Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 maja 2006, 10:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2006, 11:44
Posty: 1099
Lokalizacja: Wrocław
W Kaprysie nie przebywam na tyle czesto aby moc sie wypowiadac na jego temat.Pozostawie to innym forumowiczom. :wink:

Becia >> To kiedy wyruszamy na podboj Expresso :twisted:

Moim zdaniem najgorszą zgorzelecką restauracja? nie! to jest.. knajpa? pizzeria?sama nie wiem jak to okreslic jest :PAN AMERICAN PIZZA. Wygląd? Jaki wygląd? Kilka drewnianych stolików z drewnianymi krzesłami,nie nadające się kompletnie do lokalu (są z tego zestawu,który jest stawiany w ogródkach piwnych),obsługa...jeden człowiek biegający z góry na dół,który pracuje,jako kucharz,barman,kasjer,kelner,wszystko na raz.W związk z tym na zamówienie czeka sie ok.30 min.(W tym czasie nie zostaje podany klientowi nawet napój który wczesniej zamowił) Jedzenie? Pizza,która tak na prawde koło prawdziwej pizzy nawet w życiu "nie leżała"...Jednym słowem PORAŻKA!!

Ale uwaga jest jedna dobra cecha...zakaz palenia w lokalu. I to by było na tyle :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2006, 22:55 
Ostatnio bylem w niejakim DWORKU, po raz ostatni, prawde mowiac. Jestem bardzo niezadowolony. Powital mnie "kelner" slowem "Czesc", jakoby mnie znal (!) na co uprzejmnie odpowiedzialem "Dobry wieczor" - chlopak spowaznial.
Zamowilem pizze z sosem czosnkowym. Pizza jak kapec, ciasta w ogole nie czulem, a ser niedopieczony, czasem mdly. Sos czosnkowy z zamrazalnika chyba wyjeli, smakowal raczej jak bita smietana bez cukru a nie jak sos !!! No i spojrzenia pracownikow, gdy sporzywalem posilek - az sie jesc odechcialo.

Na plus oceniam wyglad lokalu : zadbany, z muzyka w tle i dobrym osiwetleniem. Przyzwoicie zrobione.
Na minus obsluge i pizze (nie wiem jak z innymi obiadkami, i uwiezcie mi, nie mam ochoty probowac)

Bylem tam naprawde ostatni raz i po raz kolejny powiem - jestem niezadowolony :-(


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2006, 23:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 mar 2005, 22:26
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
Zdecydowanie polecam espresso - nowy zgorzelecki strzał w 10 ludzi którzy potrafią zająć się tym co kochają. Jadłem tam już6 razy i za jażdym razem inne danie. Tylko raz jadłęm pizzę. Szczerze powiem, że jeszcze nigdy tak smacznie i w przyjemnej atmosferze nie miałem okazji jeść.

Zdecydowanie na minus oceniam Biesiadę, gdzie już od pewnego czasu ceny wzrosły, a jakość i ilość posiłków spady. Jedyne co jest tam teraz dobre to obsługa, która i tak z teog co wiem nie ma lekko. Moja znajoma była tam teraz na sylwestra i była niesamowicie rozczarowana. Ja i moi wszyscy znajomi nie jadamy tam już nie ze względu na cenę, bo na to nigdy nie zwraca się uwagi jeżeli idzie się z zamiarem rozkoszowania dobrą kuchnią, ale na jakość posiłków które śą tam serwowane.
Dwa przykłądy: sałatka grecka - kiedyś piękny wielki tależ zieleniny, teraz wygląda jak 1/5 tamtej porcji a przecież to tak niewiele kosztuje
po drugie: banalny przykład: coca-cola - było 0.33 i kosztowało 3 zł teraz cena pozostała bez zmian ale jest 0.2 różnicy prkatycznie nie ma, ale trzeba zamawiać przynajmiej 2 razy do obiadu więc biznes się kręci, ale klient czuje się oszukany. Tego nie można powiedzieć o espresso, gdzie podają napoje w szklankach bodajże 0.4 i ich cena nie jest tak wysoka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2006, 9:12 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwie 2006, 17:52
Posty: 211
Lokalizacja: Struga 22
Może to nie restauracja, a lokal, lecz warto wspomnieć. Nie wiem, czy ktoś z Was bywał kiedyś w pubie Axel. Mnie zdarzało się bywać tam w czasie liceum. Przedostatnim razem zajrzałam tam jakoś jesienią i lokal wyglądał jak... masarnia. Obsługa fatalna.

Wyobraźcie sobie, zeszłego weekendu przychodzę tam... a lokal wygląda jak salon, cieplutko, w kominku ogień, obsługa fantastyczna (wróciła Pani Jola). Kiedy wychodziliśmy około 2 w nocy, wszytskie stoliki były jeszcze zajęte.

