Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 15:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2006, 15:22
Posty: 19
kasia145 napisała:
Cytuj:
Proponuję zakończyć temat, po prostu ją zignorować, bo młotkiem do głowy niczego jej nie wtłuczemy, miejmy nadzieję, że z czasem zrozumie...


Ja się uważam za nieomylną? To raczej wy tak macie. Gdy dałam tu temat o papieżu to liczyłam, że ktoś mi napisze "coś", co mi być może udowodni, że papież był kimś wyjątkowym. Tymczasem wywiązała się gombrowiczowska dyskusja:
Cytuj:
Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!
i tak do znudzenia: dlaczego cenimy papieża? -Bo wielkim Polakiem był!

Zero argumentów, zero konkretów a jedynie: jesteś durną frustratką, która się na niczym nie zna, weź sobie poczytaj o papieżu i zastanów się nad sobą, bo się ośmieszasz tym co piszesz

A mnie interesuje nie to czy i dlaczego był wielki tylko to, jaki wpływ wywiera na was i na wasze życie? Skoro był dla was autorytetem to jesteście: wierzącymi i praktykującymi chrześcijanami, regularnie chodzicie do kościoła i modlicie się, jesteście przeciw antykoncepcji, aborcji i eutanazji, wiecie czego uczył papież i wprowadzacie to w życie - zgadza się?

Chciałam, abyście napisali jak wcielacie nauki papieża w życie a nie puste formułki przepisane z gazety czy gdzieś zasłyszane. Gdybyście to napisali, to wierzyłabym w wielkość i wyjątkowość JP2. Bo wiedziałabym, że jego nauczanie nie przeszło bez echa, że te miliony wiernych słuchały jego słów i dzięki nim zmieniały siebie i swoje życie.

Pustą dyskusję, bezsensowne przeciąganie liny "kto ma rację" zawdzięczacie tylko sobie. Ja chciałam rzeczowej i kulturalnej wymiany poglądów. Nie udało się... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 17:41 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Cytuj:
Skoro był dla was autorytetem to jesteście: wierzącymi i praktykującymi chrześcijanami, regularnie chodzicie do kościoła i modlicie się, jesteście przeciw antykoncepcji, aborcji i eutanazji, wiecie czego uczył papież i wprowadzacie to w życie - zgadza się?

Pisałam wcześniej: jestem ateistką, nie wierzę w Boga, nie chodzę do kościoła w ogóle, jestem za antykoncepcją, aborcją i eutanzją w pewnych okolicznościach. Wiem jednak czego uczył Jan Paweł II i staram się na swój sposób żyć według jego "wyznaczników". Cenię go jako Człowieka, nie jako głowę Kościoła katolickiego. Był i jest dla mnie kimś wyjątkowym, kimś kto odważył się na rozmowę z przywódcami innych Kościołów, a to bardzo odważne. Przyczynił się również do obalenia komunizmu w Europie, pomagał na swój sposób biednym i chorym - nikogo nie odrzucał, nie stosował porównań, starał się każdemu pomóc.
I za to go cenię i szanuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 17:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Większość użytkowników biorących udział w tej dyskusji nie potrafi na tyle otworzyć umysłu żeby zrozumieć że człowieka mającego odmienne poglądy od promowanego wszem i wobec schematu. Nie możecie przyjąć do wiadomości że ktoś ma inne zdanie. Waszą reakcją na "wywrotowe" przekoniania jest zaniechanie traktowania osoby równożędnego partnera w dyskusji, zignorowanie jej i sprowadzenie do roli prowokatora wygłaszającego kontrowersyjne kwestie wyłącznie dla zwrócenia na siebie uwagi. Sugestie zamknięcia, ocenzurowania tematu ponieważ ktoś "nie płakał po papieżu". Witajcie w katolandzie.


