Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 lut 2012, 10:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
PKP „wypina się” na Zgorzelec i nie tylko - z głównej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2012, 15:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
Za to będziemy mieli nikomu do niczego niepotrzebną HALĘ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2012, 16:21 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Ty byś wolał aby nie było dworców jak i tej hali. Bo oczywiście Cortland pomyślał sobie że z pieniędzy na hale odremontują Mu dworzec i jeszcze dadzą troszkę na zabawę. :grin:


Ostatnio zmieniony 21 lut 2012, 18:26 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2012, 19:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
Sarkazm i niezbyt mądre komentarze doktorku wsadź sobie w ...kieszeń.
Przeciętny mieszkaniec Zgorzelca do hali pójdzie raz na rok albo i rzadziej.
Co do dworca - PKP jęczy że samorządy nie dokładają się na utrzymanie więc może coś jednak jest na rzeczy... (swoją drogą wolą zamknąć niech zniszczeje niż przekazać za darmo do samorządu...).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2012, 23:56 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
cortland pisze:
Przeciętny mieszkaniec Zgorzelca do hali pójdzie raz na rok albo i rzadziej
...a na dworcu Ujazd to tłumy będą. Zamiast hali to Gronicz kupi nowe wagony, lokomotywy, bilety stanieją, załatwi w zamian przyjemnych konduktorów i toalety będą pachnące. Kurcze przekonałeś mnie. :smt082 :P ]:-> :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 7:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
...a na dworcu Ujazd to tłumy będą.


Pofatyguj się na Ujazd choćby w weekend to może zmienisz zdanie... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 8:11 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Ale Yello!!! ja jestem już po waszej stronie, razem, w oparach absurdu. Nalegam aby Burmistrz Miasta Zgorzelec napisał pismo do Ministerstwa Sportu w celu przeniesienia kwoty przeznaczonej na halę sportową na inny cel, np. remont toalet na dworcu Ujazd i opłacenie pani bileterki czy sprzątaczki. Myślę sobie że Pani minister Mucha pozytywnie rozpatrzy tą prośbę i całą sumę tych kilkunastu baniek przeznaczy na wyżej wymieniony cel jak i remont dworca Miasto, budowę kina, rewitalizację parków i mam także nadzieje że zostanie coś na rozrywkę i np. Festiwal Piosenki Greckiej. To takie proste i będziemy szczęśliwi. :smt058

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 8:15 am ]
Zapomniałem jeszcze o obiecanych pieniądzach od PGE. Tą kwotę będzie można rozdać między wszystkich mieszkańców Zgorzelca. To będzie najbardziej sprawiedliwe. Z moich wyliczeń wynika, że to będzie po jakieś 450 zł na każdego mieszkańca. Wszyscy się ucieszą. :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 8:37 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
No to jak już jesteśmy w oparach absurdu:

Jak wybudują nam nową halę i przyniesie ona stratę rzędu milion złotych rocznie, to na jednego mieszkańca wypada zaledwie 31zł i 69 gr :D

A brak dworca da się przeżyć :) cieszmy się że w ogóle pociągi mamy bo w polskim piekiełku mogliby nas tak urządzić,że mielibyśmy czynny dworzec ale zawieszone wszystkie pociągi :)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 8:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
Doktorze, rozumiem że jesteś pewny że całkowity koszt budowy jest pokrywany przez PGE i Ministerstwo Sportu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 8:49 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Halę finansować miały 3 podmioty - Ministerstwo, PGE i Miasto (Miasto ok 10 milionów miało dołożyć - to zaledwie 316 złotych na głowę ;) )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 8:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Ale Yello!!! ja jestem już po waszej stronie...


Cieszy mnie to niezwykle 8)


Namruf , cortland - o hali mamy jednak inny wątek :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 12:22 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
YELLO_35 pisze:
Namruf , cortland - o hali mamy jednak inny wątek :roll:


niby tak, ale ta hala, czy chcesz czy nie drogi Modzie wkradnie się do każdego wątku :) zawsze możesz powycinać i wkleić do właściwego tematu jak Ci się nudzi :)

Nawiązując do kolei i rozkładu, to nie tak dawno miałem okazję przejechać się Kolejami Dolnośląskimi ze Zgorzelca do Jeleniej Góry. Byłem pozytywnie zaskoczony wszystkim, od taboru, po uprzejmych, służących informacją konduktorów. (Konduktor jest wyposażony w komputerek do drukowania biletów, robi to szybko i sprawnie, dane dot. trasy są pokazywane w czasie rzeczywistym na wyświetlaczach w pociągu)

Po tym jak firma busiarska przestała jeździć do Jeleniej Góry, kolej jest najdogodniejszym środkiem transportu na tej trasie (wygodniej, szybciej, bezpieczniej i taniej niż PKS)

Zastanawiając się nad dworcem, jaką on ma pełnić rolę, jeśli rzeczywiście mają być tam tylko kasy to jest on niepotrzebny, bo konduktor szybko i sprawnie sprzedaje bilety w pociągu. Można zastąpić dworzec jako centrum przesiadkowe i poczekalnię zwykłym kolejowym przystankiem.


Ostatnio zmieniony 22 lut 2012, 12:23 przez Namruf, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 12:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Zrobic z dworca PKP Miasto centrum transportowe Zgorzelca. Umiescic tam dworzec PKP chocby jedyny (Ujazdu byc nie musi) oraz dworzec PKS z busiarzami i taksowkami. Do tego dodac oddzial poczty, jakiegos kuriera i knajpe.
Mysle, ze nie jestem jedyna osoba, ktora by chetnie widziala takie cos w miejscu naszego slawnego na cala Polske budynku :)


Ostatnio zmieniony 22 lut 2012, 12:48 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 12:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
Na nieszczęście dworze ma już prywatnego właściciela który nie ma chęci czy może możliwości finansowych na zrobienie z tą budowlą czegokolwiek.
Samorząd chciał przejąć budynek, ale PKP szukało kupca i na nasze nieszczęście znalazło za którymś razem.
Postoi ze dwadzieścia lat i może zainteresuje się tym Inspektor Nadzoru Budowlanego i nakaże rozbiórkę...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2012, 12:53 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Dobrze gadasz Yaro. Jasne że tak powinno być,


PKS by się oddłużył sprzedając budynek po dworcu w środku miasta (który W OGÓLE NIE POWINIEN TAM BYĆ BO PRZESZKADZA I KORKUJE MIASTO).

Teren pod PKP miasto stałby się to komunikacyjnym centrum miasta Ehh marzenia :)


Ale to po prostu niemożliwe, nie u nas :) Za dużo ludzi musiałoby się porozumieć a przede wszystkim POPRACOWAĆ przygotować projekty, zająć się papierami a komu się tam chce pracować kto dostaje publiczną kaskę :) Może coś się zmieni bo szukają nowego prezesa PKS (W KOŃCU..!)

Ja pisząc że dworzec jest niepotrzebny miałem na myśli ujazd, o PKP miasto nie ma się już co wypowiadać, bo nie ma PKP miasto, tylko jakaś ruina nie wiadomo czyja nawet :)


Ostatnio zmieniony 22 lut 2012, 12:56 przez Namruf, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..