Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kur**a:)
Post: 30 cze 2005, 0:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 cze 2005, 9:08
Posty: 2
Autentyczny wykład prof. Miodka. Pisownia jest oryginalna nie cenzurowana.

Kiedy się człowiek potknie albo skaleczy woła "O kobieta!". To cudowne, lapidarne słowo wyraża jakże wiele uczuć począwszy od zdenerwowania, rozczarowania poprzez zdziwienie, fascynacje a na radości i satysfakcji kończąc. Przeciętny Polak w rozmowie z przyjacielem opowiada np. .:"Idę sobie stary przez ulice, patrzę, a tam taka pupka, ze o kuuurrrwa." kobieta może również występować w charakterze interpunktora czyli zwykłego przecinka, np..; "Przychodzę kobieta do niego, patrzę kobieta a tam jego żona, no i się kobieta wkurwiłem no nie?". Czasem kobieta zastępuje tytuł naukowy lub służbowy, gdy nie wiemy, jak się zwrócić do jakiejś osoby płci żeńskiej ("chodź tu kurwo jedna!"). Używamy kurwy do charakteryzowania osób ("brzydka, kobieta nie jest ","o kobieta, takiej kurwie na pewno nie pożyczę"), czy jako przerwy na zastanowienie ("czekaj, czy ja, kobieta lubię poziomki?").

Wyobraźmy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego Polaka bez prostej kurwy. Idziemy sobie przez ulice, potykamy się nagle i mówimy do siebie: "bardzo mnie irytują nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy". Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treści i emocje wyraża proste "O kobieta!", które wyczerpuje sprawę.

Gdyby Polakom zakazać kurwy, niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić, gdyż nie umieliby wyrazić inaczej swoich uczuć. Cała Polska zaczęłaby porozumiewać się na migi i gesty. Doprowadziłoby to do nerwic, nieporozumień, niepewności i niepotrzebnych naprężeń w Narodzie Polskim. A wszystko przez jedna małą kurwę. Spójrzmy jednak na rodowód tego słowa.

kobieta wywodzi się z łaciny od curva czyli krzywa. Pierwotnie w języku polskim kobieta oznaczała kobietę lekkich obyczajów, czyli po prostu dziwkę. Dziś kurwę stosujemy również i w tym kontekście, ale mnogość innych znaczeń przykrywa całkowicie to jedno. Można z powodzeniem stwierdzić, że kobieta jest najczęściej używanym przez Polaków słowem.

Dziwi jednak jedno - dlaczego słowo to nie jest używane publicznie (nie licząc filmów typu "PSY", gdzie aktorzy prześcigają się w rzucaniu kurwami), praktycznie nie słyszymy aby politycy czy dziennikarze wplatali w swe zdania zgrabne kurwy. Pomyślmy o ile piękniej wyglądałaby prognoza pogody wygłoszona w następujący sposób: "Na zachodzie zachmurzenie będzie kobieta umiarkowane, wiatr raczej kobieta silny. Temperatura maksymalna Ok. 2 st. Celsjusza, a wiec kurewsko zimno kobieta będzie. Ogólnie, to kobieta jesień idzie.
*****************************************************
hehe "bardzo mnie irytują nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy" -- :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: poprawka;]
Post: 30 cze 2005, 0:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 cze 2005, 9:08
Posty: 2
hmm.. w tamtym tekście są małe błędy:P ten jest właściwy:)
Kiedy człowiek się potknie albo skaleczy woła 'O kobieta!'. To cudowne, lapidarne słowo wyraża jakże wiele uczuć począwszy od zdenerwowania, rozczarowania poprzez zdziwienie, fascynację, a na radości i satysfakcji kończąc. Przeciętny Polak w rozmowie z przyjacielem opowiada np: 'Idę sobie stary przez ulicę, patrzę, a tam taka pupka, że o kobieta'. kobieta może również wystepować w charakterze interpunktora czyli zwykłego przecinka np: 'Przychodzę kobieta do niego, patrzę kobieta, a tam jego żona, no i się kobieta wkurwiłem no nie?'. Czasem kobieta zastępuje tytuł naukowy lub służbowy, gdy nie wiemy, jak się zwrócić do jakiejś osoby płci żeńskiej np. 'Chodź tu kurwo jedna!'. Używamy kurwy do charakteryzowania osób np. 'Nie jest kobieta brzydka'; 'O kobieta, takiej kurwie napewno nie pożyczę', czy jako przerwy na zastanowienie np: 'Czekaj, czy ja kobieta lubię poziomki?'. Wyobraźmy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego Polaka bez prostej kurwy. Idziemy sobie przez ulicę, potykamy się nagle i mówimy do siebie: 'Bardzo mnie irytują nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy'. Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treści i emocje wyraża proste 'O kobieta!', które wyczerpuje sprawę. Gdyby Polakom zakazać kurwy, niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić, gdyż nie umieliby wyrażać inaczej swoich uczuć. Cała Polska zaczęłaby porozumiewać się na gesty i migi. Doprowadziłoby to do nerwic, niezrozumien, niepewności i niepotrzebnych naprężeń w Narodzie Polskim. A wszystko przez jedną małą kurwę. Dziwi jednak jedno - dlaczego słowo to nie jest używane publicznie (nie licząc filmów typu 'PSY', gdzie aktorzy prześcigają się w rzucaniu kurwami), praktycznie nie słyszymy aby politycy czy dziennikarze wplatali w swe zdania zgrabne kurwy. Pomyślmy o ile piękniej wyglądałaby prognoza pogody wygłoszona w nastepujący sposób: 'Na zachodzie zachmurzenie bedzie kobieta umiarkowane, wiatr raczej kobieta silny. Temperatura maksymalna ok. 2 st. Celsjusza, a wiec kurewsko zimno kobieta będzie. Ogólnie, to kobieta jesień idzie'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2005, 23:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
To jest przykład tego, do czego prowadzi cenzura :shock:
Zawsze byli mądrale, którzy chcieli innym pokazywać świat właściwie: tylko my wiemy, jak wy go powinniście widzieć :? :!:
A ja powiem: do k u r w y z cenzorami :!: :P
Miodka szlag trafi, jak to przeczyta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kur**a:)
Post: 20 lip 2005, 19:16 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2005, 10:12
Posty: 5
Lokalizacja: Zgorzelec City
praktycznie nie słyszymy aby politycy czy dziennikarze wplatali w swe zdania zgrabne kurwy. Pomyślmy o ile piękniej wyglądałaby prognoza pogody wygłoszona w następujący sposób: "Na zachodzie zachmurzenie będzie kobieta umiarkowane, wiatr raczej kobieta silny. Temperatura maksymalna Ok. 2 st. Celsjusza, a wiec kurewsko zimno kobieta będzie. Ogólnie, to kobieta jesień idzie.

zajefajnie ten kawalek mi sie podobal :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2007, 9:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2007, 23:09
Posty: 31
Lokalizacja: Kolonia BRD
Tutaj podaje, gdzie mozna tego wykladu wysluchac w wersji mp3. No i to oczywiscie nie jest MIODEK!

http://www.rnc.pl/gryonline.php?nr=60


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..