Najbardziej w tej całej szopce, którą fundują nam współobywatele przeraża mnie jednak obłuda. Medialna histeria, mająca na celu uczynienie z JP II przedmiot ślepego kultu milionów polaków powoduje, że przeżywanie rocznicy śmierci staje się spłycone do swoistej "mody", czegoś co wypada. Widzimy rozpaczających ludzi, wielu żekomo cudownie zmienionych przez boskie oddziaływanie papieskiej siły, zaprzestających waśni i stających się pokornymi barankami. Taki wizerunek kreuje większość stacji telewizyjnych, radiowych i inne media. Ckliwe statusy na gg :twisted: , zmieniona oprawa portali internetowych i tysiąc innych sposobów którymi koniecznie chcemy uzewnętrznić naszą wielki żal. Każdego prywatną sprawą jest w jaki sposób chce czcić lub nie "narodową tragedię", nie wnikam w to. Jest tylko jedno ale. Kończy się msza, uroczystość żałobna czy inny spęd i wszystko wraca do normy. Alkocholicy wracają do picia, zwyrodnialcy do bicia żon a kibice do wkładania sobie kos pod żebra, życie toczy się dalej swoim rytmem.



pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 18:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
True dlaczego uparłeś się , że ludzie , którzy mają odmienne zdanie są negowani i uważani za prowokatorów ? Nie o to mi chodzi . Każdy wyraża swoje zdanie ale powinnien przy tym brać pod uwagę uczucia innych . Powinien mieć na tyle kultury by szanować poglądy i racje osób biorących udział w dyskusji . Sam temat ma już nutę lekceważącą ,, co mnie to obchodzi " . A są tacy , których obchodzi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 18:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
obłuda? - true - hehe, litości, szkoda, że nie znalazłem wątków sprzed roku. jak się mylę, to odszczekam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 18:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2006, 15:22
Posty: 19
kasia145 napisała:
Cytuj:
Pisałam wcześniej: jestem ateistką, nie wierzę w Boga, nie chodzę do kościoła w ogóle, jestem za antykoncepcją, aborcją i eutanzją w pewnych okolicznościach. Wiem jednak czego uczył Jan Paweł II i staram się na swój sposób żyć według jego "wyznaczników".


Rację mają ci, którzy mówią, że życie według nauk papieża (i ogólnie katolicyzm) przypomina supermarket - każdy wybiera to, co mu pasuje, co jest mu wygodne.

Powtórzę to, co cytowałam wcześniej:
Cytuj:
Pokolenie JP 2 to my!
Pokolenie Jp 2 to zapłakane miliony Polaków ślepo powtarzających, jakim wielkim człowiekiem był Jan Paweł II, mimo iż większość z nich całe życie przełączała telewizory na inny kanał, gdy leciał Anioł Pański.
Pokolenie JP 2 to miliony wiernych, którzy wkurwiali się, że ilekroć dochodzi do pielgrzymki Ojca Świętego, to w telewizorze znowu nie można nic obejrzeć poza nim jednym.
To także kibice, którzy rok temu pogodzili się między sobą, a parę tygodni temu jeden drugiemu wbił nóż w plecy.

(...)
Cytuj:
To dziennikarze, piosenkarze i poeci, którzy przez ostatni rok wydali setki książek i płyt związanych z papieżem. Każdy z nich na swój sposób cierpiał z powodu jego śmierci, a humor poprawiali sobie sprawdzając stan konta.

(...)
Cytuj:
Wszędzie widzę ludzi z Pokolenia JP 2. Najwięcej jest ich na mojej liście GG, na której pojawiły się już statusy wspominające naszego wielkiego człowieka. Naród sobie przypomniał i teraz naród wymaga, aby inni pamiętali.
Ten sam naród, który ostatnim razem był na niedzielnej mszy w poprzednim stuleciu. Ten sam naród, który zapomniał o spowiedzi świętej. Ten sam, który wbrew naukom papieża (*cenzura ale chodzi o synonim do psuć) się przed ślubem, krzyczy za aborcją, stosuje antykoncepcję i pogardza Rydzykiem.
Zakłamany, hipokryzyjny naród.
To jest właśnie Pokolenie Jana Pawła II.

