Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 mar 2013, 20:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Szukam namiarów na jakiegoś sprawdzonego fachowca od CO, szczególnie takiego, co potrafi się zająć instalacją w bloku. Pomysły?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 20:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
mrbyte pisze:
...co potrafi się zająć instalacją w bloku.


Skoro w bloku to raczej brałbym fachowca z administracji/spółdzielni - w momencie gdy zajdzie potrzeba np. spuszczenia wody z pionu to nikt inny Ci tego za przysłowiową flaszkę nie wykona :|
Ja , gdy podlegałem spółdzielni wziąłem dwóch takich i zrobili szybko i tanio - włącznie z zamknięciem pionu ku rozpaczy sąsiadów ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 20:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
U nas właścicielem kotłowni jest od tego sezonu ZPEC - w zamian za jej modernizację. Chodzi o to, że koncertowo coś spartolili - i to nie tylko u nas, ale we wszystkich blokach, które "zmodernizowali". Szukam więc kogoś, kto to potrafi ocenić i znaleźć źródło problemu - ZPEC idzie w zaparte i twierdzi, że oni wszystko zrobili jak trzeba. Potrzebuję kogoś, kto zejdzie na dół, oceni ich urządzenia wraz z bieżącą konfiguracją oraz przejrzy instalację wewnątrz budynku. I zrobi to porządnie, nie po łebkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 21:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej,
Nam też modernizowano instalację i założono wymiennik. Od tamtej pory instalacja się zapowietrza i musimy dopuszczać wody co jakiś czas, bo na wyższych piętrach słychać w rurach przelewanie.
Mam już wstępne rozwiązanie. Jeśli masz takie same objawy u siebie, to podpowiem co można zrobić - my też będziemy u siebie chcieli wdrożyć te rozwiązanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 21:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Zbawco! W słuch się zamieniam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 21:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Z 3 dni temu rozmawiałem z kotłowcem u nas w elektrowni i opisałem mu nasze problemy.
W pomieszczeniu wymiennika trzeba zainstalować prosty zawór utrzymujący ciśnienie w części niskociśnieniowej. Powinniśmy podobno nalegać, by zrobiło to ZPEC - bo w wielu instalacjach jest on domyślnie instalowany przy zakładaniu wymiennika.
Powinien on mieć połączenie z zimną wodą, by w przypadku obniżenia ciśnienia po naszej stronie "dolać" taką jej ilość, by ciśnienie wzrosło i odcięło dopływ. Zawór regulacyjny jest tani i powszechnie stosowany w instalacjach wodnych/CO itp.
Na razie za każdą wizytę ZPECu w wymienniku i dolaniu wody płacimy po 60zł. W tym sezonie zimowym miało to już miejsce 3 lub 4 razy.
Instalację robił u nas Pan Marciniak, któremu od początku zgłaszałem problemy i który stwierdził że to nie jego problem, a część niskociśnieniowa należy do bloku. Ja nie odpuszczę i zawór zamontuję. Jak nie w pomieszczeniu ZPECu, to gdzieś w piwnicy - choćby na jej korytarzu. W przyszłym tygodniu postaram się dopiąć temat ze ZPECem, a jeśli nie to z hydraulikami administracji.
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 22:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2008, 13:00
Posty: 222
Lokalizacja: Zgorzelec
U nas w bloku wymiennik robił pan Marciniak, nie oddaliśmy go we władanie ZPEC- u, więc rządzimy sami w kwestii np. ew. dopuszczania czy spuszczania wody Jesteśmy z wykonawcy zadowoleni, więc jeśli potrzeba, to proszę o info na priv- podam nr. tel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 22:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Na czym polegała ta wasza modernizacja? Macie na zewnątrz budynku zamontowany czujnik temperatury?

I jeszcze jedno: jaką temperaturę uzyskujecie w mieszkaniu po maksymalnym odkręceniu kaloryferów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 22:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2008, 13:00
Posty: 222
Lokalizacja: Zgorzelec
Modernizacja polegała na wymianie tzw. węzła lub jak kto woli wymiennika, na zewnątrz mamy czujnik temp.Ciężko jest mi określić temp. w mieszkaniu ( nie mam wewn. termometru), ale w pokoju 21 m2 przy dwóch kaloryferach jest za gorąco ( zwykle jeden mamy zakręcony) a mieszkanie 3 pokojowe jest ogrzewane przez 3 kaloryfery. Dodam tylko, że ściany i dach budynku są ocieplone.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2013, 10:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
mrbyte pisze:
ZPEC idzie w zaparte i twierdzi, że oni wszystko zrobili jak trzeba


U nas na Sybiraków 33-35 jest to samo od tego sezonu. Mieszkam tu ponad 40 lat i nawet za komuny nie było takich jajec! Spartolili po całej linii. Instalacja zapowietrza się cały czas, a moje życie w tym sezonie koncentrowało wie wokół kaloryferów i ich kilkurazowego w czasie dnia odpowietrzania. Zimno było jak w psiarni, a znów niedopłata będzie około 200 zł / lokal. Tragedia i złodziejstwo w biały dzień!!!

