Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 maja 2015, 9:31 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Rondo?
Ronda trzeba budować z głową, odpowiednie do natężenia ruchu.

Np takie rondo koło castoramy to parodia.
Przydałaby się tam modernizacja do conajmniej dwóch pasów w systemie turbinowym, ktory jest bezpieczniejszy i dużo czytelniejszy od zwykłego ronda dwupasmowego.

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rondo_turbinowe
Tam na obrazku jest pokazany przykładowy schemat takiego ronda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2015, 9:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
zgc_qwerty pisze:
Ronda trzeba budować z głową, odpowiednie do natężenia ruchu.


Zgadzam się w pełni - dali tam du.py - koło PLAZY też przydałoby się takie rondo, tylko tam jest słabo z miejscem - mogliby zmniejszyć wysepkę i w ten sposób zyskać miejsce na dodatkowy pas.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2015, 10:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mi przeszkadza tylko studzienka kanalizacyjna w połowie drogi pomiędzy Graniczanką a Przyjaźnią na pasie "pod górę". Muszę wjeżdżać na przeciwległy pas i ją omijać. Nie wiem dlaczego nikt tego nie poprawił. Zastanawiam się też kiedy dojdzie do pierwszej "czołówki" omijającego studzienkę i pojazdu jadącego szybko z góry, od strony Kościuszki.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2015, 18:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
manzir pisze:
Jak ktoś nie potrafi się po nich poruszać, to proponuję powtórną naukę jazdy i egzamin, tylko prawdziwy, a nie kupiony, tak jak ma w zgolu podejrzewam 50% kierowców!!!
Co to ma do rzeczy? Są u nas dwa ronda i są zakorkowane mimo to ze jazda po nich odbywa się w miarę płynnie, wiec nie jest to raczej wina tych, o których wspominasz. Zresztą nie wierze, ze aż tyle osób ma problem z rondami.

zgc_qwerty pisze:
Ronda trzeba budować z głową, odpowiednie do natężenia ruchu.
i tylko tam gdzie się taki wariant sprawdzi

To ze w zielonej tak jest czy w innych miastach nie oznacza, ze tutaj tez trzeba budować na sile. Jeśli te dwa skrzyżowania nie powodują korków to po co kombinować i tracić kasę na ronda.

gobo007 pisze:
studzienka kanalizacyjna w połowie drogi pomiędzy Graniczanką a Przyjaźnią na pasie "pod górę"
w sumie nie dziwi mnie to, ze nikt jej nie zauważył i nie poprawił.

Ogólnie mi się jeździ fajnie. Jak jestem przeciwnikiem władzy to akurat ten ruch uważam za słuszny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2015, 20:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Są u nas dwa ronda i są zakorkowane mimo to ze jazda po nich odbywa się w miarę płynnie, wiec nie jest to raczej wina tych, o których wspominasz. Zresztą nie wierze, ze aż tyle osób ma problem z rondami.


Jak patrzę z punktu widzenia kierowcy na jazdę 'po rondach w Zgorzelcu' to zauważyłem, że niewielu kierowców wie co to jest kulturalna jazda, a dokładniej poruszanie się wg jednej z jej zasad tzw. jazda 'suwak, zamek błyskawiczny czy też zakładkę'. Gwoli wyjaśnienia dla niektóych czytających [celem dalszego 'rozpowszechnienia' i zastosowania także wśród znajomych :smt023 ]:polega ona na tym, aby w momentach, kiedy dojeżdżamy do skrzyżowania z ruchem okrężnym (ronda o jednym pasie tak jak w Zgorzelcu), wpuszczać auta chcące na nie wjechać. Kierowcy na rondzie mogą jechać płynnie, ale zostawiając między sobą odpowiednio dużo odstępu, tak, by pojedynczo wpuszczać kierowców wjeżdżających na nie.
Niestety, kierowcy niechętnie stosują takie rozwiązanie w myśl zasady: „ja stałem, to ty też postoisz". :cry: :twisted: :( :?

Gero pisze:
Jeśli te dwa skrzyżowania nie powodują korków to po co kombinować i tracić kasę na ronda.


Rozumiem, że o braku korków to był żart z Twojej strony? :|

Gero pisze:
Ogólnie mi się jeździ fajnie. Jak jestem przeciwnikiem władzy to akurat ten ruch uważam za słuszny.


