forum.zgorzelec.info
http://forum.zgorzelec.info/

Nowy silnik serwisu
http://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?f=66&t=961
Strona 1 z 1

Autor:  mrbyte [ 19 kwie 2006, 16:27 ]
Tytuł:  Nowy silnik serwisu

Zgodnie z życzeniem Aleksandra, poruszam tą sprawę tutaj. Na http://www.zgorzelec.net znajdziecie nową wersję silnika serwisu. Na pierwszy rzut oka wszystko OK (XHTML się waliduje), tylko te nieszczęsne otwieranie pełnej treści newsa w nowym oknie, w dodatku tworzonym JavaScriptem. Aleksander stwierdził:

Cytuj:
jeżeli chodzi o newsy - hmm... bardzo mi się podobają wyskakujące okienka bo nie przeładowuje strony i po przeczytaniu można kontynuować dalsze przeglądanie strony


Magiczne słowo brzmi: wybór. W obecnej wersji użytkownik takiego wyboru nie ma. Musi otwierać nowe okno, czy mu się to podoba, czy nie. Żeby było śmieszniej, to nowoczesne przeglądarki (Firefox, Opera) od dawna pozwalają na otwieranie wybranych linków w nowych kartach a IE też to będzie miał wraz z wydaniem wersji 7.0 (początek przyszłego roku). Dzisiejszy Internet Explorer też daje możliwość otwarcia okna na żądanie - Shift+klik na linku. Więc po co ten JS?

Co też z użytkownikami, którzy wyłączyli JS lub go w ogóle nie mają (Lynx, żeby daleko nie szukać)? IE po podniesieniu poziomu bezpieczeństwa również blokuje wykonywanie skryptów.

Autorowi i sponsorowi pod rozwagę.

PS: Nie wyobrażam sobie nowoczesnego serwisu bez kanału RSS. Będzie?

Autor:  aleksander [ 19 kwie 2006, 17:01 ]
Tytuł: 

rss: tak
wyskakujące okienka, zgoda będzie tak jak proponujesz i czytaj więcej będzie się pojawiał o w nowym oknie, ale jak się nie przyjmie to wrócimy do wyskakujących w js :D

mam prośbę do wszystkich, którzy chcą się pobawić w betatesterów o mocne pogrzebanie w katalogu firm, wyświetlaniu się stron itd itd oraz o przedstawienie swoich uwag dot. tego serwisu. Wszystko jest na chwilę przed wdrożeniem i dołożyliśmy naprawdę wielu starań, zeby system był przede wszystkim funkcjonalny.

Dla wszystkich, którzy zgłoszą dobre uwagi zorganizuję spotkanie w barze po wdrożeniu systemu i stawiam 2 kolejki do wyboru: soku, coli lub piwa :D

Autor:  aleksander [ 20 kwie 2006, 0:14 ]
Tytuł: 

oto stało się 2 w 1

więcej spowoduje otwarcie strony w tym samym oknie a mały obrazek spowoduje otwarcie w nowym oknie, jak komu wygodnie :)

Autor:  mrbyte [ 20 kwie 2006, 15:46 ]
Tytuł: 

No i podziękował.

Autor:  aleksander [ 20 kwie 2006, 22:29 ]
Tytuł: 

w piątek odłączamy zgorzelec.info od forum, ktore staine się niezależne, w związku z tym rejestracja będzie się odbywać wyłącznie na forum.

System do ogłoszeń drobnych wymagał do tej pory rejestracji itd, co było uciązliwe dla uzytkowników w związku z tym w tym systemie ogłsozenia drobne będązamieszczane na podstawie jednorazowego kodu, który uzytkownik otrzyma podczas zamieszczania newsa na tej samej stronie.

Autor:  ap [ 20 kwie 2006, 22:59 ]
Tytuł: 

A co z treścią portalu ?
Czy formuła pozostanie taka sama ?
Mam tu na myśli 2, 3 Niusy dziennie oblepione dookoła reklamami.

Szczerze mówiąc poza tymi dwoma lub trzema niusami dziennie i forum to w tym portaliku niema rzeczy która by mnie tu przyciągała.

Włączam wieczorem kompa sprawdzam niusy na stronie głównej zerknę na forum i po sprawie.

Baza firm i adresów to rzecz przydatna ale przydało by się coś więcej co by sprawiło że potencjalny internauta pozostanie na stronie i ja poczyta a przy okazji zerknie na reklamy z których to przecież żyjecie. Jakieś felietony, artykuły, nowinki ze świat a nie tylko ze Zgorzelca. Nie musza być to artykuły waszego autorstwa, mogą być to "przedruki" z innych mediów.

Autor:  trueRAP [ 20 kwie 2006, 23:09 ]
Tytuł: 

ap pisze:
A co z treścią portalu ?
Czy formuła pozostanie taka sama ?
Napisz więc czego oczekujesz, co Twoim zdaniem powinno znajdowac sie na stronie. Myślę , że takie uwagi pomogą Aleksowi w dalszym rozwoju portalu.


pozdrawiam

Autor:  aleksander [ 21 kwie 2006, 0:06 ]
Tytuł: 

tru ma rację, a jeżeli chodzi o "nowinki ze świata nie tylko ze Zgorzelca"... no cóż, jesteśmy portalem regionalnym :)

Nie mniej jednak artykuły, felietony itd pojawią się mam nadzieję bardzo szybko. Teraz przed nami cięzkie zadanie uruchomienia i dopracowania machiny, która na chwilę obecną wzbudza mój respekt. Jestem pod wrażeniem naszego programisty, który portafi czynić z programistyką cuda i mam nadzieję, że będzie dane się przkonać o tym wszystkim użytkownikom nowego systemu.

Autor:  krytyczny [ 21 kwie 2006, 13:59 ]
Tytuł: 

A nad designem popracujecie ? Bo ten wszechobecny niebieski w różnych odcieniach...

Autor:  aleksander [ 21 kwie 2006, 14:18 ]
Tytuł: 

to co jest teraz na www.zgorzelec.net będzie nową szatą graficzna i ten niebieski, który jest już z nami od samego początku pozostanie, choć wcześniej mógł się zmienić, ale nikt nie podjął tematu choć byłem skłonny zapłacić:

http://www.forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?t=788

Autor:  zefir [ 25 kwie 2006, 16:58 ]
Tytuł: 

gratuluję, strona jest znacznie bardziej czytelna od poprzedniej, tylko ten blady niebieski mógłby być nieco mocniejszy...

a co o tym myśli admin ?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/