Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 mar 2013, 18:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
Marcopollo pisze:
viper126pzgc pisze:
Dlaczego ktoś każe mi płacić za rzekome śmieci, których ja nie produkuję, a jak w aucie mam papierek po cukierkach, to wkładam go do kieszeni i wyrzucam do śmietnika w domciu.


Nie przesadzaj miesięcznie będzie Cie to kosztowało około 2 zł. Ty może nie generujesz, ale ci którzy codziennie polerują auta pewnie generują i to za dwóch.

ZaAnawetPrzeciw pisze:
ci co mają garaż dołączony do domku już są inną, "lepszą?


Przecież nie postawię sobie dwóch pojemników, jeden na śmieci domowe, a drugi na śmieci z garażu.


ci co codziennie polerują auta to spędzają pół dnia w garażu a w tym czasie nie produkują odpadów w domu wiec albo płacimy za mieszkańca albo cholera wie od czego ????a co do drugiego pojemnika na śmieci z garażu?? a czy uważasz że mi ktoś podstawi osobny pojemnik na śmieci z garażu ??? nie wierze w takie cuda :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 mar 2013, 19:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
roman77 pisze:
spędzają pół dnia w garażu a w tym czasie nie produkują odpadów w domu wiec albo płacimy za mieszkańca albo cholera wie od czego ????


Dokładnie. Przecież opłata naliczana jest na mieszkańca. Więc co za różnica gdzie wyrzucę swoje odpady? Na moje oko, jest to zwyczajne dublowanie opłat. Kowalski płaci dwa razy za papierek po cukierku, który zjadł w garażu, a szanowna władzunia łapki zaciera, bo jej w kasie pieniążków przybywa i można nową halę budować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 mar 2013, 21:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 mar 2013, 13:02
Posty: 3
viper126pzgc pisze:
Wolę dołożyć drugie 2 zł i wypić sobie piwo w garażu, a butelkę wrzucić do kosza na śmieci nieopodal.

Którą to butelkę trzeba tak czy siak przewieźć na wysypisko, bo przecież skorzystałeś (chyba?) z kosza miejskiego.
I tu ciśnie mi się pytanie na usta:
Kto zapłaci za wywóz śmieci z koszy, które wiszą na słupach lub też stoją przy chodniku?
Czyżby miały pokryć to "opłaty garażowe"?
obcy pisze:
Natomiast uważam, że nie powinno się rozwiązywać problemu dzikich wysypisk nakładając na każdego z góry ustaloną wysoką stawkę za wywóz śmieci.

Czyli co się powinno zrobić???

Uważam, że jednakowa stawka dla wszystkich pozwoli uniknąć kombinatorstwa-czytaj: mniej spalanych śmieci w domach=czystsze powietrze, czy tona śmieci, czy 100 kg to jest bez różnicy=brak śmieci w lesie, czy śmieci wrzuci mi sąsiad w nocy, czy ja sąsiadowi=i tak zapłacimy tyle samo.
Po prostu dotychczasowe działania na "podreperowanie" sobie budżetu domowego kosztem wykazania mniejszej ilości śmieci, będą pozbawione jakiejkolwiek logiki.
No chyba, że ktoś jest niereformowalny.
I na koniec: na przełomie XIX i XX wieku nikt się prawdopodobnie nie zastanawiał nad naszym środowiskiem. Korzystając z osiągnięć techniki, której zalążki powstawały w tamtym okresie, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że za ten "pęd" ekonomiczny kiedyś przyjdzie nam płacić. Zaczęliśmy szybciej niż nam się zdawało i oby następne pokolenia miały już tylko lepiej.

Niestety jesteśmy w większości pokoleniem konsumenckim.
Więcej sami konsumujemy (wytwarzamy odpady) niż produkujemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 13:21 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
Po wypowiedziach widać, że jesteśmy "chorym" i nieźle zmanipulowanym narodem. Pod płaszczykiem "ekologii" zmusza się nas do segregacji odpadów.
Jak można pobierać opłaty za coś co potem sprzedaje się za potężne pieniądze - patrz giełdy handlu surowcami recyklingowymi - pety, papier, plastik, szkło itp
Europa jest debilną instytucją w której nic się nie opłaca produkować, bo wymyślono normy emisji CO2, gdzie najwięksi mają to gdzieś - USA, Chiny, Rosja, Indie - trują ile chcą, mają gdzieś normy emisji i inne unijne kretynizmy a potem wciskają nam towary po cenach, gdzie nasi producenci musieli by dopłacać. CZY TO NIE JEST CHORY SYSTEM????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 13:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
SeaBlade pisze:
jesteśmy "chorym" i nieźle zmanipulowanym narodem


