Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 9:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
a oto wybrany fragment biogramu Eligiusza Niewiadomskiego ( zamachowca, który zastrzelił polskiego prezydenta Narutowicza)*:
Cytuj:
W czasie procesu przyznał się, że przez pewien czas nosił się z zamiarem wykonania zamachu na Józefa Piłsudskiego, uznając go głównym winowajcą demokratycznego i lewicowego rozkładu, który toczył jego zdaniem Polskę;

W momencie egzekucji wyraził wolę, by nie przywiązywano go do słupka ani nie zawiązywano mu oczu. Jego ostatnie słowa brzmiały: „Ginę za Polskę, którą gubi Piłsudski!”

czy coś Wam to przypomina? to jest ta sama narracja, te same brednie które słyszymy dzisiaj z okazji 11 listopada, a także tu na tym forum. na pogrzebie tego mordercy było ok. 10 tys. ludzi, którzy oddali mu hołd. Polaków nienawidzących Polaków.

*za wikipedią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 9:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
Józefa Piłsudskiego, uznając go głównym winowajcą demokratycznego i lewicowego rozkładu, który toczył jego zdaniem Polskę


zubek pisze:
te same brednie które słyszymy dzisiaj


ja wiem czy brednie? Piłsudski sam uznał, że ówczesna demokracja i lewicowy rozkład toczy Polskę i niedługo po zamachu Niewiadomskiego stworzył rząd mówiąc oględnie - mało demokratyczny i słabo lewicowy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 12:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
CICHY pisze:
Narodowe Odrodzenie Polski głosi konieczność walki z totalitarnym systemem demoliberalnym na drodze Rewolucji Narodowej, którą pojmuje jako całkowitą przebudowę życia społeczno-gospodarczego i politycznego zgodnie z odwiecznymi wartościami cywilizacji łacińskiej.


czy rewolucja narodowa przewiduje/ma w swoim arsenale samochody wybuchające pod sejmem? w sumie lubicie pajacować z bronią w obronie katolicyzmu, oddajecie hołd Niewiadomskiemu, więc może zagaił byś tak bardziej konkretnie jak miałaby ta przebudowa wyglądać? po dzisiejszej "bombie" porannej zastanawiam się, czy przypadkiem Ty o tych odwiecznych wartościach cywilizacji ameryki łacińskiej przypadkiem nie na serio ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 14:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Tadam - Piłsudski w moim poscie był całkowicie nieistotny. Mogłem go wyciąć, ale tekst stałby się mało czytelny. Zwróciłem uwagę na narrację skrajnej prawicy - na jej definiowanie wroga politycznego, na pojęcie patriotyzmu i zdrady. Takie same teksty słyszymy dzisiaj.
Ciekawą puentę do tego posta napisało dzisiaj życie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 14:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
najpierw frament Niewiadomskiego:
Cytuj:
Musiałem uderzyć gromem, aby zbudzić tych co mniemają, że Polska już się ciałem stała, że minął czas wysiłków i ofiar i że broń można już złożyć. Tak nie jest! To, na co patrzą oczy nasze, nie jest jeszcze Polską. Nie o takiej śniły wielkie serca poetów naszych, nie za taką cierpiały, walczyły i ginęły pokolenia. (…) To Jest dopiero Polska Piłsudskiego, Judeo-Polska. Naród polski do władzy w niej jeszcze nie doszedł. Polskę prawdziwą trzeba dopiero zdobyć i zbudować. W walce o nią niech się hartuje dusza pokoleń. Od udziału w tej walce nie zwalnia nikogo, ani wiek, ani stanowisko społeczne, ani przynależność lub nie przynależność do partii. Trzeba ją zacząć od zwycięstwa nad sobą, od pokonania własnej słabości.

a teraz o chemiku narodowym:
Cytuj:
Zdaniem prokuratorów niedoszły zamachowiec uważa, że aktualna sytuacja społeczna i gospodarcza w naszym kraju zmierza w złą stronę, bo wszystkie stanowiska rządowe zajęte są przez osoby, które on określa mianem obcych. Nie są to w jego opinii prawdziwi Polacy. - Kierował się względami narodowościowymi, nacjonalistycznymi, ksenofobicznymi i antysemickimi - mówił krakowski prokurator podczas wtorkowej konferencji prasowej.

"Proponuje organizowac sie przeciwko tyranii. Nasi dziadkowie i ojcowie walczyli o to zebysmy zyli w wolnym kraju. Wiekszosc was to tylko "mocni w gebie". Czas na czyny. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu bezposredniego" - pisał w powtarzających się postach.



