Dzisiaj jest 27 mar 2024, 5:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 paź 2013, 8:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
MARUNIO pisze:
Będę cool jeśli napiszesz dokładnie z jakiego lotniska pochodzą owe fotki

no to czuj się cool;) - choć lotniska niestety nie trafiłeś, to jest Sandefjord Torp. wydaje mi się, że polskie busy to jednak sprawa emigracji ostatnich lat, a nie tych starszych. tak na marginesie tu jest ciekawy artykuł:
http://www.mojanorwegia.pl/polacy_w_nor ... osten.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, 8:44 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Mam rodzinkę w Moss.... :oops:


Dlaczego się tego wstydzisz? PKS-a prowadzą? :lol:

neandertalski pisze:
nawet mnie to trochę rozśmieszyło, jednak mina mi zrzedła jak zacząłem drążyć temat i poczytałem na forach o tym jak to działa.


Polak potrafi... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2013, 9:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a tak przy okazji, dwa zdjęcia mi się fajne udało zrobić telefonem, to wrzucę, przepraszam, że nie są z lotu ptaka, choć z podróży lotniczej są niewątpliwie;) Oslo to cholernie nowoczesne miasto, powstaje zresztą cały czas dosłownie w oczach...
Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 paź 2013, 15:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
YELLO_35 pisze:
MARUNIO pisze:
Mam rodzinkę w Moss.... :oops:


Dlaczego się tego wstydzisz? PKS-a prowadzą? :lol:


PKS-u oczywiście nie prowadzą,ani niczego podobnego. Wstyd mi poprostu za rodaków- tak ogólnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 9:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Zakret prawy 45° przeciazenie 1,5G - byc moze na wiosne nad Zgorzelcem zalicze jakas akrobacje ta Cessna :smt033

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 9:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
...byc moze na wiosne nad Zgorzelcem zalicze jakas akrobacje ta Cessna


Zejdź nad jerzmankami nisko to Ci portret zrobię - mam teraz 624mm na końcu :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 10:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
to Ci portret zrobię

O! Jestem za :smt003 Wrzuce sobie na profilowe to zawsze +6 do respektu :smt028. Z pewnoscia sie odezwe wczesniej. Maruniowi tez kiedys obiecalem fotke chatki wiec pewnie nad Pienskiem tez bede krazyl :)

YELLO_35 pisze:
mam teraz 624mm na końcu

Zona sie musi cieszyc :smt050


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 10:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Zona sie musi cieszyc :smt050


Sama mnie do tego kroku namówiła :smt050


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 20:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Gero pisze:
Maruniowi tez kiedys obiecalem fotke chatki wiec pewnie nad Pienskiem tez bede krazyl


Przyznam że nie myślałem że pamiętasz, ale jeśli już to oczywiście call to me to walnę Cię z 1500 :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 21:04 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
YELLO_35 pisze:
mam teraz 624mm na końcu

Zona sie musi cieszyc :smt050


YELLO_35 pisze:
Sama mnie do tego kroku namówiła :smt050


Chyba GERO do czego innego pił... :smt003 :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 21:23 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Chyba GERO do czego innego pił...


Nie no...Marcopollo - tłumaczyć mi nie musisz :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2013, 22:47 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Nie no...Marcopollo - tłumaczyć mi nie musisz


Wiesz, długość końcówki i to że żona Cie namówiła.... skojarzyłem jako dwie sprawy, różne sprawy. Skoro namówiła Cie do zmiany końcówki,to znak że była szczera rozmowa? :lol: ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2013, 8:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Skoro namówiła Cie do zmiany końcówki,to znak że była szczera rozmowa? :lol: ;)

Wiesz...to są trudne (dla faceta) tematy. Zatem szczera rozmowa jest jak najbardziej wskazana :smt023
Żeby być choćby nieco w tematyce wątku to napiszę, że ważny jest też pułap i możliwości akrobatyczne :smt044
Gero pisze:
...zalicze jakas akrobacje ta Cessna...

a te każdy zalicza tym co ma pod...ręką :smt033

EOT bo nas wygonią z tego wątku :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2014, 14:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej,
Wrzucę krótką relację z ostatniego pobytu we Francji - może komuś przydadzą się zawarte tu informacje. Zasadniczo baaardzo polecam samodzielną organizację takiego wyjazdu. Nie ma w tym nic strasznego, a takich turystów jak my są tysiące.

