Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 kwie 2006, 16:27 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgodnie z życzeniem Aleksandra, poruszam tą sprawę tutaj. Na http://www.zgorzelec.net znajdziecie nową wersję silnika serwisu. Na pierwszy rzut oka wszystko OK (XHTML się waliduje), tylko te nieszczęsne otwieranie pełnej treści newsa w nowym oknie, w dodatku tworzonym JavaScriptem. Aleksander stwierdził:

Cytuj:
jeżeli chodzi o newsy - hmm... bardzo mi się podobają wyskakujące okienka bo nie przeładowuje strony i po przeczytaniu można kontynuować dalsze przeglądanie strony


Magiczne słowo brzmi: wybór. W obecnej wersji użytkownik takiego wyboru nie ma. Musi otwierać nowe okno, czy mu się to podoba, czy nie. Żeby było śmieszniej, to nowoczesne przeglądarki (Firefox, Opera) od dawna pozwalają na otwieranie wybranych linków w nowych kartach a IE też to będzie miał wraz z wydaniem wersji 7.0 (początek przyszłego roku). Dzisiejszy Internet Explorer też daje możliwość otwarcia okna na żądanie - Shift+klik na linku. Więc po co ten JS?

Co też z użytkownikami, którzy wyłączyli JS lub go w ogóle nie mają (Lynx, żeby daleko nie szukać)? IE po podniesieniu poziomu bezpieczeństwa również blokuje wykonywanie skryptów.

Autorowi i sponsorowi pod rozwagę.

PS: Nie wyobrażam sobie nowoczesnego serwisu bez kanału RSS. Będzie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 kwie 2006, 17:01 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
rss: tak
wyskakujące okienka, zgoda będzie tak jak proponujesz i czytaj więcej będzie się pojawiał o w nowym oknie, ale jak się nie przyjmie to wrócimy do wyskakujących w js :D

mam prośbę do wszystkich, którzy chcą się pobawić w betatesterów o mocne pogrzebanie w katalogu firm, wyświetlaniu się stron itd itd oraz o przedstawienie swoich uwag dot. tego serwisu. Wszystko jest na chwilę przed wdrożeniem i dołożyliśmy naprawdę wielu starań, zeby system był przede wszystkim funkcjonalny.

Dla wszystkich, którzy zgłoszą dobre uwagi zorganizuję spotkanie w barze po wdrożeniu systemu i stawiam 2 kolejki do wyboru: soku, coli lub piwa :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 0:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
oto stało się 2 w 1

więcej spowoduje otwarcie strony w tym samym oknie a mały obrazek spowoduje otwarcie w nowym oknie, jak komu wygodnie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 15:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
No i podziękował.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 22:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
w piątek odłączamy zgorzelec.info od forum, ktore staine się niezależne, w związku z tym rejestracja będzie się odbywać wyłącznie na forum.

System do ogłoszeń drobnych wymagał do tej pory rejestracji itd, co było uciązliwe dla uzytkowników w związku z tym w tym systemie ogłsozenia drobne będązamieszczane na podstawie jednorazowego kodu, który uzytkownik otrzyma podczas zamieszczania newsa na tej samej stronie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 22:59 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 sty 2006, 17:28
Posty: 129
Lokalizacja: U.K.
A co z treścią portalu ?
Czy formuła pozostanie taka sama ?
Mam tu na myśli 2, 3 Niusy dziennie oblepione dookoła reklamami.

Szczerze mówiąc poza tymi dwoma lub trzema niusami dziennie i forum to w tym portaliku niema rzeczy która by mnie tu przyciągała.

Włączam wieczorem kompa sprawdzam niusy na stronie głównej zerknę na forum i po sprawie.

Baza firm i adresów to rzecz przydatna ale przydało by się coś więcej co by sprawiło że potencjalny internauta pozostanie na stronie i ja poczyta a przy okazji zerknie na reklamy z których to przecież żyjecie. Jakieś felietony, artykuły, nowinki ze świat a nie tylko ze Zgorzelca. Nie musza być to artykuły waszego autorstwa, mogą być to "przedruki" z innych mediów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 23:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
ap pisze:
A co z treścią portalu ?
Czy formuła pozostanie taka sama ?




Napisz więc czego oczekujesz, co Twoim zdaniem powinno znajdowac sie na stronie. Myślę , że takie uwagi pomogą Aleksowi w dalszym rozwoju portalu.


pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwie 2006, 0:06 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
tru ma rację, a jeżeli chodzi o "nowinki ze świata nie tylko ze Zgorzelca"... no cóż, jesteśmy portalem regionalnym :)

Nie mniej jednak artykuły, felietony itd pojawią się mam nadzieję bardzo szybko. Teraz przed nami cięzkie zadanie uruchomienia i dopracowania machiny, która na chwilę obecną wzbudza mój respekt. Jestem pod wrażeniem naszego programisty, który portafi czynić z programistyką cuda i mam nadzieję, że będzie dane się przkonać o tym wszystkim użytkownikom nowego systemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwie 2006, 13:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
A nad designem popracujecie ? Bo ten wszechobecny niebieski w różnych odcieniach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwie 2006, 14:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
to co jest teraz na www.zgorzelec.net będzie nową szatą graficzna i ten niebieski, który jest już z nami od samego początku pozostanie, choć wcześniej mógł się zmienić, ale nikt nie podjął tematu choć byłem skłonny zapłacić:

http://www.forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?t=788


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwie 2006, 16:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 mar 2005, 22:26
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
gratuluję, strona jest znacznie bardziej czytelna od poprzedniej, tylko ten blady niebieski mógłby być nieco mocniejszy...

a co o tym myśli admin ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..