źródło: www.kominek.blox.pl

BTW: gratuluję wam hipokryzji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 19:36 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
Blind_mind88 nam gratulujesz hipokryzji , ok . Ale powiedz czy tak jesteś wspaniała ? Masz gdzieś odczucia i poglądy innych . Nie szanujesz ich zdania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 21:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Asiu nie daj się prowokowac i wciągać w bezsensowne dyskusje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2006, 5:56 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2006, 15:22
Posty: 19
W którym miejscu napisałam, że uważam się za wspaniałą osobę, nieomylnego geniusza i Bóg wie jeszcze kogo? To raczej wy mi wmawiacie, że tak myślę. Zmuszacie mnie do szanowania waszych opinii i uczuć. A czy sami szanujecie moje poglądy i uczucia? Nie, bo "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia". Dla was tolerancja poglądów innych odbywa się na zasadzie "Co twoje to moje, a co moje to nie ruszaj".

A co do gratulacji: tak, gratuluję wam (i to jeszcze raz) hipokryzji, bo ją udawadniacie na każdym kroku. Wielki człowiek, wielki człowiek, ale jego słowa mi zwisają... jestem za aborcją, eutanazją, antykoncepcją itp., a jego nauki o poszanowaniu godności człowieka i życia nienarodzonych mam głęboko w dupie- tak wygląda wasz szacunek dla papieża, tak wygląda autorytet. Gratuluję. :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2006, 7:45 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 gru 2005, 18:16
Posty: 73
Jeśli chodzi o Twoje przytoczenie ze strony z blogiem - to uważam że podzielanie poglądów autora jest czystym kretynizmem.
Pokolenie Jana Pawła II jest taką samą nazwą jak pokolenie młodopolskie, solidarność itp. Nazwa jest ogólna gdyż Jan Paweł był na tyle długo papieżem że wychowało się za jego kadencji całe pokolenie - i nie chodzi tu o wyznanie i słuchanie Rydzyka:)
Papież nauczał że trzeba być dobrym - a nie zawziętym katolikiem,
nauczał miłości bliźniego - a nie chodzenia do kościoła, rozważania wszystkiego według wartości także chrześcijańskich. Szanuję i podziwiam go za to czego nauczał a nie za to kim był - bo czy to byłby polak, niemiec, rusek czy czech , itp - mój szacunek i podziw nie zmalał by wcale. Polska jest dumna - i jak najbardziej powinna być dumna papież POLAK rozsłąwił nasz kraj swoją skromnością , zaangażowaniem i miłością - a wady o których piszesz -pedofilia itp. - miał na to taki sam wpływ jaki i na inne rzeczy -w Watykanie napewno nie rządzi papież!!!! Powinnaś być dumna czy też wierzysz czy nie że Twój rodak okazał się być KIMŚ - a nie tak jak większośc świnią która dorwała się do koryta. Jan Paweł II był głową kościoła przez ponad 20 lat i co przez ten czas zdobył - fortunę?Nie - zdobył szacunek i uznanie nawet miłość milionów ludzi na całym świecie - myślisz że to mało ? - Nie przekonuje Cię to? A jeśli chodzi o media - rochę wyrozumiałości(wiele osób to ogląda)a Ty możesz iść na spacer albo do kina:) Tv nie jest dyktatorem życia:))))))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2006, 11:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Cytuj:
Pokolenie Jana Pawła II jest taką samą nazwą jak pokolenie młodopolskie, solidarność itp. Nazwa jest ogólna gdyż Jan Paweł był na tyle długo papieżem że wychowało się za jego kadencji całe pokolenie - i nie chodzi tu o wyznanie i słuchanie Rydzyka:)
Papież nauczał że trzeba być dobrym - a nie zawziętym katolikiem,
nauczał miłości bliźniego - a nie chodzenia do kościoła, rozważania wszystkiego według wartości także chrześcijańskich. Szanuję i podziwiam go za to czego nauczał a nie za to kim był - bo czy to byłby polak, niemiec, rusek czy czech , itp - mój szacunek i podziw nie zmalał by wcale. Polska jest dumna - i jak najbardziej powinna być dumna papież POLAK rozsłąwił nasz kraj swoją skromnością , zaangażowaniem i miłością - a wady o których piszesz -pedofilia itp. - miał na to taki sam wpływ jaki i na inne rzeczy -w Watykanie napewno nie rządzi papież!!!! Powinnaś być dumna czy też wierzysz czy nie że Twój rodak okazał się być KIMŚ - a nie tak jak większośc świnią która dorwała się do koryta. Jan Paweł II był głową kościoła przez ponad 20 lat i co przez ten czas zdobył - fortunę?Nie - zdobył szacunek i uznanie nawet miłość milionów ludzi na całym świecie - myślisz że to mało ? -

