Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 21 lut 2016, 20:26 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Mam odmienne zdanie, dawne Niemcy, ordnung nie istnieją. Na jakość Niemiec pracują Turcy, Kazachowie, Ukraińcy, kilka osób poznałem z ...Kuby. Germańcy siedzą w biurach, pracują jako elektrycy, mechanicy ale ich umiejętności są na poziomie Zenka z kotłowni.

Miałem okazję na przykładzie kilu dużych firm, znanych marek, poznać jak to wygląda od środka.
Erstenahme-kontroll lista pierwszego detalu wykonuje się od ręki, zamiast cyfrowych narzędzi pomiarowych w ruch idzie suwmiarka. Nawet jak wyjdzie błąd, który wymyka się sporo ponad tolerancję to i tak idzie to dalej. Liczy się ilość, wyłącznie ilość a to, że coś im wychodzi, wynika z autentycznego postępu technologicznego poczynionego lata temu.

Nawet czas wolny wygląda jak jakaś smutna parodia. W pubie króluje piwo, telewizor, homoseksualizm, dart. Jak się trafi jakaś kobieta, to zachowuje się jak pijana chłopczyca. Jeśli coś ładnego, to obsługa baru (oczywiście jak nie Rumunka, to Rosjanka). Wczoraj objechaliśmy niespełna 10 adresów, gdzie miał być bilard. 100 km w plecy, dwa duże miasta, null, trafiliśmy zamiast tego na speluny w których tylko Wiedźmin mógłby czuć się dobrze, w wielu miejscach w ogóle niczego nie było. Oczywiście mogliśmy wejść na głównej ulicy do restauracji i zjeść coś dobrego za 10-30 euro, ale nic ponadto. Chciałem ten czas spędzić w typowych lokalach jak Niemcy, sorry w Plazie w Zgorzelcu będzie przyjemniej.

Dziś zjadłem sobie pizze, serwowaną przez małżeństwo z Włoch, nawet właściciel lokalu nie poznał na tyle Niemieckiego jak Polak który tylko kilka miesięcy przepracował w Niemczech. Po Włosku się lepiej dogadałem.

Kultura?
Fakt, mają bzika na punkcie koszenia trawników, dbałości o stare budownictwo, ale czas spędzają na piciu i nic więcej. Nie mają zielonego pojęcia o geopolityce...
Przypomniałem sobie, kilka tygodni wcześniej podwoziłem Niemkę (20 lat) i uchodźcę. On był jej właścicielem i proponował mi w zamian za stopa, "ruchanie za darmo niemiek na potęgę" ile chciałem, za darmo, każdy przekrój wiekowy.

Nie wiem, jestem pełen stereotypów o Niemcach a po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że niczym się nie różnią od Rumunów kradnących łabędziom chleb.

To jest moje zdanie i roszczę sobie prawo do podtrzymania go bez względu jaka będzie riposta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 27 lut 2016, 22:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2016, 16:24
Posty: 9
Polski odpowiednik ISIS
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

niedługo będą śinać głowy dla wrogów - kto nie nosi czapek ten wróg!

Madonna Bastarda!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 28 lut 2016, 15:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
niuans pisze:
Polski odpowiednik ISIS


Jak dla mnie porównanie co najmniej chybione :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 28 lut 2016, 17:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Niuans prostaczku, przemyśl następnym razem dziesięć razy zanim napiszesz kolejny idiotyzm!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 28 lut 2016, 18:04 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Z ISIS to przegięcie, ale polecam profil tego człowieka ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 28 lut 2016, 21:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2016, 16:24
Posty: 9
Cytuj:
Niuans prostaczku, przemyśl następnym razem dziesięć razy zanim napiszesz kolejny idiotyzm!


W końcu czyż trollem nie nazywa się zwykle z automatu tych którzy się z nami nie zgadzając używają inwektyw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 28 lut 2016, 23:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2016, 16:24
Posty: 9
Cytuj:
Z ISIS to przegięcie, ale polecam profil tego człowieka ;)


https://newstopaktuell.wordpress.com/20 ... -140-euro/
Nie no facet jest The Best :smt033
Es handelt sich bei diesen 1,40 Euro um einen sogenannten “Schaden” wegen eines nicht bezahlten Straßenbahntickets bei den Verkehrsbetrieben Görlitz - tylko że nie wspomniał iż tych 1,40 Euro jazdy na gapę tramwajem było ze dwa tuziny
Położył się facet do wariatkowa i myślał że uniknie kary a tu Niemiecka wytrzymałość pękła .
No ale teraz stał się narodowcem i zagorzałym zwolennikiem Fenixa.....No cóż ,w końcu trzeba coś w życiu robić :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 29 lut 2016, 10:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
niuans pisze:
W końcu czyż trollem nie nazywa się zwykle z automatu tych którzy się z nami nie zgadzając używają inwektyw.