Starzy ludzie mówią, że lada moment będzie wojna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 17:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej,
Odnośnie segregacji śmieci i gospodarki odpadami: przed chwilą wróciłem z małej przejażdżki rowerowej. Pojechałem na działkę, by zobaczyć czy nikt mi na niej nie zamieszkał.
Jeżdżę na nią średnio raz na tydzień.
Około 50m od mojej altanki jakieś bydle w ciągu ostatnich kilku dni wywaliło około 100-150kg gruzu i odpadów budowlanych.
Trzeba być idiotą, by wierzyć że wraz ze zmianą ustawy zmieni się mentalność. Gruz jest i będzie odpadem, którego nie można wyrzucać do zwykłych kubłów i trzeba za jego wywóz osobno płacić. Działkę mam nad Nysą, widać poniżej rzekę i ścieżkę nad nią. Jakim trzeba być złamasem, by podjechać i komuś pod działką wyrzucić takie rzeczy?
Zdjęcia koszmarne, bo robione starym SE - jedyną zaletą tego telefonu jest to, że mogę gadać kilka godzin bez obawy o baterię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 mar 2013, 13:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
jamomadu pisze:
Uważam, że jednakowa stawka dla wszystkich pozwoli uniknąć kombinatorstwa-czytaj: mniej spalanych śmieci w domach=czystsze powietrze, czy tona śmieci, czy 100 kg to jest bez różnicy=brak śmieci w lesie, czy śmieci wrzuci mi sąsiad w nocy, czy ja sąsiadowi=i tak zapłacimy tyle samo.

Żebyście się przypadkiem nie zdziwili myśląc, że dzikie wysypiska znikną. I nie chodzi tylko o gruz, który nadal będzie lądował w lesie. Ludzie zdecydują się na zbiórkę selektywną, żeby mniej płacić ale co niektórzy zapewne i tak będą walić wszystko do jednego wora, bo im się nie będzie chciało segregować po czym, przejażdżka do lasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 8:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
oj będzie dym....
byłem kilka tygodni temu na spotkaniu zarządów wspólnot mieszkaniowych z burmistrzem i na tym spotkaniu wprost od burmistrza uzyskałem jednoznaczną informację, że od lipca każdy będzie się z UM rozliczał za śmieci indywidualnie, ponieważ jest to rodzaj podatku pobieranego imiennie od składającego deklarację. przyjąłem to do wiadomoci i wydawało mi się to nawet rozsądne.
tymczasem wczoraj mój kolega był na podobnym spotkaniu w Bogatyni i uzyskał informację na ten sam temat dokładnie odwrotną, czyli, ze pozostaje jak było, a więc obowiązek płacenia pozostaje na wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych i wynika to jednoznacznie z interpretacji przepisów przedstawionej na stronie Ministerstwa Środowiska:
http://www.mos.gov.pl/artykul/4995_obow ... iowej.html

P.S.y
dodzwoniłem się do naszego UM i u nas zasady będą takie jak była mowa do tej pory, czyli każdy płaci za siebie indywidualnie. wychodzi więc na to, ze każdy interpretuje po swojemu... jeżeli to nowe prawo miało coś uporządkować, to obawiam się, że jednak nie tym razem. aha no i ma być zmiana w płaceniu za trzy miesiące, nie będzie płacone z góry, tylko z dołu a więc po konsumpcji ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 9:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Jako członek zarządu wspólnoty swojego bloku zadzwoniłem z miesiąc temu do zgorzeleckiego UM, do Wydziału Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych i poinformowano mnie, że każdy właściciel sam wypełnia deklarację i kwestia segregacji bądź jej brak to jego indywidualna sprawa. Rozmawiając w pracy z kolegą z Bogatyni, który też jest w zarządzie swojej wspólnoty potwierdził to co mówisz Ty: u nich wspólnota będzie decydowała (na podstawie głosów mieszkańców) co będzie działo się ze śmieciami.

