Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Harry Potter
Post: 26 lut 2006, 12:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Cytuj:
10 argumentów przeciw Harry’emu Potterowi:
1. Harry Potter jest globalnym długofalowym projektem, którego cel stanowi zmiana kultury. Próg obronny przed magią jest w młodym pokoleniu systematycznie niszczony. W ten sposób do społeczeństwa wdzierają się siły, które chrześcijaństwo kiedyś pokonało.
2. Hogwart, szkoła magii i czarodziejstwa, jest zamkniętym światem przemocy i grozy, przekleństw i uroków, ideologii rasistowskiej i ofiar krwi, obrzydliwości i opętania.
3. Harry Potter nie walczy ze złem. W każdym kolejnym tomie coraz bardziej staje się widoczne jego podobieństwo do Voldemorta, który jest uosobieniem zła. W tomie piątym Harry zostaje opętany przez Voldemorta, co prowadzi do zniszczenia jego osobowości.
4. Świat ludzi jest poniżany, świat czarodziejów i czarownic gloryfikowany.
5. Nie ma żadnego pozytywnego transcendentnego wymiaru. To, co nadnaturalne, jest wyłącznie demoniczne. Boskie symbole są wynaturzone.
6. Harry Potter nie jest nowoczesną baśnią. W baśni czarnoksiężnicy i czarownice są jednoznacznie złymi postaciami. Bohater uwalnia się z ich mocy przez doskonalenie się w cnotach. W Harrym Potterze nie ma nikogo, kto pragnie dobra.
7. Czytelnik jest konsekwentnie pozbawiany umiejętności odróżniania dobra od zła. Dokonuje się to przez emocjonalną manipulację i intelektualny zamęt.
8. Wykroczenie wobec młodego pokolenia stanowi to, że zwodzi się je z taką łatwością magią i wypełnia się jego wyobraźnię obrazami świata, w którym rządzi zło. Świata, który nie tylko jest bez wyjścia, ale w którym warto pozostać.
9. Każdy, komu zależy na różnorodności poglądów, powinien bronić się przed masowym zaślepieniem i dyktaturą opinii, narzucanych przez gigantyczną akcję multimedialną.
10. Wiara w kochającego Boga jest wypierana przez natłok magicznych obrazów, dlatego szkolna indoktrynacja Harrym Potterem stanowi atak na wolność religijną. Powinno się odmawiać udziału w szkolnych imprezach Potterowskich z powodów religijnych i ze względu na sumienie.

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... 5&Itemid=1

nie czytajcie Harry Pottera :!: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2006, 15:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 sty 2006, 21:19
Posty: 12
Za to w Opowieściach z Narnii popieranych przez Kościół katolicki aż leje się nawiązaniami do Biblii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2006, 15:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Strona rewelacja :D
Podoba mi sie cała strona,duzo fajnych stron do poczytania,np.jak ta:
Cytuj:
Rodzaje i stopnie dręczeń diabelskich PDF Drukuj E-mail
Opętania i dręczenia demoniczne
Napisał mw

Można rozróżnić kilka rodzajów i stopni ingerencji demonicznych.

1. Kuszenie do złego - Zły duch usiłuje oddalić człowieka od Boga poprzez sprowadzenie człowieka na drogę grzechu. Dzieje się to poprzez kuszenie. Takiemu działaniu poddani są wszyscy ludzie, także Jezus cierpiał pokusy diabelskie. Stąd wynika konieczność czuwania, modlitwy i unikania okazji do grzechu.

2. Dręczenie (nękanie) diabelskie to uderzenie demona na daną osobę poprzez cierpienia i przekleństwa na poziomie zdrowia fizycznego, życia osobistego i zawodowego, komplikacje spraw materialnych..

3. Opresje demoniczne - działania zewnętrzne poprzez oddziaływanie fizyczne i nękania przez Szatana, jak np. niewytłumaczalne zjawiska, hałasy, przemieszczanie przedmiotów

4. Posiadanie diabelskie (obsesje) – zaburzenia w zachowaniu człowieka wyrażające się w braku równowagi duchowej, psychicznej i emocjonalnej wskutek ataków Szatana. Zły duch powoduje udręki wewnętrzne by sparaliżować duchowo człowieka. Moga objawiać się poprzez natarczywe myśli, koszmary senne i próby samobójcze.

5. Nawiedzenie diabelskie – wskutek praktyk okultystycznych dotykających miejsc, w których się one odbywały oraz wykorzystanych przedmiotów (narzędzi magicznych, amuletów itd.). Dotyczy to także zainfekowania urokiem lub przekleństwem rzeczy, mieszkań a nawet zwierząt.

6. Opętanie diabelskie – wejście złego ducha w ciało człowieka i zawłada jego ciałem (nie duszą!). W pewnych okolicznościach (np. wobec świętości) manifestuje swoją obecność poprzez agresywne gesty, wulgarność, obrazoburstwo. Może wystąpić m.in. wskutek paktu szatańskiego - oddanie się diabłu, dobrowolne trwanie w grzechu, wskutek zaczarowania itd.
Ostatnia aktualizacja ( sobota, 13-sie-2005 )


Cytuj:
6. Opętanie diabelskie – wejście złego ducha w ciało człowieka i zawłada jego ciałem (nie duszą!). W pewnych okolicznościach (np. wobec świętości) manifestuje swoją obecność poprzez agresywne gesty, wulgarność, obrazoburstwo. Może wystąpić m.in. wskutek paktu szatańskiego - oddanie się diabłu, dobrowolne trwanie w grzechu, wskutek zaczarowania itd.


