Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 lip 2015, 15:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
terqux pisze:
oj neandertalski - ale zaszalałeś Później przez takich kierowców jak ty są stłuczki bo podstaw ruchu drogowego nie zna się


Dokładnie - dlatego bezpieczniejszym skrzyżowaniem jest rondo, ale ludzie nie potrafią z nich korzystać i dlatego się blokują. Oczywiście rondo musi mieć odpowiednie wymiary i ilość pasów. Przypuszczam, że gdyby u nas były ronda z dwoma lub większą ilością pasów, to by się działo. Czekam na moment, kiedy będzie przebudowana "centralna" krzyżówka Zgorzelca koło ryneczku kwiatowego - będzie tam rondo turbinowe z przenikającymi się pasami - ale będzie wesoło ;)

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2015, 18:38 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
doszło do potrącenia i co lepsze obywatel Niemiec potrącił obywatela Niemiec w Polsce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2015, 22:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
terqux pisze:
oj neandertalski - ale zaszalałeś :smt021 Później przez takich kierowców jak ty są stłuczki bo podstaw ruchu drogowego nie zna się :lol:

Ja po prostu tego nie rozumiem dlatego, że jadąc daszyńskiego w dół jest wydzielony pas do skrętu w lewo i wydzielony pas do jazdy prosto i w prawo. Na schemacie skrzyżowania drogą z pierwszenstwem przejazdu jest tylko ta w lewo do granicy. Gdyby nie było tych rozdzielonych pasów jest wszystko jasne wtedy pojazd jadący drogą z pierwszeństwem przejazdu (również łamanym) zachowuje to pierwszeństwo bez względu na dalszy kierunek jazdy, ale gdy są wydzielone pasy czemu ten na wprost jest dalej z pierwszenstwem w stosunku do kościuszki która jest z prawej strony mnie spokoju nie daje. Przecież pas na wprost nie jest drogą z pierwszenstwem.
Może Wam się moje wątpliwości wydają głupie, mogę Wam tylko zazdrościć że sami nie macie na skrzyżowaniach nigdy wątpliwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2015, 6:34 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
Gdyby nie było tych rozdzielonych pasów jest wszystko jasne wtedy pojazd jadący drogą z pierwszeństwem przejazdu (również łamanym) zachowuje to pierwszeństwo bez względu na dalszy kierunek jazdy, ale gdy są wydzielone pasy czemu ten na wprost jest dalej z pierwszenstwem w stosunku do kościuszki która jest z prawej strony mnie spokoju nie daje.


Coś Ci się faktycznie pokręciło :smt033
Jadąc na wprost nadal jesteś na głównej - tyle, że zjeżdżasz z niej. Osobne pasy ruchu nie mają tu nic do rzeczy :|
Ja niedawno tak właśnie jadąc (nieco zamyślony) na wysokości Kościuszki wystraszyłem się, że zapomniałem o nowej organizacji i bez zwalniania pomknąłem w kierunku Przedmieścia. Przeanalizowałem sytuację czy dziękować Bogu za farta i doszedłem do wniosku, że nadal mogę nie chodzić do kościoła ;)

neandertalski pisze:
...mogę Wam tylko zazdrościć że sami nie macie na skrzyżowaniach nigdy wątpliwości.


Początkowo pewnie każdy jakieś miał - przed zmianą takim miejscem było skrzyżowanie przy granicy :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2015, 8:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Cytuj:
Coś Ci się faktycznie pokręciło

Wcale tego nie wykluczam, źe wymyśliłem sobie problem;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2015, 8:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski kierowcy jadący po głównej i zjeżdżający z niej mają zawsze i w każdej sytuacji pierwszeństwo nad użytkownikami dróg podporządkowanych, bez względu czy jadą dalej "po głównej", czy z niej zjeżdżają i ile pasów ma jezdnia. Na głównej kierowcy między sobą stosują regułę prawej strony, czyli np. wykonując lewoskręt z "głównej" trzeba ustąpić jadącemu na wprost lub w przypadku jazdy od granicy w Kościuszki, trzeba ustąpić pierwszeństwa jadącym od góry z Daszyńskiego - ten manewr można przyrównać do lewoskrętu, chociaż na pierwszy rzut oka on tak nie wygląda, ponieważ jedzie się prosto - analizując jednak przebieg drogi z pierwszeństwem przejazdu, to odbywa się to na zasadzie lewoskrętu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2015, 9:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dziękuję. ja to rozumiem tylko zastanawiając się za bardzo i widząc wyrysowany pas jazdy w lewo zacząłem mieć obawy czy pas prosto jest jeszcze z pierwszenstwem czy nie, czy jest jeszcze częścią drogi w lewo czy raczej częścią drogi prosto od dołu która jest podporządkowana :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 16:02 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie do końca na temat ale dotyczy jednak naszego miasta.