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 15:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
W czasie procesu przyznał się, że przez pewien czas nosił się z zamiarem wykonania zamachu na Józefa Piłsudskiego, uznając go głównym winowajcą demokratycznego i lewicowego rozkładu, który toczył jego zdaniem Polskę;

rozumiem, że chodzi o pogrubiony fragment... hmmm z dużą jego częścią się zgadzam. Ale dodam, że nie planuje, nigdy nie planowałem i nie będę planował zamachów terrorystycznych. Uściślę, że nie jestem też nacjonalistą, ksenofobem ani antysemitą.

i teraz pytanie. Czy te zestawienia mają świadczyć, że teraz będzie można każdego uczestnika np. Marszu Niepodległości zrównać z terrorystami?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 16:16 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Ja tam widzę że Premier wrócił z Kosowa.
tadam pisze:
Ale dodam, że nie planuje, nigdy nie planowałem i nie będę planował zamachów terrorystycznych.
Dlaczego o tym pomyślałeś? ]:->

Co do "narodowego chemika" to nikogo nie dziwi że facet przez 12 lat konstruował, detonował, magazynował ogromne ilości materiałów wybuchowych? Dokładnie 12 lat temu zdetonował 250 kg trotylu. Nikt tego nie zauważył i nikogo jego działalność nie zainteresowała? Na moje oko słabe to państwo, albo wyciągnięto króliczka własnie teraz. :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 16:33 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Do czego to doszło... Popatrzcie, teraz każdy chce być potencjalna ofiarą udaremnionego zamachu. Ale jaja... :smt082
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1f8f9


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 16:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam - próbujesz sprawę bagatelizować przez rozmydlenie sedna - tak masz rację - nie wszyscy uczestnicy marszu to terroryści. ale kiedy ja siedzę w towarzystwie i ktoś puści głośnego bąka w postaci "dowcipu" o dobrym martwym Żydzie - to ja wstaję i wychodzę. ci co zostali w pochodzie legitymizowali tych co darli mordy wzywając do obalenia republiki okrągłostołowej - cokolwiek to znaczy. a skoro zostali - to generalizując w zupełnie inną stronę - dali znak, że im te hasła się podobały. chyba, że bardzo cierpieli i szli wbrew sobie?

przytoczone przez neandertalskiego wyjątki z Niewiadomskiego dobitnie pokazują, że bagatelizowanie tego typu bredni, lub ich używanie do celów politycznych jest bardzo niebezpieczne.

ps
a o co chodzi z tym że nie jesteś nacjonalistą i terrorystą to nie wiem - ja przecież nigdy tak nie twierdziłem :grin: antypolakiem na tym forum jest tylko cichy. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 18:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Do czego to doszło... Popatrzcie, teraz każdy chce być potencjalna ofiarą udaremnionego zamachu. Ale jaja... :smt082
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1f8f9

Ten człek ma obsesję...nie można brać go na poważnie :smt021
Odnoszę wrażenie , że celowo go pytają - dla jaj właśnie :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 18:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
zubek pisze:
Ciekawą puentę do tego posta napisało dzisiaj życie.

Ty tak na poważnie?
Bąka to właśnie wypuściło dzisiaj abw, a na końcu tych medialnych "przekazów" słychać : Marsz Niepodległości, nacjonalizm ,antysemityzm itd.Myslę że chłopcy potrzebują przyzwolenia do rozprawy z siłami ,,FASZYZMU".
I już się boję.Stanie u drzwi załoga dzi,miś kolabor i tęczowy bojownik zubek co nie lubi jak się w towarzystwie puszcza bąki zwłaszcza judeo sceptycyzmu.
Ja też nie lubię bąków w towarzystwie zwłaszcza tych poprawnych politycznie.
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 18:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
CICHY pisze:
w towarzystwie zwłaszcza tych poprawnych politycznie

hłe hłe rewolucjonista. :smt058

Yello_35 zwracam honor - poprawione. Tylko jak to sie stało? :roll: Wyszło prewencyjnie abyś nie popadał w skrajności "terrorysto" :smt033


Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, 7:32 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 19:00 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
YELLO_35 pisze:
w towarzystwie zwłaszcza tych poprawnych politycznie

hłe hłe rewolucjonista. :smt058

Źle Ci się zacytowało :smt028

PS. Wiem , że system czasem myli :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 20 lis 2012, 19:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
CICHY pisze:
Myslę że chłopcy potrzebują przyzwolenia do rozprawy z siłami ,,FASZYZMU".

a ja myślę, że sami się o to prosicie takimi akcjami jak te:
http://www.nop.org.pl/2007/12/21/obronimy-katolicyzm/
http://www.nop.org.pl/2011/01/27/eligiu ... iek-zasad/
Wasze małpy, Wasz cyrk...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 8:36 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
neo - wychodzi na to, że gdyby narodowemu chemikowi się udało, to NOP miałby nowego bohatera;


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..