Tego opętania diabelskiego u nas na pęczki :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2006, 21:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
Rany , a czy stosy rownież zaploną . Byłoby to ciekawe widowisko ... Tylko w imie czego ? Czasy Wielkiej Inkwizycji chyba juz nie wrócą . ( Co jest wielkim nieszczęściem dla niektórych ) A moze by tak ... ksiązki na stos ? To już też historia przerabiała . Ale mam jeszcze pomysl - zamknąc wszelkie szpitale psychiatryczne . Wszak to tylko opętanie przez siły demoniczne ... Zamiast lekarzy niech zajmą się tymi nieszczęśnikami księża . Pomyśleć że to wszystkoprzez Harry Pottera . Nawiasem mowiąc mimowszystko lubie te książki mimo mego wieku . No coż gusta są rożne i różne zapatrywania na życie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2006, 21:38 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Faktem jest, że "Harry Potter" to niezbyt ambitne dzieło, ale jego cech satanistycznych nie widzę ani trochę...a to, że się dzieci nieco zainteresują mistycyzmem czy zjawiskami nadprzyrodzonymi to chyba lepiej, niż jakby miały się włóczyć z butelką taniego wina po parku...jakoś bardziej mnie już bulwersuje manga, pełna brutalności, agresji i bez konkretnego przesłania, która robi dzieciom wodę z mózgu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2006, 18:30 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2006, 15:22
Posty: 19
Nie mogę zrozumieć, czemu ta książka wywołuje tyle agresji, zwłaszcza w Kościele Katolickim. Obecny papież (chyba gdy był jeszcze kardynałem) napisał do Joanne K. Rowling list, w którym prosił o zaprzestanie pisania i wydawania następnych części powieści. A jakiś czas temu pochwalił jakąś kobietę, że napisała książkę, w której udowodniła, że HP to narzędzie szatana. A Biblia? Czy to jest "słuszna" książka? W Starym Testamencie można znaleźć rzeczy, których nigdy nie znajdziemy w HP: gwałty na siostrze, gwałty zbiorowe na żonie, kazirodztwo córek z ojcem... Kościół angażuje się w sprawę jednej z milionów (jeśli nie miliardów) książek, a nie robi nic w sprawie księży-pedofili, dlatego tracę do niego szacunek i wybieram satanizm w wydaniu potterowskim zamiast katolickiej obłudy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2006, 21:42 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 sty 2006, 14:54
Posty: 16
Ciekaw jestem czy osoba która wymyśliła te 10 argumentów w ogóle czytała H. Pottera? ;))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 mar 2006, 12:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2005, 18:39
Posty: 124
Lokalizacja: Zgorzelec-Orzeszkowej/Batorego
Nagonka na Harrego, to pikuś. Szopki będą 2 kwietnia, gdy "cała Polska" zwali się na kolana i posypie głowy popiołem w rocznicę śmierci papieża Polaka. Telewizja w Polsce zrobi się czarno-biała, nie będzie filmów akcji, nie będzie dyskotek i imprez sportowch spikerzy w wiadomościach będą się zalewali łzami a niektóre spikerki może nawet zemdleją.....wszystko z żalu po papie Wojtyle. Znowu reszta Świata będzie wymiękać z głupich Polaków, bo przecież polskie media nie wspomną (oprócz FiM zapewne), że większość młodzieży ma gdzieś tą żałobę, a i sporo dorosłych też. Ja nie wierzę od dawna w żydowskie i inne bóstwa, a papieże są dla mnie tylko szefami pazernego i kłamliwego Watykanu. Watykan ogłosił wielką żałobę po JPII (która w Polsce osiągnęła status MEGAŻAŁOBY), a jednocześnie wciska ludziskom, że papa W. jest święty. To jaka tu logika? Jak poszedł do Nieba, to trzeba raczej się cieszyć a nie żałować.
Mnie osobiście wk....ia, gdzy w publicznej telewizji jakiś dziennikarzyna mówi "nasz papież", czy Jan Paweł Wielki <rotfl>. Jest to zaprzeczeniem Konstytucji, która mówi, że RP jest państwem bezwyznaniowym. W takiej np. Francji, gdyby spiker w wiadomościach powiedział o JPII "ojciec święty", to wyleciałby z pracy na kopach a redakcja dostałaby dużo listów od widzów, nie pochwalających takiego dziennikarstwa ( chyba nawet był taki przypadek). W średniowiecznej watykańskiej kolonii 4RP jest całkiem na odwrót.
Podsumowując: niedługo kaczorki zaprowadzą takie porządki,że takie pisanie jak moje, czytanie i oglądanie Harrego Pottera i innej niesłusznej literatury czy krytyka papieża Wojtyły ( co już dzisiaj jest karane - przykład J. Urbana) będzie karane więzieniem. A wielbienie i chwalenie zmarłego papy będzie nie modą, czy smutną koniecznością jak teraz, lecz żelaznym obowiązkiem każdego Polaka, nie ważne czy katolika, czy wolnomyśliciela.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..