Uwierz, ze gdyby, nie to, ze dyskutujemy na publicznym forum, użyłbym znacznie ostrzejszych słów, bo ten, kto pluje na patriotów i obrzuca ich obelgami (tu porównując do wykolejeńców z ISIS) jest dla mnie prostakiem i ignorantem! Gdybyś w realu użył takiego sformułowania, dostałbyś ode mnie zwyczajnie po gębie i basta.

P.S.
Co do Kolonowskiego, zgadzam się z Tobą w 100%.

https://ukrytawladza.wordpress.com/2012 ... zykazania/


Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, 11:10 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 29 lut 2016, 11:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2016, 16:24
Posty: 9
Cytuj:
Uwierz, ze gdyby, nie to, ze dyskutujemy na publicznym forum, użyłbym znacznie ostrzejszych słów, bo ten, kto pluje na patriotów i obrzuca ich obelgami (tu porównując do wykolejeńców z ISIS) jest dla mnie prostakiem i ignorantem! Gdybyś w realu użył takiego sformułowania, dostałbyś ode mnie zwyczajnie po gębie i basta.

P.S.
Co do Kolonowskiego, zgadzam się z Tobą w 100%.


Dla chwili obecnej charakterystyczne jest to, że umysły przeciętne i banalne, wiedząc o swej przeciętności i banalności, mają czelność domagać się prawa do bycia przeciętnymi i banalnymi i do narzucania tych cech wszystkim innym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 01 mar 2016, 17:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 mar 2016, 16:50
Posty: 3
Teraz moda na narodowców no i dzisiaj zrobili dzień żołnierzy wyklętych którzy nic innego nie umieli jak zabijać z łatwością i uwikłani byli w konflikt o charakterze wojny domowej.
Ludzie ogarnijcie się to są tematy zastępcze które nie mają nic wspólnego z modernizacją Polski.Wciskają Wam ciemnotę a Wy łykacie jak pelikany i chcą przekazać młodemu pokoleniu że żołnierze wyklęci i narodowcy to elita narodu Polskiego nic bardziej mylnego!
A teraz przyszedł i temat Wałęsy .Współczesnemu Polakowi w wieku produkcyjnym trudno dziś pojąć, dlaczego obywatel, który dostał mieszkanie od rządu, pracował na rządowej posadzie w randze robotnika, z czego utrzymywał ośmioro dzieci i niepracującą żonę – zwalczał ów rząd w sposób kategoryczny. Wyjaśnienie, iż robił to w imieniu innych ludzi pracy, którzy za robotnicze pensje utrzymywali najwyżej dwoje potomstwa, a powodziło im się gorzej – kłóci się ze zdrowym rozsądkiem.
Przybywając do Davida Rockefellera w 1985 r., generał Jaruzelski musiał mieć świadomość, że otwiera Polskę na siły, nad którymi nigdy nie będzie w stanie zapanować. Chociaż nie znamy treści prywatnej rozmowy premiera PRL z potężnym dyrektorem Rady Stosunków Międzynarodowych, pewne późniejsze fakty pokazały że 25 września 1985 r. rozpoczęła się systematyczna aneksja polskiej gospodarki przez kapitał powiązany z aktywami rodziny Rockefellerów - i tak pwstał Wałęsa który był wytrychem do otworzenia rynków zbytu dla wielkich koncernów i ne tylko.

Co do narodowców i żołnierzy wyklętych których nie na darmo ich wyklęli:

http://trybuna.eu/wyklety-mordowalismy- ... ez-powodu/

http://trybuna.eu/zabil-zydowska-rodzin ... zynskiego/

ale to już wszystko było i tym się nie nakarmimy i nie unowocześnimy Polski.

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3603 ... owali.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 02 mar 2016, 14:10 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
zztop pisze:
Teraz moda na narodowców no i dzisiaj zrobili dzień żołnierzy wyklętych którzy nic innego nie umieli jak zabijać z łatwością i uwikłani byli w konflikt o charakterze wojny domowej.