Ja również, chociaż są pewnie mankamenty to sama idea ruchu dwukierunkowego jest jak najbardziej słuszna :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2015, 22:25 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
andreas pisze:
Rozumiem, że o braku korków to był żart z Twojej strony?
Nie wiem gdzie widzisz to co przeczytales, ale napisalem wyraznie:
Gero pisze:
Jeśli
:smt028
To po pierwsze.
Po drugie. Ilekroc tamtedy jezdze nie widzialem zadnych korkow i umowmy sie - 3 czekajace auta to nie korek.
Po trzecie. Pominmy kwestie godzin szczytu bo to bez sensu. W tych godzinach nie pomoga zadne ronda.

Co do techniki. Zostawianie
andreas pisze:
między sobą odpowiednio dużo odstępu,
jest moim zdaniem bez sensu. Przynajmniej na tak malych rondach jakie mamy. Wystarczy, ze zjezdzajacy z ronda odpowiednio wczesniej zasygnalizuje zjazd, a wjezdzajacy plynnie na nie wjedzie. Tymczasem czesto ludzie zgodnie z zasada, ze "prawdziwy kierowca nie zdradza swoich zamiarow" tego nie robia, a wjezdzajacy sa tez niezdecydowani i blokuja wjazd bo musza miec ten wspomniany duzy odstep. Jazda na suwak owszem przy wlaczaniu sie do ruchu.
Mnie wkurzaja czesto wyjezdzajacy z Carrefoura w kierunku miasta w momencie kiedy jest duzy ruch. Zamiast dojechac do konca pasa i tam sie wlaczyc (np. na suwak) to staje na skrzyzowaniu i czeka na jakas luke miedzy autami jakby pas rozbiegowy zupelnie nie istnial - no ale w tej chwili sa kierowcy i posiadacze prawa jazdy. Moim zdaniem to raczej walka z wiatrakami no i zupelnie inny temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2015, 7:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
wczoraj zamontowano znak drogi z pierwszeństwem przejazdu dla jadących od dołu kościuszki przed skrzyżowaniem koło rossmana - nareszcie się wyjaśniło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2015, 20:08 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Troche odbiegne od tematu: Wielkie joł dla mistrza który zdecydował żeby pruć dzisiaj Traugutta, maszyny stoja, ulica sie korkuje, każdy jedzie jak chce, kocioł jak siemasz, ruchem nikt nie kieruje, robole totalnie zlewają kierowców, po prostu pełna profeska. Książkowy przykład jak nie remontować ulicy. Nie wiem czyja to firma ale kopałbym po ryju.
Proponuje zmienić profil firmy na hodowle jedwabników czy coś, bo robotach drogowych mają pojecie jak ja o mongolskim balecie, a i za chwile pewnie znowu dziurki wylezą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2015, 7:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Z obserwacji wynika, ze ludzie już się przyzwyczaili, że jadąc dołu Daszyńskiego nie ma się już pierwszeństwa, natomiast dalej nie patrzą na znaki jadąc z Piłsudskiego w Kościuszki i walą z lewego pasa, który jest tylko do skrętu w lewo. Idealne miejsce na zainicjowanie remontu auta :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2015, 10:13 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Najgorsi są kierowcy jadący od dołu Piłsudskiego, którzy stają na skrzyżowaniu i czekają nie wiem na co, a przecież mają pierwszeństwo przed jadącymi z góry Kościuszki i Daszyńskiego z dołu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2015, 11:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Jak ktoś ze starostwa czyta forum, to chciałbym aby popatrzył na ten znak i zastanowił się gdzie takiego brakuje po zmianie organizacji ruchu :smt033

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2015, 13:48 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
...zastanowił się gdzie takiego brakuje po zmianie organizacji ruchu


Daj im trochę czasu - Ty też długo szukałeś ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2015, 14:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Jak ktoś ze starostwa czyta forum, to chciałbym aby popatrzył na ten znak i zastanowił się gdzie takiego brakuje po zmianie organizacji ruchu :smt033

Obrazek

Nie jestem pracownikiem starostwa, ale nigdzie nie brakuje. Są już wszędzie postawione.
A tak nawiasem ta duża krzyżówka powinna być równorzędna, może ruch byłby bardziej płynny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2015, 17:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Marcopollo pisze:
ale nigdzie nie brakuje
to popatrz jeszcze raz :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2015, 9:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
Daj im trochę czasu
nie no przecież nie napisałem, ze maja po, godziny :smt003

YELLO_35 pisze:
Ty też długo szukałeś
ja nie szukałem. Przyznam, ze gdyby nie jedna sytuacja na drodze nawet tego bym nie zauważył, a z pozostałych stron oznakowanie jest OK :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..