W mieszkaniu mam nie więcej jak 23 stopnie. Blok ocieplony. Jeszcze rok temu musiałem zakręcać zawory na grzejnikach, ponieważ temperatura dochodziła nawet do 28 stopni.

Temperatura kaloryferów w każdym pomieszczeniu 45 stopni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2013, 14:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
No to mamy podobnie - u mnie też non-stop powietrze w pionach, niektóre z nich wyłączają się do samego dołu, nie grzeją w ogóle. Macie jakiś pomysł jako wspólnota? Według mnie wspólnoty powinny się porozumieć i wynająć biegłego, najlepiej sądowego, żeby sporządził opinię na temat konfiguracji urządzeń ZPEC. Potem, mając papier w ręce, po prostu ich pozwać.

No chyba żeby ten magiczny zawór, o którym pisał gobo miał coś pomóc.

Byłem na zebraniu kilku wspólnot z samą wierchuszką ciepłowni - niestety tego dnia wypadły mi szczepienia dzieci i musiałem wcześniej wyjść. Z tego co wiem nie udało się z nimi porozumieć.

Jeśli chodzi o temperaturę, to ja mam maksimum 22 stopnie, w porywach. Nocami potrafi zjechać do niewiele ponad 20.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2013, 19:44 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
viper126pzgc pisze:
W mieszkaniu mam nie więcej jak 23 stopnie.
mrbyte pisze:
Jeśli chodzi o temperaturę, to ja mam maksimum 22 stopnie, w porywach.


no to normalnie skandal. :smt021

za http://www.kameratermowizyjna.waw.pl
Cytuj:
Poprzez pojęcie „optymalna temperatura” należy rozumieć taką temperaturę, jaka jest optymalna dla pojęcia komfortu cieplnego i ograniczenia kosztów ogrzewania. Temperatura pomiędzy 18 a 21°C jest dla człowieka najzdrowsza. Z uwagi na różne przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, można oczywiście utrzymywać w nich różne temperatury:

salon / pokój dzienny: 20-21°C,
pokój dziecinny: 20-21°C,
sypialnia: 16-18°C,
kuchnia: 17-19°C,
łazienka: 22-24°C,
pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia: 12-14°C,
garaż: 6°C.

więc o co bijemy pianę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2013, 20:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
ktoś - jesteś głupi, czy przerasta Cię czytanie ze zrozumieniem?

Problemem jest ciągłe zapowietrzanie się instalacji i bulgotanie w niej wody. W niektórych blokach problem jest na tyle poważny, że całe piony są niedogrzewane.

Problemy są właściwie 2:

- ubytki wody, które trzeba kompensować dolewaniem do instalacji wody - problem powinien rozwiązać zawór o którym wspominałem.
- zapowietrzania unikniemy zakładając automatyczne odpowietrzniki w mieszkaniach na ostatnich piętrach.

Moim zdaniem robotę spartolił Pan Marciniak, bo skoro problem występuje po wielu jego pracach to robi cały czas ten sam błąd w sztuce. I ma w czterech literach opinię mieszkańców i zarządów wspólnot, które teraz dzięki niemu mają same problemy i wkrótce będą mieć wydatki na naprawę jego fuszerek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 mar 2013, 22:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
ktoś pisze:
więc o co bijemy pianę?


Nie wiem, może o to, że jak mi się pion zapowietrza co chwilę i mam w łazience 18 stopni zamiast 24, to mam prawo być rozczarowany? Może o to, że moje pojęcie "komfortu cieplnego" rozmija się trochę z polską normą (chociaż to nie jest żadna norma)? Może jestem przedstawicielem subsaharyjskiego nomada wędrownego? Może o to, że skoro w zeszłym roku miałem cieplej (przy tej samej mocy zamówionej), to dlaczego w tym mam mieć zimniej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 mar 2013, 0:33 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
gobo007 pisze:
Problemem jest ciągłe zapowietrzanie się instalacji i bulgotanie w niej wody. W niektórych blokach problem jest na tyle poważny, że całe piony są niedogrzewane.
mrbyte pisze:
Nie wiem, może o to, że jak mi się pion zapowietrza co chwilę i mam w łazience 18 stopni zamiast 24, to mam prawo być rozczarowany?


teraz to i ja się z Wami zgodzę :smt023
problem z zapowietrzonymi grzejnikami występuje u nas ale na ostatnim piętrze i to tylko przez krótki moment na początku okresu grzewczego. Po usunięciu powietrza ten problem zanika na dłuższy czas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..