Jeżeli z taką łatwością przyszło ci żołnierzy wyklętych wrzucić do jednego worka z mordercami, to nie zdziwię się jeśli Szare Szeregi do SS przyrównasz.
Moda? Czy przypadkiem nie jesteś z tego rocznika co w pochodach pierwszomajowych chodził na czele ze sztandarem?
Przed wojną rodziny jednego pokolenia wykształciły patriotów a 50 lat powojnie człowiek od nowa uczy się dumy narodowej i to w sytuacji gdzie młodzi porzucają ojczyznę dla pieniędzy. Masz jakąś propozycję dla budowania tożsamości narodowej? Co mamy łykać w tej chemioterapii niemieckich mediów i lewaków, którzy wykastrowali swoją państwowość?
Latam jak pelikan nad tym gównem i przymieram głodem.

(Nie chcę by mój tekst był odczytany jako agresja, po prostu mam w sobie wiele goryczy, żalu, frustracji, trochę jej tu wyleję i mam nadzieję, że nie będzie ona poczytana przeciwko mnie.)

Nie jestem w stanie powiedzieć kto jest elitą narodu, nie wiem, po prostu nie wiem...Może oficerowie pomordowani, pochowani w lasach bez godności, ale oni nie żyją- kto?
Dziwić się, że człowiek od nowa uczy się patriotyzmu, nacjonalizmu szukając na siłę.
Jedni mówią mordowali, jedni że wyzwalali, jedni... a Karol Wojtyła też był żołnierzem. Papież morderca? Każdy widzi to, co chce widzieć.

Lech Wałęsa
Gdy pojawiły się informacje o Bolku byłem wściekły, że opluwają ikonę solidarności. Dlaczego? Gdy byłem młody roznosiłem ulotki będąc w ZHR, obserwowałem politykę oczami ojca, wysoko postawionego oficera LWP. Oczami matki, która w szpitalu leczyła ludzi do których wojsko strzelało gdy przechodzili przez most Gdynia-Stocznia, do pracy. Oczami dziadków którzy byli rodzicami pomordowanych w lasach o których wyżej wspomniałem. Swoimi oczami, które wierzyły w ludzi okrągłego stołu, Michnika, elity młodych polityków z PO, cieszyłem się ze zmian, że Europa jakby bliżej...

Mówi się, że to historia ocenia czasy zamierzchłe i słusznie. Bo ja co chwila muszą przewartościowywać swoje postrzeganie rzeczywistości.

Dawniej Wałęsa, teraz Bolek który nie potrafił się przyznać, że tańczył i pił z jednego kielicha z szarlatanami patriotyzmu polskiego. Gdy się porówna to co robił Bolek z oświadczeniem Kaczyńskiego "Odmawiam podpisania przedłożonego mi oświadczenia ze względu na jego szkodliwy ze względów moralnych charakter. Jednocześnie stwierdzam, że nie istnieją podstawy prawne zobowiązujące obywateli PRL do składania tego rodzaju oświadczeń", plus do tego filmy i relacje jak SB kreowały swoją i Polską wolność...
Skreślam go jako człowieka, zrobił co miał i ucieszyłbym się na wieść, że się powiesił. Niestety, brak godności i szaleństwo otępiałego ze starości boga odzierają mnie z tej nadziei.

Byłbym szczęśliwszy chyba gdybym się nie interesował ruchem narodowym. Może i mądrzejszy, bo historia nie lubi mędrkowania, drwi czasami z ocen zainteresowanych.


Nawiasem tematem wątku są imigranci i pozwolę sobie do nich wrócić tym filmem

https://gloria.tv/video/kWjz1zhj6bJ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 02 mar 2016, 14:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 mar 2016, 16:50
Posty: 3
Cytuj:
Jeżeli z taką łatwością przyszło ci żołnierzy wyklętych wrzucić do jednego worka z mordercami, to nie zdziwię się jeśli Szare Szeregi do SS przyrównasz.
Moda? Czy przypadkiem nie jesteś z tego rocznika co w pochodach pierwszomajowych chodził na czele ze sztandarem?
Przed wojną rodziny jednego pokolenia wykształciły patriotów a 50 lat powojnie człowiek od nowa uczy się dumy narodowej i to w sytuacji gdzie młodzi porzucają ojczyznę dla pieniędzy. Masz jakąś propozycję dla budowania tożsamości narodowej? Co mamy łykać w tej chemioterapii niemieckich mediów i lewaków, którzy wykastrowali swoją państwowość?
Latam jak pelikan nad tym gównem i przymieram głodem.

