Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:34 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Widzisz, mi się zdaje, że to jest wciąż taka mentalność narwanego Polaka, co się mu lepiej w życiu powiodło. Nie będzie więc jadł z normalnymi ludźmi w podrzędnej knajpie ( bo w odczuciu niektórych to jest chyba równanie się z plebsem, co po prostu podrażnia mój układ nerwowy). Na pocieszenie dodam, że cena nie zawsze równa się jakości, np. nie wiem, czy skusiłabym się na obiad w Asia Town...może mam po prostu na wskroś polskie podniebienie i cieszy mnie prostacki kawał pieczonej wołowiny do spóły z frytkami, zamiast jakichś ryżów i sałatek z ośmiornicy. Ale przynajmniej się nie wypieram swojskiej i taniej kuchni.
P.S. Nie ma to jak pierogi z mięsem, wprost z maminej kuchni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
:D Kermit - skoro podoba Ci sie w Sphinxie - to w Dworku też Ci sie spodoba.... Możesz walić śmiało.
Tylko co jedno i drugie (podobnie Cent i Impuls) ma wspólnego z restauracjami? Porównujecie Staromiejska czy Biesiadę do barów mlecznych??? Litości... Jedynym waszym kryterium jest cena ? :(

"Moim cichym marzeniem jest, by w Zgorzelcu otworzyli Sphinxa" - mam nadzieję że się nie ziści........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
zubek pisze:
Tylko co jedno i drugie (podobnie Cent i Impuls) ma wspólnego z restauracjami? Porównujecie Staromiejska czy Biesiadę do barów mlecznych??? Litości... Jedynym waszym kryterium jest cena ? :(

Nie porównał nikt Centa do Staromiejskiej.Wymieniamy się pogladami n\t róznych jadłodajni.A nie porównujemy ich.Można porównac Staromiejską do Biesiady.Ceny jak również klasa lokli sa porównywalne.Ale Cent przy Staromiejskiej to "Jaki jest koń każdy widzi".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Hmmmm...może Cent to nie jest luksusowa knajpa, ale można zamówić jedzenie i usiąść i zjeść w spokoju, to warto więc skomentować i taką jadłodajnię. Ja jestem z tych, co nie lubią się ograniczać, więc chciałabym po prostu napisać coś o wszystkich miejscach, oferujących ciepły posiłek - nie tylko tych typowych restauracjach, ale i też takich miejscach jak właśnie "Cent".
Nie padło jeszcze żadne słowo o barze "Al-ka". Kiedyś z zamiłowaniem uczęszczałam tam na kolacyjki w postaci pierożków z mięsem, które to mają całkiem zacne. Podobno oferują też względne krokiety, co muszę sprawdzić w najbliższym czasie.
W "Da Franco" chyba zmieniła się receptura pizzy, bo coś jakoś mi ona inaczej smakuje. Nie powiem, że zła, ale w każdym razie inna.
Przyzwoity klimat jest oczywiście "U Jakuba", gdzie podają naprawdę staropolskie rarytasy...
Co do ceny, nie jest ona najistotniejsza w doborze restauracji...wszak nie ograniczam się do obiadów za 4.80, choć na pewno nimi nie pogardzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:52 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Cytuj:
Sama mam upatrzoną tylko jedną dobrą restaurację w Zgorzelcu i nie mam zwyczaju eksperymentować ze swoim żołądkiem, toteż chciałabym poruszyć temat dobrych restauracji w naszej miejscowości. Jeżeli o mnie chodzi, to jedyną knajpą, w której się stołuję jest pizzeria "Da Franco".


:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:52 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Kermit pisze:
Nie padło jeszcze żadne słowo o barze "Al-ka".


Byłem tam w charakterze żałobnika cztery razy.Dlatego chyba nie chodze tam jeść:)Ale potwierdzam jedzenie dobre.Cen nie znam bo stawiał nieobecny...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
z_drw pisze:
Cytuj:
Sama mam upatrzoną tylko jedną dobrą restaurację w Zgorzelcu i nie mam zwyczaju eksperymentować ze swoim żołądkiem, toteż chciałabym poruszyć temat dobrych restauracji w naszej miejscowości. Jeżeli o mnie chodzi, to jedyną knajpą, w której się stołuję jest pizzeria "Da Franco".


:)



Składam wniosek o wyjaśnienie sensownosci popełnionego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:57 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Cytuj:
Składam wniosek o wyjaśnienie sensownosci popełnionego postu.


Ajć, do diaska! Wypsło się mi niechcący....


;)

Albo przyjąć, że trzeba sensu poszukaś samemu? .....

;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 17:00 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Przyznaję: przesadziłam z tym "Da Franco". Nie jest to jedyna restauracja w której jadam - ale 90% posiłków na mieście spożywam właśnie tam, tak jeśli chodzi już o zupełną ścisłość. Przez wymieniony dwukrotnie cytat chciałam powiedzieć, że w Zgorzelcu jest mało dobrych restauracji, którym powieżylabym swój żołądek. Istotnie, zdarzało mi się jadać gdzie indziej - np. w jadłodajniach, które jak ktoś tu już stwierdził, nie są restauracjami.
Dostrzegam jednak swoją nieścisłość i obiecuję poprawę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 17:02 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
z_drw poegzaltuj się jeszcze moim samozaprzeczeniem, poegzaltuj, jeśli sprawia ci to taką przyjemność. Popełniłam błąd, przyznałam się i z mojej strony to wszystko na ten temat...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 22:33 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2006, 14:43
Posty: 270
Lokalizacja: z daleka ;)
Hm...najwiecej to u nas w Zgorzelcu to jest chyba pizzeri ,niz takich jakis typowych restauracji :P Pizza najbardziej zasmakowala mi w De Franco , tylko noze troche tepe tam maja - ale to takie moje spostrzezenie :lol:
Przewaznie to jem w domu , ale np.jak jestem na miescie i najdzie mnie ochota na cos domowego to polecam "centa" - pyszne pierogi ruskie maja :D - juz jakos mala dziewczynka czesto tam zachodzialm jak bylam z babcia na zakupach ;)

W Zgorzelcu w sumie nie ma gdzie zabardzo wyjsc ...Mogliby otworzyc jakas ciekawa restauracyjeke, albo jakis klub zeby wyjsc sie pobawic... :) ale to chyba tylko marzenia :P

pozdrawiam wszystkich glodomorow :):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 22:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Istotnie, noże w Da Franco wołają o pomstę do nieba. Aczkolwiek zawsze można poprosić o już pokrojoną pizzę :D
Dużo się mówi o nowej tureckiej restauracyjce na Manhattanie (choć znając moje "świeże" informacje, pewnie istnieje już z pół roku), podobno podają pyszny kebab. Wiecie coś o tym??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 23:13 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2006, 14:43
Posty: 270
Lokalizacja: z daleka ;)
Hm...nie jadlam tam ,bo nie wiem w ktorym miejscu to jest :P
Ale obilo mi sie o uszy ,ze wlascicielem jest ta sama osoba ktora ma taka restauracyjke kolo city center w Goerlitz ,a tam jadlam pare razy ...Hm...kebab maja swietny :):):) mniam ...az zglodnialam :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 23:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
A zdradzisz, gdzie, i kiedy ukaże się ten przewodnik po zgorzeleckich restauracjach, knajpkach i pizzeriach?

;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 23:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
a kto tu mówił o takowym?? zapewne zaraz przytoczysz stosowny cytat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..