forum.zgorzelec.info
http://forum.zgorzelec.info/

Kto odpowiada za wpisy na forum?
http://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?f=66&t=2501
Strona 1 z 1

Autor:  Nicram [ 28 lip 2007, 11:02 ]
Tytuł:  Kto odpowiada za wpisy na forum?

Troszke jestem zdziwiony, i nie podoba mi sie to, mimo ze bedac zwykle w rli pismaka jest mi dzieki temu latwiej.
Alex sprawa tyczy sie takze Twojej strony i forum. Okazuje sie bowiem, ze to nie wpisujacy sa odpowiedzialni za swoje posty... A redakcja.

Zrodo Informacji

Autor:  mrbyte [ 28 lip 2007, 22:36 ]
Tytuł: 

Trudno mi dyskutować o czymś, czego de facto nie ma (orzeczenie nie zostało jeszcze opublikowane), ale opierając się na doniesieniach prasowych uważam, że to błąd, wynikły być może z braku zrozumienia specyfiki serwisów internetowych.

Problem polega na tym, że administrator nie jest prawnikiem, trudno mu ocenić czy na przykład jakaś informacja narusza czyjeś dobra osobiste. Chcąc mieć spokój i uchronić się przed ciąganiem po sądach będzie stosował cenzurę prewencyjną i wycinał w pień wszystkie kontrowersyjne wypowiedzi.

Fatalna wiadomość. Już wkrótce zobaczymy jak i na tym forum zaczną się pojawiać żądania (bo prośby to nie będą) o "moderowanie" wszelkich nieprawomyślnych wypowiedzi.

Autor:  aleksander [ 30 lip 2007, 10:59 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Ponadto wydawca lub redaktor naczelny takiej gazety odpowiada za treść wpisów na jej forum internetowym – przynajmniej od momentu, w którym jest w stanie to zrobić.


I tak też robimy. Jeżeli ktoś zgłosi się do nas i przedstawi problem dotyczący naruszenia jego dóbr osobistych, wówczas taka informacja zostanie zmoderowana. Wtedy ta osoba może zgłosić sprawę na policję, a my udostępnimy im adres IP umożliwiający namierzenie osoby.

W przeciwnym razie nie jestem w stanie stwierdzić, czy treść napisana przez kogoś narusza czyjeś dobra osobiste.

Autor:  Nicram [ 30 lip 2007, 11:17 ]
Tytuł: 

No i wlasnie w tym tkwi problem alex, ze mozliwosci techniczne masz, tym samym wg. tego orzeczenia powinines czytac wszystko i usuwac w razie ptorzeby.
A zabezpeiczanie danych i adresu IP nic nie daje, bo odpowiedzialny za taka tresc wg. tego orzeczenia jestes Ty, a nie ten kto ja umiescil. W tym tkwi caly problem.

Autor:  gobo007 [ 10 sie 2007, 19:18 ]
Tytuł: 

Ja tu nie widze problemu. Niedawno pojawil sie na forum post w pewnym temacie. Nie bede wnikal jaki i kiedy. Stwierdzilem, ze narusza on moje dobre imie, dodatkowo wciagnieto w to mojego ojca. Nie musze dodawac, ze odpowiedz TEJ osoby nie byla na temat. Nicka pamietam, moze kiedys poznam osobe, ktora sie pod nim kryje i wyjasnie sobie z nia te pomowienia. W kazdym badz razie na moja prosbe Alex posta usunal, za co jestem mu wdzieczny, bo zareagowal szybko i sprawnie.
Pozdrowki!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/