Tę zmianę oceniam na ogromny PLUS.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2006, 10:08 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
pizza pizzą, ale jak miałem ochotę na puree z dżemem i gryczaną to nie było tego w żadnej knajpie:):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2006, 10:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Cytuj:
Pizza,która tak na prawde koło prawdziwej pizzy nawet w życiu "nie leżała"...
potwierdzam opinię, długo czekać trzeba na pizze na wynos, o jakości nie wspomnę :cry:
Kod:
czy ktoś z Was bywał kiedyś w pubie Axel
a gdzie to jest :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2006, 8:17 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lip 2005, 12:08
Posty: 112
Lokalizacja: Zgorzelec/Dublin/Donabate
Witam
Espresso jak najbardziej na plus mila obsługa i dobre jedzonko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2006, 12:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sty 2005, 20:42
Posty: 131
Lokalizacja: z Polmosu
paździoch pisze:
Cytuj:
Kod:
czy ktoś z Was bywał kiedyś w pubie Axel
a gdzie to jest :?:


Na poczatku ul. Szymanowskiego po prawej stronie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2006, 6:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 10:20 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2006, 8:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
acha, dzieki :wink:
tak przy okazji, wydaje mi się, że się Adminowi pomylił rekrut z początkującym rekrutem (oj, żeby to nazewnictwo niczego złego nie przyniosło :wink: ) Bardziej podobały mi się stare nazwy. I druga sprawa: ubywa ludzi piszących na forum i uważam to za zjawisko niepokojące, poza tym ilość tematów się zawęża i zaczynają dominować zwykłe "pogaduchy" :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2006, 9:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 10:20 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2006, 21:59 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwie 2006, 17:52
Posty: 211
Lokalizacja: Struga 22
100krotka pisze:
To dzis zawitalam do tej niedawno otwartej pizzerii ( Restauracja & Pizzeria ESPRESSO ) (...) No i noze jak zwykle tepne :lol: :lol: :lol:



hm... do mięska podano nam dzisiaj bardzo ostre noże z ząbkami. wrcz byłam mile zaskoczona ostrością noży :))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2006, 22:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 cze 2005, 14:00
Posty: 127
Lokalizacja: kiedyś Zgorzelec...
Dobra, to może i ja coś napiszę :twisted:

Kaprys:
-tak jak ktoś tu wspomniał, że niestety, obsługa do niczego. Ceny zaporowe, a jedzenie niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Staromiejska:
-jak dla mnie, przeżytek. Kiedyś ten lokal to miał jakiś poziom, jak zaczynali. Dziś nie ma tam nic ciekawego, nie polecam zaś zamawiania cepelinów, gdyż cepelinami one nie są i raczej nigdy nie będą.

Pizzę zamawiam tylko na telefon :P

Za to byłem ostatnio w gospodzie węgierskiej "wito". Skromny lokal, z naprawdę dobrym jedzonkiem, przy niewygórownych cenach, jednak nie ma tam langoszy węgierskich :(

PS.
Tak z innej beczki. Ktoś tu pisał o Sfinx-ie w Zielonej Górze. Ogólnie nie polecam zamawiać kebabu (w każdej restauracji tej sieci wygląda tak samo), bo dostaniecie 2 kotlety wołowe smażone na patelni. Blee.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2006, 6:26 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
becia pisze:
hm... do mięska podano nam dzisiaj bardzo ostre noże z ząbkami. wrcz byłam mile zaskoczona ostrością noży :))


Temat noży.

No tu mnie zaskoczyłaś... :)
Ostre?! Naprawdę?!
Niemożliwe!!!
Aż pójdę natentychmiast dziś ( jak czas wolny nastanie)
by sobie tą wiadomość zweryfikować..
:)

PS.
Jestem uczulony na punkcie tępych noży.
A że stan tępoty noży w polskich knajpach (w Polsce- ogólnie!)
jest powszechny( wg. mnie ), więc uczulony jestem praktycznie -nieustannie!
W kilku miejscach (złośliwie -wiem...) dokonywałem nawet demonstacyjnego podżynania gardła....:)
Swojego -na szczęście- więc nie zostałem aresztowany :)
I te próby - jak widać -były nieudane.
Tymi knajpianymi nożami nawet gardła nie można sobie poderżnąć. ...

;(


A co dopiero - się skaleczyć.
IRAK powinni w takie noże wyposażyć.

DLACZEGO w Polsce (generalnie!) noże podawane do wszystkich posiłków są tępymi nożami (ale z ząbkami...)?

JA- nie wiem. Wie ktoś?

Nie są to noże do smarowania pieczywa masłem????
Próbuję się domyślać -są NAJTAŃSZE w zakupie?
Naprawdę nie wiem, dlaczego nie mozna spotkać noża typowego -o ostrej krawędzi.
Zabezpieczenie anty-terrorystyczne -jak w samolotach?
Jest jakieś tajne ogólnokrajowe zarządzenie, jakie noże mogą być używane w gastronomii?
Chyba wywołany temat zmobilizuje mnie do dokładnego spenetrowania zagadnienia.
A tu - link do "dla gastronomii" :)
http://www.sztucce.pl/?p=productsList&iCategory=37


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2006, 10:09 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
DLACZEGO w Polsce (generalnie!) noże podawane do wszystkich posiłków są tępymi nożami

odpowiadam:
żeby jakiś krewki gość nie poderżnął kucharzowi gardła za jakość podanej potrawy :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..