Wydaje mi się, że nasza zgorzelecka opcja jest lepsza i dobrze gdyby okazało się że prawo będzie po naszej stronie. Kolega mówił, że bogatyńska interpretacja jest niby niezgodna z przepisami i nikt nie może nakazać właścicielowi lokalu wyboru konkretnej opcji - sporo osób się jej sprzeciwia i już zaczynają walczyć o zmianę tego niekorzystnego dla nich rozwiązania.

Ja natomiast nie mogę dalej dowiedzieć się ile mam płacić za działkę i wywóz z niej śmieci. Byłem wczoraj w UM, ale polecono mi skontaktować się z zarządem działek. Jest to o tyle dziwne, że to radni decydują o tym, czy działki i garaże są objęte wywozem, czy nie (niektóre gminy zwalniają te obiekty z tego obowiązku) i to radni też ustalają stawki.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 9:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
gobo007 pisze:
Wydaje mi się, że nasza zgorzelecka opcja jest lepsza i dobrze gdyby okazało się że prawo będzie po naszej stronie.

też mam taką nadzieję...
w sytuacji gdy jest to rodzaj podatku, każdy wypełniając deklarację staje się podmiotem we własnej sprawie. wprowadzając dodatkowego pośrednika w postaci zarządu wspólnoty czy spółdzielni, znów się wszystko rozmiękcza i cała idea podatku indywidualnego praktycznie wraca do punktu wyjścia. tym bardziej, że jeśli dobrze zrozumiałem idea jest taka, że właścicielem wszystkich śmieci w mieście zgodnie z nowym prawem jest miasto i miasto ma indywidualnie każdego z obywateli podatkowo obciążać opłatą za ich zagospodarowanie. ten układ dla mnie jest klarowny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2013, 18:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 mar 2013, 16:14
Posty: 7
Dzień Dobry,

Ja również poszłam na spotkanie z panem burmistrzem i muszę powiedzieć, że teraz mam jeszcze więcej pytań i wiem mniej niż przed spotkaniem.

Na przykład sprawa działalności gospodarczej zarejestrowanej w lokalu mieszkalnym.
Okazuje się, że przedsiębiorca mający firmę w mieszkaniu, i to pomimo że w nim nie pracuje a wykonuje zlecenia w terenie, musi zapłacić za śmieci wygenerowane przez swoją firmę w domu.
Dzisiaj poszłam z zapytaniem do UM i powiedziano mi, że sprawa ta ma być dyskutowana na zebraniu rady miasta pod koniec marca. Podobno oplata za wywóz śmieci "firmowych" ma wynosić 5 złotych.

Od jakiegoś czasu na naszym osiedlu mamy pojemniki do segregacji - kartony, plastik i szkło. Jeśli ustawa śmieciowa wchodzi w życie od lipca i od tej pory prawnie wymaga się od nas segregacji odpadów to dokąd były wywożone segregowane przez nas śmieci do tej pory? Czy na to samo wysypisko z innymi odpadami? To po co teraz segregować, tylko dla wprawy?
Mnie nie trzeba przekonywać o konieczności recyklingu itp. już mi to weszło w nawyk i nadal będę to robić. Ale jak się przeczyta ulotkę z UM dołączoną do deklaracji to muszę w domu zorganizować mini zakład segregacji śmieci, i może jeszcze kompostownik. I jeszcze dwukrotnie za to zapłacić, chociaż częściowo wyręczam zakład odbierający odpady w Lubaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2013, 21:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
podatek śmieciowy ma tylko wtedy sens jak będziemy płacić od głowy mieszkańca a nie jakieś zawiłości z garażami,działkami i deklaracjami :smt021 i nie ważne do którego kubła kto wrzuci bo obsługuje nas jedna firma i tym samym taki system zakończyłby podrzucanie śmieci np do lasu itp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 mar 2013, 12:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 gru 2008, 17:57
Posty: 59
Lokalizacja: Zgorzelec
http://finanse.wp.pl/kat,1036071,title, ... aid=11044d


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2013, 9:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dla porównania ceny za wywóz śmieci w woj. lubuskim (za Gazetą Lubuską):
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcsi. ... 0&MaxW=666

Za to co "ufundowały" nam władze Zgorzelca powinny dostać nauczkę. Ode mnie dostaną - przy kolejnych wyborach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2013, 13:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
A w zielonej górze nie ma znaczenia cy w domku mieszka 5 czy 2 osoby ma domek niech buli a co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..