1. Skrzyżowanie koło Mc Donalda - jadąc od strony Plazy odbijam w prawo na Traugutta i tu niespodzianka (przynajmniej dla mnie) stoi znak o skrzyżowaniu dróg równorzędnych. Teoretycznie muszę przepuścić każdego wyjeżdżającego z terenu byłego PKP. Sądząc po minach kierowców stamtąd wyjeżdżających dla nich to też nowość :roll: Postawiono znak cichaczem? :smt021 Czy ja od dawna nie zerkam na znaki?

2. Prawie to samo miejsce - zjazd z Armii Krajowej na teren byłego dużego rynku. Teraz stoi zakaz - trzeba skręcić na stację paliw żeby się tam dostać. To na pewno postawiono cichaczem :smt075 Bo zdarza mi się często tam właśnie skręcać.

Co to za dziwne metody, że stawia się nowe znaki (stanowiące nawet o naszym bezpieczeństwie) i nie informuje się o zmianie organizacji ruchu??? Łapanie jeleni? Czy ułatwienie cwaniakom wyłudzeń za niespodziewane (a zamierzone) dzwony?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 16:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
YELLO_35 pisze:
2. Prawie to samo miejsce - zjazd z Armii Krajowej na teren byłego dużego rynku. Teraz stoi zakaz - trzeba skręcić na stację paliw żeby się tam dostać. To na pewno postawiono cichaczem Bo zdarza mi się często tam właśnie skręcać.



ten jest od dawna. może wymienili :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 17:06 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
postawiono też zakaz skrętu w ul.Dziką jadąc od szpitala (nie jest wcale taki widoczny bo stoi prawie na samym skrzyżowaniu ) i tak żeby się pozbyć nadwyżek z magazynu przy samym przejeździe jadąc w stronę szpitala G-1c (kiedyś był przed skrzyżowaniem z ul.Dziką)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 17:48 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
1. Skrzyżowanie koło Mc Donalda - jadąc od strony Plazy odbijam w prawo na Traugutta i tu niespodzianka (przynajmniej dla mnie) stoi znak o skrzyżowaniu dróg równorzędnych. Teoretycznie muszę przepuścić każdego wyjeżdżającego z terenu byłego PKP. Sądząc po minach kierowców stamtąd wyjeżdżających dla nich to też nowość Postawiono znak cichaczem?


To musieli zrobić cichaczem i to niedawno - zakaz na stacji jest już od dawna.

roman77 pisze:
postawiono też zakaz skrętu w ul.Dziką jadąc od szpitala (


To chyba jest podyktowane bezpieczeństwem - jeżeli ktoś chce skręcić w lewo w Dziką jadąc od szpitala musi przepuścić wszystkich jadących z naprzeciwka - ulica Dzika jest niedaleko przejazdu - mogłoby się zdarzyć, że skręcający w lewo może spowodować korek za nim, jeżeli jadący ciągiem z naprzeciwka nie przepuściliby go - auta stanęłyby na przejeździe w momencie opuszczania szlabanów, chociaż nie powinni wjeżdżać nie mając pewności, że opuszczą przejazd, ale wiemy jak to jest ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 19:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Ostatnio dodali też stop na przejeździe na obwodnicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 22:26 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
YELLO_35 pisze:
2. Prawie to samo miejsce - zjazd z Armii Krajowej na teren byłego dużego rynku. Teraz stoi zakaz - trzeba skręcić na stację paliw żeby się tam dostać. To na pewno postawiono cichaczem :smt075 Bo zdarza mi się często tam właśnie skręcać.

w Zgorzelcu nie bylo mnie juz pol roku, a nawet ja pamietam ze ten znak stal tam juz od dawna :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 22:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Yello - to nie znak dróg równorzędnych!
Te dwie strzałki oznaczają koniec odcinka jezdni jednokierunkowej (a dokładnie: odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym). Ma Ci on uświadomić, że wjeżdżasz znowu na normalną drogę.
Znak nazywa się A20

A zakaz wjazdu na Stara Gieldę stoi już od kilku lat:))))))))) Dlatego zawsze przejeżdżam przez stację paliw.
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2016, 8:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
A zakaz wjazdu na Stara Gieldę stoi już od kilku lat:))))))))) Dlatego zawsze przejeżdżam przez stację paliw.

Blair pisze:
w Zgorzelcu nie bylo mnie juz pol roku, a nawet ja pamietam ze ten znak stal tam juz od dawna
manzir pisze:
zakaz na stacji jest już od dawna.


No to pewnie dlatego się zdziwiłem, bo też zawsze wjeżdżam przez stację paliw :roll:
Zapomniawszy :lol:

gobo007 pisze:
Yello - to nie znak dróg równorzędnych!
Te dwie strzałki oznaczają koniec odcinka jezdni jednokierunkowej (a dokładnie: odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym). Ma Ci on uświadomić, że wjeżdżasz znowu na normalną drogę.
Znak nazywa się A20


Ale tam stoi A5 :roll:
No chyba, że znowu coś porypałem :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..