Pięknie napisane zgadzam się w stu procentach z Tobą :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2006, 11:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Cytuj:
jestem za aborcją, eutanazją, antykoncepcją itp.,

Ja też jestem za, ale nie wyrazam tego w taki sposób jak Ty. Troszkę lekceważący i olewatorski(chodzi mi o tytuł wątka) Papież zrobił sporo dobrego a przede wszystkim dawał ludziom nadzieje. Nie powinno się go tak krytykować ostro jak Ty to robisz blind_mind88. Ale każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania Ty to zrobiłaś i gratuluję odwagi bo tym samym weszłaś do "paszczy lwa". Może miałaś na celu prowokoacje jeśli tak to udało Ci się i to perfekcyjnie :)

A wszelkiego rodzaju media rzeczywiscie moim zdaniem przesadzają!!! Tak samo jak rodzice dzieci urodzonych 02.04.2005 w okolicach Wadowic. Połowa z tych dzieci ma na imię Karol lub Karolina. Rodzice zamiast świętować pierwsze roczek swoich pociech są pogrążeni w żalu i smutku. Lekka przesada a może nawet nie lekka .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2006, 14:21 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2006, 15:22
Posty: 19
Odwaga????????????????????????????????????????? Anonimowa wypowiedź to nie jest dowód odwagi, to manifestacja, że ja mam inne poglądy, chcę aby je też brano pod uwagę i chciałabym ten dzień przeżyć jak każdą niedzielę - w spokoju, z najważniejszą dla mnie osobą. Nie potrzebuję tej całej medialnej szopki - zwłaszcza, że zbliża się Wielkanoc nie Boże Narodzenie. Chcę tego dnia móc głośno puścić muzykę, śpiewać, tańczyć, śmiać się i żeby nikt przy tym nie patrzył się na mnie jak na wariatkę bo śmieję się w tak wyjątkowym dniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2006, 18:26 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2005, 18:39
Posty: 124
Lokalizacja: Zgorzelec-Orzeszkowej/Batorego
Kult JPII osiąga w Polsce apogeum. Mnóstwo ludzi robi na tym kasę, wielu polityków zapewnia sobie stołki, w każdy możliwy sposób próbując przypodobać się społeczeństwu poprzez "wielbienie" papieża Polaka. Przy okazji tej nierównej dyskusji chciałbym zadać pytanie:
dlaczego Karol Wojtyła, człowiek z krwi i kości pozwolił już za swego życia zrobić z siebie boga? Przecież to jest bałwochwalstwo - największy grzech, jakiego może dopuścić się śmiertelnik.
Gdyby JPII zarządził, że zabrania nazywać się "Ojcem Świętym", że zabrania wystawiać sobie pomniki (średnio 100-300tys. zł za sztukę), za których cenę można wykarmić głodujące polskie dzieci, gdyby zreformował Kościół<rotfl> - jego poprzednik próbował, to go otruli (teoria spiskowa), to bym powiedział, że był dobrym człowiekiem.
I niech mi nikt nie mydli oczu naukami JPII, bo gadanie o miłości, o poszanowaniu bliźniego, o niezabijaniu i wogóle, co dobre a co złe, to każdy normalny człowiek wie sam z siebie.