Celem mojego wyjazdu był Paryż. Podróżowaliśmy w trójkę: 2 dorosłych i dziecko. Będę podawał ceny, może się ktoś też dzięki temu zdecyduje na wyjazd:)

Podróż zacząłem od kupna biletów na stronie Wizzair - jakoś w grudniu. Termin 20-23.02.2014.
Za bilety w obie strony dla naszej trójki wyszło około 350zł.
Liczmy więc,że średnio 115zł na osobę. Podróż z małym bagażem podręcznym - spokojnie dało się do niego zmieścić i jeszcze później dopchać winem z lotniskowego sklepu i pamiątkami z Paryża.

Wylot z Wrocławia miał miejsce około 12.00.
Sam lot był średni - sporo rzucało przez większą część lotu - była to wina słonecznej pogody i sporej ilości chmur, a co za tym idzie sporej wędrówki powietrza w górę i dół:)
Lądowanie też ciekawe, przy bocznym wietrze - przy lądowaniu pilot kilkukrotnie kontrował ściąganie w lewo. Po wylądowaniu tradycyjnie jak to przy moich wyjazdach bywa padało:) Słońce zostało we Wrocławiu:)
Po wyjściu z terminala po prawej stronie jest kasa biletowa - kupiłem w niej bilety z Paris Beauvais gdzie lądowalismy do Paryża, do przystanku Porte Maillot. Koszt to 17e za osobę, bez zniżek dla dzieci. Bilet można kupić przez internet, jest wtedy 1-1.5e tańszy.
Czas przejazdu do Paryża to ok 1h20.
Będąc na miejscu zależało nam, by dotrzeć do miejsca, gdzie mieliśmy wykupione noclegi - znaleźliśmy je u Polki mieszkającej w miejscowości Colombes (LA STADE) - to 10-12min jazdy pociągiem podmiejskim od stacji St. Lazare.
Przystanek autobusowy Port Maillot to zarazem hotel, galeria handlowa i oczywiście metro.
Po zejściu do metra kupiłem w automacie bilet Paris Visite - 3-dniowy, obejmujący metro, pociągi podmiejskie, tramwaje, autobusy w strefach 1-3. Nasza miejscowość noclegowa mieściła się w granicach, więc przez 3 kolejne dni nie ponosiłem już żadnych kosztów związanych z transportem miejskim. Koszt biletu to 24e i kilka centów, a dla dzieciaka 12e.

Paryż jest tak ciekawie zbudowany, że ma kilka głównych dworców kolejowych - by się z niego wydostać trzeba się dostać na któryś z nich - my mieliśmy nocleg na północnym zachodzie, więc musieliśmy się dostać do stacji metra/pociągów/kolejki podmiejskiej St. Lazare.
Transport miejski w Paryżu jest rewelacyjny - metro obejmuje kwadrat 10x10km - składy jeżdżą co kilka minut i w krótkim czasie dojedziemy wszędzie gdzie chcemy.
Mapy i oznaczenia są czytelne - nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia, by się w tym wszystkich połapać - gdzie jechać, gdzie się przesiadać, jaką linie wybrać - wszędzie na ścianach są schematy - patrzymy, kombinujemy i jedziemy:)

Do La Stade dojechaliśmy bezproblemowo, zostawiliśmy rzeczy i od razu wróciliśmy do Paryża na nocny spacer Polami Marsowymi i wjazd na wieżę Eiffla.
Wjazd na drugie piętro to 9e, na samą górę 15. Dla dzieciaka odpowiednio 4,5 oraz 10,5.
Oświetlona wieża robi wspaniałe wrażenie. Kolejka wieczorem miała długość tylko na 30min. W ciągu dnia standardem są 2h...

Tak wieża prezentuje się z bliska:
Obrazek

A takie są widoki z piętra II:
Obrazek

Obrazek

A tu od dołu:)
Obrazek
I z daleka:)
Obrazek

W ten dzień już więcej nic nie zwiedzaliśmy.
Na drugi dzień zaplanowaliśmy zwiedzanie Luwru.
Pogoda się poprawiła:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Luwr jak to Luwr - można tu spędzić 2 dni i wszystkiego nie zobaczyć.
Standardowo zaliczyliśmy więc pomieszczenie z Mona Lisą, Wenus z Milo itp.
Niektóre pomieszczenia szokowały przepychem - zwłaszcza sufity.
Bilet to około 12e za dorosłego, dzieciaki mają wejście za darmo. Bilety kupiłem w automacie już po wejściu do piramidy.

Obrazek

Obrazek

Niektóre pomieszczenia szokowały przepychem - zwłaszcza sufity.

Obrazek

Obrazek

Spędziliśmy tam kilka godzin, a i tak nie zwiedziliśmy nawet połowy pomieszczeń.