(Nie chcę by mój tekst był odczytany jako agresja, po prostu mam w sobie wiele goryczy, żalu, frustracji, trochę jej tu wyleję i mam nadzieję, że nie będzie ona poczytana przeciwko mnie.)

Nie jestem w stanie powiedzieć kto jest elitą narodu, nie wiem, po prostu nie wiem...Może oficerowie pomordowani, pochowani w lasach bez godności, ale oni nie żyją- kto?
Dziwić się, że człowiek od nowa uczy się patriotyzmu, nacjonalizmu szukając na siłę.
Jedni mówią mordowali, jedni że wyzwalali, jedni... a Karol Wojtyła też był żołnierzem. Papież morderca? Każdy widzi to, co chce widzieć.

Lech Wałęsa
Gdy pojawiły się informacje o Bolku byłem wściekły, że opluwają ikonę solidarności. Dlaczego? Gdy byłem młody roznosiłem ulotki będąc w ZHR, obserwowałem politykę oczami ojca, wysoko postawionego oficera LWP. Oczami matki, która w szpitalu leczyła ludzi do których wojsko strzelało gdy przechodzili przez most Gdynia-Stocznia, do pracy. Oczami dziadków którzy byli rodzicami pomordowanych w lasach o których wyżej wspomniałem. Swoimi oczami, które wierzyły w ludzi okrągłego stołu, Michnika, elity młodych polityków z PO, cieszyłem się ze zmian, że Europa jakby bliżej...

Mówi się, że to historia ocenia czasy zamierzchłe i słusznie. Bo ja co chwila muszą przewartościowywać swoje postrzeganie rzeczywistości.

Dawniej Wałęsa, teraz Bolek który nie potrafił się przyznać, że tańczył i pił z jednego kielicha z szarlatanami patriotyzmu polskiego. Gdy się porówna to co robił Bolek z oświadczeniem Kaczyńskiego "Odmawiam podpisania przedłożonego mi oświadczenia ze względu na jego szkodliwy ze względów moralnych charakter. Jednocześnie stwierdzam, że nie istnieją podstawy prawne zobowiązujące obywateli PRL do składania tego rodzaju oświadczeń", plus do tego filmy i relacje jak SB kreowały swoją i Polską wolność...
Skreślam go jako człowieka, zrobił co miał i ucieszyłbym się na wieść, że się powiesił. Niestety, brak godności i szaleństwo otępiałego ze starości boga odzierają mnie z tej nadziei.

Byłbym szczęśliwszy chyba gdybym się nie interesował ruchem narodowym. Może i mądrzejszy, bo historia nie lubi mędrkowania, drwi czasami z ocen zainteresowanych.


Nawiasem tematem wątku są imigranci i pozwolę sobie do nich wrócić tym filmem

https://gloria.tv/video/kWjz1zhj6bJ



No terzeba przyznać że pięknie to ująłeś ;)

co chwila coś innego i inne wyzwania

https://www.youtube.com/watch?v=dokkNzaoVUQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 02 mar 2016, 17:00 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
zztop pisze:
Co do narodowców i żołnierzy wyklętych których nie na darmo ich wyklęli:http://trybuna.eu/wyklety-mordowalismy- ... ez-powodu/http://trybuna.eu/zabil-zydowska-rodzin ... zynskiego/ale to już wszystko było i tym się nie nakarmimy i nie unowocześnimy Polski.http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3603 ... owali.html


Lepiej poczytaj sobie ruską "Prawdę" stamtąd dowiesz się jeszcze ciekawszych rzeczy. Niestety w Polsce teraz II i III pokolenie AK "walczy" z pokoleniem UB, SB i innej "czerwonej zarazy", która uważa się za Polaków a tak naprawdę to zwykłe ruskie pachołki. Z tych bzdur co piszesz i czytasz można wywnioskować, że jesteś potomkiem jakiś komunistycznych ubeckich sprzedawczyków.
Chyba już wolał bym imigrantów niż takich tępych zdrajców jak ty.

"Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 02 mar 2016, 17:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
SeaBlade pisze:
można wywnioskować, że jesteś potomkiem jakiś komunistycznych ubeckich sprzedawczyków


Dosłownie z ust mi to wyjąłeś. Z tym, że ja bałem się to napisać, żeby znów ktoś nie okrzyknął mnie trolem forumowym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Imigranci
Post: 02 mar 2016, 17:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
viper126pzgc pisze:

Dosłownie z ust mi to wyjąłeś. Z tym, że ja bałem się to napisać, żeby znów ktoś nie okrzyknął mnie trolem forumowym.


+1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..