Dla mnie szczytem papieskiego lizusostwa jest nazywanie wszystkiego, co się da, imieniem Jana Pawła Drugiego. Obok mojego mieszkania jest niedawno otwarta hala sportowa.....oczywiście im. JPII. Czy Polska nie miała i nie ma wielkich sportowców? Dlaczego halę nie nazwano imieniem Wł. Komara albo Kusocińskiego na przykład?
Dlaczego szpitale, przedszkola mają ten sam smutny los? Przedszkolakom wciska się, że papa wielki był i tak się ma nazywać przedszkole - im. JPII. A dlaczego nie im. M. Konopnickiej? A może Jana Brzechwy. Wątpię, czy papy wypociny przebiją świetne wiersze Brzechwy.
Ale to jest Polska właśnie. Witamy w katolickim Średniowieczu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2006, 18:34 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Cytuj:
A co do gratulacji: tak, gratuluję wam (i to jeszcze raz) hipokryzji, bo ją udawadniacie na każdym kroku. Wielki człowiek, wielki człowiek, ale jego słowa mi zwisają... jestem za aborcją, eutanazją, antykoncepcją itp., a jego nauki o poszanowaniu godności człowieka i życia nienarodzonych mam głęboko w dupie- tak wygląda wasz szacunek dla papieża, tak wygląda autorytet. Gratuluję. Confused


Kim ty jesteś?
Frustratką _nie_wydyskutowaną_?
Nawiedzoną _anty_hipokrytką_?
Pewnie tak....,. lub jakoś tak.
A więc (to moja opinia) -tak.
Jesteśmy HIPOKRYTAMI.
I dobrze nam z tym!
A tobie NIC do tego.
Masz ze sobą problem? Nie możesz tego zaakceptować?
Szukaj ( może?) rozwiązania u lekarza?
MY uczciliśmy pierwszą rocznicę śmierci WSPANIAŁEGO człowieka.
I zapewniam cię.
Będziemy JUŻ tak czynić ZAWSZE!
Masz więc POWAŻNY problem......
By się z tego "wywinąć" wypada ci wyjechac gdzieś do Papuasów?
Oni moze nie słyszeli o szlachewtności TEGO człowieka.
Jeśli tyle argumentów, jaka na JEGO temat jest dostępna WSZĘDZIE, Cię nie przekonuje, jeśli zdanie setek milionów (miliardów?) ludzi Cię nie przekonuj, to........wybacz.
To ręce opadają. I......... i juz nic.Bo za duzo powiem.

Gdyby ludzkość składała się z SAMYCH takich ludzi, bylibyśmy JUŻ w niebie.
Żałujemy, że nie jesteśmy tacy jak ON.
Staramy się. Ty pewnie nie?

I w przeciwieństwie do Ciebie, my CIEBIE nie ATAKUJEMY za Twoje niezaspokojone pragnienie tańca i hulanki w TAKI dzień.
Tańcz i hulaj! Twoja sprawa.
A nam nie przeszkadzaj, nie rozpraszaj swymi egzystencjalnymi problemami.
Możesz to zrobić?
A teraz, proszę- wyłącz się- co _najmniej_ z tego wątku..
A co do innych wątków?
Juz się dałas poznać. Masz LICZNE grono fanów....
Liczne.
1.Roger00
2.Kermit
3.mrbyte (?)
4.trueRAP (?)
Kogo jeszcze dopisać?


Cytuj:
Powiem otwarcie: uważam, że stać mnie na większy i lepszy autorytet. Papieża-Polaka nie traktowałam jak Boga, jego słowa niewiele dla mnie znaczą. Bo dla mnie totalną porażką była ślepa walka z antykoncepcją, aborcją i eutanazją przy jednoczesnym niedostrzeganiu problemu pedofilii księży.


Jaki Większy ty masz autorytet, gdzie?!
Nawet cię nie prosze o odpowiedz!

Nie.
Ty jestes po prostu hipokrytką! ;/
Ty nie możesz TAK uważać szczerze. Coś takiego jest po prostu nie_normalne!.
Ty czekasz, i obserwujesz-jak bardzo się z mrowisku "zagotuje" po ogłoszeniu swych/twych rewelacji.
Masz odwagę. Inaczej -to nazywa -czelność.
Dobrze, że spoza klawiatury.
Takie postępowanie jest ŻAŁOSNE.

"Idz, i nie grzesz więcej..."
Czym??????
Juz Ty wiesz, (niebieski)!
. (jak w tym kawale o milicjantach)
Chciałoby się powiedzieć otwarcie ............
Ale nie zniżę się do Twego poziomu prowokacji.

Czas na założenie "haczyka".na Ciebie.
Klamka zapadła.


Ostatnio zmieniony 03 kwie 2006, 19:01 przez z_drw, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..