Później pojechaliśmy do katedry Sacre Coeur skąd rozciąga się wspaniały widok na panoramę Paryża:

Obrazek

Obrazek

Ogólnie dzielnica Montmartre jest mocno klimatyczna - pełno tam malarzy ulicznych, portrecistów i innych artystów. Do tego sporo knajpek, graficiarzy i schodów, którymi trzeba piąć się w górę:))):

Obrazek

Z Montmartre blisko jest do dzielnicy Pigalle - pełno tam sex-shopów, klubów, saun, ale też knajpek gdzie można coś w miarę tanio zjeść. Naszym celem było oczywiście Moulin Rouge:
Obrazek

Następnie przenieśliśmy się na Pola Elizejskie - pełne ekskluzywnych sklepów i salonów samochodowych, przez które przewijały się tłumy - też je odwiedziliśmy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólny widok na Pola Elizejskie:
Obrazek

I tak minął kolejny dzionek. Na sobotę zaplanowaliśmy odwiedzić Notre Dame - pogoda dalej dopisywała.
Wejście do katedry jest darmowe, płatne jest wejście na wieże.
Obrazek

Obrazek

Z Notre Dame wybraliśmy się do Dzielnicy Łacińskiej zrobić zdjęcia najsłynniejszej uczelni Paryża, czyli Sorbonie. Zaliczyliśmy też mały targ w tej dzielnicy - bardzo klimatyczny: mało turystów, sery, wina i inne lokalne specjały.
Następnie postanowiliśmy wybrać się na krótko na cmentarz Pere Lachaise.
Ja chciałem odwiedzić grób Jimma Morrisona z The Doors, a żona grób Chopina.
Cmentarz jest klimatyczny - dużo ciekawych nagrobków, ale też dużo chodzenia - bez dobrej mapki lepiej się tam nie wybierać. Mapę można kupić w kiosku przy wyjściu z metra przed cmentarzem.
Leżą tam jeszcze Edith Piaf, Balzac, Molier, Oscar Wilde, Proust i wiele innych znanych postaci. Nam na większe zwiedzanie nie pozwoliło marudzące i znudzone dziecię:) oraz kurczący się czas.
Obrazek

Grób Morrisona jest ogrodzony, nie rzuca się w oczy, a wokół siedzi młodzież, pali jointy i popija alkohol. Widać, że to ulubione miejsce wagarowiczów.
Obrazek

grób Chopina:
Obrazek

Z cmentarza pojechaliśmy na Pola Marsowe, by ostatni raz rzucić okiem na wieżę i powygrzewać się w promieniach słońca:)
Obrazek

Wylot mieliśmy w niedzielę około 14.30 - niestety na lotnisko trzeba jechać 1h20, do tego musieliśmy doliczyć czas dojazdu z La Stade na St. Lazare kolejką podmiejską, później metrem z St. Lazare do Porte Maillot - już o 10 wybyliśmy więc z miejsca, gdzie nocowaliśmy.
Za sam nocleg wyszło nas za osobę 50e - super warunki - pokój w domu Polki z dostępem do kuchni, własnym kluczem - dojazd do Paryża szybki i bezpieczny, spokojna okolica. Miałem dylemat, czy szukać podrzędnego hoteliku w Paryżu, czy noclegu poza nim - wybór był doskonały, bo w 20minut od wyjścia z domu już mogłem być na Polach Elizejskich.

Przez cały pobyt poruszałem się metrem - na podstawie tego jednego, trzydniowego biletu za 22e - łącznie metrem jechałem z 30 razy, może lepiej - najdłużej na skład czekałem 4 minuty, zwykle 1-2. Jest to najszybsza, najtańsza i najwygodniejsza dla turysty metoda przemieszczania się.

Powrót z Porte Maillot do Beauvais kosztował również 17e za osobę. Po wyjściu ze stacji metra wszędzie były tabliczki, które kierowały nas na zewnątrz stacji do miejsc, gdzie czekały autobusy - nie sposób było zabłądzić.
Polecam Paryż niezdecydowanym - jest w nim jeszcze sporo miejsc, które odwiedzę kolejnym razem, a te niecałe 3 dni starczyły mi na zwiedzenie tylko najpopularniejszych miejsc w mieście.
Lot powrotny przebiegał bez problemów - pogoda dopisywała, nie było turbulencji i wylądowaliśmy o czasie. 1.5h później byłem już w domu w Zgorzelcu:)
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2014, 16:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Piotrek raport wspaniały i co mogę więcej napisać- nalałeś mi miodu na oczy :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..