz przyszła kolej na mojego syna, akwarium ja założyłem, ale tak naprawdę, to są jego rybki, za pieniądze które sobie sam na tn cel nazbierał.

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2007, 13:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
antyc pisze:
Re Andrus
Pięknie. Wrzuć tam jeszcze jedną małą 'pawioooką' a będzie komplecik :smt082

niestety za dobrze tego nie dobrałem ale planuje restrukturyzację :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2007, 20:46 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
kolejne rybki suuuper :)

maxior a ja będe miała małe krewetuńcie :) Mamusie noszą jajeczka juz 4 tydzień....moje nowe Crystalki juz niedługo się wyklują :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026 :smt026........... plaga czyszczycieli i zjadaczy glonów nadchodzi :smt082 :smt082 :smt082 :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..